Sari la conținut

Accident Brasov


foxxbiker
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 174
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

"Hello motherfuckers" i-am rupt flapsu klingonianului.La prima vedere se putea evita nava klingoniana fara nici o frana..da na era prea distrat cu scanarea si filmarea spatiului.Pe mine chiar m-a amuzat clipul bine ca nu a patit ceva mai grav, sigur a invatat ceva... nu e de gluma in special cu navele klingoniene negre si serie de inceput B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

my 2 cents.

 

era semievitabil. chiar si la viteza cu care mergea.

soferu merita speriat un pic, atitudinea riderului insa nu era ceva de intimidat ci un indicator clar ca nu are de ce sa te "sperii"...

lipsa de experienta. se putea si frana in conditiile alea. destul de mult noroc ca nu a patit mai nimic...

si eu sunt ala injurat si blamat ca tot iau apararea riderilor orice ar fi...

 

si inca ceva ce nu a observat nimeni...

frate... impact "usor" la 30 la ora...

a zburat ca o carpa. si ai zice ca 30 la ora e o viteza mica...

bine ca nu avea dublu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aceeasi oameni si aceleasi argumente. :v :v

N-o lungesc ca nu-si are rostul. Se pare ca oamenii de pe motociclism.ro s-au prins de ceea ce voiam sa fac..Abia am reparat motocicleta si am vrut sa vad daca rezista. Da, normal ca puteam sa evit, dar de ce sa fac asta? Imi place ca sunt persoane care chiar cred ca am facut accidentul ala intentionat, dar ce sa faci, unii doar atata pot gandi.

In rest, da. Puteam sa evit dar mi-a fost prea lene. Da, aveam 90 la ora, dar am rupt kilometrajul intetionat inainte sa nu se prinda fraeri. Da, am 20j de ani si am cersit pe YouTube. Da, sunt un racer cu un GS500 care se chinuie sa traga, dar scot ce are el mai bun. Daca pentru voi faptu' ca am 20j de ani e atat de important, m-am decis ce va poate capu'. Singurul comentariu interesant de pe aici a fost al lui @the insider, pe ale celorlalti le stiu deja.

Sper doar sa nu ajungeti in aceeasi situatie si sa fie nevoie sa reactionati la fel. Da' bine, puteti sa ajungeti ca voi oricum le aveti cu teoria si sunteti maestri si n-o sa cadeti ca fraeru' de io. :> Spor la pus in practica ce stiti voi, eu atata am stiut si atata am facut. Sunt fericit ca am scapat doar cu atat, restul e cancan.

Sa pasteti fericiti ba. :*

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scoti o laie...trage invataminte si foloseste patania sa te mai apropii de realitate, lasa atitudinea de James Dean modern hipsterit ca, vezi bine, doare si costa. Si mai lasa smiorcaielile ca-ti fac numai rau. Pe mobra esti in linia intai, mai ales la varsta si experienta ta (fie doar si in privinta traficului). Comporta-te ca atare, ca altfel te ingroapa astia cu un zambet melancolic de motociclist neînțeles.

Însănătoșire grabnica si grija mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca pentru voi faptu' ca am 20j de ani e atat de important, m-am decis ce va poate capu'. Singurul comentariu interesant de pe aici a fost al lui @the insider, pe ale celorlalti le stiu deja.

Sper doar sa nu ajungeti in aceeasi situatie si sa fie nevoie sa reactionati la fel. Da' bine, puteti sa ajungeti ca voi oricum le aveti cu teoria si sunteti maestri si n-o sa cadeti ca fraeru' de io. :> Spor la pus in practica ce stiti voi, eu atata am stiut si atata am facut. Sunt fericit ca am scapat doar cu atat, restul e cancan.

Sa pasteti fericiti ba. :*

Insider e cel mai prost exemplu pentru tine, e unu care nu invata din greseli, a prapadit multe motociclete oase pe ale lui si ale altora. e praf si pulbere si cand ii spui asta se ataca :)

 

tu pari facut din acelasi material, ai inceput prost, ai inceput sa cauti scuze si vinovati in loc sa incerci sa intelegi ce inseamna point fixation si controlul motocicletei

 

de ani de zile tot spun, motociclismul nu este pentru oricine, pe langa antrenament si cunostinte iti mai trebuie si talent, nu poti invata talentul,la voi e clar ca nu-l aveti .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper doar sa nu ajungeti in aceeasi situatie si sa fie nevoie sa reactionati la fel. Da' bine, puteti sa ajungeti ca voi oricum le aveti cu teoria si sunteti maestri si n-o sa cadeti ca fraeru' de io. :> Spor la pus in practica ce stiti voi, eu atata am stiut si atata am facut. Sunt fericit ca am scapat doar cu atat, restul e cancan.

