Sari la conținut

Hai să râdem!


mihaiachi

Postări Recomandate

CURSURI DE ENGLEZA:

 

1. Engleza pentru incepatori: (English for beginners)

 

Traduceti in engleza:

 

Trei vrajitoare privesc trei ceasuri Swatch.

Care vrajitoare priveste care ceas Swatch?

 

Traducerea corecta:

 

Three witches watch three Swatch watches. Which witch watches which Swatch watch?

 

2. Engleza pentru avansati: (advanced English)

 

Traduceti in engleza:

 

Trei vrajitoare transsexuale privesc trei butoane pe ceasuri Swatch.

Care vrajitoare transsexuala priveste care buton de ceas Swatch?

 

Si acum traducerea:

 

Three switched witches watch three Swatch watch switches.

Which switched witch watches which Swatch watch switch?

 

3. Engleza pentru experti: (English for experts)

 

Traduceti in engleza:

 

Trei curve vrajitoare elvetience care doresc sa fie curve vrajitoare transsexuale elvetience, vor sa priveasca trei butoane pe ceasuri elvetiene Swatch.

Care curva vrajitoare elvetianca - care doreste sa fie curva vrajitoare transsexuale elvetianca - vrea sa priveasca care buton de ceas Swatch?

 

Traducerea in engleza:

 

Three swiss witch-bitches, who wish to be switched swiss witch-bitches, wish to watch three swiss Swatch watch switches. Which swiss witch-bitch who wishes to be a switched swiss witch-bitch, wishes to watch which swiss Swatch watch switch?

 

LIMBA GERMANA

 

Limba germana este simpla. O persoana cunoscatoare a limbii latine si obisnuita cu declinarile o învata fara mari dificultati. Profesorii de germana spun acest lucru la începutul fiecarui ciclu de studii. Se trece, apoi la initierea în der, die, das, den, des, dem etc. si din nou se reaminteste ca tot restul este de o logica elementara.

Ca sa ilustram aceste afirmatii, sa luam un exemplu practic. Pentru început, sa deschidem Manualul de Limba Germana. Este un volum minunat, cu coperte cartonate, publicat la Dortmund si care povesteste despre obiceiurile hotentotilor (în germana: Hottentotten - observati cat e de simplu!).

În carte se relateaza cum cangurii (Beutelratten) sunt prinsi si închisi în custi (Kotter), acoperite cu o tesatura (Lattengitter) care sa-i fereasca de ploi. Aceste custi se numesc în germana "custi acoperite cu panza" (Lattengitterkotter) si, atunci cand contin un cangur, ele sunt numite Lattengitterkotterbeutelratten.

Într-o zi, hotentotii au arestat un asasin (Attentater), acuzat ca ar fi omorît o mama (Mutter) hotentota (Hottentottenmutter), avand un fiu cam prostut si balbait (Stottertrottel). O astfel de femeie se numeste, în

germana, Hottentottenstottertrottelmutter, iar asasinul ei este un Hottentottenstottertrottelmutterattentater. Politia îl prinde pe asasin si îl inchide provizoriu într-o cusca; pentru canguri (Beutelrattenlattengitterkotter ), dar captivul evadeaza. Imediat, toti pleaca în cautarea fugarului si, deodata, un razboinic hotentot se întoarce

strigand:

-Am prins asasinul (Attentater)!

-Da? Care?, întreaba seful de trib.

-Pe Lattengitterkotterbeutelratterattentater, raspunde razboinicul.

-Cum adica, asasinul din cusca de canguri acoperita cu panza? întreaba seful hotentotilor.

-Pai, raspunde bastinasul, pe Hottentottenstottertrottelmutterattentater. (Asasinul mamei hotentote a copilului prostut si balbait).

-A, asa, da! raspunde seful hotentotilor. Puteai sa zici de la început ca l-ai prins pe: Hottentottenstottertrottelmutterlattengitterkotterbeutelrattenattentater.

 

Dupa cum vedeti, limba germana este o limba simpla. Trebuie sa aveti doar un dram de bunavointa.

Editat de cicloburu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 40,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • vintze

    2109

  • Penetru

    1895

  • ivan pedala

    1637

  • Flower-Power

    1586

Top Posters In This Topic

Posted Images

Un tip agata o femeie extrem de grasa si o duce acasa; ajung ei in

pat si tipul se suie pe ea...

