Sari la conținut

Accident Valea Putnei, Suceava


Gugal13
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 135
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Apropos de strada-circuit... ieri m-am pomenit cu un BMW pe sensul meu de mers intr-o curba fara vizibilitate pe langa Brasov. Nu depasea nimic, asa mergea el. Isi uitase creierul acasa. Sau nu avea. Pentru unii marcajele stradale sunt optionale.

 

Pe Cheia sunt cateva viraje in care nimeresti in gropi/nisip/denivelari. E frumos, iti vine sa ii dai... dar e bine sa iti mai amintesti din cand in cand ca esti in Romania. In alte viraje erau niste cai iesiti aiurea pe drum, nesupravegheati.

 

Odihneasca-se in pace.

 

Off-topic: Pe de alta parte, ieri am avut onoarea sa cunosc cativa motociclisti care savurau o sticla de vin la pranz, dupa care mai aveau de condus cam 150 km pana la destinatie. Nu mai am nimic de zis, si nici nu o sa mai comentez pe aici. Daca te doare la basca de viata ta si de pasagera, nu mai e nimic de zis daca patesti ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 3 ani....

 

 

Odihneasca-se in pace...

 

Si fara suparare... la un asa stil de pilotaj nu ma mira cele intamplate. Bine ar fi fost daca ar fi mers pe circuit pentru asa "kawalerii". Ca uite, asta este rezultatul :(

 

Oare cand vom invata?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe Cheia sunt cateva viraje in care nimeresti in gropi/nisip/denivelari. E frumos, iti vine sa ii dai... dar e bine sa iti mai amintesti din cand in cand ca esti in Romania. In alte viraje erau niste cai iesiti aiurea pe drum, nesupravegheati.

Am fost fix ieri pe cheia...cu versysul....nu merita sa treci pe acolo nici macar cu adventure...asa de prost e drumul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri, chiar daca a fost frumos afara, acest topic ne demonstreaza ca a plouat cu prosti..

 

Bun omul, calificat de o sesiune pe Adancata sau Titi Aur, dar printre cei din jurul lui a ratat urmatorul start.

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@goe 75, Te duci tu in fata parintilor/sotiei lui, sa le spui cat de misto a zburat el prin aer pana sa rupa grinda aia cu spinarea?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Nu,il las pe colegu care a zis ca era normal sa moara toti din gasca pentru ca mergeu cu 170.

Era mai ok daca era ceva de genul Niky H ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mergi cu 170 la ora si mai te miri ca a murit unu? Nu stiu cum de nu au murit toti...mobrele alea sunt pentru circuit nu pentru strada

Ma cam faci sa imi schimb parerea despre tine...eu nu doresc moarte nici macar unui animal

Si acum sa nu-mi spui ca tu ai mers perfect legal tot timpul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Si acum sa nu-mi spui ca tu ai mers perfect legal tot timpul

Diferenta ar fi ca ei mergeau asa inca de (cel putin) acum 3 ani. De-asta argumentul asta cu "voi n-ati incalcat legea nici macar o singura data?" pica mereu. Pentru poti sa-i dai o data si sa ai noroc, dar atunci cand mergi doar goarna nu se pune problema de noroc. Asa ca probabil nici familia lui nu trebuie instiintata, ca doar vedea si sotia ce filmulete facea.

Pacat oricum.

Aia nu-i nici vitejie, nici meserie si nici grade pe epoleti sa-i dai cu gaz blana inclinat pe linii albe alunecoase evitand la milimetru masini pe contrasens.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Eu nu inteleg de ce va luati de el. Omu' avea skill. Haterilor!

 

Va place sa va luati de aia cu un + de skill fata de voi. Mai bine invatati sa mergeti si sa va doara la lulea de aventurile altora!"

 

...am incheiat citatul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mergi cu 170 la ora si mai te miri ca a murit unu? Nu stiu cum de nu au murit toti...mobrele alea sunt pentru circuit nu pentru strada

Prea putine motociclete de strada sunt echipate corespunzator a intra pe circuit. Am vazut eu cu ce anvelope se aventureaza unii pe serpentine, se mai mira de ce se intampla pe urma atatea accidente. Da-te, ba dar da-te cand stii, da-te pe o roata, dar da-o frumos din ambreiaj cand stii acolo sus din incheietura , nu din broscute si numai din acceleratie sa prinzi viteza si apoi sa nu mai stii sa o controlezi. Inclina-te, dar fa-o cu stil si antrenament. Iesi la plimbare, bucura-te de peisaj, de viraje, dar mergi mă cumpatat, ca uite, te poate costa viata si daca esti prea prost sa te gandesti la asta, gandeste-te la cei de acasa care te asteapta, la cei pe care ii poti lasa indurerati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Oh, boy...

Îmi aduce aminte de flăcăul acela din Arad tăiat în doua de un cablu...

Urat accident, anyway.

Editat de DeVazut_TM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am zis că nu mă bag, dar deja se întrece o limită a bunului simț, iar Alex îmi este prieten.

 

Dacă doriți să aruncați cu noroi, faceți-o cu altcineva, față în față.

Am observat că se practică tot mai mult lipsa de respect față de familie, de prieteni în orice accident! Comentați doar ca să fie. Parcă v-ați adunat toți sfinții aici.

Cine nu a comis-o măcar o dată, legat de orice aspect în motociclism, acela să arunce cu pietre. Până atunci, fiecare pentru el, să se gândească că azi poate fi și mâine nu, să fie mai prudent, să tragă concluzii din fiecare accident și la final de sezon, să observăm că foarte puțini au fost cei care au plecat dintre noi.

____________________________________________

 

Alex, Dumnezeu să te odihnească!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine nu a comis-o măcar o dată, legat de orice aspect în motociclism, acela să arunce cu pietre. Până atunci, fiecare pentru el, să se gândească că azi poate fi și mâine nu, să fie mai prudent, să tragă concluzii din fiecare accident și la final de sezon, să observăm că foarte puțini au fost cei care au plecat dintre noi.

 

radem, glumim, dar nu cred ca pot ajunge vreodata direct de pe motor in sura nici daca incerc

azi, maine sau in orice alta zi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...