Sari la conținut

Comunicare pilot pasager


Postări Recomandate

exista si pentru ios ? poti da mai multe detalii despre aplicatie ? nu am andoid sa o instalez, sa o testez. Daca a folosit-o cineva, cu ce fel de casti? poti asculta si muzica in background ?

Editat de Ionutzzradu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exista si pentru ios ? poti da mai multe detalii despre aplicatie ? nu am andoid sa o instalez, sa o testez. Daca a folosit-o cineva, cu ce fel de casti? poti asculta si muzica in background ?

Nu exista. Sau nu care sa si mearga. Tot ce am gasit pe ios merge doar prin wifi (nu phone 2 phone direct ci cu ambele conectate la acelasi wifi).

Gasesti cateva care se lauda in descriere ca merg si prin BT, dar de fapt nu o fac. Sau nu o mai fac pt ca dezvoltatorii nu le-au mai adus la zi :)

 

ca sa nu deschid alt topic ......si are oarecum legatura ....unde pot gasi casti cu microfon dedicate pt casca moto? am tot bananait pe net dar nu am gasit nimic ....multumesc

Asta mi se pare ok https://www.louis.eu/artikel/albrecht-shs300i-headset-for-smartphones/10004736?filter_article_number=10004736&list=17d20f2e6e66ab49b892d61ad7cea925

Sau cum ziceau colegii mai sus, china.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Daca vrei sa utilizezi Iphonul, poti sa folosesti apelul telefonic (cele mai multe companii gsm au apeluri nelimitate). Asta iti va seca , insa, destul de repede bateria si nu vei putea asculta si muzica.

 

Eu cred ca tot comunicatoarele bluetoth sunt cele mai indicate. Acum in functie de buget poti merge la kinezarii (am vazut si modele interesante care merg ok) pana la branduri consacrate. In aceasta varianta poti asculta si muzica, fm radio, telefon, sau gps si te tine bateria undeva la 8-10 ore. Plus ca daca se iveste ocazia sa faci o tura cu mai multi prieteni te poti conecta si cu ei (in functie de dispozitivele lor).

 

Iti doresc spor la alegere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca sa nu deschid alt topic ......si are oarecum legatura ....unde pot gasi casti cu microfon dedicate pt casca moto? am tot bananait pe net dar nu am gasit nimic ....multumesc

Uite ce folosesc eu la sala:

https://www.mea.jabra.com/sports-headphones/jabra-elite-sport

Merg si in casca, si oriunde altundeva. Dezavantajul e ca sunt scumpe rau! Nu stiu cat sunt daca le iei de pe site sau din Europa, eu am platit cam 300USD dintr-un magazin pe aici, dar nu regret de loc. Autonomie undeva la vreo 6-7 ore de ascultat muzica, se reincarca in cutia de depozitare dedicata etc. Poti descarca manualul de pe site.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am niste mikidutenii din astea cu fir (ca forma).....evident nu de firma ....dar nu mi a trecut prin bostan sa le incerc cu casca de moto....de la alea clasice ma dor palniile cand le apasa casca ...o sa le incerc

multumesc de idee

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Nu stiu de ce vreti sa reinventati roata! Astea in ear au doua mari dezavantaje, 1, te dor urechile dupa o perioada scurta de la presiunea castii si 2 ies usor cand indesi casca pe bostan, cand o potrivesti, daca agati firele la fel..

La alea bluetooth scapi de chinul asta, dar ramai cu durerea.

Cumparati difuzoare dedicate care se prind cu scai de interiorul castii si aia e!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cunoasteti vreo aplicatie pt telefon prin care sa vorbesti cu pasagerul prin bluetooth ? Exista asa ceva ?

Am schimbat vreo 3 sisteme de genu asta, am avut ceva chinezesc, albrecht ala de pe louis.de si de vreo 5 ani am Cardo. Sfatul meu, daca e important pentru tine sa vorbesti cu pasagerul ia-ti ceva de calitate, altfel o sa te chinui doar.

Vezi pe ebay ca sunt kit-uri mai vechi de cardo sau sena de la oameni care au afacut upgrade, parerea mea ca-s mai bune decat ceva chinezisme...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...