- Dupa cateva momente o intreaba:

-Auzi draga, ai ceva impotriva sa sting lampa asta din tavan?

-Nu, de ce, esti pudic?

-A, nu, dar ma cam arde la buci!...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doi politisti intra intr-o biblioteca. (no offense catre membri nostri mai "albastri" :friends: )

Bibliotecara, mai tanara si cocheta, ridica incet ochii din carte, isi impinge ochelarii pe nas si rosteste suav, uitandu-se la ei pe sub sprancene.

"Ce-i baieti, ploua afara?"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O tipa frumoasa, blonda si extrem de apetisanta avea o papagalita , care o imita mai mereu. Cand ajunge acasa ea obisnuieste sa se aseze in fata oglinzii si zicea: "-Sunt frumoasa , sexi si imi place sa ma f*t" Papagalita la fel repeta dupa ea..toate bune..intr-o zi vine un preot in vizita: - Vai ce papagal frumos aveti..dupa care papagalita incepe: "Sunt frumoasa,sexi si imi place sa ma f*t".Preotul oripilat spune : - Vai cum se poate una ca asta eu am 2 papagali care citesc din biblie si se roaga toata ziua..da-mi papagalita mie 2-3 zile...sa o reeduc.Zis si facut..ajunge papagalita in mijlocul papagalilor preotului si incepe cum era invatata: "-Sunt frumoasa,sexi si imi place sa ma f*t",la care unul din papagali zice: "-Vezi ba,in p**a mea ca nu ne-am rugat degeaba

 

Profesoara catre elevi: - Vasilica, ce-i tatal tau? - Gunoier. - Nu se spune gunoier, ci lucrator la Salubritate. Petrica , ce-i tatal tau? - Gropar. - Nu se spune gropar, ci lucrator la Pompe Funebre. Ioane, ce e tatal tau? - Cioban! - Nu, mai, Ioane, se spune Indrumator Pastoral. Bula, ce-i tatal tau? - DJ la Mystic Club. - Cum adica? - Clopotar la biserica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Politia Rurala, concurs de promovare. Vine in sala primul candidat.

 

Exminatorul il intreaba:

- Cat face 5*5?

- 24!

- Ba esti sigur ba?

- 26!

- Ba, mai gandeste-te!

- 27!

 

Examinatorul noteaza in fisa: "Nu stie dar nu se da batut". Urmatorul:

 

- Cat face 6*6?

- 30!

- Esti sigur?

- Da, 30!

- Chiar esti sigur?

- Da dom'le, 30!

 

Examinatorul noteaza: "Nu stie, dar este un om cu principii". Ultimul:

 

- Cat face 9*9?

- 81!

- Cum ai stiut?

- De la scoala!

- Cum ma, de la scoala? Pai si ceilalti au fost la scoala!

- Da, de la scoala!

 

Examinatorul noteaza in fisa: "Stie dar nu vrea sa spuna de unde"!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Niste reporteri de la TVR merg intr-un sat pentru a face un reportaj, cum isi petrece ziua badea Ion. Il roaga sa povesteasca ce face in cursul zilei .

- Dapoi, dimineata ma scol, si trag un pahar de palinca...

- Stai, bade Ion. Nu va fi bine sa afla toata tara ca deja la prima ora bei; Spune ca citesti ceva...

- No, atunce... dimineata ma scol, cetesc ziaru'. Dupa aia dau la porc sa mince, dupa care mai cetesc inc' un ziar. Pina la prinz lucrez in atelier, in care timp cetesc vreo doi-tri carti. La masa mai citesc vreo doua reviste, iar sara adun iosagul de pe cimp, dupa care urmeaza presa de saara. Dupa cina ma duc la biblioteca satului cu pretenii, iar la 10 cind inchide biblioteca merem cu toata trupa la Costel, ca el are tipografie …

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La un concurs de parasutisti intr-o unitate militara, Bula trebuia sa faca saltul cu parasuta, la aterizare sa ia bicicleta, dupa care cros de 15Km. Se urca Bula in avion, ajunge in zona de parasutare, sare si trage de comanda.... nu se deschide. Mai trage o data... nimic (futui)... trage comanda de la parasuta de siguranta... tot nimic (baga-mi-as)... mai trage o data... nimic... dupa care zice: - Parca vad ca si bicicleta e stricata...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ss punem totusi si ceva antimisogin :friends:

