Sari la conținut

MotoVloggeri Romani


AlfaMoto
 Share

Postări Recomandate

Ca sa fiu sigura spidi..e clar ca forumul e metoda ta de refulare si simti nevoia acută de masculinitatea macar aici. Ce cred despre tine : probabil divortat cel putin de 2 ori, te complexează femeia, ...viata e grea spidi, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Private, inseamna ca le vede doar el.
Unlisted permite accesul la video daca stii link-ul direct.

Ori le-a facut private, ori le-a sters.
Youtube nu permite setari avansate de genul sa inserezi un video intr-o pagina web si doar de acolo sa poata fi vazut.
Vimeo permite, dar e pe bani functia asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, se poate.

Dar nu e ca la facebook, adica sa zicem ca ai ciuda pe un youtuber si-i dai report.
Cazul este analizat individual daca intr-adevar incalca regulile de postare youtube

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa fiu sigura spidi..e clar ca forumul e metoda ta de refulare si simti nevoia acută de masculinitatea macar aici. Ce cred despre tine : probabil divortat cel putin de 2 ori, te complexează femeia, ...viata e grea spidi, nu?

Ce cred eu despre tine nu pot sa-ti spun.

Dar pot sa-ti spun ca asta ar trebui sa fie forumul motociclistilo, nu forumul balitorilor la mobre cu pretentii de analist psihopupu si cititori in stele. Din pacate, de ceva ani, ne-ati napadit ca buruienile.Si tot din pacate o politica pe considerente economico-financiare pe baza de clic permite prezenta si exprimarea voastra libera p-aci. Acu’ vreo 10 ani offtopicul era ars cu ban permanent de la a treia abatere. Azi e apreciar, creste raitingul.

Nu trebuie sa-mi multumesti pentru singurul post la mintea ta, nu se va mai repeta figura, mi-e greu sa cobor atat de jos de mai multe ori, am si io o varsta...

Editat de Speedy.K
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca maxim 10% din userii de pe forum au permis, motoreta si minim 20000km facuti in sha. Restul sunt semintari si "balitori", bagatori de seama.
Posibil ca acest forum reprezinta acel singur loc unde se simt si ei bagati in seama, se simt si ei importanti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca maxim 10% din userii de pe forum au permis, motoreta si minim 20000km facuti in sha. Restul sunt semintari si "balitori", bagatori de seama.

Posibil ca acest forum reprezinta acel singur loc unde se simt si ei bagati in seama, se simt si ei importanti.

Cand mi-am facut cont, prin 2005, aveam permis de un an si maxim 100 km. Da’macar nu eram tare-n gura, ii citeam cu atentie pe ai batrani si experimentati. Nu o ardeam psihanalist de motociclisti.

Pasagere (la propriu) cu aere au fost multe p-aici. Au disparut toate usor, usor. Dar pe vremea aia nu li se permiteau atatea, o ardeau si ele pe la social, pe la umor, daca dadeau dume motociclistice erau calmate rapid pentru cateva zile...

Acu suntem misogini daca le trimitem la cratita, ca nu mai e corect politic...sa asa ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, imi amintesc si eu.
Urmaream forumul cu 2 ani inainte sa-mi iau permis.
Dar pana n-am avut permis, echipament si banii de motoreta in buzunar, nu mi-am permis sa-mi fac cont si sa postez.
Primul meu post a fost o cerere de info despre un ZX6R, prima mea moto.

Asta se intampla in primavara lui 2008.
Erau mai strictele treburile atunci si parca era mai mult bun simt.

Tinerii astia cred ca li se cuvine tot. Galagiosi si tupeisti, dar fara nimic in cap.

bati campii.in alta ordine de idei.tu in ce categorie de amatori te incadrezi? in categoria celor care au facut poc ....la prima iesire cu noua motoreta

 

Cel putin merg cu moto din primavara lui 2008, am ani de mers prin oras, n-am cazut in cap pe aici sa ma iau de oameni aiurea, oameni care, prietene, au ceva ani de viata in spate.
Din 2008 si totusi, n-am nici un fier prin corp si nici urme de la cazaturi.

 

Am inceput moto cu ce motoreta mi-a placut si, cu toate ca multi mi-au prezis moartea, dupa 10 ani, sunt inca aici.

Am supravietuit seriei de prostii facute si ma consider norocos pentru asta.


Bine, prost, macar merg si, nu merg pe timpul si banii tai, nu pun oameni in pericol zburand pe sosea. Imi cunosc atat limitele mele cat si limitele celorlalti, dar si responsabilitatile; prin urmare merg ca atare.


