Sari la conținut

Accident Brasov


foxxbiker
 Share

Postări Recomandate

Treaba e ca pe la 40 de ani o sa realizezi ca stii cam 50% din cat iti incipuiai ca stii la 20!

Si, cum spunea colega mai sus, unii dintre noi mergem, mai rar sau mai des, prin aceeasi jungla, dar am invatat sa ne pazim pielea. Pe cat posibil, ca oricand ne-o putem fura, dar daca te crezi infailibil e primul pas spre dezastru. Ochii cat cepele si bafta la recuperarea pagubelor! O sa ai nevoie, amiabila nu e nici pe departe cea mai buna solutie in astfel de situatii! Doar daca a iesit la interval vinovatul.

Paste fericit!

post-5325-0-96735100-1492284743_thumb.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 173
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pt. JusTryMe : cand mai urci pe motor considera ca ai frana doar pe roata spate si o sa constati ca stilul tau de mers se va schimba.Numa bine.

» Post actualizat in 15 Apr 2017 22:17

Sigur ramai intreg si tu si motocicleta ceva mai mult timp

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Cel mai comic din toata treaba asta este tot veteranul cu 7500 km care nu primea incepatori in tura lui...topicul ala e teflon

M-ai remarcat si tu? Inca un fan? Sunt emotionat pana la lacrimi.

Auzi, e o moda noua pe forum? Dezbatem topicul X pe topicul Y?

Editat de XaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se vede ca topicurile cu accidente au ramas la fel.....pline de destepti si experti in dinamica accidentelor....asta pana o sa va infingeti fiecare in cate o conserva si-o sa vedeti cum e cu timpii de reactie, cu atentia, in realitate......si cum e cu datul cu parerea 'dupe monitor', pe o filmare cu gopro :) Nu are nici o importanta cat de penibil e protagonistu sau daca putea sau nu cu-adeverat sa evite......... Deliciul il fac replicile unora care ar trebui sa predea cursuri de mers preventiv si invatat cum sa 'culci' motoreta :)))))

 

 

Pe mine un singur lucru ma frapeaza: cum sta dobitocul ala in masina si nu schiteaza nici un gest, absolut nimic, nici nu coboara. Si cum muta amandoi ,ca 2 imbecili, autovehiculele implicate in accident cu victime...si cum vine paduchele din bmw, cu mainile in buzunar, sa vada si el ce s-a 'zgariat' la mobra :))

Nota 10

» Post actualizat in 16 Apr 2017 07:35

Cel mai comic din toata treaba asta este tot veteranul cu 7500 km care nu primea incepatori in tura lui...topicul ala e teflon

ahahahahahaha

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate a tras un partz si a ramas mai incordat,de aici reflexul intarziat.

Ceasul rau...

 

Trebuie sa cheman niste experti sa ne explice cum sa te basesti si sa iti pastrezi reflexele concomitent.

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate a tras un partz si a ramas mai incordat,de aici reflexul intarziat.

Ceasul rau...

 

Trebuie sa cheman niste experti sa ne explice cum sa te basesti si sa iti pastrezi reflexele concomitent.

:)

Simplu! Te basesti doar cand e liber in fata si accelerezi la maxim :)). La fel ca avionu pe banda :))
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Simplu! Te basesti doar cand e liber in fata si accelerezi la maxim :)). La fel ca avionu pe banda :))

 

 

tenor.gif

» Post actualizat in 16 Apr 2017 12:42

 

 

Trebuie sa cheman niste experti sa ne explice cum sa te basesti si sa iti pastrezi reflexele concomitent.

:)

 

Ce experti varu', e simplu, ai o duba in fata, care iti ia vizibilitatea, vezi ca pune frana -> pui si tu si te bagi in garda ca nu stii de unde sare iepurele. Pai asta e de experti sau de logica elementara?

Bagati voi chicken runTM cu prioritatea in mana sa vedem ce se intampla. Huaaa, ne vaneaza conservarii...

 

Daca facea asta accidentatul erau sanse mari sa scape sau oricum mult mai ieftin, dar nu mai avea ce sa filmeze si nici noi ce sa mai trolam.