 

Sotul tocmai termina de citit "Barbatul casei", o carte care ii invata pe barbati cum sa se impuna in relatia cu sotia.Vine direct la nevasta si, proptindu-se in fata ei, zice:

- De acum inainte sa-ti intre bine in cap ca eu sunt barbatul in casa asta si cuvantul meu e lege!!! Ai inteles?Asa. Acum vreau sa-mi prepari cina, sa ma servesti, iar dupa ce mananc te duci sa-mi pregatesti baia,ca sa ma relaxez.Iar dupa baie, ghici cine ma barbiereste si imi aranjeaza parul?! Uitandu-se calma la el, nevasta intreaba sincer interesata:

- Aia de la pompe funebre?!

 

 

--- Mesaj completat în 24 Jan 2008 01:23 -------------
NOTA IMPORTANTA:

Acest email reprezinta un pamflet, si trebuie tratat ca atare. Ideile, afirmatiile sau concluziile care pot fi extrase din continut nu reprezinta in mod necesar conceptiile autorului emailului.

 

Asta ca sa nu imi iau cratiti in cap :friends:

 

 

- Cum poti sã dai libertate femeilor?

- Lãrgind bucãtãria.

 

- Ce ai gresit daca nevasta iese vociferand din bucatarie?

- Ai lasat lantul prea lung.

 

- Cine este omul în fata cãruia toti bãrbatii îsi scot pãlãria?

- Frizerul.

 

-Ce e verde, mic si urcã pe perete?

-Un castravete cu vointã!

 

-Cum scoate Mihai Viteazu sabia din fântânã?

-Udã

 

-Cum se numesc dacii care gândesc?

-Gândaci.

 

-Când sunt femeile fericite?

-Pe cine intereseazã?

 

-De ce are ciocãnitoarea cioc?

-Sã nu dea cu capul de copac

 

-Ce a fãcut cãpitanul Titanicului înainte sã moarã?

-Gargarã.

 

-Care este motivul divortului?

-Cãsãtoria!?

 

-Ce face broasca la bibliotecã?

-Stã în usã.

 

-De ce are veverita coada în spate?

-Pentru cã în fatã e ea!

 

-De ce are rinocerul corn?

-Pentru cã nu a gãsit chiflã.

 

-Toti bãrbatii sunt nebuni?

-Nu. Unii rãmân burlaci.

 

-Poate o femeie sã-l facã pe un bãrbat milionar?

-Da, dacã el e miliardar.

 

-Sã-mi spui imediat, de unde ai ruj pe gulerul cãmãsii?

-Dar nu e decât...o patã de bulion!

-Da?! si cum o cheamã pe rosia care te-a pãtat?

 

 

--- Mesaj completat în 24 Jan 2008 01:33 -------------

Ss punem totusi si ceva antimisogin :rock:

 

Sotul tocmai termina de citit "Barbatul casei", o carte care ii invata pe barbati cum sa se impuna in relatia cu sotia.Vine direct la nevasta si, proptindu-se in fata ei, zice:

- De acum inainte sa-ti intre bine in cap ca eu sunt barbatul in casa asta si cuvantul meu e lege!!! Ai inteles?Asa. Acum vreau sa-mi prepari cina, sa ma servesti, iar dupa ce mananc te duci sa-mi pregatesti baia,ca sa ma relaxez.Iar dupa baie, ghici cine ma barbiereste si imi aranjeaza parul?! Uitandu-se calma la el, nevasta intreaba sincer interesata:

- Aia de la pompe funebre?!

<small>--- Mesaj completat în 24 Jan 2008 01:23 -------------</small><br/>NOTA IMPORTANTA:

Acest email reprezinta un pamflet, si trebuie tratat ca atare. Ideile, afirmatiile sau concluziile care pot fi extrase din continut nu reprezinta in mod necesar conceptiile autorului emailului.

 

Asta ca sa nu imi iau cratiti in cap :P

- Cum poti sa dai mai multa libertate femeilor?

- Largind bucataria.

 

- Ce ai gresit daca nevasta iese vociferand din bucatarie?

- Ai lasat lantul prea lung.

 

- Cine este omul în fata caruia toti barbatii isi scot palaria?

- Frizerul.

 

-Ce e verde, mic si urca pe perete?

-Un castravete cu vointa!

 

-Cum scoate Mihai Viteazu sabia din fantana?

