Sari la conținut
oziero

accident Suceava

Postări Recomandate

https://www.monitorulsv.ro/Ultima-ora-local/2018-09-03/Doi-tineri-pe-motocicleta-au-murit-sub-rotile-unui-autocar-intr-o-intersectie-din-Suceava-Video-cu-accidentul

....„Conform primelor cercetări ale polițiștilor, șoferul autocarului, un ucrainean în vârstă de 37 de ani, a virat la stânga, pe Calea Obcinilor, moment în care motocicleta care venea din celălalt sens al arterei principale, dinspre Spitalul Județean Suceava, a intrat sub autocar”....

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

absolut gretos...la ce viteza aveau, nu-s sigur daca au murit striviti sub roti, sau au murit la impact...

Efectiv unii motociclisti is inconstienti, pacat de pasagerul de pe motocicleta, dar si de cei 67 de calatori care au fost martori.

Partajează acest post

Link spre post

absolut gretos...la ce viteza aveau, nu-s sigur daca au murit striviti sub roti, sau au murit la impact...

Efectiv unii motociclisti is inconstienti, pacat de pasagerul de pe motocicleta, dar si de cei 67 de calatori care au fost martori.

Eu cred ca ne uitam la filme diferite.....

Partajează acest post

Link spre post

stie cineva pe ce strada s-a petrecut accidentul ?

Partajează acest post

Link spre post

La ce film te uiti tu ca nu inteleg ? Esti pe toata strada doar tu cu un autocar si reusesti sa intri sub rotile lui.

Partajează acest post

Link spre post

stie cineva pe ce strada s-a petrecut accidentul ?

La intrarea in Suceava dinspre Falticeni, zona Metro, b-dul 1 Decembrie 1018

Partajează acest post

Link spre post

nu is expert in analiza vitezei unui obiect pe baza filmariilor, dar probabil ca cineva care se pricepe poata sa stabileasca aproximativ calculand distanta parcusa de motocicleta din momenentul in care apare in cadru, pana la impact.

Ce pot insa sa afirm, este ca acea motocicleta nu circula cu o viteza relativ safe ( sa zicem 70-80km/h). La viteza aia poate soferul autocarului (120% obosit) ii vedea mai bine, respectiv motociclistul vedea autocarul pe banda de virat la stanga. Cand l-a vazut...frana,culcat motocicleta...nu prea mai ai ce face

Partajează acest post

Link spre post

La intrarea in Suceava dinspre Falticeni, zona Metro, b-dul 1 Decembrie 1018

https://www.google.com/maps/@47.6373245,26.238874,3a,75y,254.99h,76.62t/data=!3m6!1e1!3m4!1sq1nt59zIfSq9D-_EUNT2Gw!2e0!7i13312!8i6656

gata am gasit. nu-mi dadeam seama ca filmarea e pe intuneric.

nu circula safe deloc iar pe langa asta ala cu autocarul probabil era ranga de somn la ora aia. si oricum moldovenii si ucrainienii conduc fara sofer de rezerva pana adorm si ajung in sant. nici n-a schitat vreun gest ca ar vrea sa se asigure. totusi a semnalizat deci motociclistul trebuia sa ia in calcul si treaba asta.

Partajează acest post

Link spre post

Trebuia sa ruleze inapoi, ceva -45 km/h, sigur nu se mai intampla nimic.

Partajează acest post

Link spre post

Au intrat sub rotile autocarului....nu vreau sa va pun poze de ogrish....

Partajează acest post

Link spre post

Daca vad bine, e linie dreapta acolo, adica aveau cum sa se vada de la distanta, autocarul trebuia sa opreasca (probabil l-a durut in basca) si motocicleta sa evite spre stanga, ca e ditamai bulevardul.

Partajează acest post

Link spre post

La ce film te uiti tu ca nu inteleg ? Esti pe toata strada doar tu cu un autocar si reusesti sa intri sub rotile lui.

