Sari la conținut

MotoVloggeri Romani


AlfaMoto
 Share

Postări Recomandate

Cu extra sos dulce, pls.

 

sa va mai spun ca ala a fost tot troll? neah, va las sa credeti că "bilute ce prost ie nu stie sa scrie romana prostu dreq care ieste prost". bucurati-va ma, bucurati-va :))

 

Hai ca m-am plictisit sa tot trollez fara sa isi dea inteleptii seama chiar daca sustin ca au "talent si practica si varsta dublu fata de mine"; asa ca asta o sa fie ultimul meu reply aici. Va las sa va mirositi sigurei besinile.
O sa va zic doua vorbe, ca vad ca in ultimele 70 de pagini voi ati centrat si tot voi ati dat cu capul, fara sa primiti raspunsuri de la "motovloggerii" - ghilimelele le-am luat de la voi - pe care continuati sa-i atacati pe aici.
Pai sa va explic ce este motovlogghingul, ca multi dintre voi nu cunoasteti termenul. E un video log / vlog, dar facut pe motocicleta. Nimic mai mult. Pot fi doar faze din trafic, pot fi povesti spuse de rider-ul care se filmeaza, pot fi aberatii, ect. Poate fi EXACT ce vrea respectivul sa puna pe youtube. Si un (cuvant urat) poate fi, ca tot facea cineva aluzie cateva zeci de pagini in urma. Daca respectivul vrea sa posteze doar cacaturi de pe motocicleta, tot motovlog se numeste fie ca va convine sau nu. Acum ca voua nu va place gustul cacatului lui, nu trebuie sa fiti bulangii si sa spuneti ca e de proasta calitate doar pentru simplul fapt ca nu e pe gustul vostru. Exista continut pentru toata lumea.
Legat de "nivelul motovloggingului din romania" atat de josnic/penibil, si aluzia la motovloggerii din afara, pot sa va spun ca in afara se face lucrul asta de mai bine de 12 ani (de vreo 9 ani urmaresc eu fenomenul). la noi in tara, de 3-4 ani au inceput sa apara "motovloggerii" de care tot faceti voi bâză in topicul asta. Ce pretentii sa ai? Dar nu pot intelege cum poti avea pretentii/pareri atata timp cat abia esti in stare sa iti schimbi parola la facebook . Chiar sunt curios cati dintre criticii de arta de pe aici ar fi in stare sa editeze PE GUSTUL LUI un clip de pe motocicleta, cap coada. Sa imi dati si mie mesaj, ca sunt foarte curios cum va iese.
Ce nu intelegeti voi este ca e nevoie de timp pentru formare. Adevarat, nu toti evolueaza, dar nu puteti face nimic in privinta asta. Nu va ramane decat sa va spuneti parerea, sa dati skip, sau sa ignorati personajele. Pentru ce va apucati sa va luati de aspectul lor fizic? Oricum o sa va curga burtile si cururile tuturor in cativa ani (asta daca nu cumva va curg deja, asta fiind motivul pentru care va resping femeile iar voi va refulati frustrarile pe saracii motovloggeri). Anyway.
Faptul ca va apucati sa criticati actiunile UNOR motovloggeri ca fiind ale TUTUROR si sa ii bagati pe toti in aceeasi oala e gresit. Cum voi nu vreti sa va asocieze lumea cu motovloggerii, asa nici eu nu vreau sa fiu asociat cu unii dintre ei/voi. Dar hei, ce pot face? Inghit in sec si trec mai departe. Va invit si pe voi sa faceti acelasi lucru fara sa mai mancati cacatul cu atata pofta pe aici.
De ce fac (eu ) motovlog? Pentru ca imi place :)) Nu cred ca trebuie sa dau nimanui explicatii de ce si pentru ce o fac. Motocicleta mi-am platit-o din banii mei, benzina mi-o platesc tot din banii mei, si cu timpul meu liber fac fix ce vrea (cuvant urat) mea, la fel cum faceti si voi de altfel. Singurul lucru pe care vi-l pot spune e ca nu imi ajung degetele de la maini si de la picioare sa va enumar persoanele influentate de mine sa-si ia permisul moto, prin clipurile mele de (cuvant urat), evident. Daca voi vreti sa vedeti doar partile negative din toata treaba asta, e problema voastra si ma doare fix in (cuvant urat) de pareri in general (cum de altfel ii doare si pe ceilalti motovloggeri care citesc pe aici si se amuza sau se minuneaza de ineptiile scoase prin reply-uri de voi). Tot in (cuvant urat) ma doare si de amenintarile voastre cu bataia/moartea. Sunteti niste avatare pentru mine si asa o sa ramaneti pana cand probabil, o sa ne vedem si fata in fata. Cu unii dintre voi chiar vreau sa ma intalnesc, posibil la anul, sa vedeti ce poama sunt si sa vad ce poame sunteti. Puteti sa ma bateti atunci, astia de vreti sa o faceti. Mai asteptati un pic, va rog eu.
O mare italianca pe nume Eleanor Roosevelt spunea: Great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people. In traducere din italiana, asta inseamna: Mințile luminate discută idei, mințile mediocre discută evenimente, iar mințile mici discută oameni. (asta pentru aia de vorbeste doar franceza)
Hai, pup! Sper sa va fie dor de mine :*
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca aia mai multi ca deshtele si-au luat permis doar ca sa fie si ei la fel de cool ca modelul nu mi se pare neaparat un castig pt motociclism. Sunt convins ca nu as reusi sa editez la fel de bine, asa cum nu as sti nici sa fac un film artistic sau sa pilotez o moto de gp. Dar asta nu inseamna ca nu pot aprecia filmul sau o cursa. De asemenea probabil ca nici tu nu stii sa repari un autovehicul, dar cu siguranta poti aprecia daca persoana care ti-a lucrat la mobra a facut treaba buna sau nu, chiar daca poate nu o faci imediat. Capisci?

