Sari la conținut

Moto pentru persoana inalta


Metallus
 Share

Postări Recomandate

Chiar acum, Adrian M. a spus:

PS: fa distinctia intre chopper si cruiser. Cele standard, care vin din fabrica asa, sunt cruisere. Chopperul presupune deja modificari/adaugiri custom facute pe un cruiser.

Ai dreptate! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 minute, Metallus a spus:

Ai dreptate! 

lasa asta, ca idee. Insa zic sa te gandesti bine daca vrei neaparat cruiser sau nu, cum ti-au sugerat si colegii, la gabaritul tau ai putea lua o motoreta in stil adventure, ce iti va fi mult mai ok din pdv confort, cat si performante, frane, manevrabilitate, etc.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, Metallus a spus:

Craiova

Va mulțumesc! Oricum vad ca am primit mai multe critici legate de postare profil.

 

:crack: Degeaba ai bagat X la locatie .... te-am facut sa spui de unde esti, asta-i rolul meu pe aici!

 

Acum, vorbind serios ..... i-am spus unei fete (cred ca era fata), ca la ~1.54m n-are ce cauta pe o ninja 300 (cum am eu), dar daca tipei ii plecau picioarele din canini (este o voba care se refera la fete cu picioare lungi), exista posibilitatea sa fi gresit? De aceea am pus accent pe locatie, cel mai bine este sa incerci orice model te-ai hotarit ca este bun pentru tine.

Eu unul am fost prin Bucuresti la 2-3 "incercari" cu mobra mea, sa vada omul daca-i ok pentru el ..... acum, spune, tot rautacios si ranchiunos sint?

Editat de Contabil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 23 minute, Contabil a spus:

 

:crack: Degeaba ai bagat X la locatie .... te-am facut sa spui de unde esti, asta-i rolul meu pe aici!

 

Acum, vorbind serios ..... i-am spus unei fete (cred ca era fata), ca la ~1.54m n-are ce cauta pe o ninja 300 (cum am eu), dar daca tipei ii plecau picioarele din canini (este o voba care se refera la fete cu picioare lungi), exista posibilitatea sa fi gresit? De aceea am pus accent pe locatie, cel mai bine este sa incerci orice model te-ai hotarit ca este bun pentru tine.

Eu unul am fost prin Bucuresti la 2-3 "incercari" cu mobra mea, sa vada omul daca-i ok pentru el ..... acum, spune, tot rautacios si ranchiunos sint?

🤣 Ru am ceva în cap ce as vrea, dar era bine sa aflu niște păreri, am aflat ca trebuiesc comenzi avansate asta chiar n aveam habar și da o sa merg sa încerc ceva motoare sa vad cum ma simt pe ele. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Edd a spus:

Un singur lucru iti pot spune, avand in vedere inaltimea ta: cumpara un chopper cu comenzi avansate. Cele tip bobber cu comenzi normale cred ca ar fi un chin pt tine.

Ești sigur?

 

IMG_20210608_164453.jpg

IMG_20210608_164045.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 21 minute, Metallus a spus:

🤣 Ru am ceva în cap ce as vrea, dar era bine sa aflu niște păreri, am aflat ca trebuiesc comenzi avansate asta chiar n aveam habar și da o sa merg sa încerc ceva motoare sa vad cum ma simt pe ele. 

 

Bafta multa in alegere! ..... sa te bucuri de ea cum ma bucur eu, tot zic ca o schimb ca mi-a ramas mica de vreo 7 ani (cumparata de 8 ani) ...  si tot nu-mi vine (ca-i manusa pentru mine). :)

Editat de Contabil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Contabil a spus:

 

Bafta multa in alegere! ..... sa te bucuri de ea cum ma bucur eu, tot zic ca o schimb ca mi-a ramas mica de vreo 7 ani (cumparata de 8 ani) ...  si tot nu-mi vine (ca-i manusa pentru mine). :)

Pff înseamnă că nu scoți maxim din ea, de aia nu o schimbi. 😀

 

(Sa nu creadă omul că lumea e rea doar cu el, nu, răutate gratuita de la și pentru toți useri de aici, de fapt noi ne uram între noi. Adică și pe tine)

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am crezut la fel ca are 300k pe mobra :)

Una peste alta, nu-ti lua Virago 1100 ca eu la 170 nu am loc pe el. Mai intind picioarele pe "scarile de autostrada" dar tot mai bine ar fi cu comenzi avansate ca pana ajungi cu piciorul la frana, trece ceva timp/distanta in caz de ceva.

Intruderul de 800 e si mai mic. Am probat unul in primavara.

Vulcanii mi s-au parut mai mari dar ie scumpi si nu toate au cardan (probleme cu lantul la mine in cap)

Baietii astia au dreptate, iti trebuie ceva adventure. De cruisere marimea ta nu ai bani :) Cum ar fi boulevard de 1800 sau alte vapoare.

Succes si nu mai fi suparacios ca motociclistii nu e oameni rai 🙃 Inafara de VyXxer, care cred ca e...

