Sari la conținut

Kawasaki Vulcan


Blackrider
 Share

Postări Recomandate

Asa cum am promis mai prin vara, revin cu poza motorului dupa ce a terminat @darian shaua. Recapitulare:

- montat parbriz home-made

- invelit tobele cu carpe in alternanta negru-crom

- vopsit negru mat

- modificat shaua - adaugat spatar si reimbracata

 

Si acum dati cu pietre, cu flori sau cu ce mai aveti prin preajma!

 

Pun si o poza cu motorul cum arata la inceput.

post-13533-1193746482_thumb.jpg

post-13533-1193746643.jpeg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

salut. am o rugaminte. am tot cautat filtru de aer pt vn 800 si nu am resit sa gasesc pe nicaieri din diferite motive... la paula am fost de doua ori si de tot atatea ori au promis ca ma suna ei sa-mi spuna daca se poate sa-mi aduca pe comanda sau nu. nu au sunat niciodata. la romana mi-au zis ca daca fac acum comanda mi-o aduc la primavara. :ok: ... la scorpio nu aveau de niciun fel. la kawa motors am stat vreun sfert de ora sa se converseze cu nu stiu ce importator si tot nu au stiut ce sa-mi spuna, eventual sa revin in cateva saptamani, poate mai vine vreun transport. dadusem comanda la bogdan.c, dar cristian din germania a incurcat filtrele si mi-a trimis de ulei, iar apoi a dat si "faliment". samd.

 

cam greu sa gasesti un rahat de consumabil.

 

stie cineva unde pot gasi FILTRU DE AER normal pt kavasaki vulcan 800 classic. sau in ultima instanta si KN de 2 milioane. daca stiti sigur de vreun magazin SERIOS de unde sa comand, sau poate ati vazut intamplator pe stoc pe undeva, va rog sa imi spuneti si mie.

 

as mai avea de comandat si alte cateva prostii de la louis si as vrea sa stiu cine se misca mai repede sa iti aduca comanda. de ex., am nevoie sa iau niste protectii impotriva frigului ca nu mai tine, imi crapa genunchii, si nu pot astepta pana trece iarna sa ajunga pe meleagurile noastre.

 

multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suna-l pe LordRhadoo, are el filtre KN pt vulkan. Si merita 20o ron fara probleme KN.

 

--- Mesaj completat în 30 Oct 2007 16:31 -------------
Cat despre produse de la louis, daca nu gasesti la magazinul de la Vitan, vezi la userul Romi3--f.f. serios, aduce produsele f. repede fara comision.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut. am o rugaminte. am tot cautat filtru de aer pt vn 800 si nu am resit sa gasesc pe nicaieri din diferite motive... la paula am fost de doua ori si de tot atatea ori au promis ca ma suna ei sa-mi spuna daca se poate sa-mi aduca pe comanda sau nu. nu au sunat niciodata. la romana mi-au zis ca daca fac acum comanda mi-o aduc la primavara. :ok: ... la scorpio nu aveau de niciun fel. la kawa motors am stat vreun sfert de ora sa se converseze cu nu stiu ce importator si tot nu au stiut ce sa-mi spuna, eventual sa revin in cateva saptamani, poate mai vine vreun transport. dadusem comanda la bogdan.c, dar cristian din germania a incurcat filtrele si mi-a trimis de ulei, iar apoi a dat si "faliment". samd.

 

cam greu sa gasesti un rahat de consumabil.

 

stie cineva unde pot gasi FILTRU DE AER normal pt kavasaki vulcan 800 classic. sau in ultima instanta si KN de 2 milioane. daca stiti sigur de vreun magazin SERIOS de unde sa comand, sau poate ati vazut intamplator pe stoc pe undeva, va rog sa imi spuneti si mie.

 

as mai avea de comandat si alte cateva prostii de la louis si as vrea sa stiu cine se misca mai repede sa iti aduca comanda. de ex., am nevoie sa iau niste protectii impotriva frigului ca nu mai tine, imi crapa genunchii, si nu pot astepta pana trece iarna sa ajunga pe meleagurile noastre.

 

multumesc.

 

 

Suna-l pe LordRhadoo, are el filtre KN pt vulkan. Si merita 20o ron fara probleme KN.

