Sari la conținut

Accident Popesti Leordeni - GSX-R cu Matiz


Metal Heart
 Share

Postări Recomandate

 

La fel cum mi se pare si mie stupid sa tot explic faptul ca fiecare are propriul lui ritm si gaseste placerea in pasiunea asta in mod diferit si ce i se pare unuia mers supersonic pentru altii este ritm de lalaiala si in ambele cazuri de merge in siguranta si fara a trece peste anumite limite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 408
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator goe 75

Asta tot asa...la modul general sau doar pentru cei care vad instant mediocritatea care se ascunde in spatele fatadei de campioni ai prudentei si vitezei reduse(asa cum este in majoritatea dincazurilor)?

Editat de goe 75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Aici nu este Piata Victoriei ,daca vrei sa comunici cu membrii valorosi de acolo trebuie sa faci deplasarea.

Prudenti sunt majoritatea celor care sunt aici.Faptul ca unii se dau in spectoacol ca ei sunt mai prudenti ca altii nu schimba cu nimic realitatea doar distorsioneaza perceptia pentru vizitatorii ocazionali ai forumului si devine si iritant ca orice lucru in exces.Daca tu crezi ca mediocriatea si mersul incet sunt reteta pentru viata vesnica pe doua roti,multa bafta! Realitatea mai da de pamant si cu cei prudenti si inceti si ii mai face si ingeri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Sunt mediocru fara indoiala dar cand ma uit in jur sunt foarte incurajat si cand mai includ pe cate unu in club o fac din politete.

» Post actualizat in 11 Oct 2017 13:52

Ajuta-ma te rog cu un termen pentru cei care se dau drept prudenti dar defapt sunt cacati de frica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noi ne refeream cand mergi sufficient de incet si inca te caci pe tine de frica. Ambele sunt momente care ar trebui sa-ti zica ceva. Ma refer la momente constant in care simti asta, ca asa am avut si eu cateva momente cand m-am (cuvant urat) pe mine de frica,

Editat de littlekriminal
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce fenta eleganta... asadar daca mergi prudent esti (cuvant urat) pe tine de frica. Hai ca maine poimaine incepi sa lansezi si alte aforisme de-astea de "piloti": "Cine nu are macar un accident pe an e fraier", "Numai papagalii respecta culorile la semafor"...

 

A ajuns sa fie rusinos mersul prudent... incredibil...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Ce fenta eleganta... asadar daca mergi prudent esti (cuvant urat) pe tine de frica. Hai ca maine poimaine incepi sa lansezi si alte aforisme de-astea de "piloti": "Cine nu are macar un accident pe an e fraier", "Numai papagalii respecta culorile la semafor"...

 

A ajuns sa fie rusinos mersul prudent... incredibil...

Nu stimabile , exagerezi din nou asa cum faci tot timpul, dincolo de bun simt.

Daca urmarea unul din noi sa spuna asa ceva o spuneam direct pt ca suntem oameni dintr-o bucata nu fetite rusinoase cum pareti voi.

Ce a ajuns sa fie rusinos este modul insistent in care tot incercati sa va impuneti ca ce este prudent pentru voi este prudent pentru toata lumea.

Nu colegu,ce iti aduce tie sentiment de siguranta se poate ca mie sa-mi aduca plictis si deconcentrare ,care ma pune in pericol.Daca nu te duce capul sa intelegi ceva atat de simplu ...imi pare rau pentru tine.Forta sa fie cu tine!

» Post actualizat in 11 Oct 2017 16:55

Merg prudent si imi doresc ca toata lumea sa mearga prudent dar am trecut de faza in care sa judec totul doar dupa abilitatile mele . Atunci cand ies la plimbare si nu mai pot sa tin pasul cu cel din fata nu inseamna automat ca ala este inconstient .Pur si simplu avem praguri diferite de confort si sentiment de siguranta .Nu iti pierzi rangul daca reconosti asta ,doar te pui in pozitia in care luciditatea si sinceritatea fata de tine iti mai dau o sansa la viata.

» Post actualizat in 11 Oct 2017 17:01

Dar nu ,in clubul marilor moralisti nu exista asa ceva ...realitatea este schimonosita si torturata ca sa se potriveasca mesajului plin de exagerari si sa ridice in slavi valoarea mesagerului.

Editat de goe 75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Se pot da mai multe cand ai cu cine discuta ,dar cand ii vezi asa de incuiati nu prea mai exista motivatia decat pentru a face totul ca sa-i exasperezi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu bre. Voi vorbiti de barbarism (eroul merge cum vrea el, haiducul fura de la bogati), maxim tribalism (motociclistii "care este" merge tare). Astialaltii vorbesc de civilizatie - noi cu totii mergem intr-o civilizatie, care impune niste norme. Cand le incalci, vine sanctiunea. In cazul vitezei, pe langa sanctiunea legala creste dramatic si riscul de oase rupte.

