Sari la conținut

Hai să râdem!


mihaiachi

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 40,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • vintze

    2110

  • Penetru

    1900

  • ivan pedala

    1637

  • Flower-Power

    1587

Top Posters In This Topic

Posted Images

Anunt: “Angajam vanzatoare”. Se prezinta o fatuca la interviu, patronul o ia si-o prelucreaza “fata draga noi nu zicem NU la clienti chiar daca nu avem produsul in stoc…. ii aburim, ii amanam”. Zis si facut, trece o luna, prinde fata manevra, intra un cetatean: "manusi aveti?" V: "Pai, sigur… de care sa fie? De piele? Tricotate? Cu un deget, cu 2 cu 5?" "De piele, normale, cu 5 degete" V: "Le purtati la palton sau la jacheta?" "La palton, ca vine iarna!" V: "Domnule, eu va propun sa veniti maine cu paltonul, sa vedem ce se asorteaza". Pleaca omul, cand sa iasa pe usa intra unul hiper-furios c-un colac de buda si c-o placa de faianta in mana: "Cucoana, uite asta-i capacul de la buda, asta-i nuanta la faianta, curu ti l-am aratat ieri, acuma-mi dai hartie igienica?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O fetita vede pe strada un catel care tocmai facea vrute si nevrute cu o

catelusa si il intreaba pe tatal sau ce fac. Tatal, jenat, ii raspunde:

- Catelusa nu vrea sa se duca acasa si ciinele incearca sa o duca el

acasa.

- Ahhhhh... e ca ieri cu mama, noroc ca se tinea bine de chiuveta, altfel

postasul o ducea in mod sigur la posta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nijte stiri pe scurt:

 

"Pilotul de Formula 1 Lewis Hamilton a ramas fara carnetul de conducere timp de o luna, dupa ce a fost prins de politie circuland in viteza pe o autostrada din Franta, informeaza Reuters."

 

"Un calugar de la Manastirea Curtea de Arges a ajuns la spital, marti, dupa ce s-a rasturnat cu ATV-ul pe Drumul National 73, intre Curtea de Arges si Campulung Muscel, relateaza NewsIn"

 

Si un banc:

 

Intr-o zi, Tache se hotaraste sa-i faca o vizita prietenului sau, Mache. Ajungand la casa acestuia, vede o placa mare la poarta: "Caine rau! Intrati pe propria raspundere! Mai aveti timp sa va razganditi!"

 

Usor intimidat, intra in curte. De caine, nici urma. La usa casei vede alta placa: "CAINE RAU! Daca tineti la viata, intoarceti-va acum!"

 

Speriat de-a binelea, deschide usor usa si paseste in hol, unde il intampina amicul Mache.

 

Intr-un colt, un caine apatic.

- Salut, Mache! Dar ce-i cu toate avertismentele astea, vad ca dulaul tau zace cat se poate de pasiv. Parca ziceai ca-i rau?!

 

- E rau, e foarte rau, raspunde Mache, dar se consuma in el…

 

 

Si inca unu:

 

Sotia, suparata ca sotul e plecat cu zilele de acasa la vanatoare, ii cere insistent acestuia sa o ia si pe ea sa vada ce pasiuni poate naste acest sport sangeros. Sotul o aseaza la locul de panda si-i face instructajul:

 

-Cand vezi vanatul, ridici pusca, iei linia de ochire si tragi. Atentie insa, sa fugi repede la vanat sa nu ti-o ia alt vanator inainte si sa-ti fure trofeul.

 

Zis si facut. Se pune femeia la panda. Nu dupa mult timp sotul aude o impuscatura si apoi zgomot mare si cearta. Fuge repede in directia respectiva si o vede pe sotie certandu-se aprig cu un domn:

-Ho, ho doamna. Am inteles! Cerbul e al tau dar macar lasa-ma sa-i scot saua...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doi soti se cearta deoarece el o inseala pe ea.

Sotia ii spune suparta ca pleaca si isi va insela sotul cu primul barbat intilnit. Pe drum gaseste un

betiv pe care il duce acasa. Ajunsi acasa el il intreaba pe betiv: Ce ai vrea sa faci?

El: Sa beau!

Ea: Du-te la frigider! Cind se intoarce de la frigider ea in capot il intreaba: Ce ai vrea sa faci?

El: Sa beau!

Ea: Du-te la frigider! La intoarcere ea e in bikini si il intreba: Ce ai vrea sa faci??

El: Sa beau!

Ea (enervata): Du-te la frigider!

El, la intoarcere o gaseste goala.

Ea: Ce ai vrea sa faci dragul meu?

El: Treci... capra! Ea,fericita ca in sfirsit isi va insela sotul, se aseaza capra. El, urcindu-se cu greu pe ea, ii spune: Du-ma la frigider!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Meci mare. Finala cupei in Anglia. Stadionul plin ca la orice meci, 60k de spectatori. john e prezent. Incepe meciul, pe scaunul din dreapta inca nu se asezasa nimeni .La pauza situatia neschimbata, john e nedumerit : cum tot sezonul scaunul a fost ocupat si la cel mai important meci e liber . Atunci il intreaba pe celalalt vecin al scaunului gol :

-Auzi, ce e cu locul asta liber

-E al sotiei mele

-Si de ce nu a venit e cel mai important meci?