 

Pai nu mai reactionam la fel, ca reactionam deja altfel. :D

 

Nu suntem maestri, am cazut si noi la un moment dat. Doar ca am cautat greselile la noi, nu in alinierea nitel suie a planetelor. Am dat si eu cu prima motocicleta de asfalt de cateva ori in primul an si mi-au zis niste prieteni cu experienta... bai, ori inveti sa mergi, ori te lasi, ca in ritmul asta te pierdem. Si... cum nu voiam sa ma las, am invatat sa merg. Fara orgolii gen: nu, ca eu stiu si mergeti voi cum vreti ca eu merg cum stiu! :D

 

Nu merg intr-o lume ideala in care nu-mi taie nimeni calea. Nici eu, nici altii care zic chestii aici. Si mergem, nu ducem motocicleta pe platforma pana in diverse locuri ca sa-i facem poze. Si nu ne plangem ca vor nenorocitii de conservari sa ne omoare si ne fugaresc pe sosele. Nush cum facem, ca supravietuim. Poate e un argument suficient cat sa fim in masura sa dam o parere din cand in cand. Si sa incercam sa-i temperam nitel si pe altii, dupa ce noi am invatat din greselile proprii. Si ne luam caramizi in gura ca dam lectii si ne credem smecheri.

 

Eu una nu merg cel mai bine, cel mai rapid, cel mai corect, nici cel mai lent (ca si asta e periculos). Dar ma intorc acasa intreaga. Si mie una mi se pare o chestie smechera ca pot face si asta, in timp ce ma bucur de pasiunea mea si vad multe locuri. Altii poate pun alte chestii pe primul loc, la mine asta e argumentul suprem.

 

Drumuri bune si deschide urechile, daca iti spun mai multi fraieri acelasi lucru, poate totusi nu mananca rahat daca is multi care nu se cunosc si zic la fel... :cheers:

Editat de northern_freyja
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca pentru voi faptu' ca am 20j de ani e atat de important, m-am decis ce va poate capu'....

Asta nu e atat de important. Insa, indiferent de varsta, trebuie sa invatam tot timpul. Daca inveti din cele traite pe motocicleta, pe viitor ai toate sansele sa eviti a fi pus in situatii similare, doar daca nu, Doamne fereste!, vrei sa apari la "accidente" cu RIP.

Am si eu baieti, iar cel mai mic are exact douazeci de ani, Crede-ma, nu mi-ar place sa il vad asa cum te-am vazut pe tine. Sa detaliez putin:

Am vazut topicul ala cu "Noi suntem motociclisti" si am apreciat ideea, chiar daca am fost putin impotriva curentului, iar unii au fost de parere ca modalitatea in care ai pus problema a fost cam siropoasa. Dar am vazut si imaginile cu accidentul asta. Treaba e clara. Si eu circul mai repede decat limita legala, mai ales in oras. E treaba ta cu ce viteza circuli si iti asumi riscurile, dar cand l-ai vazut pe cel cu duba ca incetineste ar fi trebuit sa iti pui intrebarea de ce o face si sa reactionezi instant. Nu ai facut asta si ai avut noroc ca ala cu "benveu" nu a bagat botu' mai mult, altfel era mai rau pentru amandoi. Banuiesc ca esti de pe acolo, cunosteai intersectia aia si ar fi trebuit sa iti imaginezi ce se poate intampla. Nu ai facut-o, dar ai avut noroc. Dar am auzit undeva, cu mult timp in urma, ca atunci cand incepi sa "motociclesti" pleci la drum cu un sac plin de noroc si cu un sac gol de experienta. Ca sa supravietuiesti trebuie sa faci in asa fel incat sa umpli sacul ala cu experienta inainte sa se termine norocul...

Cand ai deschis topicul asta, banuiesc ca te-ai asteptat sa apara tot felul de critici, toti suntem destepti inapoia tastaturii Dar nimeni de aici nu cred ca iti vrea raul.

