Sari la conținut

MotoVloggeri Romani


AlfaMoto
 Share

Postări Recomandate

 

Baaaaaaaaaaaaa, hotomanule :)))))))))))))))

Nu m am putut abtine. Imi si imaginam cum astepta lumea sa vada :))

 

@adidas vai de toba mea. Nici nu stiu , sa plang sau sa rad :)))

Editat de Klaus Cata
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai ca a inceput sa se sesiseze lumea

 

https://www.mariciu.ro/faci-ceva-trafic/

 

tenor.gif?itemid=4624104

 

Pana la urma isi va vinde gopro-ul si motocicleta sa plateasca daune morale cuiva :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SETEME asta e amuzant, da' nu in sensu' bun. Eu prevad ca inainte sa isi ia un omor in trafic, o sa-i plezneasca o vena la ce crize face. Mare sclember ce-a facut ala. Da, plm, a gresit, da' nu m-as agita atat. Il ocolesc si-mi vad de drum. Slalom printre cretini.

 

Asta micu', la cum se agita, nu cred ca are mai mult de doua sezoane in sa.

Editat de Wolfman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce motor are STM? Se aude fain

 

mai intai se intreaba ce camera are :D

» Post actualizat in 26 Jul 2018 07:19

MT07 cu ceva Akrapovic pe ea. Daca toba e fake au ba, nu mai stiu.

 

e ninja 650 (fostul er6n)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De cand sunetul fain e obligatoriu 2v? :-L (sau n-am inteles eu...)

 

On topic

 

Stiti care e culmea? ca urmaresc si filmuletele altor tipi care fac motofloci d-asta. La cate unii ai la ce sa te uiti.

 

De ce (cuvant urat) trebuie sa te enervezi constant in trafic? Ajungi cu tensiunea ridicata la serviciu, zic si eu. Sunt multe situatii care se aplaneaza cu o simpla ridicare de mana, in semn de scuze. Sunt ferm convins ca nimeni nu pleaca de acasa cu masina chitit sa ia pe capota un motorist.

 

Pe motopart, ca il vad viteaz cu domnitele, il invit la mine in Ferentari sa le faca educatie rutiera bastinasilor. Daca citesti aici, si vii sa le rupi oglinzile, jur ca iti dau o lada de bere. Ceva imi spune ca o vei bea cu paiul:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

My bad

Andrei111,imi place soundul motorului. atat

Stiu pt ca l-am intrebat , vreau sa pun un aftermarket pe er6n si imi trebuie ceva cat mai aproape de stock ca sa nu am nevoie de remap, vazusem ca el avea check engine aprins dupa ce a pus toba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hehe, se pare ca cineva s a hotarat sa livreze continut. Dar e un podcast, nu motoflocking.

» Post actualizat in 26 Jul 2018 12:15

Si uite asa dau eu iar fallow topicului:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, stimat popor! Insa e plin iutubu de podcasturi, adica oameni care stau de vorba pe niste subiecte. De urmarit.

» Post actualizat in 26 Jul 2018 13:02

Vodcast, poftim:)) mai contează cum ii zice, co tinut sa fie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E de natura hormonala, omul si-a luat motor sa f#ta si asta nu se intampla. Are oul albastru si rabufneste in trafic :D

Si probabil cand era mai mic, era luat la misto de colegi in curtea scolii.

 

De ce (cuvant urat) trebuie sa te enervezi constant in trafic? Ajungi cu tensiunea ridicata la serviciu, zic si eu. Sunt multe situatii care se aplaneaza cu o simpla ridicare de mana, in semn de scuze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si mi se reprosa mie ca sunt plictisitor.

Trebuie sa alegeti un subiect si sa-l dezbateti pe toate partile.

La tine e interesant: securea prin curte etc.

 

Personal, mi se pare plictisitor pentru ca subiectele, argumentele imi sunt deja cunoscute.

Uite un subiect interesant: la ce sa te astepti cand depasesti orbeste coloana de masini, in curba.

 

Despre ce vorbiti voi acolo, hmmm.. ceri prea mult de la cel care vizioneaza, pentru ca la noi motociclistii sunt deja experti.

Sa zicem ca poate agatati cativa incepatori mai responsabili, dar daca cel care va vizioneaza are cel putin 6 luni de moto, clar nu-l intereseaza.

Daca are si cont pe forum, cu atat mai puin. Numai existenta contului pe forum adauga cel putin 50 de mii de km la experienta, toata lumea stie asta

La noi, daca nu mergi blana in linie dreapta, daca nu pui genunchiul pe curbe, in orice curbe, daca n-ai tobe de peste 140db, pur si simplu nu esti motociclist.

 

Justificarea ta legata de toba detinuta este puerila si fara valoare in ochii unei persoane care noapte de noapte este stresata de bikerii adevarati.

Ca-i toba "de firma" iar este irelevant ptr cel care noapte de noapte este tinut treaz.

Crezi ca persoana aia poate distinge un Two Brothers de un Mivv?

Majoritatea nu fac diferenta intre o masina cu tobe zgomotoase si o motocicleta, insa STIE ca doar motociclistii fac zgomot, nu si masinile. Si daca-l scoti la geam sa vada cu ochii lui masina zgomotoasa, tot nu-i vine sa creada.

 

Legat de ABS mi-ar fi placut sa aud si cum acesta iti poate da si-o falsa senzatie de siguranta. Adica, sa nu-ti pui incredere in capacitatea motocicletei de a frana, ci mai bine sa previi, sa mergi astfel incat pe strada sa nu ai nevoie de franare de urgenta, sau sa te scoata electronica din rahat.

 

PS: cel mai tare drum pe anul asta a fost anul asta la intrunirea Buselor, pe Lepsa cand am prins o mare rupere de nori, chiar pe curbe. Ploua de nu vedeai in fata.

Fara combinezon de ploaie, dar cu pasaggera in spate. Vezi c-am film pe youtube.

 

Astept un vlog si cu laptopurile inchise, sau cu dovada ca nu aveti subiectele cu font de 25 pe ecran sau vreo hartie.

Adica sa vorbiti asa, live.

Ce-ati facut voi acum e miroase a playback :)

Dar si asa, tot ati facut ceva greseli gramaticale...

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v locked this topic
  • l.u.v unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...