Sari la conținut

Hai să râdem!


mihaiachi

Postări Recomandate

Dragă mamă Âşi tată,

 

Mă simt foarte bine aici! Sper că Âşi voi acasă, Karl, Peter, Hans, Annemarie, Karin Âşi Andreas.

Spune-le lui Karl Âşi Peter că în armată este minunat Âşi să se înroleze Âşi ei neapărat, înainte să se ocupe toate locurile.

La început mi-a fost mai greu, fiindcă trebuia să stau în pat până la ora Âşase, dar m-am obiÂşnuit. Mai spune-le lui Karl Âşi Peter că nu trebuie să-Âşi facă decât lor patul Âşi încă câteva fleacuri înainte de micul dejun. Nu tu muncă în grajd, hrănit de animale, tăiat lemne, făcut focul?

Micul dejun este mai ciudat: sunt tot felul de sucuri, chifle, dulceață, mĂźsli, dar niciun cartof, carne, Âşunca, cârnați Âşi varza aÂşa cum mâncam noi acasă. Dar poți să le mănânci porția unor orăÂşeni care beau doar cafea.

Nu mă miră că orăÂşenii nu pot merge aÂşa repede Âşi departe. După un marÂş de câteva ore, au băÂşici la picioare Âşi se întorc în unitate cu camionul. ÂŞi nu au mers decât cum ar fi la noi de acasă la poÂştă. Peisajul este frumos, dar din păcate foarte plat.

Acum or să râdă Karl Âşi Peter: am primit laude pentru tragere la țintă! Nici nu Âştiu de ce. Cercul negru din centru este mult mai mare decât un cap de Âşoarece Âşi nici măcar nu se miÂşcă. ÂŞi nici nu trage înapoi ca frații Huber de peste deal?

Unde mai pui că trebuie să te întinzi comod pe o saltea Âşi să aÂştepți până trag Âşi ceilalți (o veÂşnicie?)

Cel mai mult îmi plac antrenamentele de luptă corp la corp. Dar trebuie mare atenție la orăÂşeni că se rup repede. Doar cu Sepp am probleme, l-am pus jos doar o singură dată. Cred că din cauza că eu am 1,80 m Âşi 80 kg iar el 2 m Âşi 130 kg.

Oricum este mult mai uÂşor ca acasă când scăpa taurul nostru la vaci Âşi trebuia să-l bag înapoi.

Deci nu uitați să le spuneți lui Karl Âşi Peter să se grăbească, că nu prea mai sunt locuri.

 

Va îmbrățiÂşez cu drag,

Fiica voastră Maria

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 40,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • vintze

    2110

  • Penetru

    1899

  • ivan pedala

    1637

  • Flower-Power

    1587

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ea:

 

Azi e soare, e o vara frumoasă. Îmbrăcămintea mea va fi în ton cu

spiritualitatea mea. Se va asocia feminismului meu rafinat. Va exprima

fluiditate Âşi eleganță, în completatarea unui aer adânc studiat, de

sobrietate Âşi naturalețe - care mie-mi vine foarte bine, ca femeie modernă,

de carieră. Machiajul va fi discret, dar numai după ce mă voi da cu laptele

de piersici Âşi migdale pe față, apoi cu crema nutritivă cu extract de

castraveți indonezieni. Taiorul deux-pieces mov deschis, bluzița roz pal,

push-up. Chiloțeii verde crud cu fundiță roz - că nu se Âştie niciodată.

Trebuie un accesoriu pe negru... da, o năframă transparentă, vaporoasă, Âşi

mănuÂşi negre. Ochelarii de soare îmi vor completa garderoba, conferindu-mi

un aer de femme fatale. Ceasul aurit, două inele discrete. Cerceii scumpi.

Un lănțiÂşor cu inimioară. Ia să mă văd în oglindă: da. Da. AÂşa da. Spatele

drept. Tocuri medii, astea îmi scot un pic pieptul în afară Âşi îmi bombează

fundul, dar mai discret. Plus că îmi Âşi conferă câțiva centimetri în plus!

Hai, că sigur or să rămână cu deÂştele-n gură toți mocofanii care se zgâmâie

în nas la semafor.

 

El:

 

Unde p..a mea sunt chilotii curati?

Las' ca mi-i pun p'aia de ieri....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si ma mai intreaba prietenii ca cica de ce nu ma insor :)

Genial intradevar dar nu prin continut, ci pentru ca acest continut se afla in anuntul de vanzare al unei casti !!! :D :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu riscul de a posta ceva existent in cele 800+ de pagini...

 

funny-animals-2.jpg

:) Âşi nu-i flutură ochii?

Editat de vintze
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stare tehnică:

Are probleme cu alimentarea, o mică defecțiune la mecanismul de direcție, că nu ține linia dreaptă, Âşi merge cam înfrânată. Cutia de viteze e blocată în marÂşarier. Este înmatriculată în Europa, cu numere provizorii, se mai poate circula cu ea maxim o lună.

 

Istoric:

Este fabricată acum 2000 de ani, sub licență romană. A fost avariată în repetate rânduri. Prima dată a fost condusă de niÂşte ciobani, dar au mai călărit-o Âşi alții. A fost reparată numai cu piese second hand, aduse de pe la turci. O perioadă a fost condusă bine de niÂşte nemți, Carol I Âşi Ferdinand, dar apoi a încăput iarăÂşi pe mâna unor idioți care au băgat-o prin toate gropile.

Exteriorul a fost vopsit în 1989, dar interiorul este încă plin de rugină. A mai avut câteva reparații capitale, în 1600, 1859 Âşi 1918, dar a mai Âşi pierdut o parte din piese.

 

Combinații:

Predau leasingul, mai sunt de plată la ea câteva zeci de rate FMI. Accept Âşi variante de schimb cu o țară similară din Africa , oricât de mică ar fi dar să funcționeze.

 

De ce o vând:

Sincer să fiu, o vând că m-a lăsat în drum Âşi nu mă pricep la ea. Plus că îmi consumă cam mult, Âşi ca s-o repar mă costă cât nu face. Oricum, eu n-am permis de conducere pentru categoria asta de țară, aÂşa că să o conducă cine s-o pricepe. Dacă nu o vrea nimeni, o dezmembrez Âşi o vând pe bucăți. E păcat de ea, vă spun. Sper să o ia cineva care Âştie să o aprecieze.

post-21935-1277391279_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Crezi ca mai ii intreg la cap cainele asta de la atata invartit? :laugh: Sigur o dilit !! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...