Sari la conținut

Hai să râdem!


mihaiachi

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 40,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • vintze

    2110

  • Penetru

    1900

  • ivan pedala

    1637

  • Flower-Power

    1587

Top Posters In This Topic

Posted Images

*Prima dată, am murit toți în 2000.*

Din cauză că maÂşinăriile nu erau programate să calculeze anii decât în

formula 19XX, când schimbau la 2000 deveneau toate conÂştiente de sine Âşi se răzvrăteau

asupra asupritorilor din carne, incepând să ne ucideze în masă.

Singura speranță era, ironic, un robot din viitor în formă de

Schwartzenegger, trimis de rezistența umană să ne salveze.

Retardații chiar aveau o teorie cum că tot ce e computer o să facă poc,

urmând haos Âşi anarhie.

CalculatoriÂştii inteligenți au spus că teoria lor e retardată.

Cu toate acestea, căcănarii din presa mondiala s-au zbătut ca o găină fără cap, instigând prostimea la panică.

Prostimea a închis tot ce e calculator zilele ălea.

--------------------------------------------------------------------

 

S-a descoperit un drob de sare la mine pe sobă.

Dacă pică de acolo, am belit-o toti!

Ma pregateam sa-ti spun ca prostia din lume, si mai ales din rRomania, nu e deloc amuzanta, pana am ajuns la faza cu drobul de sare.. ;) Pacat ca nu multi cunosc povestea.. :laugh:

 

Cat despre computeristica Y2K.. caterinca macsima pe ideea unui computer care nu e in stare sa faca diferenta intre 1900 si 2000, dar devine "self aware".. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Un student e la examen si nu prea stie. Profesorul ii zice :

- Macar stii ce-i ala examen ?

- Da, este atunci cand doi oameni inteligenti vorbesc intre ei.

- Si daca unul dintre ei este idiot?

- Celalalt nu ia examenul.

 

2. Un grup de cercetători scriu o carte, de 300 de pagini, un compendiu de fizică cuprinzând toate cunoÂştințele din domeniu.

Se hotărăsc să facă un sondaj ca să afle în cât timp o vor învăța studenții. Merg mai întâi la francezi Âşi ăÂştia zic că o învață în 4 luni !

Apoi merg în Germania Âşi nemții spun că o învață în 2 luni ! ÂŞi în final ajung în România, într-un cămin studențesc unde toți erau beți

morți ! Îl trezesc pe unul Âşi îl întreabă : "În cât timp reuÂşeÂşti să înveți toată cartea asta ?" Âşi studentul nostru :

"BUUEEEYYYY, SCULAREA ! MĂINE AVEM EXAMEN !!!!"

 

3. La o restanta toti studentii asteptau in amfiteatru si la un moment dat intra profesorul...

- Intrebare de nota 10...Cum ma cheama ???

...liniste...

- Atunci o intrebare de nota 5...La ce materie dati azi restanta ???

...liniste...la care o voce de undeva din spate...

- Scarba vrea sa ne pice !!!

 

4. Noapte, inainte de examen. In apartamentul profului suna telefonul pe la 3 noaptea. Cu o voce iritata acesta raspunde :

- Da !

- Dormi ?

- Bineinteles ca dorm !

- ...si noi invatam, 'tu-tzi mortii ma-tii !...

 

5. Un preot explica la ora de religie : - Dumnezeu l-a creat pe Adam si cu o coasta din Adam a creat-o pe Eva.

- Parinte, il intrerupe un elev, tata spune ca ne tragem din maimute.

- Asculta, zice preotul plictisit, cazul familiei tale nu ma intereseaza ! Eu vorbesc in general.....

 

6. Se spune că s-a petrecut la Politehnica din BucureÂşti.. Studenții aveau examen, dar, nemergând la cursuri nici măcar nu-Âşi cunoÂşteau profa. Un grup de studenți aÂşteptau Âşi ei... Vine o tipă faină cu un Âşal în jurul gâtului, iar unul din studenți zice :

- Iată vine un sol de pace c-o năframă-n vârf de băț. ÂŞi toți se prăpădesc de râs.

Se uită tipa atent la ei Âşi intră în sală. Studentul în faptă :

- Waw ! Am pus-o ! E profa. Sigur mă pică. Dar îÂşi încearcă totuÂşi norocul Âşi intră în sală. Când să tragă biletu’ cu subiectu’, profa întreabă :

- Tu eÂşti Mircea ?

