Sari la conținut

Accident usor 31.03 - Bulevardul Beijing


LEXX
 Share

Postări Recomandate

Acum 7 ore, Flower-Power a spus:

Ca să înțelegi,  ca începatoare ,merg cu ce viteză am eu un confort psihic.

 

E bine ca iti cunosti limitele, altfel faci buba. Nu incercam sa ma compar cu tine, ar fi profund inegala comparatia.

Acum 7 ore, Flower-Power a spus:

Iarăși încerci să mă tragi de cosițe, dar vezi ca dau acolo unde îl doare pe voinic mai tare...treaba ta! 😂

 

Mi se spune si Steel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 111
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acum 18 ore, Nguyen a spus:

. i

Stai linistit ca nu traiam cu impresia ca esti bucurestean din nascare, chiar am vrut sa te intreb de unde esti de loc dar am zis sa te las linistit.

 

 Pai n-am obiceiuri d-astea de mosier stapan pe pamantu' stramosilor, era clar ca nu-s de aici.  Treaba asta cu provincia e numai la Bucuresteni, in mai tot restul tarii ii cam doare la basca de unde vii. Bine ,mai putin in CJ si TM 🤣 ,am inteles ca si unii dintre aia au figuri cu "provincia". Ei, nu conteaza, tot oameni suntem, intr-o zi cand o sa cresti mare o sa intelegi ca omul e mai mult decat locul de unde provine.

 

Hai ca a fost trolleala misto, bafta!   

Editat de 9470m
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 minute, 9470m a spus:

Ei, nu conteaza, tot oameni suntem, intr-o zi cand o sa cresti mare o sa intelegi ca omul e mai mult decat locul de unde provine.

 

Stii ce am observat, ca cei care raman in zona de bastina de regula sunt oameni de nota 10, astia care "emigreaza" sunt problematici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, Nguyen a spus:

 

Stii ce am observat, ca cei care raman in zona de bastina de regula sunt oameni de nota 10, astia care "emigreaza" sunt problematici.

Am observat opusul. Vezi, d-asta e bine sa facem o pauza inainte de a judeca/generaliza. 

Am observat ca aia care raman in zona de bastina sunt in general aia fara ambitie sau care au viata deja trasata de parinti/rude samd. F putini raman pentru ca sunt un succes in orasul natal, in mare parte pt ca in afara de B, TM, CJ si 2-3 alte orase daca vrei sa fii pe barba ta nu prea ai oportunitati. Excludem job-urile date intre rude si cunostinte sau oameni ajutati de rude si cunostinte cu job-uri in aparatul de stat, aia sunt altceva. In cazul meu, ca vorbim de Craiova, in afara de mall-uri si cateva firme de IT nu prea ai ce cariera sa ai/sa iti faci, pentru ca mure PSD. Nema autostrada, investitii plua, oamenii pleaca. Unii mai buni, altii mai rai, aia mai rai iti sar in ochi ca nah, natura umana.  Si saracia inraieste omul, il aduce mai aproape de animal, atenteaza la stomac si supravietuire. Nu mi-au placut niciodata oamenii din CR si oltenia, inraiti de saracie, desi sunt si eu oltean, si asta a fost un alt motiv pt care am plecat.

 

Pe scurt, nu toti sunt facuti la fel, indiferent de unde vin. 

 

 

Editat de 9470m
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, 9470m a spus:

Am observat opusul. Vezi, d-asta e bine sa facem o pauza inainte de a judeca/generaliza. 

Am observat ca aia care raman in zona de bastina sunt in general aia fara ambitie sau care au viata deja trasata de parinti/rude samd. F putini raman pentru ca sunt un succes in orasul natal, in mare parte pt ca in afara de B, TM, CJ si 2-3 alte orase daca vrei sa fii pe barba ta nu prea ai oportunitati. Excludem job-urile date intre rude si cunostinte sau oameni ajutati de rude si cunostinte cu job-uri in aparatul de stat, aia sunt altceva. In cazul meu, ca vorbim de Craiova, in afara de mall-uri si cateva firme de IT nu prea ai ce cariera sa ai/sa iti faci, pentru ca mure PSD. Nema autostrada, investitii plua, oamenii pleaca. Unii mai buni, altii mai rai, aia mai rai iti sar in ochi ca nah, natura umana.  Si saracia inraieste omul, il aduce mai aproape de animal, atenteaza la stomac si supravietuire. Nu mi-au placut niciodata oamenii din CR si oltenia, inraiti de saracie, desi sunt si eu oltean, si asta a fost un alt motiv pt care am plecat.

 

Pe scurt, nu toti sunt facuti la fel, indiferent de unde vin. 

 

 

 

Cu postarea asta iti cam dai singur cu stangul in dreptul. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

29 minutes ago, einstein1984 said:

uzina ford nu se pune? ah, shit, acolo e de munca, nu e ca la mall sau IT. 

uzina Ford se mai inchide partial, se mai deschide la loc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, XaeL a spus:

ai putea sa deduci ca e vorba de o ciclitate a fenomenului

 

Da-I dracului pe aia de Ford, avem probleme mai mari decat Fordul. De cand au interzis astia Uberul s-au inmultit taxiurile, au aparut iar imputitii astia sa strice traficul si mai mult.

 

Nu mai folositi taxiurile! Luati RATB, mergeti pe jos, la okazie, cumparati-va un magar, un asin, orice numai sa nu va urcati in taxi.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 ore, Flower-Power a spus:

Ai uitat de motoare 😂 și scutere...poate pentru că nu le folosești !?

 

Draga mea, taxiul il folosesti tocmai pt ca dintr-un anumit motiv sau altul nu poti merge pe ceva motorizat. De exemplu te duci la p bauta si trebuie sa ajungi acasa.

 

Incerci tu niste intepaturi dar nu-ti ies, nu ai umor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...