-A murit

-Imi pare rau ? totusi puteai sa iti aduci un prieten

-Da ?

-De ce nu ai adus pe nimeni

-Am incercat, l-am chemat pe fratele meu, pe cumnatul meu, pe fiul meu pe fiecare dintre prieteni, vecini, m-au refuzat

-Nu se poate, de ce?

-Sunt la inmormantare!

 

---------------------------------------------------------------------------

 

Un american viziteaza Bucurestiul cu un taximetrist. Trec pe lânga guvern:

-Ce este cladirea asta asa mare?

- Este palatul guvernului, domnule!

- Si in cat timp a fost construita?

- Cam în 10 ani!

- Mult timp! La noi era gata in 2 ani! Stiti ca noi avem o tehnologie mai avansata!!!

Taximetristul nu zice nimic. Mai merg ei ce mai merg si americanul iar intreaba:

- Cladirea asta ce e?

- Este sediul primariei, domnule!

- Si in cat timp a fost construita?

- Cam in juma? de an!

- Mult? la noi era gata in 2-3 luni!

Taximetristul nu mai poate de nervi. Ajung si la Casa Poporului:

- Ooooooo, dar ce e cladirea asta?

La care taximetristul:

- Nu stiu, ca azi dimineata nu era aici!!!

 

----------------------------------------------------------------------------

 

Un tragic incendiu a distrus, luni dimineața, biblioteca personală a preÂşedintelui George W. Bush. Ambele sale cărți au fost mistuite de flăcări. Purtătorul de cuvânt al PreÂşedinției, Ari Fleischer, a declarat că preÂşedintele este cu atât mai afectat, cu cât nici nu apucase s-o coloreze pe cea de-a doua. :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde se afla punctul G la femei? In lumina ultimelor cercetari... s-a descoperit ca el este situat... la sfarsitul cuvantului SHOPPING!!!

 

 

--- Mesaj completat în 20 Dec 2007 14:24 -------------
În toiul noptii, Bula, cu vînatai pe fata si cu doua valize în mîini, suna la usa casei lui taica-sau.

- Ce-i cu tine, Bula, la ora asta si în halul asta?

- M-am certat cu nevasta-mea.

- Si a îndraznit aia sa dea în tine? Eu, în locul tau, o faceam bucati!

Bula, rînjind:

- Dar ce credeai ca am în valize?

 

 

--- Mesaj completat în 20 Dec 2007 14:44 -------------
Intr-o seara, un cetatean cu o galeata intr-o mana, cu o nicovala in cealalta, cu cate o gaina sub brat, se uita nedumerit, cand spre stanga, cand spre dreapta drumului.

Din spate il ajunge o blonda. Cetateanul, necajit de-atata bagaj, o intreaba:

- In ce directie e gara, domnisoara?

- Mergeti cu mine ca si eu merg intr-acolo.

Dupa vreo suta de metri blonda zice:

- Daca ma gandesc bine, eu n-ar trebui sa merg cu dumneata.

- De ce domnisoara?

- Pai, ai putea profita sa ma violezi.

- Cum asa domnisoara? Cu atatea in brate?

- Pai cum sa nu, ai putea pune galeata jos, nicovala in galeata si gainile sa le tin eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vine badea Gheoghe la un SIF sa investeasca la bursa si-i zice la broker:

 

-Domnucule, vreau sa investesc si eu pe bursa asta, da mai intai explica-mi si mie pe intelesu' meu, asa ca la tara, cum vine chestia asta cu bursa?

 

Brokeru':

-Apoi cum sa-ti explic bade. Sa zicem ca ai o suma de bani si eu iti recomand sa cumperi gaini. Gainile fac oua si ouale se clocesc si ies pui. Si puii ajung gaini si fac alte oua, care se clocesc si ies alti pui si tot asa pana ti se umple ograda de oua, pui, gaini. Apoi vine o vreme grea cu furtuna, ploi si inundatii si-ti ia toate gainile si puii din ograda si atunci zici:

- Ba ce fraier am fost ca n-am luat ratze !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vine badea Gheoghe la un SIF sa investeasca la bursa si-i zice la broker:

 

-Domnucule, vreau sa investesc si eu pe bursa asta, da mai intai explica-mi si mie pe intelesu' meu, asa ca la tara, cum vine chestia asta cu bursa?

 

Brokeru':

-Apoi cum sa-ti explic bade. Sa zicem ca ai o suma de bani si eu iti recomand sa cumperi gaini. Gainile fac oua si ouale se clocesc si ies pui. Si puii ajung gaini si fac alte oua, care se clocesc si ies alti pui si tot asa pana ti se umple ograda de oua, pui, gaini. Apoi vine o vreme grea cu furtuna, ploi si inundatii si-ti ia toate gainile si puii din ograda si atunci zici:

- Ba ce fraier am fost ca n-am luat ratze !!!

 

Cat de tare, si acum cativa ani buni, cat de adevarat... :rolleyes:

 

Scare tactics... criminal rau de tot... combinatie tare biker+vampire

 

http://www.youtube.com/watch?v=d6h6BdnDzi0

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...