Sari la conținut

Vulcanizare auto-moto Bucuresti sector 6


Postări Recomandate

Dar autoaugusta arel preturi la fel,și nimeni nu are nimic in potriva lor,o sa vin și eu cu rotile la Ktm sa le schimb cauciucurile la voi.Zici că schimbarea unui cauciuc e rocket sience,bine pentru alex_en cred că este.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 73
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Autoagusta are preturi similare si traieste bine mersi din vulcanizare si mecanica, ba chiar are multe scule in dotare ;) baietii astia sunt la jumatea distantei pe care o fac eu pana la autoagusta deci ar fi o varianta interesanta (asta decand s-a inchis motoruote din chitila acum cativa ani)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar autoaugusta arel preturi la fel,și nimeni nu are nimic in potriva lor,o sa vin și eu cu rotile la Ktm sa le schimb cauciucurile la voi.Zici că schimbarea unui cauciuc e rocket sience,bine pentru alex_en cred că este.

 

Ce crezi tu e treaba ta, ideea e ca fiecare face cum crede de cuviinta. Io doar am atras atentia la preturile practicate, care din punctul meu de vedere nu permit sustinerea acestei vulcanizari. Timpul ne va da dreptate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faceti si roti de scutere? Am un Aerox cu probleme: pierde presiunea din roti in cateva zile, desi gumele sunt noi. Probabil pe la valve. As vrea sa trec intr-una din zilele viitoare.

PS O sa-mi trebuiasca factura pe firma pentru decont.

Editat de Speedy.K
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faceti si roti de scutere? Am un Aerox cu probleme: pierde presiunea din roti in cateva zile, desi gumele sunt noi. Probabil pe la valve. As vrea sa trec intr-una din zilele viitoare.

PS O sa-mi trebuiasca factura pe firma pentru decont.

Poti trece si vedem cum rezolvam.

Se poate oferi si factura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Locatie - Str. Ceahlau intersectie cu Str.George Mihail Zamfirescu (Cartier Crangasi)

 

Nota 10+ ! Un service pe care-l recomand celor care doresc schimbarea anvelopelor moto chiar si cu roti spitate cu cameră. In cazul de fata 21"cu 18".

Multumim frumos ! Asfalt uscat si fara incidente !

Editat de Mihai Pazel Anton
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Baieti, ia puneti voi o lista de preturi clara. In cazul in care pretul platit astazi (surpriza neplacuta) a fost o greseala - astept refund.


» Post actualizat in 27 May 2017 17:56

ma intereseaza inclusiv pretul pentru dat roata jos de pe moto si pus la loc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Vulcanizare auto-moto Bucuresti, sector 6, Crangasi, Pagina Facebook

 

Servicii si preturi:

- schimbat anvelope moto fata + spate, cu demontarea rotilor de pe motocicleta - 80 lei

Aceasta operatiune presupune si echilibrarea dinamica a rotilor cat si inlocuirea valvelor cu unele noi, de cauciuc. Se poate opta si pentru valve metalice, 10 lei/buc

 

 

Baieti, ia puneti voi o lista de preturi clara. In cazul in care pretul platit astazi (surpriza neplacuta) a fost o greseala - astept refund.

» Post actualizat in 27 May 2017 17:56

ma intereseaza inclusiv pretul pentru dat roata jos de pe moto si pus la loc

 

oi fi platit surplusul pentru camere...cat a fost?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti, ia puneti voi o lista de preturi clara. In cazul in care pretul platit astazi (surpriza neplacuta) a fost o greseala - astept refund.

» Post actualizat in 27 May 2017 17:56

ma intereseaza inclusiv pretul pentru dat roata jos de pe moto si pus la loc

Te-au pus sa platesti?

Cum, nu le-ai zis cine esti?

:))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te-au pus sa platesti?

Cum, nu le-ai zis cine esti?

