Sari la conținut

Neatentie sau incepatori


alexman
 Share

Postări Recomandate

Aia cu autostrazile nu era de la mine,am imprumutat-o din repertoriul lui Silver Arrow ,ca sa-l scutesc de o aberatie si tot a gasit alta cu care sa vina .

Ma simt onorat :).

Dar din experineta ta vasta in ale soferiei (pentru ca stiu ca ai), in Germanica ti se face loc sa intri de pe banda de accelerare sau nu? Fara a fi evident o obligatie. Doar asa, ca sa ne fie bine sa nu ne fie rau (sursa: Gh. Hagi)

Este exact aceeasi incrancenare cu care nu te lasa unii sa intri de pe o straduta laterala in coada de masini de pe un bulevard.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 50
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Vizitator goe 75

@ Silver Arrow

 

Doar cand este posibil si pare necesar.

 

 

In alta ordine de idei ,eu am curaj sa pariez ca eroii cascadoriei fac parte din noul val de comentatori de accidente din postura de neprihaniti si temperati.

Asta este si motivul pentru care mai dau cu bata pe acolo.Este extrem de clar ca o parte din maicutele corecte sunt total pe langa dar recomanda prudenta.

Editat de goe 75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Silver Arrow

 

Doar cand este posibil si pare necesar.

 

 

In alta ordine de idei ,eu am curaj sa pariez ca eroii cascadoriei fac parte din noul val de comentatori de accidente din postura de neprihaniti si temperati.

Mai degraba din categoria cascati si poate cu putini km la activ.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Mai degraba din categoria cascati si poate cu putini km la activ.

Pai si astia de care vorbesti tu tot mari sfatuitori sunt.😉

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

Na, zi si tu acum...Cum se pupa topicul asta cu viata reala? Ce parere ai avea despre postarile din topicul asta daca ai fi unul din cei filmati?

...

 

Eu sunt mai ingaduitor zilele astea cu greselile de incepator.

 

(dau si eu din casa :) )

Am iesit ieri cu GTR-ul si l-am culcat putin dupa ce am oprit inutil intr-o parcare pe pietris cu piatra de râu (cca. 2-3 cm diametru piatra). N-am facut nici un fel de manevra periculoasa, intrat la un unghi de 10-15 grade din strada pe pietris cu @8-10km/h fara frana sau curba.

 

Daune... multumita crash bar-ului numai 140Euro pentru masca neagra de la baza motorului ce a fost perforata de piatra si orgoliul sifonat (inca). Daca m-as fi uitat in oglinda inainte sa plec de pe loc cred ca puteam vedea niste urechi de magar iesite prin casca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti, posturile voastre nu fac altceva decat sa confirme ca sunteti aici doar pentru mistouri. Nimic din ce am scris nu va da dreptul, nici macar in gluma, sa calificati pe unul de-al vostru, care inca va evita zilnic sa muriti.

 

Nu vad relevanta numarului meu de postari si nici nu meritati unii din voi explicatiile de mai jos, dar vi le ofer totusi, cu un pic de scarba, ca sa aveti cu ce sa va ocupati dupa-amiaza:

- contul pe care l-am inregistrat in 2004 nu l-am mai folosit de multa vreme si nu ii mai stiu parola, conduc motocicleta de tot atata timp

- tipul motocicletei pe care o am nu cred ca are legatura cu skill-urile sau experientele fiecaruia dintre noi, si daca am ales un funbike (hai, radeti), are legatura cu maturitatea si nu cu testosteronul

 

Inchid cu speranta ca poate invatati ceva din filmul pe care l-am postat, totusi. Mai ales ca mi-am luat 5 minute din viata sa va scriu tot de grija voastra.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nimic din ce am scris nu va da dreptul, nici macar in gluma, sa calificati pe unul de-al vostru, care inca va evita zilnic sa muriti.

 

N-am inteles propozitia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am inteles propozitia.

Nicio problema, iti explic. Unul de-al vostru, adica motociclist, care inca va evita zilnic sa muriti pentru ca marea voastra majoritate sunteti teribilisti carora li se intampla lucruri nedrepte in trafic. Vorba aia, mai puneti si voi mana pe o carte si faceti niste cornete...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Alex, nu ești tu prea bun, suntem noi prea rai. Ca sa parafrazez niște clasici în viata - Paraziții.

Take it easy, bro. Viata ne f*** pe toți pana la final. Nu o scurta inutil, complicand-o cu inutilități. Eu nu dau 2 lei pe faptul ca doi țăruși s-au împrăștiat. Acum ce vrei? Sa îmi fac mea culpa ca ma amuza seriozitatea ta și a altora pentru subiecte insipide pana la extrem.

