Sari la conținut

MotoVloggeri Romani


AlfaMoto
 Share

Postări Recomandate

Mda, ce e grav e ca el este convins ca are dreptate. Si ca are foarte multi tembeluti, care il iau de bun.

» Post actualizat in 28 Jul 2018 08:43

Dar daca el face depasire cand merge printre masini, eu il rog sa dea semnal, sa se asigure ca are loc sa faca manevra, respectiv, sa se replieze, dupa depasire, ca asa zice legea, nu? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, ce e grav e ca el este convins ca are dreptate.

 

Si ce, cand o sa-si rupa oasele din cauza convingerii lui, plange mama? Nop. Plange ma-sa.

 

Si ca are foarte multi tembeluti, care il iau de bun.

Si ce, cand isi vor rupe oasele din cauza convingerilor lui, plange mama? Nop. Plang alde ma-sa :)

 

Nu vad mai sus nimic ca fiind vreo problema, sau ceva ce nu se poate rezolva cu selectia naturala.

 

 

Dar daca el face depasire cand merge printre masini, eu il rog sa dea semnal, sa se asigure ca are loc sa faca manevra, respectiv, sa se replieze, dupa depasire, ca asa zice legea, nu?

E clar ca omu' e analfabet functional. Cand citesti si nu intelegi nu e vina celor din jur. Dar nah, stii cum e, oamenii mici sunt foarte convinsi de chestii.

 

 

 

Dezamagirea mea cea mare e ca din cauza acestui new kid on tha block, incep se se mute reflectoarele de pe Motorbike and co, si la cat de prost e STM, ii face pe ceilalti sa para baieti rezon :))))))) Urata diversiune :D

 

Editat de LimpTA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Traficul se fluidizeaza cu 30-35%?"

Din cauza unei singure motociclete pe o strada cu cateva zeci de masini ? :)) de unde le scoate ? Putea sa recunoasca si el ca se baga printre masini ca sa nu i fiarba ouale

Editat de Klaus Cata
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Hai ca m-am fortat sa vad si eu pana la capat un filmulet de-al lui Kosh.S-a intamplat sa fie cel filmat in Calugareni si imprejurimi.

Intrebarea este daca are si o predica de genul ala filmata in trafic? Daca este poate sunteti amabili si cu un link.Multam!

Am deja cateva pe teava ...,dar prefer sa mai vad cateva imagini inainte sa apas pe tragaci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Da ,a fost dificil pana am ajuns la partea unde devine cristal de limpede ca omul este iritat doar pentru ca este prea incepator sa priceapa unele lucruri.De acolo m-a bufnit rasul si parca a fost mai digerabil.

Atata frustrare si nevoie de justificare ar fi iesit la lumina chiar daca intelegea din prima cum sta treaba cu mersul prea tare si prea incet ,fara sa fie ipocrizie la mijloc.

Asta pentru ca justificarea este doar pentru cat de penibil de slab este el pe doua roti.In mediul urban s-ar fi vazut de la o posta chiar si cu editare profesionala pt ca sunt semne deja in filmarea de la tara pe drumuri libere.

Editat de goe 75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Pe hayabusa :) mi-a placut sinceritatea emoțiilor trăite

 

Hahahaha! Multam fain pt link.Chiar aveam novoie de ceva distractie dupa un pranz copios.

 

 

Astept si de la colegul Kosh un filmulet in care sa poata comumica in timp ce accelereaza la fel de tare si abordeaza viraje la fel de slab.

Acel ciumpilac din filmul de mai sus ii da lectii lui Kosh la orice ora si in orice conditii.

Ignorand faptul ca tot ce spune ii tradeaza tineretea si lipsa de experienta,macar se simte destul de confortabil cu ce face .

 

Aia care produc intercom-urile dadeau faliment daca toti eram la fel de pisati pe curbe precum Kosh sa nu mai putem comunica decat pe liniile drepte si neaglomerate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa stii Goe, eu doar ptr tine fac youtube.

Nu am nimic de demonstrat nimanui, merg cum am eu chef. Plus ca intodeauna merg numai cu pasager... am mai spus asta, dar cina sa citeasca..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Stai linistit ca nu ma simt asa de privilegiat,sunt sigur ca vlogul tau distreaza pe mai multi .

 

Mersul cu pasager ...hahahaha!! Si eu majoritatea timpului merg cu 25t de lichid in spate dar nu-mi afecteaza prestatia cand sunt singur pe motor.

» Post actualizat in 29 Jul 2018 11:49

De demostrat se pare ca ai ,dar nu esti in stare sa o faci fizic si ai recurs la o tentativa de a o face verbal.A esuat total pt oricine a trecut de faza la care se maronea in pantaloni la aparitia a unor situatii banale de trafic normal.

» Post actualizat in 29 Jul 2018 12:58

Scuze ca nu m-am prins din prima de cat de ridicol este ce vrei sa comunici prin faptul ca insisti pe faza cu mersul exclusiv cu pasager.

Ce pierdere de mare talent suferim pt ca te-ai lipit de pasager ca aia din Dumb & Dumber...Micul Rossi vrea sa iasa la joaca dar nu primeste liber de la mami...

 

Traseul Buc -Giurgiu are doar 6 curbe si sunt toate atat de largi si perfecte ca pur si simplu numai un antitalent total trebuie sa le editeze pe toate dintr-un filmulet de genul ala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca m-am fortat sa vad si eu pana la capat un filmulet de-al lui Kosh.

