Sari la conținut

Kawasaki Vulcan


Blackrider
 Share

Postări Recomandate

ma, cu ritmul tau de hranire ne facem toti vile cu turnulete din economiile tale. Bogdaproste! :cheers:

 

Si ce, asta nu-i un avantaj? Mananci 3 zile din astea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

ma, cu ritmul tau de hranire ne facem toti vile cu turnulete din economiile tale. Bogdaproste! :cheers:

 

 

 

Mammaaaaaa cata ciatul!

 

Mai bine ia spuneti voi cand ne intalnim sa bem o bere rece sau un vin sau fiecare ce vrea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai bine ia spuneti voi cand ne intalnim sa bem o bere rece sau un vin sau fiecare ce vrea?

Buna dimineata, bine ati revenit printre noi. Cred ca cel mai bine e sa ne vedem miercuri la arc si stabilim acolo ce bem si unde. Daca pot veni, o sa incerc sa nu uit a doua casca pentru cei cu motorul in pioneze sau mai sensibilosi la frig.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

24 de litri suna a poseta? Poate poseta la miss Piggy aia din papusile Muppets.

Stiu, tu ai 27, adica bagi o presure si doi colaci in plus. :cheers:

 

* hai, lasa, ca-ti da si tie mama un colac in plus si juma' de prescure. Eu am tot de 27 :)

Cand plecam la drumurile alea lungi, sa mananci totusi inainte.. :lol:

 

--- Mesaj completat în 06 Nov 2007 19:56 -------------

Mammaaaaaa cata ciatul!

 

Mai bine ia spuneti voi cand ne intalnim sa bem o bere rece sau un vin sau fiecare ce vrea?

 

* pai eu abia in we. primesc vinul (vine tata de la vie, ...de la Jaristea, o sa capat cateva bidonase de: feteasca neagra, cabernet, merlot). Acuma am doar o dilema, unde fierbem vinul?... ca trebuie fiert incet (scortisoara si zahar, plus cuisoare, pot sa aduc, ...dar aragazul nu :moto: ).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* hai, lasa, ca-ti da si tie mama un colac in plus si juma' de prescure. Eu am tot de 27 :moto:

Cand plecam la drumurile alea lungi, sa mananci totusi inainte.. :lol:

 

<small>--- Mesaj completat în 06 Nov 2007 19:56 -------------</small><br/>

 

* pai eu abia in we. primesc vinul (vine tata de la vie, ...de la Jaristea, o sa capat cateva bidonase de: feteasca neagra, cabernet, merlot). Acuma am doar o dilema, unde fierbem vinul?... ca trebuie fiert incet (scortisoara si zahar, plus cuisoare, pot sa aduc, ...dar aragazul nu :lol: ).

 

am eu aragaz de campanie, dar nu am vulcan! :cheers:

 

oare de ce am postat aici?

 

valabil si pentru alti chattuitori care nu"are" :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Mai bine ia spuneti voi cand ne intalnim sa bem o bere rece sau un vin sau fiecare ce vrea?

 

se intoarse omul! vrei sa insinuezi ca dai de baut? lasa, n-am uitat ca sunt dator :cheers:

ce-ti mai face vulcanul? eu trebuie sa-i reglez carburatorul. sugestii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

se intoarse omul! vrei sa insinuezi ca dai de baut? lasa, n-am uitat ca sunt dator :cheers:

ce-ti mai face vulcanul? eu trebuie sa-i reglez carburatorul. sugestii?

 

pai n-am fost plecat, poate inactiv.

hmmm... n-ar strica sa-mi reamintesti... eu nu mai tin minte, dar e bine ca ai sa-mi dai de berula :moto:

vulcanu doarme acasa sub husa. zilele astea vreau sa-l scot sa ma dau, sa vad cum o fi vremea...

cat despre carburator... cred ca cel mai bine ar fi sa-ti cumperi scule si sa-l faci singurel... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Nu te lua dupa Morfina sa te apuci sngur sa il reglezi, ca faci ca musiu Sorin care se intrebna prin primavara de ce ii consuma 8.

 

Ba pramatie, tu sa indemni pe altii sa regleze singuri carbelitoare dupa ce ai sa faci tu primul operatiunea asta.

Stai jos. :lol:

 

Ha ha, eu chiar vreau sa-mi cumpar scule pt reglaj. Am toata iarna la dispozitie :lol:

Mai bine zi cand ne www si sms, ca mi-e :cheers: :) :moto: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate o sa reusesti si tu odata sa iti iei. Keep on trying! :)

<small>--- Mesaj completat în 07 Nov 2007 10:50 -------------</small><br/>

 

 

 

 

nu s-a inventat vulcanul care sa-mi placa :moto: Am cochetat cu vulcanul de 2000, dar ma felicit ca am m ul de la intruder in loc... Vulcanul de 2000 e mult prea greu... si puturos. Dar tu nu poti intelege, ca esti si mai puturos :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Serios: vrei sa inveti sa-ti reglezi singur motorul? Daca reusesti (ceea ce ma indoiesc, mai machitorule care esti tu) o sa vin sa ma inveti si pe mine. Promit oficial.