Ai o viata prea linistita, man, dacă investești timp în asa ceva.

Hai, noroc și pofta buna! Eu tocmai am terminat berea si mi-a venit mâncarea.

» Post actualizat in 26 Jun 2017 15:31

Știi care e partea buna pana la urma? O sa fii un părinte mișto. Băieții ăștia ca tine (pasatori) sunt părinți mișto. Trebuie doar sa găsești un scop serios. Forumul asta nu mai e ceva serios cam de minim 4-5 ani. Și eu sunt pe aici de prin 2003, asa ca știu ce spun. Întreabă-mă chestii serioase și sa vezi ce politicos și săritor o sa fiu. Atât cât ma ajuta știința și putința.

Cheers, bro!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am inteles propozitia.

 

 

Nicio problema, iti explic. Unul de-al vostru, adica motociclist, care inca va evita zilnic sa muriti pentru ca marea voastra majoritate sunteti teribilisti carora li se intampla lucruri nedrepte in trafic. Vorba aia, mai puneti si voi mana pe o carte si faceti niste cornete...

 

Fara suparare, gramatical vorbind nici eu n-am inteles fraza :) Cum adica "va evita zilnic sa muriti" ?

 

La faza cu teribilismul sunt de acord, sunt multi d'alde goe pe sosele ;)

 

Aia cu cartea n-o stiam dar mi-a placut .

 

on topic: nu e nimeni de blamat in accidentul de fata (doar dubiosul de Busu poate, ca nu a zis ca o sa fie soarele-n fata) - baietii au incercat probabil o chestie gen high-five si nu le-a iesit :) Sper ca sunt ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

@ MrD

 

Colegu, te invit ma intai sa iesim la o plimbare impreuna si mai discutam dupa daca sunt teribilist sau nu .Am o presimtire ca numai unu care este total paranoic si speriat de bombe ,ma poate caracteriza drept teribilist.

» Post actualizat in 27 Jun 2017 09:30

Rectific:

 

Unul care este total paranoic si speriat de bombe nu isi poate forma o opinie pentru ca nu o sa ma vada decat la plecarea de pe loc.😉

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Nu, tu insisti sa nu pricepi ca eu motociclesc si in viata reala si sunt destui colegi de aici care ma cunosc si sunt dispusi sa foloseasca destule epitete dar teribilist nu prea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca ti-ai dat seama dar in ultimele tale 10 postari te-ai contrazis de cel puin 2-3 ori.

Si te mai bati mult cu cricu-n piept de ce mare motociclist esti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Hmm...chiar daca am auzit si de metode mult mai ingenioase de a cere ajutor ,hai ca merge si asa si o sa te ajut in continuare sa mai pricepi si tu cate ceva.

Pana la sfarsitul programului o sa prinzi macar ideea ca acele contradictii sunt doar la tine in bibilica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti, posturile voastre nu fac altceva decat sa confirme ca sunteti aici doar pentru mistouri. Nimic din ce am scris nu va da dreptul, nici macar in gluma, sa calificati pe unul de-al vostru, care inca va evita zilnic sa muriti.

 

Nu vad relevanta numarului meu de postari si nici nu meritati unii din voi explicatiile de mai jos, dar vi le ofer totusi, cu un pic de scarba, ca sa aveti cu ce sa va ocupati dupa-amiaza:

- contul pe care l-am inregistrat in 2004 nu l-am mai folosit de multa vreme si nu ii mai stiu parola, conduc motocicleta de tot atata timp

- tipul motocicletei pe care o am nu cred ca are legatura cu skill-urile sau experientele fiecaruia dintre noi, si daca am ales un funbike (hai, radeti), are legatura cu maturitatea si nu cu testosteronul

 

Inchid cu speranta ca poate invatati ceva din filmul pe care l-am postat, totusi. Mai ales ca mi-am luat 5 minute din viata sa va scriu tot de grija voastra.

wow, va rog liniste, huliganilor, nu vedeti ca avem un motociclist matur si serios aici????

 

calare pe funbike v-strom 650 !!!!! pai asta e hristosul motocicletelor mah , face de toate ca tocatorul werner .....

 

 

bah nu va e un pic rusine?

 

faceti numa caterinka

 

paulynonos unde esti?

Editat de superbec
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au incercat si oamenii un blat pt asigurari si s-a gasit unu' repede sa filmeze.

Moarte cameramanilor???????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Au incercat si oamenii un blat pt asigurari si s-a gasit unu' repede sa filmeze.

Eeh, ataaat. Recunosc, asta mi-a scapat.

Imi place cum gandesti :10:

 

 

Daca a fost asa, poate se filmau ca sa faca R&D

 

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...