- Eu sunt doamnă. Dau acum sau vin la toamnă ?!

 

7. Profesorul zice : "Baiete din pacate pentru tine nota pe care o ai incepe cu P. Banuiesc ca stii ce nota e, nu ?"

Studentul: "Pinci ?"

 

8. Profesorul de matematica Grigore Moisil, la o ora de matematica. Dupa ce a citit prostiile pe care le-a debitat unul dintre studenti

intr-o lucrare, il cheama pe studentul respectiv la el, il pupa pe frunte si zice:

- Tu poti sa te lauzi la toata lumea ca profesorul Grigore Moisil te-a pupat in fund , ca asta nu-i cap!

 

Mesaj completat

9. Un individ e nevoit sa opreasca masina datorita unui blocaj al traficului. Deodata, cineva ii bate in geam:

- Domnule, teroristii au ocupat Parlamentul Romaniei si cer 10 milioane de dolari rascumparare ca sa-i elibereze pe parlamentari . Altfel ameninta ca ii vor stropi cu benzina si le vor da foc. Acum mergem din masina in masina si facem o cheta.

- Bine, si cat da fiecare? zice omul din masina.

- Cam 4-5 litri...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Meniu de sarbatori:

 

 

Tuica de Pitesti balaie,

Ce te mangaie la ... limba

Dispozitia iti schimba!

 

Branza buna de Trapista

Scoasa chiar acum din ... lada

Cine vrea, poate sa vada!

 

 

Sunca alba ca si-o coala,

Cum mananci, cum ti se ... pare

C-ai pofta de mancare!

 

 

Mici facuti cu ardei iute

Cand mananci iti vine-a ... spune,

Doamne, ce bucate bune!

 

 

Fripturica de boboci

Cu garnitura de ... varza

La stomac sa nu te arda!

 

 

Mere , pere, cozonaci

Sa mananci pana te ... culci

De atatea fructe dulci!

 

 

Tort cu nuca cat caciula

Care scoala-n sus si ... masa

Daca nu intreaga casa!

 

Cui meniul n-a placut,

Apai, mama lui sa-i ... faca

Alt meniu care sa-i placa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Meniu de sarbatori:

 

 

Tuica de Pitesti balaie,

Ce te mangaie la ... limba

Dispozitia iti schimba!

 

Branza buna de Trapista

Scoasa chiar acum din ... lada

Cine vrea, poate sa vada!

 

 

Sunca alba ca si-o coala,

Cum mananci, cum ti se ... pare

C-ai pofta de mancare!

 

 

Mici facuti cu ardei iute

Cand mananci iti vine-a ... spune,

Doamne, ce bucate bune!

 

 

Fripturica de boboci

Cu garnitura de ... varza

La stomac sa nu te arda!

 

 

Mere , pere, cozonaci

Sa mananci pana te ... culci

De atatea fructe dulci!

 

 

Tort cu nuca cat caciula

Care scoala-n sus si ... masa

Daca nu intreaga casa!

 

Cui meniul n-a placut,

Apai, mama lui sa-i ... faca

Alt meniu care sa-i placa!

 

si varianta pe muzica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce intră uscat, iese ud și îți dă o statisfacție călduroasă?

Plicul cu ceai

 

Mesaj completat

2 pitici se duc la prostituate. Isi ia fiecare cate una se duc intr-o camera, fiind pudici sting lumina si trec la treaba. Al 2-lea pitic fiind stresat ca toata noaptea primul pitic a strigat intr-una 1..2..3..Si! ..... 1...2...3...Si!", ii reproseaza ca a fost galagios:

-Din cauza ta nu am putut sa fac nimic, am fost crispat, stateam langa ea in pat, era asa frumoasa si nu am fost in stare sa am nici macar o erectie

-Bine ca tu macar ai putut sa te urci in pat...

 

 

 

 

De ce nu se fac prezervativele de culoare neagră?

Pentru că negrul subțiază.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 Bula, cum te feresti de microbii din apa de baut? intreba medicul.

- Fierb apa, domnule doctor.

- Excelent! Si apoi?

- Apoi beau vin!