Nu bat din taste ca o baba senila si ma bag in seama cu oameni care au contact cu motoretele de pe vremea in care ea poate, se incalta cu fesul.

 


Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce cred eu despre tine nu pot sa-ti spun.

Dar pot sa-ti spun ca asta ar trebui sa fie forumul motociclistilo, nu forumul balitorilor la mobre cu pretentii de analist psihopupu si cititori in stele. Din pacate, de ceva ani, ne-ati napadit ca buruienile.Si tot din pacate o politica pe considerente economico-financiare pe baza de clic permite prezenta si exprimarea voastra libera p-aci. Acu’ vreo 10 ani offtopicul era ars cu ban permanent de la a treia abatere. Azi e apreciar, creste raitingul.

Nu trebuie sa-mi multumesti pentru singurul post la mintea ta, nu se va mai repeta figura, mi-e greu sa cobor atat de jos de mai multe ori, am si io o varsta...

 

:10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce cred eu despre tine nu pot sa-ti spun.

Dar pot sa-ti spun ca asta ar trebui sa fie forumul motociclistilo, nu forumul balitorilor la mobre cu pretentii de analist psihopupu si cititori in stele. Din pacate, de ceva ani, ne-ati napadit ca buruienile.Si tot din pacate o politica pe considerente economico-financiare pe baza de clic permite prezenta si exprimarea voastra libera p-aci. Acu’ vreo 10 ani offtopicul era ars cu ban permanent de la a treia abatere. Azi e apreciar, creste raitingul.

Nu trebuie sa-mi multumesti pentru singurul post la mintea ta, nu se va mai repeta figura, mi-e greu sa cobor atat de jos de mai multe ori, am si io o varsta...

Este loc pentru toata lumea,te agiti degeaba. Candva,mai multe persoane se intrebau de ce fetele nu ies la interval pe forum, na! Acest forum s a cam dus cu mult pana sa intre in peisaj tanti Carlan,floricele pe campii samd. In loc sa le invatati ceva( cei care pot), le acuzati ca ce, nu au motor si s implicit traseiste pe (langa)motor, nici asa nene..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Spidi, nu o sa fac nicio remarcă în ceea ce te priveste , imi dau seama ca am cam avut dreptate si esti misogin incurabil.

Kosh as putea sa re ignor doar ca sa nu crezi ca prin simplul dialog ajung la unul dintre dumnezeii motociclissti ce m-a băgat în seamă si in felul asta mi s-a dat importanta. Ca sa acoperi toata paleta de culori ai zis si de baba senila si de tânără care se incalta cu fesul. Esti hilar..

» Post actualizat in 10 Aug 2018 20:07

Si inca o chestie legată de a avea cont aici dupa ce ai motor , km , poate d-asta ii numara sonyc..Si atunci are sens.:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da,aveai 50ani in ''spate' de mers in oras,dar te ai tavalit cu prima ocazie cand ai incercat sa te tii dupa unul care chiar stie sa mearga(ianachim).Nu ma dau ipocrit ca multi de pe topicul asta care o ''ard'' fara chikenstrips pe strada

acum esti la acelasi nivel ca atunci cand ai cazut incercat sa tii ritmul lu' nenea achim,dar dai sfaturi.tu pur si simplu nu fortezi pentru ca nu ai skill pentru asta.asa cum nu am nici eu...dar eu nu fac vloguri in care sa dau sfaturi de ghidonat.dute la ceva cursuri pe circuit,evolueaza si dupa aia poti sa aberezi despre cum trebuie sa mearga un incepator

sfaturi de la incepator,la incepator trecut...nu e nici o branza

 

Ce sfaturi am dat eu incepatorilor?

Le-am dat sfaturi despre cum se ataca un viraj intr-a 5a pe cheia, sau pe Adancata?

Le-am dat sfaturi mecanice?

 

Sfaturile date au fost ca intodeauna sa poarte echipament cat mai complet, daca au echipament sa nu se increada in acesta si sa nu mearga ca nebunii si, cel mai important, s-o lase mai jos cu viteza pe drumurile publice!

Motivul ptr care am cazut in plimbarea cu Ianachim sunt prea complexe pentru ca refularile tale sa le inteleaga. I le-am spus si lui si le-a inteles si, i-am inteles mustrarile.

Dar asta s-a intamplat in 2015...

Amice... nu mai suferi atat de grija mea. E pacat cu atatea farmacii deschise.