Acu ceva ani, pe la inceputurile mele motociclistice, sa fi tot fost un 2008 sau chiar inainte, am vazut un filmulet cu un tip la plimbare. Daca nu ma insel, cred ca era Gixu(?) sau ceva nick asemanator (gixxxer, etc). Bai mergea ala plimbare atat de relaxat, miscarile atat de fluente, 'curgeau' curbele atat de line. Ei bine, Kosh e total opusul :) Si ca unul care nici eu nu-s mare talent, ii recomand sa ia o bicicla mai mica (nu rahat de SS musai, un naked ceva daca nu un SM sau chiar un dual mic) si sa mai invarta roata si singur, daca cu pasager sta crispat. Si sa vezi ce frumos invata. O spun din proprie experienta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Exact aia mi-a sarit si mie in ochi.Sarumana ca mi-ai confirmat ca nu-s nebun. Sunt si cateva momente individuale care tradeaza o stangacie si lipsa de incredere de un nivel deosebit . O sa mentionez doar ridicarea mainilor de pe ghidon pentru a face acele gilimele in aer.Acolo pur si simplu m-a bufnit rasul ...eu fiind unul dintre aia care lasa ghidonul liber extrem de des ...si parca este cu totul altfel...

 

Singura parte tragica in toata povestea asta, este ca a mai postat niste filmulete de acum ceva ani in care se vede acelasi nivel ...deci progres 0

 

Foarte posibil si probabil sa ai dreptate in privinta posibilitatii de a progresa mai bine cu o motoreta mai mica ,dar sunt unul dintre aia care tine la libertatea fiecaruia de a alege ce-l doare capu asa ca nu aventurez prea adanc in directia aia .

 

Eu ii doresc sincer multa bafta si km in siguranta ,dar din punctul meu de vedere este la un nivel atat de slab ca pur si simplu nu are absolut nimic de zis despre activitatea motociclistica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vlogul meu nu va fi despre a.i invata pe altii sa mearga cu motocicleta ci va fi o radiografie a motociclismului din Romania care este sublim dar lipseste cu desavarsire.

» Post actualizat in 30 Jul 2018 05:43

Va fi o pilula rosie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana una alta, Kosh e ok. Spre deosebire de ceilalti, chiar nu-l cauta pe senzationescu (gen motorbike, national cu 1 banda pe sens 160 cu hayabusa..). Si-a propus sa-i educe pe incepatori si nu numai.

Are genul de atitudine care o sa-l tina in viata pe doua roti mult timp de-acum incolo. Sfaturile sale par a fi in linie cu cele ale lui Oresti (RIP).

 

Sorin realizeaza ca DN-urile nu sunt piste de circuit, ca nu ai de dovedit nimic nimanui si ca te poti bucura de compania partenerei si motocicleta si la 100km/ora, indiferent cati cai are. E ok ca fiecare sa isi piloteze motorul in limitele sale. Personal nu inteleg atacurile si provocarile legate de stilul sau de pilotaj.

Eu ii urmaresc filmuletele si ii impartasesc perspectiva.

Editat de AlexAB
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fata,adica te apuci de radiografie?

Un fel de în gura presei mircea badea, Ii treci pe toti in revista si mi-i scanezi? E simplu asta, mai complicat e sa faci ceva de calitate , altceva decât exista momentan pe piata.

Hai, pune si tu niste filmări cu vocea-ti magnifică sa vedem cum te dai..

 

Vlogul meu nu va fi despre a.i invata pe altii sa mearga cu motocicleta ci va fi o radiografie a motociclismului din Romania care este sublim dar lipseste cu desavarsire.» Post actualizat in 30 Jul 2018 05:43Va fi o pilula rosie.

Editat de Flower-Power
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce radiografie a motociclismului sa faca petrica? Va spun eu ce va zice el: motociclistii romani se impart in doua categorii, homosexuali si fatalai, cu diverse subspecii gen fraeri, desculti... si cateva gagici care au evadat din bucatarie, iesind din cuvantul barbatului, zdrentele naibii! Si toti fraerii astia oricum nu stiu ca F3 este cea mai data dreacu motocicleta din lume, dupe lesinatura aia de xj400, evident.

 

Gata motovlogu. Si el injura femei in trafic ca vlogarasii astia de 2 bani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

@ AlexAB

 

Materiale lui Oresti sunt potrivite pentru formate genul audio-book,podcast si poate chiar si motovlog ,dar sa-mi trag una daca nu as fi in stare sa gasesc o voce mai buna aruncand o piatra in multime.

 

Auzisem ca unu a lovit un sobor de preoti...

Editat de goe 75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

@ Kosh, mie chiar îmi placi, nu mă iau de vocea ta enervantă că, de, aia o avem cu aia motoflocărim...dar să moară Bibi călare pe trotinetă electrică la 200km/h pe autostradă dacă am priceput ce ai vrut să zici cu „există o ipocrizie d-asta absolut dezgustantă” pe la minutul 1.33 !

 

„Ipocrizie dezgustantă” ?! ... în ce limbă te-ai exprimat ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am avut alta rima...

Am vrut sa zic dezgustatoare, dar a iesit altceva. Acum am invatat sa repet propozitia si sa tai prostioarele.

Credeam ca este important sa si ai continuitate video si, la primele in motovloguri greseala de exprimare era prea langa urmatoarea fraza. Daca taiam "din scurt", nu se mai intelegea.

Urmeaza unu' despre viteza si tentatia acesteia cu riscuri cu tot.

Acum sunt parcat fara voie, la Giurgiu, mi s-a bulit ambreajul venind de la bulgari. Bine dreaq ca s-a intamplat in tara caci aveam ce ma chinui mergand fara ambreaj.

» Post actualizat in 30 Jul 2018 10:45

Astept sa apara mecanicul cu tot ce trebuie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dreapta sus ai isername-ul actual. Click pe el, apoi My Settings si in pagina care se va deschide, ai un meniu pe stanga. Acolo gasesti "Display name" sau ceva de genu'.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v locked this topic
  • l.u.v unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...