Sari la conținut

15. Red Bull Grand Prix of The Americas


Kagemusha
 Share

Postări Recomandate

Acum 50 minute, Method a spus:

Da,no argue,dar pe final de cariera a cam ramas in urma ca si stil de pilotaj.Nu e ceva de condamnat, no hate,era doar o observatie.

Da, aici trebuie sa iti dau dreptate, cel putin in ultimii 3-4 ani a cam stagnat, in timp ce copiii au dus pilotajul la alt nivel. Si asta se vede in clasament... Cred ca aici, un rol limitativ il joaca si statura, care nu prea ii mai permite pozitii extreme si mobilitate prea mare pe motocicleta, cerute de pilotajul actual. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 160
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

UNSEEN: "It's like we won the World Championship" - Marquez

 

Interesanta dinamica dintre cei 3 premianti dupa sfarsitul cursei : MM e big cohones - loud all confidence,exuberant,Fabio zici ca e mezinul cel ageamiu care isi idolatrizeaza fratele mai mare si ii cauta privirea si aprobarea,iar Peco...e un mic Lorenzo.Nu atat de increzator in sine si nu atat de arogant precum era "mallorcanul",dar la fel de taciturn,de in lumea lui,de axat pe tehnica...si cred ca la fel de inteligent.

Devine din ce in ce mai interesant - la anul vom avea la ce ne uita,that's for sure :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna aia cu "what is your profession?"

Nu ii văd bine pe puștii ceilalți la anul.

 

Ciudat că îi aveau in mașină pe toți 3 fara masca etc.

E pandemie sau nu? :)

Acum 11 ore, Method a spus:

N-as prea zice....

Mm in Al doilea sezon a avut 7 victorii.

 

Rf are 7 in primul? Deci ai dreptate, l-a bătut pe MM, nu l a egalat.

 

Bine am auzit că rf l a înlocuit pe un japonez...deci nu e chiar primul sezon?gen primul jumate? Nu prea am înțeles.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, frigider a spus:

Mm in Al doilea sezon a avut 7 victorii.

 

Rf are 7 in primul? Deci ai dreptate, l-a bătut pe MM, nu l a egalat.

 

Bine am auzit că rf l a înlocuit pe un japonez...deci nu e chiar primul sezon?gen primul jumate? Nu prea am înțeles.

Repeti asta dupa ce 2 persoane ti-au zis deja ca era vorba de primul sezon. Ba chiar Method a pus si poza.

De ce preferi sa mergi pe auzite si sa nu verifici informatiile? Sunt foarte usor de gasit.

Este la primul sezon de Moto2 si a egalat performanta lui MM din sezonul de debut la Moto2.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, ilarionciobanu a spus:

Repeti asta dupa ce 2 persoane ti-au zis deja ca era vorba de primul sezon. Ba chiar Method a pus si poza.

De ce preferi sa mergi pe auzite si sa nu verifici informatiile? Sunt foarte usor de gasit.

Este la primul sezon de Moto2 si a egalat performanta lui MM din sezonul de debut la Moto2.

Pentru că sunt inapt.

 

Probabil s a pus problema că îl poate bate.

Gura lumii bate info scrise. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 ore, frigider a spus:

 

Ciudat că îi aveau in mașină pe toți 3 fara masca etc.

E pandemie sau nu? :)

 

Mm in Al doilea sezon a avut 7 victorii.

 

Rf are 7 in primul? Deci ai dreptate, l-a bătut pe MM, nu l a egalat.

 

 

He he he... final de infarct in cursa de 6 ore de la Most. 70 miimi intre locul 1 si 2.. Nerecomandat cardiacilor.. :) 

 

Sunt vaccinati. Isi pot da virusul intre ei... :) 

 

Cifrele astea nu au nici o relevanta. Cand va a avea RF 8 titluri mondiale, vom putea compara cifre, pana atunci nu are rost... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, xt600 a spus:

 

He he he... final de infarct in cursa de 6 ore de la Most. 70 miimi intre locul 1 si 2.. Nerecomandat cardiacilor.. :) 

 

Sunt vaccinati. Isi pot da virusul intre ei... :) 

 

Cifrele astea nu au nici o relevanta. Cand va a avea RF 8 titluri mondiale, vom putea compara cifre, pana atunci nu are rost... 