 

Noi ne refeream cand mergi sufficient de incet si inca te caci pe tine de frica. Ambele sunt momente care ar trebui sa-ti zica ceva. Ma refer la momente constant in care simti asta, ca asa am avut si eu cateva momente cand m-am (cuvant urat) pe mine de frica,

 

N-are treaba. Daca te caci pe tine de frica facand de buna voie ceva, esti prost. Ala e cuvantul potrivit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Sunt norme ,sunt sanctiuni si civilizatie ,dar utopia la care viseaza moralistii depaseste si nivelul de SF.Plangaciosi innascuti si cu ciuda pe cei care mai gasesc motive de bucurie in viata asta asa cum este ea, pentru ca fiecare zambet este o lovitura de topor la temelia turnului de rautate pe care il costruiesc.

Editat de goe 75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

leopold, poate e greu, sau imposibil de inteles, dar unii sunt nascuti sa depaseasca limite, altii sunt nascuti sa le respecte, iar multi nici nu indraznesc sa se apropie de ele. din punct de vedere darwinist, ultima categorie e cea care asigura perpetuarea speciei insa progresul a fost obtinut intotdeauna de cei din prima categorie. de ce ne facem prosti unii pe altii pe tema asta? nu putem sa ne bucuram fiecare de motivul pentru care am fost nascuti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zahei, e foarte corect ce spui. Totusi, am doua observatii:

 

1. E o diferenta majora intre cel care bangane bucati de uraniu subcritic in desert (vezi Los Alamos si Louis Slotin, de exemplu) si cel care face aceeasi treaba in oras. Redus la scara, e o paralela rezonabila cu mersul racing pe circuit vs strada.

 

2. N-am zis ca cel care vaneaza adrenalina e prost. Am zis ca prost e cel care de buna voie si nesilit de nimeni se tine de-o activitate in care se caca pe el de frica constant.

 

Nu-s tocmai sfant, daca imi pune cineva un GPS pe masina sau motor raman fara carnet in prima zi de monitorizare. De-aici pana a sustine ca regulile de circulatie is pentru altii, e cale lunga, totusi. Sau ca ala care merge mai incet ca mine e sofer mai prost. Samd.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motociclisti care o ard foarte tare = accidente multe = noi masuri de siguranta la motociclete = legi mai bune = awareness printre soferi = progres. vor fi victime, dar asa se face progresul.

Editat de zahei
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Sau ca ala care merge mai incet ca mine e sofer mai prost. Samd.

Cand cineva iti spune ca 1+1=2 si raspunsul tau este ca nu se poate ca 3-5=10 ,nu dovedesti nimic decat ca nu esti in siguranta sa treci strada singur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack:

 

aia care isi rup gatul ca prostii in masini pe strada sunt progresul? ei imping limitele? de unde le scoateti?

ce treaba are varsarea frustrarilor adolescentine cu vitezana pe magheru cu impinsul limitelor?

 

adevarul e ca ala care a ajuns intr-un pod a impins vreo 2-3 limite, nu in directia progresului, dar cine stie cum se impiedica urmatorul in directia corecta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

centurile de siguranta la masini au aparut ca urmare a mortilor la volan. airbag-urile cand nici centurile nu au mai fost suficiente. fara morti nu s-ar fi intamplat nimic din toate astea. acum intelegi de ce avem nevoie de mai multi tampiti care sa-si rupa gatul? incearca sa privesti de sus, ca sa vezi toata pictura. de ce insisti sa te comporti ca un troll?

Editat de zahei
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu, casca a fost inventata dupa ce a murit lawrence al arabiei fiindca avea un prieten destept care s-a suparat ca a murit ala

nu aia care mor ca prostii sunt motorul progresului, eventual ei fac pe cineva destept sa iroseasca niste resurse ca sa poata trai si prostii

 

aia care mor pe strada sunt fix motivul pentru care totul in lume trebuie sa fie idiot proof, ei sunt motivul pentru sistemele anti wheelie, anti stoppie, traction control la motociclete si pana si foarfecele cu varfuri boante

 

nu tot ce ne ajuta sa traim e progres, sa salvezi prostii nu e progres, e risipa de resurse

 

poate or sa fie interzise motocicletele pe strada intr-o zi ca mor prea multi pe ele

progres ii spune, nu?

 

tot respectul pentru cascadorul nostru daca a scapat asa usor totusi, daca a reusit in secunda aia sa se arunce peste masina

el e exemplul opus

Editat de prafrau
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

well, nu sunt interesat de p discutie care se bazeaza pe un singur principiu: sa gasim argumente contra, ca sa avem dreptate. zi buna va doresc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...