Sari la conținut

15. Red Bull Grand Prix of The Americas


Kagemusha
 Share

Postări Recomandate

Acum 1 oră, Method a spus:

true that

cu mentiunea ca eu zic ca nici Mir n-ar fi trebuit penalizat...sau daca il penalizeaza pe Mir pt block-pass,atunci sa penalizeze pe toata lumea care face block-pass - si aici dau si in MM si in legenda samd ca mna...si ei se ocupa si s-au ocupat de-a lungul timpului cu trebusoare din astea :bounce:

Pai ori aplicam regulamentul pt toata lumea ori nu-l mai aplicam ce dracu

Exact.

Da,pai felicitari tocmai ai descris un blockpass :crack:

Ala e blockpass - faci o trasa alternativa "pe sub" cel pe care vrei sa il depasesti scurtcircuitezi virajul ca sa ii iesi in fata - insa in 9 din 10 cazuri nu mai poti sa te incadrezi dupa apex si il blochezi astfel pe accel.Buna dimineata.

Exact asta e un block-pass iti spun ca si colegului.

De ce trebuie celalalt sa lase gazul cand MM se baga pe langa el pe franare si apoi il blocheaza e peste puterea mea de intelegere...

Si cum poti sa spui ca Mir trebuia penalizat dar MM procedeaza ok cand face fix la fel,iarasi,e peste ptuerea mea de intelegere.

 

Sa ne intelegem - nu zic ca e frumos ce a facut Mir - zic doar ca la fel fac si au facut multi fara a fi penalizati.

E lipsit de logica - vorba colegului cum naiba sa vada ala ce se petrece in spatele lui?De asta era discutia.

"te-am penalizat pt ca nu te-ai asigurat din spate"...am dat exemplul perfect - MM vs Rossi Argentina 2015 - same shit.De ce nu l-au penalizat pe Rossi?L-a pus in pericol pe MM,nu? (a nu se intelege ca sustin asta - tocmai am spus mai sus ca si eu la acel moment am zis ca nu a fost Rossi de vina),doar spun ca e lipsit de logica sa penalizezi un pilot ca nu e atent la ce se intampla in spatele lui

In ce sens e lipsita de sens?Aa ai impresia ca celelalte discutii ale noastre schimba ceva,ne asculta Dorna pe noi? :crack:


Mir nu a facut  block-pass, de aia a fost si penalizat.

a vrut sa speculeze trasa mai larga pe intrare a lui Miller(ducati) si a incercat sa intre pe sub, dar nu avea treaba cu block-pass. Ala nu se face pe iesirea din viraj, ci pe intrare. 
 

Acum 2 minute, ilarionciobanu a spus:

Blockpass, cu accent pe pass, e atunci cand ajungi inaintea lui la apex sau cel tarziu in acelasi timp cu el. Astfel ai timp sa blochezi trasa si celalalt decide ce face.
Atunci cand ajungi al doilea si te duci racheta in el, pentru ca nu mai ai pe unde sa treci, e doar un fail.

Vezi filmarea de pe moto lui Miller. Se vede in spatele lui apexul la cativa metri, se vede cum ajunge si Mir acolo si pe urma nu se mai vede nimic … pentru ca s-a defectat camera :D

De fapt, se vede la fel de bine pe ambele filmari. Si pe aia de la Mir vezi cum Miller e trecut mult de apex cand ajunge el acolo.

Ca nu a vrut sa loveasca, ca a incercat depasire, e cu totul altceva. Sa faci un blockpass ca la carte cere arta/talent.

 

ps: MM a fost si el penalizat cand a sarit calul. Vezi Argentina cu celebra “cursa de recuperare” in care vedea doar popice in fata

+1... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 160
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 2 ore, frigider a spus:

Repet: Miller nu e fetița sa se supere că îl depășește cineva.

 

 

Știe el mai bine ce a fost acolo decât tine sau mine.

Și era supărat.

Perfect de acord.Dar eu nu l-am condamnat pe Miller deloc.Am zis eu ceva rau de Miller la asemenea faza?am si zis la inceput ca Mir a fost dur cu Miller.