-Uda;

 

-Cum se numesc dacii care gândesc?

-Gândaci.

 

-De ce are ciocanitoarea cioc?

-Sa nu dea cu capul de copac

 

-Ce a facut capitanul Titanicului înainte sa; moara?

-Gargara.

 

-Care este motivul divortului?

-Casatoria!?

 

-Ce face broasca la biblioteca?

-Sta în usa.

 

-De ce are veverita coada în spate?

-Pentru ca în fata e ea!

 

-De ce are rinocerul corn?

-Pentru ca nu a gasit chifla.

 

-Toti barbatii sunt nebuni?

-Nu. Unii raman burlaci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scenariu de reclama:

 

Era o zi superba de vara. Motociclistul se intorce acasa, obosit si plin de praf.

In vale, nevasta'sa spala rufele linistita.

Si cum vine omul in viteza opreste motorul chiar pe marginea vaii.

Dintr-o data, o roca mare de calcar se desprinde si se rostogoleste pana ajunge

la nevasta si o face varza.

La care care motociclistul:

- Vai baga-mi-as, e a treia masina de spalat pe care

o strica calcaru'. Trebuie sa-mi iau Calgon!

 

Concluzie: Masina de spalat traieste mai mult cu CALGON!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

busteanl nu l-a atins , daca era adevarat , nu se ridica ala dupa 1 minut

 

 

De acum sunteti paranoici, nu mai exista intamplare ciudata ... ca trbuie sa fie trucata. Ai facut tu zoom acolo si ai vazut ca nu l-a atins. Te-ai lovit tu cu un asa bustean si ai stat inconstient mai mult de 1 min? Eu as zice ca si tu esti putin trucat. how about that ?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nope, eu cred altceva...

 

Daca filmarea chiar nu este trucata, se pare ca tipul a facut o super intindere a muschilor, cum mi se intampla si mie destul de des cand ma misc brusc, mai exact... cand ma intorc brusc doar de la brau in sus. Asta se intampla din cauza sedentarismului. Daca as fi facut sport, probabil nu ar fi fost asa.

 

In fine, nu stiu ce e de ras in acel filmulet. Probabil trebuie intrebat cel care l-a postat pe net.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nope, eu cred altceva...

 

Daca filmarea chiar nu este trucata, se pare ca tipul a facut o super intindere a muschilor, cum mi se intampla si mie destul de des cand ma misc brusc, mai exact... cand ma intorc brusc doar de la brau in sus. Asta se intampla din cauza sedentarismului. Daca as fi facut sport, probabil nu ar fi fost asa.

 

In fine, nu stiu ce e de ras in acel filmulet. Probabil trebuie intrebat cel care l-a postat pe net.

 

E de ris cum si-a fu.tut prostu' o bita in cap si a cazut lat. Eu l-am vazut de vreo 5 ori si m-am amuzat de fiecare data. :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

10 asemenari intre tine si o prostituata

 

1.Muncesti in ture pana tarziu in noapte…

Tocmai ca o prostituata.

 

2. Esti platit sa faci clientul fericit…

Tocmai ca o prostituata.

 

3. Clientul iti plateste o multime de bani, dar angajatorul isi tine aproape fiecare banut ptr el…

Tocmai ca o prostituata.

 

4. Esti rasplatit pentru implinirea viselor clientului…

Tocmai ca o prostituata.

 

5. Relatiile de prietenie se duc naibii si ajungi sa-ti petreci timpul cu oameni din aceeasi profesie ca si tine…

Tocmai ca o prostituata.

 

6. Cand trebuie sa te intalnesti cu un client, trebuie sa fii intotdeauna bine dispus si frumos imbracat…

Tocmai ca o prostituata.

 

7. Dar cand te intorci acasa arati de parca te-ai intoarce din iad…

Tocmai ca o prostituata.

 

8. Clientul intotdeauna vrea sa plateasca mai putin, dar asteapta lucruri incredibile de la tine…

Tocmai ca de la o prostituata.

 

9. Cand oamenii te intreaba despre job-ul tau, ai dificultati in a le explica ceea ce faci de fapt…

Tocmai ca o prostituata.

 

10. In fiecare zi cand te trezesti , iti spui: N-am sa-mi mai petrec restul vietii facand asta.

Tocmai ca o prostituata.

 

 

no offence :rock: mi s-a parut funny :friends: :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...