Sari la conținut

Metale mai usoare sau mai grele


andrei111

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Io am si Yamaha, deci m-am scos ;)

Te-ai scos,numa' daca ne dedici o piesa.

Am zas!:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Hai ca va dau eu subiect de scandal: cum e posibil sa va placa metalele si sa aveti Honde? :crack:

Hai ca-ti explic.

Dupa ce mi-am vandut Fazerul, voiam un V mare si sportiv, da' nu prea sportiv. Singura care se incadra in buget era VTRul. Apoi CBF-ul l-am luat pentru nevasta-mea - am vrut musai ceva cu ABS si Sabina (Dumnezeu s-o odihneasca) mi-a facut un pret de nerefuzat. In timp ce am avut CBF-ul, mi-am luat si o Aprilia Mille cu care nu m-am inteles deloc la stilul de pilotaj. Cu Mille nu ma intelegeam la drum lung, CBF-ul era prea lesinat la drum lung si cu pasager. Asa ca am vandut Mille si mi-am luat ceva de drum - best money can buy: VFR. Dupa venirea VFR-ului, CBF-ul statea degeaba asa ca i-am facut vant si astuia, sa se bucure alticineva de el. Si uite ca fara sa vreau, sunt la a 3-a Honda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mno,ase mai vii de-acasa!

 

Altele din tineretile mele:

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca-ti explic.

Dupa ce mi-am vandut Fazerul, voiam un V mare si sportiv, da' nu prea sportiv. Singura care se incadra in buget era VTRul. Apoi CBF-ul l-am luat pentru nevasta-mea - am vrut musai ceva cu ABS si Sabina (Dumnezeu s-o odihneasca) mi-a facut un pret de nerefuzat. In timp ce am avut CBF-ul, mi-am luat si o Aprilia Mille cu care nu m-am inteles deloc la stilul de pilotaj. Cu Mille nu ma intelegeam la drum lung, CBF-ul era prea lesinat la drum lung si cu pasager. Asa ca am vandut Mille si mi-am luat ceva de drum - best money can buy: VFR. Dupa venirea VFR-ului, CBF-ul statea degeaba asa ca i-am facut vant si astuia, sa se bucure alticineva de el. Si uite ca fara sa vreau, sunt la a 3-a Honda.

Man, eu am glumit, zau. Banuiesc ca fiecare detine si conduce ce marca/model ii place, in limita bugetului bineinteles. Acum ca tot ai detaliat despre RSV, nu stiu ce ce, dar impresia mea era ca principalul motiv pentru care ai dat-o a fost din cauza ca te-ai convins ca au nevoie de intretinere mai atenta si nu prea avem nici mecanici competenti pentru asa ceva. Parca ai avut probleme cu sprag clutch-ul.
On topic: o trupa de black simfonic (la inceputuri) din Romania:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Man, eu am glumit, zau. Banuiesc ca fiecare detine si conduce ce marca/model ii place, in limita bugetului bineinteles. Acum ca tot ai detaliat despre RSV, nu stiu ce ce, dar impresia mea era ca principalul motiv pentru care ai dat-o a fost din cauza ca te-ai convins ca au nevoie de intretinere mai atenta si nu prea avem nici mecanici competenti pentru asa ceva. Parca ai avut probleme cu sprag clutch-ul.

Da, cu sprag-clutchul ala. Dar nu a fost o problema, s-a inlocuit cu altul nou. Si ca a mai fost nevoie de o a doua interventie pentru ca mecanicul nu a pus Loctite cand a pus volanta la loc, asta e alta treaba. Problema a fost ca am vrut neaparat motoreta sport si dupa aia mi-am dat seama ca nu aveam nevoie de asa ceva :)

 

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma pregatesc sa incep al saptelea sezon pe cbr. Ma inteleg bine cu ea, de ce s-o schimb? Evident ca intrebarea ta a fost o gluma, dar la modul serios Buell-ul din semnatura ta e un model dupa care ma dau in vant. Eh, cand m-oi face eu mare... :crack:

 

Anorexia Nervosa - Franta, black metal.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Old scool


 

Chiar am tricou cu Sepultura. Si eram la mare acum vreo doi ani... copil dupa mine, nevasta blonda, tot tacamul. Si vine unu' dintre boschetarii aia care stau pe Magheru in Vama la cersit si se uita la mine: "tu ai habar ce scrie pe tricoul tau?" M-a si bufnit rasul. I-am zis ca-i spun daca-mi zice cum se numeste primul lor album, demo version. Evident ca n-a stiut :)))))))))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma pregatesc sa incep al saptelea sezon pe cbr. Ma inteleg bine cu ea, de ce s-o schimb?

 

Si eu am Hornet din 2010.

Pentru cat de mult si pe unde ma dau eu cu moto e foarte buna.

» Post actualizat in 30 Mar 2018 12:13

Pai sa n-avem noi King Diamnond pana acum!?!?

E frumos!?!?

 

Era pe teava, insa nu prea am mai intrat pe forum..

 

 

I am 9...You are 9...We are 9

 

 

 

Another glass of wine to heat the blood of mine.

 

» Post actualizat in 30 Mar 2018 12:23

S-a copiat link-ul aiurea de pe YT, de fapt voiam sa pun piesa "9" de la Mercyful Fate:

 

Editat de Vallach
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma pregatesc sa incep al saptelea sezon pe cbr. Ma inteleg bine cu ea, de ce s-o schimb? Evident ca intrebarea ta a fost o gluma, dar la modul serios Buell-ul din semnatura ta e un model dupa care ma dau in vant. Eh, cand m-oi face eu mare... :crack:

 

Anorexia Nervosa - Franta, black metal.

 

 

 

Belea formatia asta....

Drudenhaus imi place cel mai tare...ce urla baiatu ala....pfoaaa

 

Si ceva de la baietii mei preferati de la noi....

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai tine cineva minte Atomic TV? :)

 

Mare mi-a fost supriza cand am vazut Dies Irae printre Genius si 3 Sud Est

 

 

Si albumul pe care l-am tocit bine pe vremuri, pe caseta de la Bestial si LIVE la TopT '98

 

 

^ chiar ma regasesc in primul comment de pe YT, dupa atatia ani si inca mai stiu versurile

 

 

Creatures of light - search the shadows
The forever night - always together
Give me my sins - all I have
Creatures of light - God is dead
I now believe ...

Editat de Vallach
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dimmu Borgir lanseaza un nou album in luna mai. Instrumentalul pare cam la fel cu cel de pe albumul Abrahadabra.

Sa continuam, zic

 

Si ceva nou de la At The Gates

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Metale mai usoare sau mai grele
  • Kristian K pinned this topic
  • adidas unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...