 

 

Nu te mai indoi atata ca te rupi!

Te astept pe la mine dupa ce iau sculele!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Promit ca viu.

La ce scule faci tu referire acilea exact?

In alta ordine de idei, noi vulcanistii optsutisti om fi oare mai avantajati ca avem un singur carburator au ba? Eu zic ca da, dar pt ca nu mi-am bagat nasul decat putin in carburatoarele de Nipru, nu ma pot lauda ca sunt un mare cunoscator.

 

la consum cred ca. Dar la performante... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te lua dupa Morfina sa te apuci sngur sa il reglezi, ca faci ca musiu Sorin care se intrebna prin primavara de ce ii consuma 8.

Wrong, nu umblasem la carb, ci pe la tot felul de mecanici care nu reuseau sa-i dea de cap. Acum, dupa cateva luni bine in care a mers OK (fara rateuri cu cu consum rezon - 7% in oras), iar face pe nebunul, fara sa fi umblat cineva la el. Cred ca isi regleaza singur carbul, dar mai are de invatat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma, nu cred. Pana una alta, pe la 800 cmc Vulcanul nu prea are concurent (ma refer aici la Shadowul de 750, Intruderul 800 Volusia sau Spircsterul 883; Yamaha nu are reprezentant).

nici vulcanul de 750 nu cred ca are concurent la capitolul performante.... :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu 50hp nu cred ca e concurent serios la vn750(65hp) care pe deasupra mai are si 4 supappe/cil... iar din ce am citit pe vn750.com viteza maxima reala este intre 190-200km/h si 0-100km/h in aprox 4.5sec :burnout:

 

Nu ma intereseaza sa merg cu 200 cu vulcanul si nici nu am curiozitatea daca poate, insa ma tin lejer la drum cu motoare mai puternice si aerodinamice in sensul ca nu tasnesc de langa mine brusc(yamaha diversion 900, hornet 600, etc).

Editat de yknot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Wrong, nu umblasem la carb, ci pe la tot felul de mecanici care nu reuseau sa-i dea de cap. Acum, dupa cateva luni bine in care a mers OK (fara rateuri cu cu consum rezon - 7% in oras), iar face pe nebunul, fara sa fi umblat cineva la el. Cred ca isi regleaza singur carbul, dar mai are de invatat.

ai fost si la kaore? acolo vreau sa merg sa il reglez, ca da tot felul de rateuri si am inceput sa merg cu socul tras o gradatie tot timpul. asa nu mai face figuri decat sporadic.

 

stii cat costa reglatul carburatorului?

 

:burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mama, a intrat si Mendoza pe forum. Ce inseamna internetul domne...cum iti gasesti cunostiintele de care nu mai stiai.

S A R U - M A N A

 

N E N E A ! nu prea ma atrage net-ul,mai mult activitatile mele:restaurari fiare veki,tattoos,airbrushing,painting-ul,etc! dar de 1 sapt si-a tras partenera mea de viata net,asa ca...am intrat in randul LUMII va salut!

:cheers: :bounce: :burnout: :P :P

Editat de mendozaccc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai fost si la kaore? acolo vreau sa merg sa il reglez, ca da tot felul de rateuri si am inceput sa merg cu socul tras o gradatie tot timpul. asa nu mai face figuri decat sporadic.

 

stii cat costa reglatul carburatorului?

 

:burnout:

Ultimele dati la kaore am fost. Dupa ce face reglaj, o perioada merge bine, apoi iar da rateuri, mai multe pana se incalzeste. Mie mi-au luat 50 ron pentru reglaj de fiecare data.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ultimele dati la kaore am fost. Dupa ce face reglaj, o perioada merge bine, apoi iar da rateuri, mai multe pana se incalzeste. Mie mi-au luat 50 ron pentru reglaj de fiecare data.

 

 

azi i-am marit avansul putin si n-a mai facut figuri..... a avut unele mici ezitari la inceput, dar n-a mai dat rateuri. inainte sa plec am incalzit-o f bine. poate a fost doar o intamplare, vad maine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi i-am marit avansul putin si n-a mai facut figuri..... a avut unele mici ezitari la inceput, dar n-a mai dat rateuri. inainte sa plec am incalzit-o f bine. poate a fost doar o intamplare, vad maine.

Marit avansul? Cum? Ia detaliaza mata aici, ca suna interesant...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Marian E. Stefanescu changed the title to Melcul vitezometrului/kilometrajului defect. Ma puteti ajuta sa gasesc unul SH/nou? Kawasaki Vulcan 400A/800A
  • IceLord changed the title to Kawasaki Vulcan

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...