Sari la conținut

Hai să râdem!


mihaiachi

Postări Recomandate

mai sunt, dar rar.

 

o experienta am avut-o in vara cand i-am 50lei dat unui om fara picioare care cersea. eram in trecere, grabit, si pe moment i-am pus 50lei in mana. mi-am continuat drumul si dupa vre 2-3 secunde aud:

-Domnuuu, sigur n-ati gresit?

am intors capul, l-am vazut cum se uita la ea uimit, si i-an raspuns cu un NU! apoi mi-am vazut de drum

 

m-a marcat pe moment sinceritatea lui si omenia din el. altul ii baga in buzunar si tacea in speranta ca nu-mi dau seama.

 

 

Diferenta e ca in clipul de mai sus, nu sunt tiganusi trimisi la cersit de catre burtosii din Mercedesuri, care incaseaza toti banii.

Editat de Jorge Lorenzo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 40,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • vintze

    2110

  • Penetru

    1899

  • ivan pedala

    1637

  • Flower-Power

    1587

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

o experienta am avut-o in vara cand i-am 50lei dat unui om fara picioare care cersea. eram in trecere, grabit, si pe moment i-am pus 50lei in mana. mi-am continuat drumul si dupa vre 2-3 secunde aud:

-Domnuuu, sigur n-ati gresit?

am intors capul, l-am vazut cum se uita la ea uimit, si i-an raspuns cu un NU! apoi mi-am vazut de drum

 

m-a marcat pe moment sinceritatea lui si omenia din el. altul ii baga in buzunar si tacea in speranta ca nu-mi dau seama.

Iar faza "funny" ar fi fost ca tipul să fi lăsat căruciorul și să fi alergat după tine vreo 50 de metri să te facă atent că poate ai greșit. Editat de zĂŽmbesc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


That is not the band that you would like to pick up from the airport !

 

1907581_700402526672185_2080034885_n.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo tie, omule!

Si sa stii ca sunt oameni buni, ii gasesti unde nu te astepti.

Chiar aici pe forum am "cunoscut" virtual un om care a facut un gest extraordinar si sper sa am ocazia intr-o zi sa ii demonstrez ca lucrurile astea nu se uita asa usor.

mai sunt si oameni buni, dar foarte putini. suntem inconjurati doar de niste ochi lacomi care pe care nu-i intereseaza ce-i in jurul lor.

 

Gestul tau e ok, dar cu ajutorul material sunt convins ca te respecta f multe persoane. Nu vreau sa intru f mult in detalii, dar cersetoria mi e pare un business. Poate ai vrut sa spui ca te-a marcat expresia de pe fata lui cand a vazut cati bani i-ai lasat. Expresiile si gesturile spun foarte multe despre o persoana, chiar daca verbal exprima altceva...

nu am inteles ce vrei sa zici prin" dar cu ajutorul material sunt convins ca te respecta f multe persoane"

stiu ca cersetoria e un business in ziua de azi, dar n-am vrut sa zic ca m-a marcat expresia lui cand a vazut bani ci el ca persoana sincera. pe respectivul om il stiu de mult timp pt ca il vedeam des la cersit. l-am vazut si dupa blocuri cum ii arata picioarele amputate, cum se chinuie in mers....

p.s. nu dau bani la tiganii care cersesc, ma cei sub influenta alcoolului sau care par a fi capabili sa munceasca.

 

 

Diferenta e ca in clipul de mai sus, nu sunt tiganusi trimisi la cersit de catre burtosii din Mercedesuri, care incaseaza toti banii.

exact ce ziceam mai sus. cand obisnuiesc sa dau cuiva, incerc sa nu-i dau persoanei nepotrivite. de aia am si zis ce am scris mai sus.