100% de acord - e o manevra tiganeasca si Miller avea tot dreptul sa vocifereze si sa-l ia pe Mir de casca - a si recunoscut ca a gresit.

Ce dracului e asa de greu de inteles - si eu sunt perfect de acord cu asta doar cu penalizarea nu sunt de acord.Pt ca daca e pe penalizari,repet,trebuiau penalizati multi altii de multe ori inainte,care au mai facut lucruri din astea gramada.

Acum 53 minute, ilarionciobanu a spus:

Blockpass, cu accent pe pass, e atunci cand ajungi inaintea lui la apex sau cel tarziu in acelasi timp cu el. Astfel ai timp sa blochezi trasa si celalalt decide ce face.
Atunci cand ajungi al doilea si te duci racheta in el, pentru ca nu mai ai pe unde sa treci, e doar un fail.

Vezi filmarea de pe moto lui Miller. Se vede in spatele lui apexul la cativa metri, se vede cum ajunge si Mir acolo si pe urma nu se mai vede nimic … pentru ca s-a defectat camera :D

De fapt, se vede la fel de bine pe ambele filmari. Si pe aia de la Mir vezi cum Miller e trecut mult de apex cand ajunge el acolo.

Ca nu a vrut sa loveasca, ca a incercat depasire, e cu totul altceva. Sa faci un blockpass ca la carte cere arta/talent.

 

ps: MM a fost si el penalizat cand a sarit calul. Vezi Argentina cu celebra “cursa de recuperare” in care vedea doar popice in fata

Da n-am zis ca l-a reusit :)

A fost in fata pe interior - vezi si tu filmarea de pe moto lui Mir.Avea cum sa il faca?nu cred.A fost prea optimist?Probabil.Repet - nu il apar pe Mir.

Doar sustin ca nu trebuia penalizat.

Iar MM a facut altele si mai dure si nici o problema.

Imi aduc si acum aminte cum a facut fix acelasi lucru la Silverstone la peste 200 cu Cal,doar ca ala l-a vazut si a degajat - dar e la linie acelasi calcat care l-a facut si Mir acum.De i-a dat peste mana lui Cal de a zis ala ca a tras vreo sapt cu mana dupa aia.Dar no penalty.De ce?

 

Repet pentru ultima oara - nu incerc sa il scuz pe Mir doar condamn penalizarea.That's all.Si ma bucur totodata ca Mir a incercat,chiar daca nu i-a iesit.

Ambitia aceea nemasurata pe care o vedem si la MM dar si la Rossi si la Lorenzo in trecut - aia ii face campioni.

Poate nu e politically corect insa asta e adevarul.

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 minute, Method a spus:

Da n-am zis ca l-a reusit :)

In acest caz, pentru un dialog eficient, incearca sa fii mai clar in exprimare.

Ai spus, initial, ca Mir a facut blockpass. Nu, Mir nu a facut, Mir a incercat. E o diferenta. 

Eu sun de acord cu penalizare in situatia asta. Nu a fost o intrare dura, a fost una prosteasca/iresponsabila.

Una e sa incerci sa intri pe sub el, sa va atingeti usor cand sunteti la apex sau inainte si sa iesiti. Cu totul altceva e sa fii la cativa metri in spate in momentul in care adversarul atinge apexul si pe urma sa te duci racheta in el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, Method a spus:

 

cu mentiunea ca eu zic ca nici Mir n-ar fi trebuit penalizat...

 

Cand o face Mir ne miroase urat.

 

da exemplu cu Rossi vs Stoner,Rossi vs Gibernau samd samd.

Alea nu le dam de exemplu este?

Ceea ce s-a intamplat acum intre Mir si Miller este identic si la fel cu momentul de acum vreo doua curse in urma, cand MM l-a dat jos pe JMartin. Exact la fel a intrat si Mir. Aaaa ca MM nu a fost penalizat? Daca ne raportam la ceea ce a facut MM, desigur, Mir nu ar fi trebuit penalizat, daca este sa judecam cu aceeasi unitate de masura. Dar in realitate, atat intrarea lui MM la JM cat si a lui Mir, sunt de penalizat. Stii foarte bine ca Miller nu e genul slab de inger, ori daca el a reactionat asa, e clar ca nu prea i-a placut. 

