Sari la conținut

Accident Valea Putnei, Suceava


Gugal13
 Share

Postări Recomandate

Eu stau si ma intreb altceva. De la proptirea in parapet pana in podul casei a avut de parcurs o traiectorie de 70 m. Asta cred ca i-a luat cateva secunde bune. La ce s-o fi gandit el in secundele astea? Ce cosmar super concentrat a trait in acele clipe? Acum vad ca avea si un copil acasa...Mie cand mi s-a nascut primul copil mi-a scazut consumul atelajului cu 1,5 l/100km... Cand s-a nascut al doilea am trecut la o masina mai mare, mai sigura...Foarte trist ca baietelul va creste fara tata...Parintii mananca agurida si copiiilor li se strepezesc dintii..

Editat de son_of_god
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 135
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Eu stau si ma intreb altceva. De la proptirea in parapet pana in podul casei a avut de parcurs o traiectorie de 70 m. Asta cred ca i-a luat cateva secunde bune. La ce s-o fi gandit el in secundele astea? Ce cosmar super concentrat a trait in acele clipe?

 

Nu mai pune si tu sare pe rana... o sa aflam toti la ce se gandea la un moment dat, daca o sa fim lucizi in momentul cand ne ducem, nu neaparat cu moto. Serios, mai bine ne gandim cum se poate face sa nu ajungem in momentul ala asa repede, in loc sa cugetam la sensul vietii si gandurile din ultimele clipe.

 

Hai sa nu dramatizam, si nici sa nu fim hateri. Au fost foarte multe accidente zilele astea. Poate ar trebui sa puna niste semne de intrebare. Individual pe de o parte, cu totii la ceva campanii de "facut ceva". Nu din alea cu "Motociclistii exista in trafic" si marsuri de constientizare, ca degeaba mergi cu 30 km/h in coloana la parada daca dupa aia ii dai in goarna si pierzi controlul.

 

Nu stiu... ceva legat de starea drumurilor, de modul in care se dau permisele (inclusiv moto), de educatie rutiera... suntem in stare sa facem macar un topic pe care sa nu ne certam si sa aruncam cu noroi unii in altii si sa ne gandim la o initiativa de amploare la nivel national?

» Post actualizat in 31 May 2017 16:00

Eu asta as face, sa ma gandesc la ceva, sa caut niste solutii... nu genul "Miorita", sa ne acceptam senini soarta si eventual sa meditam la sensul vietii si mortii, cum am ajuns sa facem pe aici...

 

Sunt aceleasi discutii la toate accidentele. Batem apa in piua. Suntem in stare sa incercam ceva, ca si asa-zisa "comunitate", sau "fratia" e numai pe la intruniri si cantand 'Aproape de voi'? Sigur avem pe aici si avocati, si medici, si oameni care lucreaza in administratie publica...

Editat de northern_freyja
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De exemplu duminica trecuta un impiedicat cu un R1 si-a uitat capacelul de la valve in peco ca facuse presiunea in pneuri si a plecat. Eu, cum sunt om cumsecade, am luat capacelul omului cu mine sa il returnez, ca asa e frumos, dar omul, ca asa era el mai tare de cap, a crezut ca vreau sa-i cer bani imprumut sau ceva si a inceput bai nene sa fuga de mine cand eu ii voiam doar binele. Long story short: am fript-o pe centura Brasovului cu 250 pe podurile alea cu curbe largi p-acolo ca sa-i dau omului capacelul uitat in peco, eu fac orice pentru colegii mei, #motobromance. Pe nepusa masa a mai aparut un zanatec cu un ZX10 in spatele meu care voia sa ne intrebe de la ce ne-am luat. Pana la urma tantalaul s-a prins de schema si eu i-am returnat capacelul, the end.

 

Bai cata rautate la unii oameni. Care stie unde e groapa ca sunt cativa care vor sa faca pipi pe mormantul nefericitului pe care nu l-au cunoscut in viata lor?

Editat de paulynos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scopul scuza mijloacele..

Nici o fapta buna nu ramane nepedepsita...

...

dar politia nu s-a luat si ea cu voi? poate avea felicitari de impartit :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

...dar politia nu s-a luat si ea cu voi? poate avea felicitari de impartit :))

 

Dar de ce intrebi colegu', ai un prieten curios sau vrei sa pui bani la amenda? Te contactez in caz de am nevoie? Ca te vad om bun la suflet.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai pune si tu sare pe rana... o sa aflam toti la ce se gandea la un moment dat, daca o sa fim lucizi in momentul cand ne ducem, nu neaparat cu moto. Serios, mai bine ne gandim cum se poate face sa nu ajungem in momentul ala asa repede, in loc sa cugetam la sensul vietii si gandurile din ultimele clipe.

 

Hai sa nu dramatizam, si nici sa nu fim hateri. Au fost foarte multe accidente zilele astea. Poate ar trebui sa puna niste semne de intrebare. Individual pe de o parte, cu totii la ceva campanii de "facut ceva". Nu din alea cu "Motociclistii exista in trafic" si marsuri de constientizare, ca degeaba mergi cu 30 km/h in coloana la parada daca dupa aia ii dai in goarna si pierzi controlul.

 

Nu stiu... ceva legat de starea drumurilor, de modul in care se dau permisele (inclusiv moto), de educatie rutiera... suntem in stare sa facem macar un topic pe care sa nu ne certam si sa aruncam cu noroi unii in altii si sa ne gandim la o initiativa de amploare la nivel national?

» Post actualizat in 31 May 2017 16:00

Eu asta as face, sa ma gandesc la ceva, sa caut niste solutii... nu genul "Miorita", sa ne acceptam senini soarta si eventual sa meditam la sensul vietii si mortii, cum am ajuns sa facem pe aici...

 

Sunt aceleasi discutii la toate accidentele. Batem apa in piua. Suntem in stare sa incercam ceva, ca si asa-zisa "comunitate", sau "fratia" e numai pe la intruniri si cantand 'Aproape de voi'? Sigur avem pe aici si avocati, si medici, si oameni care lucreaza in administratie publica...

That's my girl.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Dar de ce intrebi colegu', ai un prieten curios sau vrei sa pui bani la amenda? Te contactez in caz de am nevoie? Ca te vad om bun la suflet.

Nu varu' nu ma contacta, ca ei sunt tot asa sufletisti si vin dupa tine :D
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu varu' nu ma contacta, ca ei sunt tot asa sufletisti si vin dupa tine :D

 

S-a notat. Oricum am aflat ca casca dual-sport, din aia enduro cu cozoroc si viziera de full-face, nu e tocmai potrivita de blana orbitoare pah un naked.

Pe de alta parte chingile de la tail-bag au rezistat eroic la 250 :alcy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai n-auzi varu' ca luai dezbracata, casca cu cozoroc dah sapca si merg in blugi cu protectii si tail-bag. Stii unde am pus piciorul in prag la downgrade? La mansoanele incalzite cu care a venit motoretu', am dat jos saraciile. Am pastrat in schimb priza de 12v de pe ghidon, da creca o sa-i gasesc un loc pe sub codita pe undeva cu firul ascuns, sa intre in tail-bag, ar fi o treaba. Si oricum primul pas din reabilitare este recunoasterea problemei, nu?

In schimb in viata mea nu am vazut consum de 5,9 pah mobra, am vazut acuma.

 

 

its-something.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...