Sari la conținut

Pareri prima moto model SV650


Flower-Power
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 177
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acum 14 ore, Flower-Power a spus:

😂 o dai în romantism...

 

Ai citit versurile? Erau la subiect...

 

Acum 14 ore, Flower-Power a spus:

dar îmi fac timp că te simt că e nevoie. 

 

Inca nu m-ai luat in brate ca sa ma simti, ca simti ca as fi o partida buna este alta discutie dar ai rabdare, nu se stie niciodata cum se aliniaza astrele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 Ești o partidă bună pentru nevastă-ta. Nu se aliniază astrele mele cu ale tale. 

 Eu ți-am zis că ești într-o fază ușor romanțioasă, trebuie să ieși din starea asta în ceea ce mă privește. 

 

Acum 3 minute, robert23mg a spus:

pai tocmai ti-a zis fata ca nu are ITP, astrele sunt deja aliniate, totul se rezuma daca o dai cotita sau nu, plus ca tu cunosti destul de bine bucurestiul, traficul, locurile unde se face ITP

Când am zis de ITP nefăcut am specificat asta pentru că înloc s-o ard pe net mai bine mi-aș face timp de lucruri importante, cum ar fi să îmi fac ITP ul.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 26.04.2021 la 23:37, GoodKat a spus:


Am avut SV650, o tin lejer in orice pozitie si inclinare.

Bravo tie, inseamna ca mergi la sala si stai bine pe persoana fizica. :)

Daca ar fi toti ca tine, nu s-ar mai tine cursuri de moto :D

 

Totusi, as fi curios cum ai putea sa lasi motorul inclinat din pozitia verticala, cu tine calare pe el, pana la 10-15 grade de sol, si sa il poti ridica de acolo inapoi. Foarte curios, sincer acum. Evident, vorbind de SV650.

Editat de misionaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 14 minute, misionaru a spus:

Totusi, as fi curios cum ai putea sa lasi motorul inclinat din pozitia verticala, cu tine calare pe el, pana la 10-15 grade de sol, si sa il poti ridica de acolo inapoi. Foarte curios, sincer acum. Evident, vorbind de SV650.

Nu a zis că în realitate, eu înțeleg că poate să facă asta pe net.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_
1 oră în urmă, misionaru a spus:

Totusi, as fi curios cum ai putea sa lasi motorul inclinat din pozitia verticala, cu tine calare pe el, pana la 10-15 grade de sol, si sa il poti ridica de acolo inapoi. Foarte curios, sincer acum. Evident, vorbind de SV650.

Din gaz și balans. 

Tai gazul, înclini, scrii cu scarita pe beton Gigi plus Florica egal love, dai gaz, balans, moment + îndreptat. 

Natural. 

 

Ca să răspund la întrebarea ta malițioasa (wink wink mai ceva ca Borat) - Pt cei cărora li s-a întâmplat asta și nu au pus piciorul jos din prima fractiune, este un semn divin ca ocupa caseta greșită pe masa de table. 

Editat de _Raul_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_
La 26.04.2021 la 22:37, GoodKat a spus:


Am avut SV650, o tin lejer in orice pozitie si inclinare.

Simplu, aceeași regula ca la femei 😆

Respectiv bărbați în cazul minorităților. 

 

Acum 7 minute, robert23mg a spus:

impinge sv650 la piept, vstrom la presa si honda shadow la triceps

Cine? 

Dacă o arzi cu Sv și Vstrom, nu ai cum sa te încurci cu Shadow-uri. 

Editat de _Raul_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Citat

Ca să răspund la întrebarea ta malițioasa (wink wink mai ceva ca Borat) - Pt cei cărora li s-a întâmplat asta și nu au pus piciorul jos din prima fractiune, este un semn divin ca ocupa caseta greșită pe masa de table. 

Nicidecum! doar ca trebuie sa mai stea o tura. Sau doua, functie de timpul de raspuns 😬

 

Citat

impinge sv650 la piept, vstrom la presa si honda shadow la triceps

 

Cea mai buna replica! 😄

Editat de misionaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 ore, misionaru a spus:

Totusi, as fi curios cum ai putea sa lasi motorul inclinat din pozitia verticala, cu tine calare pe el, pana la 10-15 grade de sol, si sa il poti ridica de acolo inapoi. Foarte curios, sincer acum. Evident, vorbind de SV650.

 

Problema pe fond este motivul pentru care a ajuns Flower fara Power sa incline motocicleta incat sa-i cada peste picior, restul e cancan.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

 

Acum 2 ore, Nguyen a spus:

Problema pe fond este motivul pentru care a ajuns Flower fara Power sa incline motocicleta incat sa-i cada peste picior, restul e cancan.