 

Doi politisti mergeau pe strada. La un moment dat vad un pusti fumand

si-l iau la intrebari:

- In ce clasa esti, ma?

- In clasa a 2-a.

Unul din ei incepe sa-l certe, la care celalalt ii spune:

- Ce-ai cu el? Tu in clasa a 2-a nu fumai?

- Ba da, dar eu aveam 18 ani!

 

 

- Bulisor, tu ce vrei sa te faci cand vei fi mare?

- Visez sa fiu miliardar, ca tatal meu.

- Pai ce, tatal tau e miliardar?

- Nu, si el viseaza.

 

 

 

Vecinii lui Bula au un nou nascut. Din nefericire acesta s-a nascut fara urechi. Cand familia lui Bula este invitata la vecini pt. a vedea copilul, tatal lui Bula il ia de-o parte si-i explica:

- Copilul asta e marea lor bucurie, il doresc de mult! Daca spui ceva despre urechile lui te bat de te rup!

- Am inteles, zice Bula.

Cand ajung in casa vecinilor si dau cu ochii de copil, Bula zice entuziasmat mamei copilului:

- Vai ce copil frumos! Mama rasufla usurata.

Bula continua:

- Ce manute dragalase, ce picioruse frumoase... si ce ochi frumosi! Ce-a zis doctoru', vede bine?

Mama:

- Da, vede bine, de ce intrebi?

- Pentru ca daca va trebui sa poarte ochelari, a belit-o!

 

 

Prima zi de scoala, inainte de 1989. Se face aranjarea in banci. Invatatoarea ii chestioneaza pe boboci: 

- Ionescu, ia zi-mi tu ce face tatal tau.

- Pai, tata e la o macelarie.

- Aa, Ionescu, treci tu in prima banca, sa fii mai aproape, ca poate apreciaza taticu'... Popescu, da' taticul tau ce face?

- Tata e la o benzinarie.

- Popescule, treci tu in prima banca si Ionescu in banca a doua. Bula, dar tatal tau ce face?

- Pai.. tata e la Securitate.

- Ooo, treci tu Bula in prima banca, Popescu in banca a doua, Ionescu in banca a treia. Auzi, Bula, da' ce face tata la Securitate?

- Habar n-am, ca abia aseara l-au saltat! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La tribunal.

Soțul: "Intru în casă Âşi-mi văd femeia în pielea goală pe pat, geamul

deschis, mă uit pe geam Âşi văd pe unul în chiloți, alergând. Iau noptiera Âşi

arunc după el"..

Soția: "Era cald. M-am dezbrăcat, am deschis geamul. Văd cum intră soțul meu

furios Âşi fără să zică ceva aruncă cu noptiera prin geam".

Victima: "Eu sunt sportiv. Alerg în fiecare zi pe acel traseu. Întorc capul

Âşi vad cum zboară o noptieră spre mine...".

Martorul: "Eu nici nu Âştiu ce caut aici!!! Stăteam liniÂştit în noptieră..."

 

 

Azi fata mea implineste 21 de ani si sunt incantat ca este ultima pensie alimentara pe care i-o dau, asa ca am chemat-o si i-am zis:

- "Fetita mea, vreau sa te duci la maica-ta acasa cu cecul asta si sa-i spui ca : Asta este ultimul cec pe care-l mai primeste in viata ei, nenorocita! si sa vii sa-mi spui ce mutra face.

Astepta nerabdator si cand intra fiica lui, a intrebat-o: Ce ti-a zis vrajitoarea de maica-ta si ce fata a facut?

- Mi-a zis ca astepta ziua asta ca sa-ti spuna ca nu esti tu tatal meu !

 

 

Pe patul de moarte un barbat isi chema sotia si cu voce slabita ii spuse:

- As vrea sa-ti fac o marturisire, ca sa pot muri in pace.

- Lasa, spuse ea, stai linistit, nu e bine sa faci niciun efort.

- Nu, nu, spuse el, vreau sa-ti spun ca m-am culcat cu sora ta, cu mama ta si cu cea mai buna prietena a ta.

- Stiu asta nenorocitule, de asta te-am otravit !

 

Nunta de argint,sotul isi duce sotia intr-un voiaj minunat in niste insule uitate de lume."Vai dragule, ce romantic esti,acum ca avem 25 de ani de casatorie m-ai adus aici,ce-ai sa faci cind vom avea 50?