 

daaaa... record:). Dupa 6 ore castigatorul (bmw) a fost la 70 de miimi de locul 2, yart.

partea misto ca ilya a fost pe adancata anul asta, cred ca acum 2 luni aprox si a reusit la a 3-a intrare un nou record pe invers..1.38.1....

Diferenta mare intre pilotii de la noi si cei cu adevarat profesionisti.

partea buna e ca incep si lq noi niste copii sa creasca si poate in 10 ani o sa vedem si noi romani macar in EWC.

 

Martin Choy, alt pilot care a venit pe adancata a reusit locul 3 cu echipa Energy  Endurance 91.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, cursa foarte, foarte faina! Nu cred sa fi vazut, de cand urmaresc EWC, o cursa de recuperare cum a facut YART astazi. Ultimele minute le-am urmarit in picioare... Daca nu rata franarea aia, castiga Fritz, asa a luat BMW victoria. O victorie meritata (foarte bine gandita strategia iar pilotii au fost ireprosabili), insa cursa asta a fost un bun exemplu a ceea ce inseamna o mica eroare la start (acelasi Fritz), pe care o platesti cu victoria la sosire.. 

Pilotii care merg in Endurance World Championship sunt formati in MotoGp, WSBK si campionate nationale foarte puternice (BSB, de pilda). Putin probabil ca vom avea prea curand un pilot cu norma intreaga intr-o echipa de EWC sau macar de SST, cata vreme copii despre care vorbesti nu vor avea unde sa se antreneze, cu CINE sa se antreneze si nu vor avea bugetele necesare ca sa poata ajunge in competitiile de mai sus. 

Acum 12 minute, damager a spus:

 

daaaa... record:). Dupa 6 ore castigatorul (bmw) a fost la 70 de miimi de locul 2, yart.

partea misto ca ilya a fost pe adancata anul asta, cred ca acum 2 luni aprox si a reusit la a 3-a intrare un nou record pe invers..1.38.1....

Diferenta mare intre pilotii de la noi si cei cu adevarat profesionisti.

partea buna e ca incep si lq noi niste copii sa creasca si poate in 10 ani o sa vedem si noi romani macar in EWC.

 

Martin Choy, alt pilot care a venit pe adancata a reusit locul 3 cu echipa Energy  Endurance 91.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 53 minute, xt600 a spus:

Da, cursa foarte, foarte faina! Nu cred sa fi vazut, de cand urmaresc EWC, o cursa de recuperare cum a facut YART astazi. Ultimele minute le-am urmarit in picioare... Daca nu rata franarea aia, castiga Fritz, asa a luat BMW victoria. O victorie meritata (foarte bine gandita strategia iar pilotii au fost ireprosabili), insa cursa asta a fost un bun exemplu a ceea ce inseamna o mica eroare la start (acelasi Fritz), pe care o platesti cu victoria la sosire.. 

Pilotii care merg in Endurance World Championship sunt formati in MotoGp, WSBK si campionate nationale foarte puternice (BSB, de pilda). Putin probabil ca vom avea prea curand un pilot cu norma intreaga intr-o echipa de EWC sau macar de SST, cata vreme copii despre care vorbesti nu vor avea unde sa se antreneze, cu CINE sa se antreneze si nu vor avea bugetele necesare ca sa poata ajunge in competitiile de mai sus. 

 


de un singur lucru ai nevoie pentru "unde si cu cine"... buget.

usor, usor vor creste, se vor gasi si sponsori. Uite, Bulgaria are un pilot in ewc, mai are unul prin camionatul spaniol..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...