 

Da, pentru ca din pacate Mir nu este tinut in brate de Dorna precum MM. In alta ordine de idei, desi Mir este un pilot care intra barbateste, in general depaseste curat. Acum a cam fost luat de val, probabil sunt si niste frustrari acolo, pentru ca nu si-a putut apara titlul si de aici pilotajul mai agresiv. Poate are si o "simpatie" deosebita pentru Miller.. cine stie.. Din pacate nu s-a putut controla si plateste. 

 

Hai sa lasam mitologia asta care face din Rossi vanator de capete, pe circuit. Rossi a fost, este, unul dintre cei mai curati piloti din MotoGp. In 25 de ani de cariera detractorii pot numara pe degetele de la o mana fazele in care i se poate reprosa ceva lui Rossi. In rest, depasirile lui sunt un model de precizie, eleganta si perfect timing. La ora actuala, sunt la Moto 3 piloti cu mai multe faze controversate la activ decat a avut Rossi in toata cariera. Si asta in conditiile in care a facut mii de depasiri. 

Editat de xt600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, xt600 a spus:

Hai sa lasam mitologia asta care face din Rossi vanator de capete, pe circuit. Rossi a fost, este, unul dintre cei mai curati piloti din MotoGp. In 25 de ani de cariera detractorii pot numara pe degetele de la o mana fazele in care i se poate reprosa ceva lui Rossi. In rest, depasirile lui sunt un model de precizie, eleganta si perfect timing. La ora actuala, sunt la Moto 3 piloti cu mai multe faze controversate la activ decat a avut Rossi in toata cariera. Si asta in conditiile in care a facut mii de depasiri. 

 

Fenati :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, ilarionciobanu a spus:

In acest caz, pentru un dialog eficient, incearca sa fii mai clar in exprimare.

Ai spus, initial, ca Mir a facut blockpass. Nu, Mir nu a facut, Mir a incercat. E o diferenta. 

Eu sun de acord cu penalizare in situatia asta. Nu a fost o intrare dura, a fost una prosteasca/iresponsabila.

Una e sa incerci sa intri pe sub el, sa va atingeti usor cand sunteti la apex sau inainte si sa iesiti. Cu totul altceva e sa fii la cativa metri in spate in momentul in care adversarul atinge apexul si pe urma sa te duci racheta in el.

Te iei de semantica,deja o dam in diverse.

Marquez vs Lorenzo Jerez 2013 fix pe viraul Lorenzo - explica-mi si mie daca MM merita penalizat sau nu.

Ia explica-mi si mie semantic,cum vrei tu - asta e block-pass?S-ar fi inscris MM pe trasa?Nici pomeneala.A dat in Lorenzo?Oho.A iesit pe partea cealalta in fata la fel ca si Mir?Ba a iesit.Lorenzo ca si Miller a fost obligat sa degajeze.Bet your ass.

E la indigo.

DAr remarca niste diferente fantastice in perceptia publicului cat si a comisarilor :

1.ZERO penalizare pt MM,singurul urticat a fost Lorenzo

2.publicul standind ovations ca Lorenzo e arogant si enervant (asta nu inseamna insa ca nu are dreptate)

3.imi aduc aminte vag ca nu s-a urticat nimeni nici pe aici ba dimpotriva.

Si asta e doar una din multele faze ale lui MMlu...MMlu e un exemplu bun,insa multi altii fac la fel.

 

Repet concluzia pt ca vad ca nimeni nu intelege sau nu vrea sa inteleaga - daca este sa penalizam block-pass'urile (sau incercarile de block-pass,desi aici cu chiu cu vai Mir de fapt a iesit in fata lui Miller),hai sa le penalizam pe toate.Nu ii penalizam pe copii si pe granguri ii aplaudam.Fuck that.

