Jump to content
Sign in to follow this  
LifeOwner

Clasic, I-am zburat oglinda .. tu ce-ai fi facut ?!

Recommended Posts

Acum 30 minute, LifeOwner a spus:

Nu vreau urale nici pe departe , intrebam doar cum ar fi procedat altii . Nu sunt agresiv din fire dar ca toti oamenii am un pahar de frustrari care la momentul ala s-a varsat .

Pai nu cred ca ai cum sa afli cu adevarat cum ar fi procedat altii, asta chiar intra la categoria "reactii de moment pe care nu stii daca, cand, si cum o sa le ai". Ma refer ca nu cred ca taxezi cu pumn in oglinda fiecare participant la trafic care greseste, nu?

Eu, de exemplu, am rupt o singura oglinda in trafic, si era a unui taximetrist care si-a intalnit privirea cu mine in oglinda retrovizoare, si apoi a tras vanjos de volan peste mine, lucru pe care nu am putut sa il iert.

Edited by Starcream

6 minutes ago, LifeOwner said:

E corecta teoria ta pana dai de unu d'asta : 

Despre cazul acela am vorbit si in video/motovlog.
Eu n-as fi stat sa ma sicaneze. La primul semn de prostie din partea soferului m-as fi facut nevazut sau as fi tras pe dreapta.
Gandeste-te ca nu rezolvi nimic dar te pui in pericol degeaba pentru ca tu esti pe moto, deci avantaj el.
Cu ce te ajuta ca ai avut dreptate daca ramai fara o mana sau un picior??
Crezi ca astfel de soferi au constiinta?
Crezi ca vor fi trasi la raspundere legal la gravitatea faptei comise?
Gandeste-te bine INAINTE la ce pericol te expui si la ce ai de pierdut.
Mai era si cu pasager ...

Acum 1 minut, Starcream a spus:

Pai nu cred ca ai cum sa afli cu adevarat cum ar fi procedat altii, asta chiar intra la categoria "reactii de moment pe care nu stii daca, cand, si cum o sa le ai". Ma refer ca nu cred ca taxezi cu pumn in oglinda fiecare participant la trafic care greseste, nu?

Exclus asa ceva ... nu dau peste oglinzile oamenilor , a fost o reactie la nervi provocata in primul rand de faptul ca m-a vazut si s-a pishat pe mine. 

Acum 11 minute, Starcream a spus:

Esti crima 🤣

Mulţumesc!

Eu doar l-am citat (fonetic) pe Carol 1. 

Acum 3 minute, LifeOwner a spus:

........ in primul rand de faptul ca m-a vazut si s-a pishat pe mine. 

Cu jet ?...sau asa picurat ?  :)))

Acum 15 minute, LifeOwner a spus:

marcajul este cam sters dar se vede clar dubla continua

Da, de pe motocicletă.

Poate că el (din "căruţă") vedea triplu ...

Acum 5 minute, LifeOwner a spus:

Exclus asa ceva ... nu dau peste oglinzile oamenilor , a fost o reactie la nervi provocata in primul rand de faptul ca m-a vazut si s-a pishat pe mine. 

Pai aici este smecheria. Cum sa faci ca sa nu ai o astfel de reactie la nervi. Maine poimaine ala opreste si se da jos la tine, tu nervos te dai jos la el, ii dai una.

Ai trei solutii finale:

1 - (cea mai buna) va ciomagiti un pic, va injurati, va racoriti si plecati fiecare incotro aveti treaba

2 - (cea mai proasta pentru tine) ii dai una, cade prostul pe jos si se loveste sau mai rau crapa. Aici ai belit-o nasol.

3 - (nu prea conteaza pentru tine urmarile) iti da prostul una, cazi si dai cu capul de asfalt si gata lucrarea.  Tatal unui prieten a murit asa in urma unei ''discutii'' (nu in trafic ci la piata)

Daca vei observa mai cu atentie o sa iti dai seama de ce pute a pishat peste tot: pentru ca noi toti ne pisham unii pe altii.

Asa ca sincer nu iti inteleg surprinderea.

P.S. De ce crezi că au tablourile rame?

(Ca să ştie pictorii până unde să picteze.)  :)

Incercati sa va calmati in trafic. Pe motocicleta nu se merge decat relaxat, eu asa stiu. Daca pleci dimineata de acasa in nebunia asta de trafic pana la serviciu si te enervezi la fiecare sicana d-asta, not good. Ajungi la plantatie incarcat negativ. Ce rost are?

Mersul pe motor trebuie sa fie o placere.

Crezi ca vita aia incaltata a invatat ceva din faptul ca i-ai rupt oglinda? Ma indoiesc. Sa fiu clar nu te blamez, dar nici nu as incuraja astfel de iesiri

mi-as lua o duba de la 1800 tomana cu sasiu separat sa-i pun bull bar. si cum dau de unul din asta, cum ii infund o usa sau ii zagarii o laterala.... fara amiabila apoi, direct politie. Ma gandesc ca e mai safe decat de pe mobra. 

1 minute ago, Lucian_M said:

Proaspătă, din sediul poliției.

IMG_20191016_140017.jpg

Nu erau vlogari crizati in 2008 :)) 

Acum 31 minute, Lucian_M a spus:

"Proaspătă", din sediul poliției.

...

