Sari la conținut

Dezmorteala inceput sezon~sambata 10 Martie, Buc-Giurgiu


paulynos
 Share

Postări Recomandate

As incepe sezonul cu o plimbarica lejera Bucuresti-Giurgiu, pe malul Dunarii. Ritm vioi dar nu exagerat, este binevenit oricine.

 

Se anunta 16 grade pentru Bucuresti si 17 pentru Giurgiu, cer partial noros.

 

Intalnire ora 11.30 la Petrom Soseaua Giurgiului, cel de pe dreapta cum iesi din oras, aici. Intoarcerea in Bucuresti nu mai tarziu de ora 4.

 

Fun fact# 498

 

Aici se poate verifica valabilitatea politei RCA in timp real.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu merge siteul ala cu RCA. imi zice ca nu am desi am :))

 

Verifica si dupa seria motorului, nu numai dupa numar. Daca nici asa nu te gaseste in baza de date, trimite o copie scanata dupa asigurare la ASF. Agentul care ti-a vandut asigurarea nu a inregistrat-o la asigurator si si-a bagat banii in buzunar. Dupa ce o sa ai o confirmare de la ASF, poti sa te duci la Politie si sa reclami. Sau, mai simplu, il dai cu dintii de masa pe cel care ti-a vandut asigurarea. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Verifica si dupa seria motorului, nu numai dupa numar. Daca nici asa nu te gaseste in baza de date, trimite o copie scanata dupa asigurare la ASF. Agentul care ti-a vandut asigurarea nu a inregistrat-o la asigurator si si-a bagat banii in buzunar. Dupa ce o sa ai o confirmare de la ASF, poti sa te duci la Politie si sa reclami. Sau, mai simplu, il dai cu dintii de masa pe cel care ti-a vandut asigurarea. :D

wrong answer...nici la mine nu merge la 2 moto cu asigurare valabila !! le scoatem dintii la toti asiguratorii ??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

wrong answer...nici la mine nu merge la 2 moto cu asigurare valabila !! le scoatem dintii la toti asiguratorii ??

 

Esti sigur ca sunt valabile? Ai verificat la ASF sau la asigurator? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ritm vioi inseamna 60 km dus, plus 60 km intors, de la 11.30 pana la 16. Adica 120 km in patru ore si jumatate. Cam asa iese din calcule.

 

Sunt bune calculele, nu va lasati pacaliti de faptul ca pulynos si-a luat motor mare, el inca e la stadiul de wanabe. O data a trecut unul cu un scuter pe langa el si a dat telefon la politie, asa de tare s-a speriat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As incepe sezonul cu o plimbarica lejera Bucuresti-Giurgiu, pe malul Dunarii. Ritm vioi dar nu exagerat, este binevenit oricine.

 

Se anunta 16 grade pentru Bucuresti si 17 pentru Giurgiu, cer partial noros.

 

Intalnire ora 11.30 la Petrom Soseaua Giurgiului, cel de pe dreapta cum iesi din oras, aici. Intoarcerea in Bucuresti nu mai tarziu de ora 4.

 

Fun fact# 498

 

Aici se poate verifica valabilitatea politei RCA in timp real.

e ok linkul.

merge la 2 asigurari. una de pe emag si una rca ieftin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ritm vioi inseamna 60 km dus, admirat romantic valurile Dunarii / mancat vreo 1-2 ore, plus 60 km intors, de la 11.30 pana la 16. Adica 120 km in patru ore si jumatate. Cam asa iese din calcule.

Am completat eu

» Post actualizat in 10 Mar 2018 08:34

Sunt bune calculele, nu va lasati pacaliti de faptul ca pulynos si-a luat motor mare, el inca e la stadiul de wanabe. O data a trecut unul cu un scuter pe langa el si a dat telefon la politie, asa de tare s-a speriat...

Tu esti nevorbit. Partea proasta este ca acum esti ca vaca scapata in lucerna, si bagi volum, nu calitate. Nu ca inainte ar fi fost vreo calitate....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am bifat o fuga joi pana la Ruse, drumurile sunt curate. Troiene de-a lungul asfaltului, pe alocuri apa scursa de la zapada topita, dar in mare a fost misto, deloc frig.

Ieri dupa masa am plecat din Bucuresti catre Piatra Neamt, iar azi o sa dau o fuga pana lasi.

Bine, pe vremea asta ajuta manerele incalzite, saua , goretex-ul si protectia la vant.

Imi pare bine ca s-a dus zapada si vremea rea, ca ma saturasem de masina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@xael

Nici la nunți sau la botezuri nu pot să mănânc 2 ore, asta ca să nu mă refer la restaurantele din Giurgiu. Iar ca să admiri Dunărea ”romantic” de acolo presupune să ai o mare disponibilitate sufletească, ceea ce pare greu de acceptat la un motociclist care prefera un ritm vioi.

Spune sincer, ți-a plăcut replica aia celebră cu ”privitul unui fluviu drept în ochi ”?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersul mai vioi se refera in fapt la timpul petrecut la ghidon, nu cat se pierde cu toata plimbarica si iese o medie pe ora de 20km. Plimbarea de astazi s-a lungit destul de mult dar in timpul mersului s-a mers destul de alert avand in vedere ca temperatura nu e optima si pe traseu am vazut multe petece de zapada netopita si mormane de zapada la un moment dat, rezultand in aderenta scazuta.

 

Cu o exceptie toate erau sportive, nicio motoreta sub 100 CP si jumate din grupulet chiar peste 150 cp, a rezultat un mers mai vioi. Temperatura a fost suportabila si plimbarea frumoasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Plimbarea de astazi s-a lungit destul de mult dar in timpul mersului s-a mers destul de alert avand in vedere ca temperatura nu e optima si pe traseu am vazut multe petece de zapada netopita si mormane de zapada la un moment dat, rezultand in aderenta scazuta.

Man, hai mai, ce dracu, baiatul asta a fost pana sus pe Transfagarasan, nu in sud, ca voi :

/index.php?/topic/751638-sa-ungem-lantu-transfagarasan-martie-2018/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...