Acum 7 ore, xt600 a spus:

Ceea ce s-a intamplat acum intre Mir si Miller este identic si la fel cu momentul de acum vreo doua curse in urma, cand MM l-a dat jos pe JMartin. Exact la fel a intrat si Mir. Aaaa ca MM nu a fost penalizat? Daca ne raportam la ceea ce a facut MM, desigur, Mir nu ar fi trebuit penalizat, daca este sa judecam cu aceeasi unitate de masura. Dar in realitate, atat intrarea lui MM la JM cat si a lui Mir, sunt de penalizat. Stii foarte bine ca Miller nu e genul slab de inger, ori daca el a reactionat asa, e clar ca nu prea i-a placut. 

 

Da, pentru ca din pacate Mir nu este tinut in brate de Dorna precum MM. In alta ordine de idei, desi Mir este un pilot care intra barbateste, in general depaseste curat. Acum a cam fost luat de val, probabil sunt si niste frustrari acolo, pentru ca nu si-a putut apara titlul si de aici pilotajul mai agresiv. Poate are si o "simpatie" deosebita pentru Miller.. cine stie.. Din pacate nu s-a putut controla si plateste. 

 

Hai sa lasam mitologia asta care face din Rossi vanator de capete, pe circuit. Rossi a fost, este, unul dintre cei mai curati piloti din MotoGp. In 25 de ani de cariera detractorii pot numara pe degetele de la o mana fazele in care i se poate reprosa ceva lui Rossi. In rest, depasirile lui sunt un model de precizie, eleganta si perfect timing. La ora actuala, sunt la Moto 3 piloti cu mai multe faze controversate la activ decat a avut Rossi in toata cariera. Si asta in conditiile in care a facut mii de depasiri. 

:agree: Exact aia subliniez si eu dar vad ca inteleg foarte putini.Nu stiu ce e asa de greu de inteles - penalizam block-pass?Pai hai sa le penalizam dar sa penalizam pe toata lumea.

Da,Rossi desi a facut si el vreo 2 memorabile nu e un exemplu reprezentativ,insa MM....e block-pass king.Si al naibii de are vreo penalizare notabila.

Mir facut una a la Meme la 40 la ora si mai au putin astia si il scot din campionat.Pai,fwtui ocaua....

Si cum e el slabut asa mai era si Miller sa-i dea 2 scatoalce :crack:

Acum 21 minute, Cavaleru a spus:

Fenati :D

:lol:

Geniala asta,da :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, Method a spus:

Perfect de acord.Dar eu nu l-am condamnat pe Miller deloc.Am zis eu ceva rau de Miller la asemenea faza?am si zis la inceput ca Mir a fost dur cu Miller.

100% de acord - e o manevra tiganeasca si Miller avea tot dreptul sa vocifereze si sa-l ia pe Mir de casca - a si recunoscut ca a gresit.

Ce dracului e asa de greu de inteles - si eu sunt perfect de acord cu asta doar cu penalizarea nu sunt de acord.Pt ca daca e pe penalizari,repet,trebuiau penalizati multi altii de multe ori inainte,care au mai facut lucruri din astea gramada.

Da n-am zis ca l-a reusit :)

A fost in fata pe interior - vezi si tu filmarea de pe moto lui Mir.Avea cum sa il faca?nu cred.A fost prea optimist?Probabil.Repet - nu il apar pe Mir.

Doar sustin ca nu trebuia penalizat.

Iar MM a facut altele si mai dure si nici o problema.

Imi aduc si acum aminte cum a facut fix acelasi lucru la Silverstone la peste 200 cu Cal,doar ca ala l-a vazut si a degajat - dar e la linie acelasi calcat care l-a facut si Mir acum.De i-a dat peste mana lui Cal de a zis ala ca a tras vreo sapt cu mana dupa aia.Dar no penalty.De ce?

 

Repet pentru ultima oara - nu incerc sa il scuz pe Mir doar condamn penalizarea.That's all.Si ma bucur totodata ca Mir a incercat,chiar daca nu i-a iesit.

Ambitia aceea nemasurata pe care o vedem si la MM dar si la Rossi si la Lorenzo in trecut - aia ii face campioni.