Eu nu imi doresc sa fac vlog, nici moto si nici de alt fel, ma pricep la alte chestii si ma ocup cu ele. Ma dau cu mobra atat de placere cat si ca sa ma deplasez rapid unde am treaba, nu caut conflicte in trafic, incerc sa previn situatiile limita si nu am nevoie sa fac publice ispravile mele sau ale altora. S-ar putea spune ca traiesc mai mult in lumea reala decat pe net. Iar daca e sa vizionez materiale video cu tema moto, sorry dar ma indrept in alte directii decat spre brrrrrap sau cum va ziceti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Boss, vezi ca n-ai descoperit nici apa calda, nici editarea video. Unii dintre noi din asta traiesc, si o fac de foarte multi ani. Asa ca mai lasa-ne, artistu' p*lii, ca nu esti singuru p-aici care stie sa apese "i", "o" si ",".

 

Si daca nu-ti pasa de ce mancam noi aici, de ce te oftici ca o gagica de 38 de ani care face nazuri la o p*la un pic mai beata? Pana una alta noi ne batem p*la de diverse lucruri si voi sunteti aia de se oftica si fac panarama. Pai, asa se poarta niste fiinte superioare, asa cum va autointitulati voi?

Editat de Wolfman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Boss, vezi ca n-ai descoperit nici apa calda, nici editarea video. Unii dintre noi din asta traiesc, si o fac de foarte multi ani. Asa ca mai lasa-ne, artistu' p*lii, ca nu esti singuru p-aici care stie sa apese "i", "o" si ",".

I-ai bagat in ceata cu “i”, “o” si “,”... Pun pariu ca motowhateverii astia mici editeaza din mouse, si nu stiu nici macar diferenta dintre insert si overlay :) Editat de gogO.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I-ai bagat in ceata cu “i”, “o” si “,”... Pun pariu ca motoflockerii editeaza din mouse :)

Macar atat sa fac si eu pentru ei. Totusi, cunosc personal unul care nu o face din mouse si mai are si ochi bun la editare. Dar, din pacate, cu o floare nu se face primavara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam simplutza polologhia lu' dude de mai sus, probabil s-a incurcat forumul cu youtubeu'. La +30 de ani cat are, ma asteptam la ceva mai cu cap si coada.