 

Cancan e cum ai dat-o tu in primire pe Flower cu numele de scena acum vreo saptamana :). 

Foarte gentleman like, daca ma gandesc cat se chinuie ea sa se conspire. 

Ca sa fie treaba si mai halal, a postat si Flower screenshot-uri de pe telefonul ei, cu tot cu numele de scena (acelasi mentionat de tine). 

De aici incolo, detalii. 

Traiam cu impresia ca are 15-16 ani cand comenta pe topicul de barbi.

Dupa ce am vazut-o pe Fb, din experienta mea de viata, as zice ca voi doi chiar v-ati potrivi 😊

Editat de _Raul_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

În primul rând pentru că nu m-am priceput să schimb vitezele...dacă ajunsesem în neutru fără să vreau.

Am mai explicat și mai devreme. Iar fără Power am rămas pentru că m-am înclinat prea mult și nu am putut să salvez situația în timp util pentru că m-a luat pe nepregătite.

Nu mi-a căzut pe picior motorul, pentru că i-am dat drumul.. Elsa Regatul de Gheață, știi cântecul? Let it go, let it go? Așa am făcut eu. În schimb m-am ars cu țeavă care ducea spre evacuare..cea care este sub motor pentru că a căzut pe partea dreaptă și la stângul m-am ales cu o arsură..

Permite-mi să îmi demonstrez antitalentul la desen. 

 

 

20210429_134209.jpg

Acum 2 ore, Nguyen a spus:

 

Problema pe fond este motivul pentru care a ajuns Flower fara Power sa incline motocicleta incat sa-i cada peste picior, restul e cancan.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, _Raul_ a spus:

Dupa ce am vazut-o pe Fb, din experienta mea de viata, as zice ca voi doi chiar v-ati potrivi 😊

 

Nu stiu daca ne-am potrivi dar te asigur ca daca ma strange o data in brate nu o sa vrea sa-mi mai dea drumul, barbati destepti si frumosi ca mine nu gasesti pe toate drumurile... :)

1 oră în urmă, Flower-Power a spus:

Permite-mi să îmi demonstrez antitalentul la desen. 

 

Las-o asa acum, fii mai atenta pe viitor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Păi eu aș vrea s-o las..dar văd că tu , nu.

😂

 

legat de restul comentariilor făcute , prefer să mă abțin. Nu vreau să comentez nimic legat de experiență altora de viață și priceperea lor în teorii fanteziste. 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_
Acum 3 minute, Flower-Power a spus:

legat de restul comentariilor făcute , prefer să mă abțin. Nu vreau să comentez nimic legat de experiență altora de viață și priceperea lor în teorii fanteziste. 

 

Pah, tocmai ce ai facut-o 😅

Editat de _Raul_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 29.04.2021 la 8:42, GoodKat a spus:

Daca se inclina motorul cu tine pe loc si nu ai pus piciorul jos, inseamna ca lipseste o dioda undeva. 

 

Din acelasi registru cu aia de se opresc la semafor si uita sa puna picioarele jos sau ca cei ce se dau jos de pe moto si uita sa puna cricul.

 

Da, nu era vorba de pus piciorul jos sau nu, era vorba de oprirea motorului fix atunci cand agregatul e deja inclinat intr-un unghi mult sub limita lui de sustinere. In fine, intelesesem eu total gresit 😄 Scuzele mele! 

 

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Acum 31 minute, Nguyen a spus:


Tu esti?

 

Parcă te și văd cum urmărești fb motociclistelor în căutarea unor poze.

Ai potențial de stalker.

Ca să îți răspund la întrebare: Nu.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 ore, Flower-Power a spus:

Ca să îți răspund la întrebare: Nu.

 

Poza am vazut-o intamplator pe grupul motociclism.ro de pe facebook, ce mi-a sarit in ochi a fost asemanarea. Am stiut din start ca nu esti tu dar sa dea naiba daca nu impartiti aceesi pereche de blugi... de atitudine nu mai zic nimic, lame absolut.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 19 ore, Nguyen a spus:


Tu esti?

 

 

Acum 5 ore, Nguyen a spus:

 Am stiut din start ca nu esti tu 

So, vrei doar să facem conversație? 

 

Ah, ai început să vezi asemănările cu mine în unele poze de pe fb. Eu ți-am zis că ești în etapa romanțioasă, acum zic că ai potențial de stalker și sper să încheiem această conversație până ajungi să te amorezezi. Nu ești tu de vină, sunt eu. 😂Nu pot urâ pe nimeni dar nici nu pot iubi pe oricine.  Ți-am mai zis să îmi lași codițele în pace 😀. Sper că ai renunțat la fanteziile legate de strânsul în brațe și continuarea aferentă. Zoe, fii bărbată! 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...