Eu cred ca si daca avea viteza mai mica, accidentul tot se intampla. Probabil nu mureau, nu stiu, dar nu cred ca puteau sa evite accidentul. Soferul autocarului nu a schitat absolut nimic. Probabil trecea si mai in viteza daca nu risca sa se rastoarne. Era seara, te asiguri, vezi lumini din fata,opresti in plm autocarul ca dor nu esti cu conserva....

Partajează acest post

Link spre post

Eu consider ca este neacordarea de prioritate si punct. Nu mai conteaza ce viteza avea.

Partajează acest post

Link spre post

Eu consider ca este neacordarea de prioritate si punct. Nu mai conteaza ce viteza avea.

Si cu ce-i ajuta asta pe cei 2 morti?

Partajează acest post

Link spre post

Astia n-or fi auzit pe aici pe forum ca noaptea , pe ploaie samd , nu se circula cu motocicleta?

Partajează acest post

Link spre post

fapta-i consumata, pacat de 2 suflete pierdute, Dumnezeu sa-i odihneasca....

dar din pacate, si aici se vede ca instinctul de autoconservare a fost un mare ZERO

Partajează acest post

Link spre post

Pe principiul asta ii dai forja prin oras, nu conteaza ca esti cu mult peste viteza legala, conteaza ca tu ai prioritate, iar daca nu iti acorda unul prioritate, el este vinovat. Tu nu mai esti pe lumea asta, dar hey, cine a avut prioritate??

Da, vinovat legal este ala cu autocarul dar cu ce ne incalzeste acest lucru? Trist, foarte trist!

Dumnezeu sa-i ierte!

Partajează acest post

Link spre post

Eu cred ca si daca avea viteza mai mica, accidentul tot se intampla. Probabil nu mureau, nu stiu, dar nu cred ca puteau sa evite accidentul. Soferul autocarului nu a schitat absolut nimic. Probabil trecea si mai in viteza daca nu risca sa se rastoarne. Era seara, te asiguri, vezi lumini din fata,opresti in plm autocarul ca dor nu esti cu conserva....

Daca mergeau mai incet,ii lovea unu' din spate.Cand e final destination e final destination....pe bune?

Condoleante!

Editat de EarthFish

Partajează acest post

Link spre post

Numai profesori de etica si matematica :)

Cum plua mea sa-l scoti nevinovat pe marlanul ala de la volanul autocarului?

Cloaca a ajuns forumul. Dar, asa e cand ai nevoie de orice +1 ca sa supravietuiesti.

Partajează acest post

Link spre post

De remarcat reactie de franare a soferului profestionist de dupa impact.

Partajează acest post

Link spre post

Soferul de camion este evident vinovat 150% de tragedie .....copii doar 50%.

Dar ma gandesc , dupa cate filme am vazut , daca bajetii aia aveau 10km in plus la ora , nu se mai loveau de rotile din spate ci treceau pe sub camion/autocar ( am vazut ca se practica ) .....realizezi cat de viral devenea clipul !!!!

Cred ca ar trebui provocati bajetii de pe la motovlog.ing

In rest ...RIP

Partajează acest post

Link spre post

Daca mergeau mai incet,ii lovea unu' din spate.Cand e final destination e final destination....pe bune?

Condoleante!

Daca mergeau mai incet, puteau la fel de bine sa intre sub rotile autocarului. Este chiar atat de greu? Pe bune?

Partajează acest post

Link spre post

Tocmai au spus la stiri ca pilotul motocicletei nu are permis ptr Cat A, ci doar de B care era suspendat... Pilotul, de 29 de ani, muncea in Italia fiind in concediu in tara.

Sa le fie tarana usoara...

Partajează acest post

Link spre post

............. pilotul motocicletei nu are permis ptr Cat A, ci doar de B care era suspendat... ........

pffff...... :-L :-L :-L

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.