 

Iar faza "funny" ar fi fost ca tipul să fi lăsat căruciorul și să fi alergat după tine vreo 50 de metri să te facă atent că poate ai greșit.

ar fi fost funny dar n-a fost pt ca i-ar fi fost imposibil :D

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma refeream la faptul ca atata timp cat esti o sursa de venit (bani, haine, bijuterii, bautura, haine, etc.) pt cineva (parinti, frati, sotie, prieteni, angajator, vecin) o sa iti zimbeasca in fata, chiar daca nu te suporta ca persoana... Fa un exercitiu din asta ca sa vezi daca spun prostii.

 

Si ca sa mai destindem atmosfera:

Intr-un bar, intra un grup de scotieni. Barmanul ii priveste si intreaba:
- De ce toti sunteti imbracati in kilt-uri, numai unul in pantaloni?
- Asta in pantaloni este gay.



L.E. Poate ca am exagerat un pic cu dand exemple familia, dar am incercat sa fiu obiectiv :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ar fi fost funny dar n-a fost pt ca i-ar fi fost imposibil :D

Cînd vine vorba de cerșetori, nimic nu e imposibil. Mă și mir cum de nu-şi decernează Oscaruri unii altora.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma refeream la faptul ca atata timp cat esti o sursa de venit (bani, haine, bijuterii, bautura, haine, etc.) pt cineva (parinti, frati, sotie, prieteni, angajator, vecin) o sa iti zimbeasca in fata, chiar daca nu te suporta ca persoana... Fa un exercitiu din asta ca sa vezi daca spun prostii.

L.E. Poate ca am exagerat un pic cu dand exemple familia, dar am incercat sa fiu obiectiv :)

total deacord cu tine. nu ar fi prima data cand mi se intampla cand din cauza situatiei financiare mai "buna" mi se zambeste. (mi s-a intamplat si inca mi se intampla sa mi sa se zambeasca in fata iar la spate sa fiu facut in toate felurile. dar ignor atata timp cat cunosc persoana in cauza si stiu ca asta-i place. cel putin un membru al familiei mi-a spus mai in gluma mai in serios: "las' ca vii acasa si o mai ducem cateva saptamani bine" el a incercat sa-i bata apropo-ul cuiva, dar si-a dat-o lui. dar asta e alta poveste ce tine de mine.

p.s. nu ai exagerat deloc. suntem inconjurati de fel si fel de oameni. fie ca ne fac sau nu parte din familie.

 

Cînd vine vorba de cerșetori, nimic nu e imposibil. Mă și mir cum de nu-şi decernează Oscaruri unii altora.

nu-ti decerneaza oscaruri, dar seara am vazut cu ochii mei cum se laudau cu banii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era uimitor dacă vedeai cu ochii altuia! :crack:

ar fi fost si asta o treaba :))

 

Mai rau e cand dai un leu si te ia la sula ca nu ii ajung de nimic :))

la cersetori nu-mi aduc aminte, in schimb, astfel de cersetorii se practica in randul taximeTRISTIlor Bucuresteni. mereu trebuie sa negociez cu el cat sa-i las peste pretul cursei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Diego

Homeless people in america??hai las-o in plm ...aia sunt trantori ba.La munca cu ei!!Mai urmeaza un clip cu giving 100$ to bikers

 

Te-ai uitat prea mult la Tanar si Nelinistit... Sunt o groaza de saraci in America: http://en.wikipedia.org/wiki/Poverty_in_the_United_States

 

20% din persoanele singure, 25% din parintii singuri.

 

1.6 milioane copii sunt "homeless": http://www.homelesschildrenamerica.org/media/NCFH_AmericaOutcast2010_web.pdf

 

Sigur, cand te uiti la filmele de propaganda americane vezi altceva...

Editat de Diego
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca e chiar potrivita pentru Fun , dar ma gandeam sa arat si altora cum e un festival in Germania ...

Se arunca bomboane ca la nunta si se bea MUUUULT ! am si un video care e facut mai pe seara .... toata lumea rupta ....baieti la 14 -15 ani cu sticla de vodka in brate , fete , unele minore , RUPTE in doua ... ambulantele erau la datorie , ii luau pe targa pe cei care nu erau in stare sa mai mearga ..

 

https://www.facebook.com/photo.php?v=639646552755710

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...