 

Flower-Power... este o chestiune de bun simt, de educatie, cred eu.

Adica sa nu vorbesti despre oameni pe care nu-i cunosti.

E ca si cum m-as baga in seama eu pe forumul aviatiei romane, dupa ce abia ce mi-am luat brevetul.

In anumite stadii din viata devine mai important sa asculti si sa vorbesti cat mai putin, macar sa vorbesti doar in sfera ta de competenta.

Daca nu ma insel, tu abia ce-ai luat carnetul...

Eu am arsuri de la toba de pe vremea cand tu nici nu credeai ca-i cool sa ai permis de cat A.

M-am abtinut pana acum sa intervin dar sincer ma deranjeaza felul in care intervii si te bagi ca "chiloti in izda" (n-am avut alta rima) in toate topicurile de pe acest forum.

Nu zic sa n-o faci caci esti femeie si sunt constient ca voi de principiu aveti o problema cu tacutul si ascultatul, dar daca tot vorbesti, macar fa-o cu tact si gratia feminina, nu ca țața floarea.

 

Ma repet... cu atat de multe farmacii deschise chiar non-stop, este hilar cum de puteti suferi in halul asta...

 

 

 

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kosh, relaxeaza-te. Ai atatia ani de forumuri si nu ti-ai dat seama ca nu ai cum si nici macar nu trebuie sa ii multumesti pe toti.

 

Ca sa parafrazez pe cineva mai sus, este loc pentru toti. Cine cunoaste, stie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kosh începi să îți dai tu cu parerea si vom crea un dialog, sper eu constructiv.

Faci estimări cu o oarecare notă de aroganță legat de când ai avut tu toba arsă si daca dorinta mea de a avea A ul ă coincis perioadei noastre de timp si spatiu. Mi-e teamă că încerci să coalizezi ca mai apoi sa iti arăți înțelepciunea pe care nu o poti exprima decat in scris, nu si verbal. Deci lasa vlogul.

Faptul că ești sau te arăți deranjat de comunicările mele anterioare si nu ti-ai exprimat acest punct de vedere până în momentul 0 când am început să îți dau feedback legat de vlog si nu a fost poate un feedback pe placul auzului tau...iarăși lasa vlogul.

Farmaciile , stii, exista si pentru bărbați , acolo nu e cu discriminare, oricine poate cumpăra ce are nevoie, inclusiv tu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dacă lasi tu vlogul las si eu forumul, ce poate fi mai frumos de-atat. Nicio pierdere , numai de castigat. :)) win win

» Post actualizat in 10 Aug 2018 21:47

Batem pumnul :))

Eu îs doar foarte curios: Voi când vă întâlniți pe șosea, vă salutați între voi?

Că pe forum nu păreți foarte prieteni :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici vin n-am voie, dar de la o limonada nu ma dau inlaturi. Problema este ca rar mai stau prin Buc si, atunci, nu mai mult de cateva ore.

 

@Pasagera:

motivul pentru care m-am luat de tine este strict unul de limita.

N-are nici o treaba cu parerea/critica ta la adresa motovlog-ului meu.

Asa cum tu ma sfatuiesti sa ma las de motovlog, eu te sfatuiesc sa te lasi de offtopic si postari care clar au scopul atragerii atentiei fara a comunica nimic efectiv.

Eu nu voi renunta la motovlog, asa cum nici tu nu vei renunta la offtopic.

N-am pe nimeni in lista de ignore pana acum, desi am avut contre serioase cu multi useri pe topicul cu religia.

N-as vrea sa fac o exceptie pentru tine doar pe motiv de "oboseala".

Nu dau ignore ptr ca esenta comunicarii este aceea de a asculta/citi si acele pareri care nu sunt conforme sistemului tau de gandire.

Numai asa poti evolua si evita o gandire ingradita de peretii propriilor convingeri.

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt prea relaxată kosh ca sa ma supere tonul tau forțat superior ..poti incerca si ma gandesc ca ti-ar si reusi sa folosesti acest ton cu puștii.

Evident esti liber sa faci ce vrei sa ma ignori, sa ce vrei tu..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Eu nu voi renunta la motovlog

?!? Ma intreb de ce!? Inteleg ca ai alte activitati din care iti vin $$, deci nu cred ca pt asta ai inceput s-o faci. Si nici ca sa epatezi pustimea, de orice sex ar fi ea. Atunci care sa fie motivatia? Pe bune ma intreb.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v locked this topic
  • l.u.v unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...