Poate nu e politically corect insa asta e adevarul.


sunt deacord cu tine ca MM afacut de mai multe ori si nu a fost penalizat.

unele sunt niste block-pass-uri la limita, altele exact ca si a lui Mir, vezi Martin....

e clar ca politica exista si unii piloti sunt mai avantajati ca altii.

chiar sunt curios cum decurge o discutie de genul asta intre marshali.. fiecare se da cu parerea, calculeaza oare ceva... etc....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Method cred ca fiecare dintre noi vede blockpassul intr-un anume fel. doar ca la Mir, nu a intrat complet interiorul lui Miller si l-a percutat pe acesta, altfel nu cred ca se basica in felul asta Miller. Probabil ca nu se culca Miller peste el daca Mir avea toata motoreta in paralel cu el, ca in cazul din clipul pus de tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 ore, Cavaleru a spus:

Traiasca Mir si reactia lui Miller :D

Circ pentru mase.

Acum 10 ore, xt600 a spus:

Ceea ce s-a intamplat acum intre Mir si Miller este identic si la fel cu momentul de acum vreo doua curse in urma, cand MM l-a dat jos pe JMartin. Exact la fel a intrat si Mir. Aaaa ca MM nu a fost penalizat?

Da, cam trebuia.

L-a dărâmat pe om.

Ok nu a vrut să cadă dar tot manevra f stupida a fost. Deci demnă de penalizare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ma, dar unul e MM!

Pana cand ori da de unul mai atzos (gen Miller) ori protesteaza vehement si oficial o echipa sau mai multe si se vor lua masuri. Deja faptul ca se moare pe pista parca mai usor si mai des decat oricand, ridica niste probleme destul de spinoase.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, Method a spus:

Te iei de semantica,deja o dam in diverse.

Marquez vs Lorenzo Jerez 2013 fix pe viraul Lorenzo - explica-mi si mie daca MM merita penalizat 

Ca sa ne putem intelege si sa evitam discutii inutile, are si semantica rolul ei. Daca ai fi spus de la inceput ca “a incercat un blockpass” sau “a facut, dar nu i-a reusit”, intelegeam ce zici.

 

In videoul dat exemplu de tine, eu vad un blockpass si nu consider ca e nevoie de penalizare. Nu le vad absolut deloc identice. In cazul JLo-MM amandoi ajung la intrarea in virajul dublu in acelasi timp, JLo nu mai are timp/loc sa se culce. Diferenta la Mil-Mir e ca primul era deja culcat, era trecut de primul apex si pe urma Mir l-a lovit pe o traiectorie care e mai aproape de perpendicular decat de paralel (cum e la JLo-MM).

 

Sunt de acord sa fie penalizate situatiile de genul asta si sunt de acord ca penalizarile au fost date diferit. Dar asta nu e un motiv sa nu penalizezi acum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, Cavaleru a spus:

@Method cred ca fiecare dintre noi vede blockpassul intr-un anume fel. doar ca la Mir, nu a intrat complet interiorul lui Miller si l-a percutat pe acesta, altfel nu cred ca se basica in felul asta Miller. Probabil ca nu se culca Miller peste el daca Mir avea toata motoreta in paralel cu el, ca in cazul din clipul pus de tine.

astea deja sunt fineturi si depind de la caz la caz,nu o sa vezi 2 la fel,analizandu-le asa deja dezbatem firul ierbii.

Ideea de baza ramane : amandoua block-pass,una penalizata alta nu.De ce?

MM special treatment.Si nu neaparat MM,dar si altii mai galonati.Pai?Ne batem joc?

Hai sa incetam cu lamentarile - daca vrem regulament,pai sa-l vrem la toti deopotriva.

Dar parerea mea personala e faptul ca daca s-ar scoate in afara legii block=pass'ul deja am avea niste depasiri stil F1 cu DRS.

Acum 12 minute, ilarionciobanu a spus:

In videoul dat exemplu de tine, eu vad un blockpass si nu consider ca e nevoie de penalizare.

Mda,discutia intre noi nu are sens.

JLo isi putea continua cursa - el fiind in fata si el fiind pe trasa ideala?Nu.So?E o incalcare a regulamentului - aia cu nici un rider nu poate scoate in decor alt rider blablabla.

Ai judecat partinitor,asta si vroiam sa sublinez - insa nu te condamn,fiecare cu parerea lui.

