Sari la conținut

8. Gran Premio d’Italia Oakley 2022


Postări Recomandate

3 minutes ago, danypop said:

Să înțelegem că el se operează la braț pentru ca are probleme cu capul😀

Si doctorii ce l-au consultat tot asa au probleme cu capul și de-aia l-au chemat de urgență la operație 🙄

bati campii , el a mers prost din start dinnainte de lovitura la umar , hai sa n.o dam dupa corcodus , daca motorul mergea brici mergea cu umarul asa pana la final daca avea sanse la titlu , dar dupa cum vezi , ducati isi bate joc de toti si ce.au zis , hai daca tot e ranit in aripa sa il reparam acuma >DD prosteala pentru naivi >DD ma rog , hater nehater , sa ne demonstreze ca e un adevarat campion , si va lua titluri , restul e gargara pentru fanii coltosului

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 188
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 3 minute, danypop a spus:

Da, se pare ca încet încet își recapătă forma cu, care ne-a obișnuit 

NU stiu dc e de forma, ca nu e ca si cum ar fi mers inainte, cred ca a inceput sa se adapteze la mobra...

Dupa Franta a declarat ca a inceput sa inteleaga mai bine cum tb mers cu mobra...

bravo lui, chiar speram sa aiba rezultate si sa nu fi fost un foc de paie la moto3.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, danypop a spus:

Ei, hai. Sa nu-mi spui ca ți-a șoptit o păsărică, ca MM o sa renunțe la restul sezonului😅😂😂. Sau fiind acolo în deltă ai prins peștișorul de aur

 

Mai, am zis?! Am zis! 😁

Era vizibila din satelit starea lui MM.

La ora aia habar nu aveam de vreo conferinta de presa. Dar mi-a placut aia cu Pestisorul de aur! 😅

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

10 minutes ago, danypop said:

Ai ascultat conferința de presă? Despre ce lovitura la umăr vorbești? Nimeni nu a pomenit nimic de vreo lovitura la umar

stirea asta o citisem , ca e umar brat , laci craci , poate sa fie si limba , nu imi schimb parerea , daca motoru era bun nu se retragea neam , povesti pentru naivi .

MM.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, deci nu vrei și nu vrei. 👍

Acum 7 minute, damager a spus:

NU stiu dc e de forma, ca nu e ca si cum ar fi mers inainte, cred ca a inceput sa se adapteze la mobra...

Dupa Franta a declarat ca a inceput sa inteleaga mai bine cum tb mers cu mobra...

bravo lui, chiar speram sa aiba rezultate si sa nu fi fost un foc de paie la moto3.

Da, făceam referire la forma arătată la moto3

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 34 minute, danypop a spus:

Ok, deci nu vrei și nu vrei. 👍

Da, făceam referire la forma arătată la moto3

👍

Vedem un podium integral ducati?

sper sa vad Aprilia pe primul loc☺️... desi cred ca e greu... Esp tre sa se depaseasca aici ca sa castige.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce haios este 20 cum merge el asa la bustul gol pe pista:))))

UUUU balerina mica🤪

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil ca va fi o bătălie ducati, măcar aici sa fie puțină veselie pentru italieni/spectatori după ce Foggia a căzut de pe prima poziție în cursa iar Vieti a căzut când era pe poziție de podium 

Sper la un rezultat bun/podium pentru Aprilia/Aleix💪

Acum 1 minut, Djenavar a spus:

Ce haios este 20 cum merge el asa la bustul gol pe pista:))))

UUUU balerina mica🤪

Da, e simpatic el în general dar are niște ieșiri de cocalar de te ia capul🤦‍♂️

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 41 minute, xt600 a spus:

Ne pregatim pentru o defilare Ducati.

Apropo, cu noul loock, motocicletele Pramac parca sunt vacute Milka. :) 

Asa am zis si eu, dar se pare ca nu prea.

astept sa vad dc Qua incearca ceva la Bag. Nu cred ca Bag are resurse.

bun si Esp. Uite ca din 9, vedem doar un ducati pe podium☺️

desi sper sa-l depaseasca Bez pe Esp☺️

Editat de damager
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 26 minute, danypop a spus:

A trecut trotineta yamaka prin ducati-uri ca, cuțitul prin brânză, acasă la ei, pe circuitul unde trebuiau sa fie aliniate unu după altul ducatiștii

Credcl ca se uita Mor la telemetria lui Qua si nu intelege nimic. 
suzuki dezamagitor rau. Cred ca s-au cam incheiat treburile acolo. Pacat.

 

si uite cum cres sansele sa dau berile😂😂😂😂. Daca in cursele in care cei de la yamaha se asteptau sa fie jos in clasament termina pe 2.... la final o sa iasa campion prin constanta, iar Ducati-urile cu toate cele 8, o sa isi imparta victoriile.

desi, Bag e pe val, deja de 3 curse merge bine. Noroc ca mai cade cand e sub presiune.

yamaha tb sa rezolve pb cu supraincalzirea pneului fata, acuma a fost mai rece, de aia au putut sa pun un hard, dar cand o sa fie 50 de grade s-a cam terminat.

Editat de damager
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, danypop a spus:

Probabil ca nimic nu-i mai motiveaza pe pilotii Suzuki, dezamăgirea bănuiesc ca e mare și în plus de asta nici viitorul lor ca piloți nu se anunță prea simplu

Da, nu cred ca mai exista motivatie la nici un nivel. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bună noua carenă Yamaha, au scos-o la timp - așa ziceau aiogura & co în comentariu. Noroc că a pus-o Q pe ăia veche! :crack:

Ciudat rău cum următorul pian a terminat pe 16 or smth, la Ducati 1 și Miller 15 or smth. 😳

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 32 minute, damager a spus:

Asa am zis si eu, dar se pare ca nu prea.

astept sa vad dc Qua incearca ceva la Bag. Nu cred ca Bag are resurse.

bun si Esp. Uite ca din 9, vedem doar un ducati pe podium☺️

desi sper sa-l depaseasca Bez pe Esp☺️

Nu pot decat sa ma bucur ca m-am inselat. Si asa nu a fost o cursa din cale afara de spectaculoasa, daca se mai aliniau la finis 3-4 Ducati, era moartea pasiunii. Q  a scos cam tot ce se putea din M1, pe circuitul asta, insa l-as remarca din nou  pe Aleix, care pare ca s-a abonat la podium, indiferent de configuratia circuitului. Cum Q are o cursa buna, urmata de altele asa si asa, sa nu ne miram daca il vedem campion pe catalan. Mai ales ca vin caldurile, cand Yamaha nu se simte prea bine. Ducati aduna victorii, dar punctajul este impartit intre o multime de piloti. Nu are un pilot constant, care sa se impuna ca favorit, in lupta pentru titlu. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, ENEOS a spus:

Bună noua carenă Yamaha, au scos-o la timp - așa ziceau aiogura & co în comentariu. Noroc că a pus-o Q pe ăia veche! :crack:

Băi, sincer mi-e tot mai greu sa înțeleg cum puteți viziona o cursa(sau chiar 3-4) cu acel comentator🤦‍♂️🙈

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aleiș incă da impresia ca a nimerit din intamplare pe podium, la cum discuta cu ceilalti premiați. Totuși aduna puncte consistente cursa de cursa, si s-ar putea sa ne surprinda placut clasarea lui la finalul sezonului.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...