 

Mie filmarile imi plac dar hai sa lasam sa se usuce un pic cerneala pe permis pana sa ne apucam sa dam lectii si explicatii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

paulynos,ti-ai luat o mare teapa cand ai bagat TM pentru ca nu se poate obtine asa ceva pentru cuvinte sau expresii care exista deja in lexicon.Conditia minima necesara este ca macar spelling-ul sa fie diferit sau sa fie o expresie noua introdusa de tine, adica exact cazul tau .

Argumentul tau ca ar fi existat in prealabil este nul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mi-am luat varu' teapa, am facut-o intentionat ca sa te zgandar pe tine :)

Eu imi mentin in continuare parerea, nu este o formulare uzuala dar este corect.

 

Mai zi cu blip the throttle cum e doar in sus...

Editat de paulynos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Cand spui ca nu este uzual implica faptul ca mai sunt cativa ciudati ca o folosesc ,aici fiind vorba de o inventie a ta personala si nu foarte reusita .

Editat de goe 75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Notiunea de corect gramatical nu este importanta intr-o expreisie bazata pe jocuri de cuvinte.

» Post actualizat in 16 Apr 2017 13:12

Nici cu blipuitu' nu ai inteles dar mai ai timp,esti inca tanar.

» Post actualizat in 16 Apr 2017 13:14

Daca pustanul stia sa blipuiasca evita bembeul sigur.

Editat de goe 75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Notiunea de corect gramatical nu este importanta intr-o expreisie bazata pe jocuri de cuvinte.

» Post actualizat in 16 Apr 2017 13:12

Nici cu blipuitu' nu ai inteles dar mai ai timp,esti inca tanar.

» Post actualizat in 16 Apr 2017 13:14

 

 

giphy.gif

 

 

Vrei sa-ti mai dau o data definitia de la throttle blip sa vezi ca se face in ambele sensuri? Fac asta pentru tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Throttle Blipping is the term used to describe the rev-matching technique where the rider momentarily “blips” the throttle to increase engine rpm to better match the revs to the road speed when downshifting.

» Post actualizat in 16 Apr 2017 13:42

Mai clar de atat nu se poate.Restul fortari de ale tale .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Colegu' nu eu am inventat expresia throttle blip, fii serios, se face in ambele sensuri, scrie clar negru pe alb pe tot www-ul asta. Si ailalta este corect gramatical dar nu iti place tie de moaca ei, ce sa zic, fie ca tine.

 

 

Throttle Blipping is the term used to describe the rev-matching technique where the rider momentarily “blips” the throttle to increase engine rpm to better match the revs to the road speed when downshiftin

 

iar la upshift cazu lu paulache, nu merge in ambele sensuri pentru ca acceleratia e deja deschisa 100%, dar habarnistii nu prea deschid ei toata acceleratia nici pe gioarse de 90 de cai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SPEED

Most people who blip the throttle do so on the downshift which we will explain shortly.

However, it may also be handy to blip the throttle on the upshift.

Daca voi stiti mai bine decat baietii astia, ce sa zic, chapeau.

Eu nu am ce va face daca sunteti cu engleza la pamant, exista downshift si upshift blip, ambele sunt blip, ce atata vrajeala.

Editat de paulynos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SPEED

Most people who blip the throttle do so on the downshift which we will explain shortly.

However, it may also be handy to blip the throttle on the upshift.

Daca voi stiti mai bine decat baietii astia, ce sa zic, chapeau.

Eu nu am ce va face daca sunteti cu engleza la pamant, exista downshift si upshift blip, ambele sunt blip, ce atata vrajeala.

rascolesti internetu sa-ti confirmi aberatiile, da sunteti mai multi de nu va decoleaza avionul si aveti si drept la libera exprimare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Il bagati pe baiat in ceata si iar face accident :)))

Nu are timp de stat pe forum .

Este in sesiuni de editare si exerseaza o voce cant mai milogita pentru faze genul "sunt si eu un suflet"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...