 

<small>--- Mesaj completat în 30 Oct 2007 16:31 -------------</small><br/>Cat despre produse de la louis, daca nu gasesti la magazinul de la Vitan, vezi la userul Romi3--f.f. serios, aduce produsele f. repede fara comision.

 

 

e adevarat ca am avut filtru la 200 lei dar a fost dat de mult ala si intre timp s-au scumpit un pic, adik acum filtru de aer original KN , garantie 1 milion de mile este 221 lei. THE LAST AIR FILTER YOUR VEHICLE WILL EVER NEED!

eu personal zic ca merita avand in vedere ca un filtru de pe louis costa cam 150 de lei si se imbacseste si trebuie schimbat iar peste 12000 km

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor.

Imi fac si eu prezenta pe acest topic ...cu un Vulcan of courese.Din pacate al tatalui dar dupa ce imi fac carnetul si al meu.

Prea multe nu stiu despre el si de asta pun si eu cateva intrebari:

-La ce trebuie sa fiu atent? (posibile defectiuni etc)

-Ce sfaturi imi puteti oferii referitor la aceasta motocicleta?

Momentan nu mai intreb...o sa citesc mai in amanunt acest topic pt a nu crea repetari si alte chesti de genul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu la fotoliul ala de bunic as fi pus si niste tetiere. :ok: neam de puturoshi sadea si tu si Darian. misto negrul ala deshi ar arata mai bine lacuit. dar ne place matul.

 

 

Asa cum am promis mai prin vara, revin cu poza motorului dupa ce a terminat @darian shaua. Recapitulare:

- montat parbriz home-made

- invelit tobele cu carpe in alternanta negru-crom

- vopsit negru mat

- modificat shaua - adaugat spatar si reimbracata

 

Si acum dati cu pietre, cu flori sau cu ce mai aveti prin preajma!

 

Pun si o poza cu motorul cum arata la inceput.

 

 

--- Mesaj completat în 31 Oct 2007 13:39 -------------
ma, ai reparat calutzul?

 

Interesanta saua aia. Cred ca vreau sa o vad.

Nu dau cu flori, am sa dau cu ghiveciul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma, tu fa mai repede Zundapp-ul ala, ca vreau sa ma dau tare pe o roata cu el. stopie, wheelie, vruum

 

Mie nu îmi place ce a făcut Sorin la motocicleta.

 

 

--- Mesaj completat în 31 Oct 2007 15:08 -------------
care aveti o aripa spate de VN800 de vanzare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa cum am promis mai prin vara, revin cu poza motorului dupa ce a terminat @darian shaua. Recapitulare:

- montat parbriz home-made

- invelit tobele cu carpe in alternanta negru-crom

- vopsit negru mat

- modificat shaua - adaugat spatar si reimbracata

 

Si acum dati cu pietre, cu flori sau cu ce mai aveti prin preajma!

 

Pun si o poza cu motorul cum arata la inceput.

 

 

bad ass!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si acum dati cu pietre, cu flori sau cu ce mai aveti prin preajma!

Pun si o poza cu motorul cum arata la inceput.

 

Negru mat arata bestial, dar cred ca nu prea merge cu cromul. La fel si carpele puse peste tobele stock cromate, ar da mult mai bine pe niste tevi goale. "Scaunul" sper ca e confortabil, ca si eu as face rabat la look pentru a sta comod ...

parerile mele :ok:

Editat de DanC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa cum am promis mai prin vara, revin cu poza motorului dupa ce a terminat @darian shaua. Recapitulare:

- montat parbriz home-made

- invelit tobele cu carpe in alternanta negru-crom

- vopsit negru mat

- modificat shaua - adaugat spatar si reimbracata

 

Si acum dati cu pietre, cu flori sau cu ce mai aveti prin preajma!

 

Pun si o poza cu motorul cum arata la inceput.

 

* Farte misto, nene! Ti l-am admirat si live :ok:

Acuma ce mai vrei..., aplauze? :pow:

Dar are dreptate si Vulpea, ...puturosiloooor! ;)

(luati-va Goldwing!)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Negru mat arata bestial, dar cred ca nu prea merge cu cromul. La fel si carpele puse peste tobele stock cromate, ar da mult mai bine pe niste tevi goale. "Scaunul" sper ca e confortabil, ca si eu as face rabat la look pentru a sta comod ...

parerile mele :ok:

Comoditatea a fost confirmata si de @foxdesert si de @cria p, doar lupul de culoare alba nu s-a simtit confortabil pe shaua cea noua, el punand chestia asta pe diferenta de inaltime. Cred ca lui, fiind mai scund, ii apasa spatarul direct pe rinichi, buretele folosit la spatar fiind ceva mai dur. E un aspect la care trebuie sa se gandeasca toti cei care vor sa-si modifice sheile.