Insa cand Dorna judeca partinitor e o problema,si exact aia vreau sa subliniez.

Acum 15 minute, TETEA. a spus:

Da ma, dar unul e MM!

Pana cand ori da de unul mai atzos (gen Miller) ori protesteaza vehement si oficial o echipa sau mai multe si se vor lua masuri. Deja faptul ca se moare pe pista parca mai usor si mai des decat oricand, ridica niste probleme destul de spinoase.

Exact.

 

Eh,se moare pe pista pt ca se cade in fata celorlalti pe iesire de pe liniile drepte.Asta nu are cum sa o impiedice orice regulament.

Cel mai elocvent exemplu - Shoya Tomizawa.Toate celelalte cazuri soldate cu deces sunt aproximativ asemanatoare.Nimic nu poate preveni asa ceva.Asta e sportul asta e riscul...cand cazi in pluton esti in pericol de moarte.\

Alt exemplu elocvent e al lui Salom care a murit la Barcelona dupa ce a percutat zidul la 160 - acolo se poate veni cu masuri care pot preveni o moarte.Dar cand se cade in pluton....din pacate nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 03.10.2021 la 18:46, xt600 a spus:

Da. Poate e prea mult spus punctul slab, dar in mod clar are o preferinta pentru cele de stanga. Cred ca este o chestiune care i se trage de la modul in care se antreneaza: oval de dirttrack. 

 

Pe ovalul ala poate sa mearga si in sens orar.. cine il opreste. E o chestie de preferinta, exact asa sunt si eu, dupa nspe ani de motociclism viteza (:D) tot nu ma simt confortabil la virajele la dreapta, cred ca tine si de faptul daca esti dreptaci/stangaci.. dunno;

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, Method a spus:

 

Marquez vs Lorenzo Jerez 2013 fix pe viraul Lorenzo - explica-mi si mie daca MM merita penalizat sau nu.

Ia explica-mi si mie semantic,cum vrei tu - asta e block-pass?S-ar fi inscris MM pe trasa?Nici pomeneala.A dat in Lorenzo?Oho.A iesit pe partea cealalta in fata la fel ca si Mir?Ba a iesit.Lorenzo ca si Miller a fost obligat sa degajeze.Bet your ass.

E la indigo.

Sorry, dar nu este la indigo! In cazul MM vs JL, la MM se vede cu ochiul liber gandire cu premeditare. A VRUT sa il scoata pe JLo. Este o incercare penibila de imitare a manevrei lui Rossi asupra lui Gibernau (nota bene,tot la Jerez.. :D ), executie grosolana, care ar fi trebuit penalizata cu etape de suspendare. In ceea ce il priveste pe Mir, nu poate fi acuzat ca a incercat sa il scoata cu intentie pe Miller, ci doar ca intrat prea dur, fara sa isi regleze cu grija manevra de depasire. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, damager a spus:


sunt deacord cu tine ca MM afacut de mai multe ori si nu a fost penalizat.

unele sunt niste block-pass-uri la limita, altele exact ca si a lui Mir, vezi Martin....

e clar ca politica exista si unii piloti sunt mai avantajati ca altii.

chiar sunt curios cum decurge o discutie de genul asta intre marshali.. fiecare se da cu parerea, calculeaza oare ceva... etc....

In comisia asta nu e gen capirossi ?

Adică minim acolo un fost pilot? 

Că altfel înțelegi situația când ai fost acolo.

 

Probabil dezbat, nu? Comisie ii zice?

Acum 4 ore, xt600 a spus:

Sorry, dar nu este la indigo! In cazul MM vs JL, la MM se vede cu ochiul liber gandire cu premeditare. A VRUT sa il scoata pe JLo

:crack:

Acum 4 ore, xt600 a spus:

Este o incercare penibila de imitare a manevrei lui...

:crack:

Acum 28 minute, RuInCV a spus:

Ala nu e block pass ci biliard.

 

In alta ordine de idei Bastianini e ceva mai vehement : https://www.gpone.com/en/2021/10/04/motogp/bastianini-i-would-have-suspended-deniz-oncu-for-the-entire-championship.html

Oncu suspendat următoarele 2 etape. Scrie in articol.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...