In ciuda acelui "sa pasteti fericiti, ba!" eu iti doresc sarbatori fericite si numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta nu e atat de important. Insa, indiferent de varsta, trebuie sa invatam tot timpul. Daca inveti din cele traite pe motocicleta, pe viitor ai toate sansele sa eviti a fi pus in situatii similare, doar daca nu, Doamne fereste!, vrei sa apari la "accidente" cu RIP.

Am si eu baieti, iar cel mai mic are exact douazeci de ani, Crede-ma, nu mi-ar place sa il vad asa cum te-am vazut pe tine. Sa detaliez putin:

Am vazut topicul ala cu "Noi suntem motociclisti" si am apreciat ideea, chiar daca am fost putin impotriva curentului, iar unii au fost de parere ca modalitatea in care ai pus problema a fost cam siropoasa. Dar am vazut si imaginile cu accidentul asta. Treaba e clara. Si eu circul mai repede decat limita legala, mai ales in oras. E treaba ta cu ce viteza circuli si iti asumi riscurile, dar cand l-ai vazut pe cel cu duba ca incetineste ar fi trebuit sa iti pui intrebarea de ce o face si sa reactionezi instant. Nu ai facut asta si ai avut noroc ca ala cu "benveu" nu a bagat botu' mai mult, altfel era mai rau pentru amandoi. Banuiesc ca esti de pe acolo, cunosteai intersectia aia si ar fi trebuit sa iti imaginezi ce se poate intampla. Nu ai facut-o, dar ai avut noroc. Dar am auzit undeva, cu mult timp in urma, ca atunci cand incepi sa "motociclesti" pleci la drum cu un sac plin de noroc si cu un sac gol de experienta. Ca sa supravietuiesti trebuie sa faci in asa fel incat sa umpli sacul ala cu experienta inainte sa se termine norocul...

Cand ai deschis topicul asta, banuiesc ca te-ai asteptat sa apara tot felul de critici, toti suntem destepti inapoia tastaturii Dar nimeni de aici nu cred ca iti vrea raul.

In ciuda acelui "sa pasteti fericiti, ba!" eu iti doresc sarbatori fericite si numai bine!

Big like!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aceeasi oameni si aceleasi argumente. :v :v

N-o lungesc ca nu-si are rostul. Se pare ca oamenii de pe motociclism.ro s-au prins de ceea ce voiam sa fac..Abia am reparat motocicleta si am vrut sa vad daca rezista. Da, normal ca puteam sa evit, dar de ce sa fac asta? Imi place ca sunt persoane care chiar cred ca am facut accidentul ala intentionat, dar ce sa faci, unii doar atata pot gandi.

In rest, da. Puteam sa evit dar mi-a fost prea lene. Da, aveam 90 la ora, dar am rupt kilometrajul intetionat inainte sa nu se prinda fraeri. Da, am 20j de ani si am cersit pe YouTube. Da, sunt un racer cu un GS500 care se chinuie sa traga, dar scot ce are el mai bun. Daca pentru voi faptu' ca am 20j de ani e atat de important, m-am decis ce va poate capu'. Singurul comentariu interesant de pe aici a fost al lui @the insider, pe ale celorlalti le stiu deja.

Sper doar sa nu ajungeti in aceeasi situatie si sa fie nevoie sa reactionati la fel. Da' bine, puteti sa ajungeti ca voi oricum le aveti cu teoria si sunteti maestri si n-o sa cadeti ca fraeru' de io. :> Spor la pus in practica ce stiti voi, eu atata am stiut si atata am facut. Sunt fericit ca am scapat doar cu atat, restul e cancan.

Sa pasteti fericiti ba. :*

Si totusi... de ce era vitezometrul cu capul in jos? :lol:

» Post actualizat in 15 Apr 2017 17:49

Mai am una: cum de ati ajuns pana la urma sa faceti amiabila?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

comic rau de tot acest filmulet...si mai ales analiza frame cu frame care e total pe langa... :)) sa mergi la modu asta de miserupist cu motocicleta si nici prezenta de spirit sa n-ai sa incerci sa eviti impactul...apoi te ridici, si tipi plangand la sofer ca vrea sa te omoare, cand tu ii dai in goarna pe banda 1... priceless :))

Editat de 302v8
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...