 

PS: @lupalb: Miercuri, la plecarea de la Arc te-am pierdut imediat dupa Piata Victoriei. Tu si motorul tau sunteti cu cel putin 20 cm mai ingusti decat eu si motorul meu si nu m-am putut strecura printre masini ca matale. Iar in alta ordine de iei: tu, ca politist, nu-ti poti pune girofar pe motor? Am un prieten care e directorul Arhivelor Nationale dintr-un judet si pe Loganul de serviciu are girofar. Doar bunul lui simt il impiedica sa-l foloseasca de-amboulea. Pour les non-connaisseurs, Arhivele Nationale sunt acum la Ministerul de Interne. Eu gandesc ca un politist operativ are mai mare nevoie de girofar decat un director de arhive, chiar atunci cand politistul se deplaseaza cu motorul personal. Gresesc?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da mah. Si dupa ce termin de reconditionat zundappul, o sa-mi pun rampa cu sirena cu tot. Ce treaba are relaxarea moto cu munca.

 

--- Mesaj completat în 01 Nov 2007 22:00 -------------
Si as vrea sa-i spui si lu ala de rade zgomotos cand se refera la vn800A, adica AWD. Sa vada si el ce bine e cu ghidonmai ingust. Si de ce nu m-ai laudat mah si pe mine atunci cand am pus moto in mijlocul strazii pe cric?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si de ce nu m-ai laudat mah si pe mine atunci cand am pus moto in mijlocul strazii pe cric?

Da, bine ca mi-ai amintit! Era cazuta o teava de esapament in mijlocul Caii Victoriei, noi ne strecuram printre masini si, cand o vede, Lupul cu simt civic pune motorul pe cric, o ia si o duce pe trotuar. Eu eram in spatele lui, langa un jeep al carui sofer trage un claxon si il saluta cu mana pe Lup, dar nu stiu daca Lupul cu pricina l-a observat, ca a incalecat pe o roata (d'aia subtire) si v-am spus povestea toata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

sarumana geo, il vazui mai de mult, dar mariei noastre nu ne place :moto: . aia au sosele bune si late, nu inguste si pline de gropi ca ale noastre. am preferat asta, hihi :)

 

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAP...445418&rd=1

 

cu amortizoare incluse sa nu mai sperii babele :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frateee, sunt bizda, sa moara Gina. Daca iti de-alea te impusc cu pistolul de lemn.

 

no, deja le-am maritat si sunt in drum spre mine. :) asa ca fa rost de chistolul ala ca gloante de tei iti dau eu moca. :cheers: numai florile sunt pe bani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca latimea la coburi sau crash-bar depaseste latimea coarnelor. Repet, cred!

Coarnele trec prin dreptul geamurilor de la portiere, care sunt inclinate - mai ales coarnele mele, ridicate putin ca sa treaca peste majoritatea oglinzilor. Insa crashurile si coburii, la o latime apropiata sau chiar egala cred, nu pot trece prin dreptul portierelor. Dar tu n-ai de unde sa stii asta, ca n-ai nici crashuri, nici coburi si nici nu mergi zilnic cu motorul prin oras. Biker de duminica ce esti! Stai jos, nota 4! (asta ca sa citez din clasici).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

. Dar tu n-ai de unde sa stii asta, ca n-ai nici crashuri, nici coburi si nici nu mergi zilnic cu motorul prin oras. Biker de duminica ce esti! Stai jos, nota 4! (asta ca sa citez din clasici).

:) :moto: :lol:

 

@awd : chiar, cand te vedem prin orash?

 

@sorinavram - m-am hotarat ce coburi imi iau la vakutza, ca sa nu fiu mai prejos prin trafic

 

iar la bastonul numit ghidon va fac pe toti: raman ultimul :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Marian E. Stefanescu changed the title to Melcul vitezometrului/kilometrajului defect. Ma puteti ajuta sa gasesc unul SH/nou? Kawasaki Vulcan 400A/800A
  • IceLord changed the title to Kawasaki Vulcan

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...