Sari la conținut

Hai să râdem!


mihaiachi

Postări Recomandate

Am vazut acum cateva zile un motor cu numar de Anglia....dar mi'am dat seama ca e britanic dupa faptul ca avea ghidonul pe partea dreapta :) si deasemenea motorul avea tractiune integrala :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 40,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • vintze

    2109

  • Penetru

    1895

  • ivan pedala

    1637

  • Flower-Power

    1586

Top Posters In This Topic

Posted Images

O satira compusa de mine cu si despre EMO.

:)

 

 

 

post-6132-1212348314_thumb.jpg

Oglinda, oglinjoara, cine e cea mai emo din budă?

 

 

Nu stiu de ce suratele mele emo stau in baie, protapite in fata oglinzii, dar eu mi-am gasit motivul.

 

Uite cum a inceput totul: Tata are bani, si inca multi, iar atunci cand imi da trag fuga repejor la yuby meu sa-mi fac inca un tatuaj cu steluta sau fluturas, sau sa-mi mai pun un pierce in locurile care mi-au ramas neingaurite inca. Mama cand ma vede, si ma vede rar ca in majoritatea timpului stau in camera mea inchisa, ma fardez, cu mult negru, desigur, si apoi plang ..ca am vazut ca-mi sta frumos cu boiala intinsa pe moaca, zice ca sunt fetita ei ce-a dulce. Mi-a zis la un moment dat ca nu-i place ultimul meu pierce pentru ca-mi acopera 3/4 din buza si nu e frumos, iar pentru asta m-am inchis in camera o saptamana si n-am mai vrut sa vorbesc cu nimeni, normal, cu exceptia prietenilor de pe messenger si a lu' yuby meu. Am incercat sa-mi tai venele , dar ruginise lama mea de aur si am zis ca nu vreau sa ma infectez, drept urmare am vrut sa ma arunc de la etaj, dar stau la parter si am gratii...off, ce ghinion, pentru asta o sa mai plang inca doua saptamani. Am decis intr-un final sa ma mut in baie, normal , cu tot cosul de rufe plin de farduri, predominant culoare neagra si multe rujuri cu sclipici (daca nu sunt negre), si pentru ca acolo nu aveam statia mea cu beculete la care sa ascult minimanele de ultima ora am zis sa-mi ocup timpul facand poze in oglinda, ca si asa e mare si sta degeaba oglinda aia din baie. Am avut si o revelatie (v-am spus ca sunt desteapta), a apasat cineva butonul intrerupatorului din baie si mi s-a aprins becul. Oglinda se sparge in cioburi, iar cioburile sunt bune sa-mi tai venele, ca doar nu ruginesc ca lamele mele de aur (ce aur prost!) si am decis sa fiu cat mai urata cand ma pozez in fata oglinzii ...ca poate poate am norocul sa se sparga. N-am avut nici norocul asta pana acum (v-am spus ca sunt frumoasa, indiferent cat de urata as incerca sa fiu), sau poate sunt ghinionista? mai degraba frumoasa. Pentru asta am sa mai plang inca o luna in baie, n-am sa mai mananc ...ca slabesc si arat mai bine ca anorexicele de la mine din clasa (a 6-a C) si vor fi invidioase pe mine. Ca tot a venit vorba de colegele mele, ce proaste, incearca sa-si taie venele cu ecusonul in loc sa aplice metoda mea, ele au mai multe sanse ca sunt mai urate decat mine. Nu v-am spus ca sunt cea mai jmekera din scoala? Asa am fost si la gradinita, si in primara ...cu pierce-urile mele cu fluturasi, de era invatatoarea invidioasa pe mine si ma asculta la fiecare ora si urla la mine, normal, numai la orele la care aveam "kef" sa ma duc.

 

Pana una alta eu sunt perseverenta cu oglinda din baie, ca vreau sa-mi duc visul la bun sfarsit :unsure:.

 

Ne auzim peste cateva zile, dupa ce ma intorc din baie. Ma duc sa mai mai fac niste poze, le pun curand. BRB!

Editat de soricelu`
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[ CIA cauta sa angajeze un agent-asasin. La sfarsit, ramân 3 finalisti: 2 barbati si o femeie. Testul final: primul barbat este dus lânga o usa , i se da un pistol si i se spune ca dincolo de aceasta usa , pe un scaun, se afla sotia lui. - Ucide-o! - Glumiti!? Nu-mi pot ucide nevasta! - Atunci nu este o slujba pentru tine! Al doilea barbat primeste aceleasi instructiuni, intra în camera si dupa 5 min de liniste, iese afara plangand: - Am încercat, dar mi-e imposibil... Vine rândul femeii. I se spune ca trebuie sa-si ucida barbatul. Ia pistolul, intra în camera si se aud mai multe împuscaturi, apoi strigate, troznete, lovituri în pereti. Dupa 10 min, se face liniste, iese femeia obosita si transpirata: - pistolul avea gloante oarbe - - A trebuit sa-l omor cu scaunul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I: Ce-i inalta de 1.8 metri, lata de 1.2 metri, de culoare verde si taie marul in 3?

R: Masina romaneasca de taiat marul in 4.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I: Ce-i inalta de 1.8 metri, lata de 1.2 metri, de culoare verde si taie marul in 3?

R: Masina romaneasca de taiat marul in 4.

 

I: ce e sferic, rosu si din sticla?

R: un cub de lemn, verde facut in Romania

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I: ce e sferic, rosu si din sticla?

R: un cub de lemn, verde facut in Romania

 

:unsure: :) :) :rose: :D :D :(

 

 

Daca mai are careva bancuri din seria chestiilor facute in romania, nu ezitati.

Eu cel putin fac pe mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HEADSHOT!!

 

 

Surf's up, dude!!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O furnica vroia sa treaca un rau si fiind mica ii era frica sa nu o ia curentul si sa se inece. Vede un elefant si ii zice:

-Elefantule nu ai putea sa ma treci si pe mine apa ?

Elefantul o ia pe trompa si o trece apa. Furnica spune:

-Elefantule esti cea mai marinimoasa, idatoritoare, gentila persoana...

-Hai lasa vorba si dezbraca-te !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi fata mea implineste 21 de ani si sunt incantat ca este ultima pensie alimentara pe care i-o dau, asa ca am chemat-o si i-am zis: "Fetita mea, vreau sa te duci la maica-ta acasa cu cecul asta si sa-i spui : Asta este ultimul cec pe care-l mai primeste in viata ei, nenorocita! si sa vii sa-mi spui ce mutra face.

Astepta nerabdator si cand intra fiica lui, a intrebat-o: Ce ti-a zis vrajitoarea de maica-ta si ce fatza a facut ?

Mi-a zis ca astepta ziua asta ca sa-ti spuna ca nu esti tu tatal meu !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...