:))))

niciodata. stai sa ma vezi la tine la garaj :D

» Post actualizat in 28 May 2017 21:53

scot elegant banuti pt o varianta de 10 -15% fata de locul preferat - in cazul asta autoagusta. Astept sa vedem explicatia inainte de a face o declaratie ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti, ia puneti voi o lista de preturi clara. In cazul in care pretul platit astazi (surpriza neplacuta) a fost o greseala - astept refund.

» Post actualizat in 27 May 2017 17:56

ma intereseaza inclusiv pretul pentru dat roata jos de pe moto si pus la loc

Salutare.

Pretul platit de tine nu a fost o greseala. Baietii m-au rugat sa updatez preturile pe 12 Mai, ceea ce am si facut, dar numai pe pagina de Facebook.

 

Singura greseala este ca nu am updatat preturile si aici. Imi cer scuze pentru asta.

Pentru aceasta greseala imi asum raspunderea si iti voi inapoia diferenta platita din buzunarul propriu.

 

In afara de aceasta "neplacere", cum ti s-au parut serviciile prestate de baieti ?

 

 

Servicii si preturi:

- schimbat anvelope moto tubeless: fata + spate, cu demontarea rotilor de pe motocicleta - 80 lei

Aceasta operatiune presupune si echilibrarea dinamica a rotilor cat si inlocuirea valvelor cu unele noi, de cauciuc. Se poate opta si pentru valve metalice, 10 lei/buc

 

- schimbat anvelope moto cu camera: fata + spate, cu demontarea rotilor de pe motocicleta - 150 lei

Aceasta operatiune presupune si echilibrarea dinamica a rotilor cat si inlocuirea valvelor cu unele noi, de cauciuc. Se poate opta si pentru valve metalice, 10 lei/buc

 

- schimbat anvelope moto tubeless: fata + spate, fara demontarea rotilor de pe motocicleta (rotile fiind deja demontate de catre proprietar/terti/etc..) - 50 lei

Aceasta operatiune presupune si echilibrarea dinamica a rotilor cat si inlocuirea valvelor cu unele noi, de cauciuc. Se poate opta si pentru valve metalice, 10 lei/buc

 

- schimbat anvelope moto cu camera: fata + spate, fara demontarea rotilor de pe motocicleta (rotile fiind deja demontate de catre proprietar/terti/etc..) - 80 lei

Aceasta operatiune presupune si echilibrarea dinamica a rotilor cat si inlocuirea valvelor cu unele noi, de cauciuc. Se poate opta si pentru valve metalice, 10 lei/buc

 

- indreptare janta moto - de la 100 lei/buc

 

Se pot efectua si alte operatiuni de intretinere si mentenanta (schimbat discuri, placute frana, etc). Pentru detalii si preturi ne puteti contacta la unul din numerele de telefon prezentate pe pagina.

 

- schimbat + echilibrat 4 anvelope auto - de la 50 lei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

well asta e problema cea mai mare. Pretul pe o roata - demontata de baieti - a fost 75 lei - mult peste ce ma asteptam din cele citite aici. Mult chiar si peste Autoagusta, care da si bon fiscal la operatiune ;)

 

se poate observa de aici ca demontarea si montarea rotilor la moto care au camera costa ...... 70 lei (diferenta de pret intre cele doua randuri de mai sus). in timp ce la moto cu tubeless aceeasi manevra e doar 30 de lei.

 

mi-am luat tzapa runda asta.

 

De la colegii de pe topic am aflat ca:

-> roata identica cu roata mea, tot de GS - dusa in portbagaj - a platit 40 lei pt schimb si echilibrare.

-> roti cu camere si spite - a platit omul 100 lei cu demontat cu tot de pe mobra.

 

 

Concluzia: preturi dupa ureche, cascati ochii sa nu luati tzapa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa fiu carcotas sau prost, dar cum schimbati o valva la o roata cu camera? Vorbesc serios.

Ai dreptate. Nu se schimba. E o greseala din partea mea. Copy-paste. Din pacate, nu pot modifica postul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...