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 17 minute, cinezicealae a spus:

Si eu am crezut la fel ca are 300k pe mobra :)

Una peste alta, nu-ti lua Virago 1100 ca eu la 170 nu am loc pe el. Mai intind picioarele pe "scarile de autostrada" dar tot mai bine ar fi cu comenzi avansate ca pana ajungi cu piciorul la frana, trece ceva timp/distanta in caz de ceva.

Intruderul de 800 e si mai mic. Am probat unul in primavara.

Vulcanii mi s-au parut mai mari dar ie scumpi si nu toate au cardan (probleme cu lantul la mine in cap)

Baietii astia au dreptate, iti trebuie ceva adventure. De cruisere marimea ta nu ai bani :) Cum ar fi boulevard de 1800 sau alte vapoare.

Succes si nu mai fi suparacios ca motociclistii nu e oameni rai 🙃 Inafara de VyXxer, care cred ca e...

 

Mulțam și nu sunt supărăcios deloc 🤣

Acum 20 minute, cinezicealae a spus:

Si eu am crezut la fel ca are 300k pe mobra :)

Una peste alta, nu-ti lua Virago 1100 ca eu la 170 nu am loc pe el. Mai intind picioarele pe "scarile de autostrada" dar tot mai bine ar fi cu comenzi avansate ca pana ajungi cu piciorul la frana, trece ceva timp/distanta in caz de ceva.

Intruderul de 800 e si mai mic. Am probat unul in primavara.

Vulcanii mi s-au parut mai mari dar ie scumpi si nu toate au cardan (probleme cu lantul la mine in cap)

Baietii astia au dreptate, iti trebuie ceva adventure. De cruisere marimea ta nu ai bani :) Cum ar fi boulevard de 1800 sau alte vapoare.

Succes si nu mai fi suparacios ca motociclistii nu e oameni rai 🙃 Inafara de VyXxer, care cred ca e...

 

As fi vrut un cruiser dar am înțeles acum ca n am bani sa mi iau ce mi trebuie, deci sa vad ce și cum 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa, ca uitasem. Daca ai permis, iti dau viroaga intr-o parcare 10 minute la Pitesti. Sau daca ne lasa ploaia asta in pace pana la urma, vin eu la Craiova ca e aproape si te urci pe dansa sa vezi cum e. Greutate, dimensiuni... Nu ti-o recomand, dar macar ai termen de comparatie.

Inca ceva, tre sa juri cu mana pe biblie ca n-o julesti 😇

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 42 minute, cinezicealae a spus:

Asa, ca uitasem. Daca ai permis, iti dau viroaga intr-o parcare 10 minute la Pitesti. Sau daca ne lasa ploaia asta in pace pana la urma, vin eu la Craiova ca e aproape si te urci pe dansa sa vezi cum e. Greutate, dimensiuni... Nu ti-o recomand, dar macar ai termen de comparatie.

Inca ceva, tre sa juri cu mana pe biblie ca n-o julesti 😇

Înca n am luat A ul🤣

Acum 48 minute, cinezicealae a spus:

Asa, ca uitasem. Daca ai permis, iti dau viroaga intr-o parcare 10 minute la Pitesti. Sau daca ne lasa ploaia asta in pace pana la urma, vin eu la Craiova ca e aproape si te urci pe dansa sa vezi cum e. Greutate, dimensiuni... Nu ti-o recomand, dar macar ai termen de comparatie.

Inca ceva, tre sa juri cu mana pe biblie ca n-o julesti 😇

Mulțumesc frumos pentru gest! O sa mearg sâmbătă sa ma urc pe un marauder de 800 sa vad cum e și după sa caut ceva de proba un transalp sau vstorm sa vad diferența. Mulțam frumos! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, frigider a spus:

Pff înseamnă că nu scoți maxim din ea, de aia nu o schimbi. 😀

 

Sint prea hirsiit pe drumuri si pe site .... ca sa mai pun la inima remarci ca asta. :)

Probabil ca nu-ti vine sa crezi ca un om cu FSN-ul cit o mobra de 650 noua, inca tine la 300-le lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 ore, Metallus a spus:

🤣Mai trebuie din burta asa e

Asta intotdeauna. Si eu o tot dau jos de vreo 20 de ani 🤣

 

Revenind la mobra: am o Honda Shadow 750. Desi sunt si eu inalt - 190 cm si 120 Kg, pot sa iti spunca nu am simtit nevoia unor comenzi avansate. Si am facut si drumuri mai  lungi de genul 500 km/zi.

 

Cel mai bine este sa te sui pe mai multe mobre si sa vezi cum te simti pe fiecare.

 

Editat de Silver Arrow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ! Pentru persoanele inalte,shaua   <infundata>,prea joasa creaza sentimentul genunchi - in - gura.)))  O solutie , a se cauta moto  cu shaua reglabila in inaltime.Eventual adaugare de material (burete,spuma ).

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...