Sari la conținut

Targoviste - Sinaia (de evitat, deocamdata)


Postări Recomandate

Acum 28 minute, Akerfeldt a spus:

Am fost Sambata prin zona, inca se lucreaza, sunt ceva portiuni decopertate, deci evitati deocamdata acest traseu.

 

 

Merci pentru info.

Vin și eu și las info: de evitat traseul pe la gura Siriului spre Brașov. Au tot fost căderi de pietre plus lucrări și e nasol un adevărat coșmar de făcut momentan.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate si Targoviste - Campulung , tot de evitat. Nu este o chestiune momentana , ca nu lucreaza nimeni la el....pur si simplu , dupa ce ca era prost , acum e horror. La fel si mare parte din Campulung -Curtea de Arges. Pacat , ca era un trasem destul de misto...pe langa Bucuresti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 29 minute, cinezicealae a spus:

Am fost si eu Campulung-Curtea de arges si nu e chiar horror dar nici germania nu e :)

Transfagarasanul mi s-a parut dezastru duminica trecuta...

se poate circula deja? sau numai pe o portiune?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sus inca e zapada de peste 1m. Nu se poate traversa dintr-o parte in alta. Astia se bateau cu pumnii in piept ca se lupta cu zapada ca sa dea drumul cat mai repede la treaba. Partea C de Ag - Balea era destul de nasoala inca de la sfarsitul anului trecut. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 27 minute, chv a spus:

se poate circula deja? sau numai pe o portiune?

Era deschis pana la km104.

Eu m-am oprit la Conacul Ursului.

Am plecat cand mi-a venit avertizare prin RO-Alert de ursi :)

Ma gandeam sa nu dau peste vreunul dupa o curba stransa sa ma tavalesc.

Si cand colo, fraierul statea la panda. hahahahaha

WhatsApp Image 2021-05-23 at 6.41.11 PM.jpeg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Metal Heart a spus:

Sus inca e zapada de peste 1m. Nu se poate traversa dintr-o parte in alta. Astia se bateau cu pumnii in piept ca se lupta cu zapada ca sa dea drumul cat mai repede la treaba. Partea C de Ag - Balea era destul de nasoala inca de la sfarsitul anului trecut. 

de asta intrebam, ca cica se iau la intrecere cu cei de pe transalpina sa deschida, dar nu mai stiam daca au reusit careva ... cei de pe TA sau cei de pe TF

Acum 54 minute, cinezicealae a spus:

Era deschis pana la km104.

Eu m-am oprit la Conacul Ursului.

Am plecat cand mi-a venit avertizare prin RO-Alert de ursi :)

Ma gandeam sa nu dau peste vreunul dupa o curba stransa sa ma tavalesc.

Si cand colo, fraierul statea la panda. hahahahaha

WhatsApp Image 2021-05-23 at 6.41.11 PM.jpeg

super

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, cinezicealae a spus:

 

Cum statea blanosu :)))) 

Toate alternativele spre munte via Targoviste-Clung, Curtea de Arges spre Tf, sunt cam stricate. Tf e fain doar sus, in rest cam trist. Merge, dar trist...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, chv a spus:

de asta intrebam, ca cica se iau la intrecere cu cei de pe transalpina sa deschida, dar nu mai stiam daca au reusit careva ... cei de pe TA sau cei de pe TF

super

Pai se pot lua la intrecere, au de dat la lopeti. Pe TA sunt portiuni cu 4m de zapada (ca si pe TF).
Asa c-am verificat ieri cu o pensiune de la Ranca (unde am innoptat de fiecare data cand am trecut pe TA) si mi-au confirmat ca TA nu se va deschide inainte de 15 Iunie.
Legat de Ranca, atentie ca in weekend-ul 5-6 Iunie este una din etapele Campionatului National de Viteza in coasta si va fi inchisa si portiunea Novaci - Ranca. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Au ramas putine optiuni de trecut in Ardeal, majoritatea drumurilor au probleme, Cheia, Sinaia, etc., mie imi place pe Siriu, doar ca e ocol mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...