 

Macar ne-am ales cu definitia motovlogging-ului: e un video log facut pe moto.

Editat de fuchsia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dezbrăcatu nu aveai viewuri si te plictiseai asa că ai decis sa faci un pic de ttrolling poate ar ajuta pentru un viitor material de vlog.ideea nu e rea, ai facut un topic de

Ce nu a avut efectul scontat /index.php?/topic/754005-ordinul-motociclistilor-fara-pata/.

Dezbracatu, cine te-a supărat ca tot nu inteleg, de ce iti iei jucăriile și pleci? Care e treaba cu bătaia, te-a amenințat careva? Iti iau eu apărarea, civilizat.

Acum ca mai faci greseli gramaticale si zici ca erau scrise intentionat, las-o, ca se mai intampla la repezeală, nu o da ca la ploiești.

 

Iar finalul apoteotic cu sa va fie dor de mine

...e foarte girlish asa, sau ai tendinte suicidale? Sper ca nu.

 

 

comentariul lui meanpower cu extra sos dulce ...doaaaamneee e ca aia cu bate pumnul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avand in vedere ca zice ca e ultimul lui post, banuiesc ca ne adresam degeaba domniei sale.

Oricum, destul de slab daca dupa atat amar de vreme a iesit din vizuina ca sa vina aici si sa o arda cu polologhie din aia. Slaba polologhia. De ce ai renunta la confortul si utopia ta de pe youtube, ca sa te duci sa le zici chestii altora cand stii dinainte ca n-o sa ai succes? Macar STM a inteles, se ia doar de femei :D

Dar stiu ca mai citeste Banditul pe aici si il rog sa-i transmita: Sunteti bagati in aceeasi oala dpmdv pentru ca vorbeam cu Motorbike si ati sarit toti sa-i aparati poponetul. La fel cum toata chestia asta e "cibernetica" pentru ca fix din prima discutie i-am zis lui Motorbike sa vina sa-i transmit in fata si s-a facut ca ninge. Trebuia sa-l lasati sa-si ia pe barba lui nu sa va bagati sa o luati voi pentru el. Dar sunteti o echipa asa ca take it as a team :)
Ca problema nu s-a pus ca nu faceti regie de Spielberg ci ca se cauta scandal pe strada. Indiferent cum e editat tot cautat de scandal pentru viewuri se numeste.
Stau acum si va intreb, va place in ce-a "evoluat" motovloggereala in RO? Ca voi sa zicem c-ati fost primii influenceri, deci fix aia care au dat tonul si de care se extaziaza mucosii "OMeGe au comentat youtuberi mari la tine pe canal"

Pe mine ma doare fix in cot cu cine ma asociaza lumea (da, vine cu varsta), ca nu eu ma laud ca promovez motociclismul romanesc ca fratele tau din Brasov.

Slab oricum, ma asteptam la mai mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

meanpower e banditul, daca imi aduc bine aminte...

Da el e, dar cu el n-am nimic :) Si nici lumea pe aici nu prea are, pentru ca inca din trecut, atitudinea lui n-a fost sa sara la scandal si nici la trolleala. Isi vede de treaba lui. Nu trebuie sa ne iubim neaparat, important e ca nu ne uram :)) cam ca la locul de munca :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici cu luatul de femei nu o sa mai mearga treaba.

 

3b1fcf2f19501d552d84bd4a290039e7.jpg

 

Daca deschid gura la ea vitejii nostrii, supozitor scrie pe busteanul ala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil educatie rutiera.

 

"Daca iti ard un bustean peste bot, mergi in zig zag."

Editat de Endurache
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, l-am vazut si eu azi dimineata. Voiam sa-l pun aici da' m-am luat cu altele. Vad ca a facut Kosh treaba inainte :ok:

Avand in vedere varsta, nu conteaza ca n-are dictie de Andreea Esca sau patosul lui Piersic, important e ca e normal la cap si mesajul e la fel de normal la cap. Restul se mai iau la pila, nu-i bai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v locked this topic
  • l.u.v unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...