Sotul:"Am sa vin sa te iau!"

 

Intr-o zi un barbat vede un cersetor pe strada. Se duce la el si ii spune: - Daca nu mai cersesti, iti voi da 1.000 de dolari pe luna. Cersetorul ii raspunde - Hai, cerseste alaturi de mine si iti voi da 5.000 de dolari pe luna.

 

Avion: un domn si o fetita. Domnul zice: - Ce-ar fi sa stam de vorba?, se pare ca timpul trece mai repede conversand; - Bine, zice fetita inchizand cartea pe care abia o deschisese, despre ce ati dori sa vorbim? - Pai, zice domnul, o tema interesanta ar fi despre fizica atomica nu crezi? si surade superior. - De acord, dar intai vreau sa va intreb ceva: O vaca, un cal si o oaie mananca acelasi lucru - iarba, dar oaia excreta niste bilute, vaca o placinta iar calul niste mingi uscate. Cum va explicati fenomenul? - Habar n-am, zice domnul, minunandu-se de inteligenta fetitei. - Atunci cum vreti sa vorbim de fizica atomica daca nici despre (cuvant urat) nu stiti nimic???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vama Bors. Cinci nemti intr-un AUDI QUATRO. Politistul de frontiera le cere pasapoartele, se uita...,se uita...si zice: - Patru trece, unu se intoarce inapoi. - De ce?-intreaba nemtii. - Pentru ca nu se poate cinci persoane intr-un AUDI QUATRO. - Dar in cartea masinii scrie ca are cinci locuri - spune neamtul. - Dom'le, nu trece cinci in QUATRO! - Va rog sa-l chemati pe seful dv. sa discutam problama - zice neamtul. - Nu poate sa vina, ca de doua ore se cearta doi italieni care vor sa treaca cu un FIAT UNO

 

Reala (daca aveti rabdare): Ma intorceam de la schi intr-o primavara. Era seara, tocmai se innopta. Vremea, nasoala rau, dupa cateva zile frumoase tocmai se apucase sa ninga, utilajele de deszapezire nu iesisera inca pe traseu. Trec pe langa Pitesti si intru pe autostrada spre Bucuresti. Autostrada, neagra, cu un fagas in zapada facut de masinile care trecusera, semana cu o ulita. Acolo, la intrarea pe autostrada, pe dreapta erau oprite doua-trei masini cu numar de Germania. In prima, lumina interioara aprinsa, cei de pe locurile din fata se uitau pe harta si confruntau realitatea cu ce arata harta. Eu trec pe langa ei si din gesturi imaginez dialogul. Unul dintre cei doi ii arata nedumerit si disperat celuilalt cand la harta cand la ce se vedea in fata. Probabil ca dialogul era ceva de genul: "Uite, pe harta arata ca e autostrada, da' uite si tu, in fata e o ulita!". De cate ori imi aduc aminte zambesc intr-un colt......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un tip, rupt de beat, iese dintr-un bar. Se duce in parcare si incepe sa pipaie masinile pe plafon. Un sofer il vede si-l intreaba: - Ce faci frate, ce cauti? - Imi caut masina, zise betivul, clatinandu-se pe picioare! - Pai si de ce le pipai pe plafon, ce nu sunt toate la fel? - Ntz! A mea are girofar ….

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alta faza reala: De 2 saptamani nu imi merge interfonul din casa, nu se mai aude cand suna cineva. Sun la deranjamente, unde sunt asigurat ca o echipa va interveni prompt. Azi primesc un telefon de la firma: Buna ziua, de la firma x, ne puteti spune, va rog, o ora la care este cineva acasa, pt ca baietii de la reparatii au fost de mai multe ori la d-voastra dar nu a raspuns nimeni la interfon.

R: Ei na, sa mori tu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alta faza reala: De 2 saptamani nu imi merge interfonul din casa, nu se mai aude cand suna cineva. Sun la deranjamente, unde sunt asigurat ca o echipa va interveni prompt. Azi primesc un telefon de la firma: Buna ziua, de la firma x, ne puteti spune, va rog, o ora la care este cineva acasa, pt ca baietii de la reparatii au fost de mai multe ori la d-voastra dar nu a raspuns nimeni la interfon.

R: Ei na, sa mori tu!

 

:crack: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...