Prin 2008 (parcă), veneam de pe la lacul Vidra, prin Petroşani, spre Baia de Aramă, peste munte apoi către Băile Herculane.

Pe choppere şi pe "clasice", încărcaţi cu "arme şi bagaje" (cort, sac de dormit, rucsac &.).

Cu nişte prieteni, toţi pe moto, evident.

Când ne vedeau, reacţia sătenilor a fost să o rupă la fugă, instinctiv şi care-încotro, de parcă veneau nemţii :lol:

Probabil că nu au mai văzut motociclete de la ultimul război.

Singurele care nu s-au speriat şi chiar ne-au zâmbit au fost măicuţele de la mânăstirea Tismana, unde am oprit să ne reculegem în răcoarea muntelui. Singurele care ştiau că viaţa are prioritate (nu prostia).

În rest ...

asta pare facuta pentru audienta

1. d-astea nu se filmeaza

daca s-au filmat se sterg cand ajungi acasa, nu o sa te ajute cu nimic niciodata (in afara de aia 20 lei de pe youtube)

2. e cam disproportionata, nu prea ai timp sa rupi atatea oglinzi pe zi

3. nu arata fuga de dupa, fiindca, vorba cantecului, masina calca, nu f..e

Edited by prafrau

Era un scuterist(Honda 50 Cub) in Salonic ce avea fixate pe laterale jos la plasticele scuterului doua sprayuri cu vopsea.

Cand era sicanat de vreunul, il ajungea si-i schimba nuanta pe laterale cu cate o dara de vopsea.

Io cred ca omu' ala,o patit ceva,candva si o ramas cu sechele.Diferenta fata de noi este ca acolo,e un mare respect in trafic fata de doo roti.

Sechele,clar! :)

Edited by Christian 1

Nu stiu vere, eu cu mobra intai ca nu  ajung in situatii din astea, si doi la mana, nu ma enervez. Pur si simplu, mi-e atat de usor sa nu mai fiu acolo, ca n-are rost.

Pe de alta parte, cand sunt in conserva uneori imi vine rau de tot sa intru in cate-un nesimtit. Sper sa ma abtin in continuare.

Acum 3 ore, einstein1984 a spus:

mi-as lua o duba de la 1800 tomana cu sasiu separat sa-i pun bull bar. si cum dau de unul din asta, cum ii infund o usa sau ii zagarii o laterala.... fara amiabila apoi, direct politie. Ma gandesc ca e mai safe decat de pe mobra. 

Daca nu ar fi blasfemie sa prapadesti o bomboana de masina, ti-as recomanda o Toyota BJ-42

Sasiu ca la cameon, punte rigida fata si spate, cred ca se incadreaza la ce ai tu nevoie 😂

bj-42.thumb.jpg.2aaf71156a457625c49a23c77c2186f5.jpg

Asta e mai bună, are un târnăcop pregătit, pe dreapta:

945461290_Leany_Vojensk_muzeum_ARO_(Rumunsko).thumb.JPG.a61c8e86cae1acb1b3d6ece11b050459.JPG

Plus că e d'a noastră  :)

Ciobăneascăăă!

as zice ca duba e mai solida (un iveco din ala pre daily), ca s anu mai zic ca si muult mai ieftina. 

La 16.10.2019 la 17:00, prafrau a spus:

asta pare facuta pentru audienta

1. d-astea nu se filmeaza

daca s-au filmat se sterg cand ajungi acasa, nu o sa te ajute cu nimic niciodata (in afara de aia 20 lei de pe youtube)

2. e cam disproportionata, nu prea ai timp sa rupi atatea oglinzi pe zi

3. nu arata fuga de dupa, fiindca, vorba cantecului, masina calca, nu f..e

Nu induce lumea in eroare ... canalul meu nu e monetizat. le tin pt colectia proprie .nu am timp de yt. Nici nu am fugit, nu ma alerga nimeni.

La 16.10.2019 la 17:09, Christian 1 a spus:

Era un scuterist(Honda 50 Cub) in Salonic ce avea fixate pe laterale jos la plasticele scuterului doua sprayuri cu vopsea.

Cand era sicanat de vreunul, il ajungea si-i schimba nuanta pe laterale cu cate o dara de vopsea.

Io cred ca omu' ala,o patit ceva,candva si o ramas cu sechele.Diferenta fata de noi este ca acolo,e un mare respect in trafic fata de doo roti.

Sechele,clar! :)

Perfect adevarat , am fost anul asta pana in Salonic cu mobra.

Exista o f mare grija a soferilor fata de motociclisti , dezamagirea e ca m-am prins prea tarziu ca ei nu se saluta si io tot salutam ca prostu :-)))

Edited by LifeOwner

Aş fi făcut ce fac aproape zilnic în traficul din Lyon: îl ocoleam prin dreapta, nici nu mă uitam la el, era loc şi timp berechet.

Confundaţi "marele respect pt două roţi" cu aplicarea unor legi mult mai aspre. După multă vreme de stat în Franţa constat că nu civilizaţia ci biciuşca le-a adus ăstora "respectul".

Legi pe care voi nu le vreţi pe motiv că "merge şi aşa" sau "eu mă descurc"

Când o să aveţi o "ţară ca afară" abia atunci veţi fi dat de dracu

Au mai ieșit și alții din țară cu motorul. Și nu o singură dată. Vrem o țară ca afară, dar circulăm ca niște pixde bete.