Sari la conținut

Hai să râdem!


mihaiachi

Postări Recomandate

Un grup de soferi entuziasti din Bucuresti, va invita in data de 31 septembrie 2014 pe toti simpatizantii automobilelor, posesori ai permiselor categoria B, la prima intalnire a Campaniei intitulate sugestiv "Si noi suntem in trafic!". Domnul Francisc Bujie, unul dintre organizatorii evenimentului a declarat pentru ziarul nostru: "Ma bucur ca avem aceasta ocazie de a reaminti soferilor de TIR, basculante si de ce nu, colegilor de la CFR care de multe ori forteaza barierele cu locomotivele lor mari, ca si noi, automobilistii existam in trafic... chiar daca suntem mai mici decat ei si mai vulnerabili. Neatentia lor ne poate costa chiar viata. Un Q7, cat ar fi el, nu tine la impactul cu o Scania ce trage dupa ea un trailer incarcat cu lemn de frasin. Nu stiti cat de periculos este sa te urci la volanul autoturismului tau si sa nu stii daca ajungi la destinatie intreg. Ne-am saturat sa tot auzim ca nu am fost vazuti!!! Asteptam colegii, inclusiv taximetristii, in Piata Centrala de unde vom pleca incolonati catre iesirea din Capitala. Pentru a atrage atentia si mai mult vom claxona si vom da muzica la maxim cu geamurile deschise, eventual vom ambala motoarele asa cum o fac soferitele incepatoare la plecarea in rampa... In acest fel suntem siguri ca vom starni simpatia tuturor, cum o fac si colegii motociclisti la intalnirile lor!"

 

Pentru ziarul Prostia omeneasca, Adelin Zvonisor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 40,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • vintze

    2109

  • Penetru

    1896

  • ivan pedala

    1637

  • Flower-Power

    1586

Top Posters In This Topic

Posted Images

Un grup de soferi entuziasti din Bucuresti, va invita in data de 31 septembrie 2014 pe toti simpatizantii automobilelor, posesori ai permiselor categoria B, la prima intalnire a Campaniei intitulate sugestiv "Si noi suntem in trafic!". Domnul Francisc Bujie, unul dintre organizatorii evenimentului a declarat pentru ziarul nostru: "Ma bucur ca avem aceasta ocazie de a reaminti soferilor de TIR, basculante si de ce nu, colegilor de la CFR care de multe ori forteaza barierele cu locomotivele lor mari, ca si noi, automobilistii existam in trafic... chiar daca suntem mai mici decat ei si mai vulnerabili. Neatentia lor ne poate costa chiar viata. Un Q7, cat ar fi el, nu tine la impactul cu o Scania ce trage dupa ea un trailer incarcat cu lemn de frasin. Nu stiti cat de periculos este sa te urci la volanul autoturismului tau si sa nu stii daca ajungi la destinatie intreg. Ne-am saturat sa tot auzim ca nu am fost vazuti!!! Asteptam colegii, inclusiv taximetristii, in Piata Centrala de unde vom pleca incolonati catre iesirea din Capitala. Pentru a atrage atentia si mai mult vom claxona si vom da muzica la maxim cu geamurile deschise, eventual vom ambala motoarele asa cum o fac soferitele incepatoare la plecarea in rampa... In acest fel suntem siguri ca vom starni simpatia tuturor, cum o fac si colegii motociclisti la intalnirile lor!"

 

Pentru ziarul Prostia omeneasca, Adelin Zvonisor

 

:crack: :lol: :10:

 

De la motociclisti, recomandari pentru soferii de Q7:

 

1) laud pipes seivs laivs. Adica scoate toba de pe Q7 daca vrei sa se dea camionagii la o parte.

2) repetitia e mama invataturii. Asa ca in fiecare seara va recomandam sa va dati pe doua roti de Q7 pe bulevard. Nu se stie cand e nevoie sa va strecurati printre doua camioane care vin de pe contrasens si o astfel de manevra va poate salva viata.

3) echipamentul e obligatoriu! Geaca de piele, manusi de piele si șlapi de firma.

4) puneti pe camioane abtipilduri galbene cu "Si Q7 sunt in trafic!".

» Post actualizat in 15 Jul 2014 12:36

 

» Post actualizat in 15 Jul 2014 12:56

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

=Nu stii unde mi-e creionul? il intreaba un functionar pe colegul sau.
- Ba da, dupa ureche.
- Omule, nu-mi complica viata. Dupa care ureche?

 

 

Un ajutor de fermier patrula cu masina in jurul fermei sefului sau. La un moment dat isi suna seful:
- Sefu, avem o problema. Am lovit un curcan si este intepenit sub roti. Inca se zbate, ce sa fac cu el?
- Ia pusca din portbagaj si scapa-l de suferinta. Dupa aia arunca-l si tu in boscheti, undeva!
Dupa cateva zeci de minute bune, ajutorul isi suna din nou seful, gafaind:
- Sefu, avem o problema!
- Ce e (cuvant urat), nu ai reusit sa scapi de un amarat de curcan?
- Ba da sefu, cam greu, da am reusit!
- Pai si atunci care mai e problema?
- Sefu, am gasit masina curcanului, are girofarul inca aprins, ce fac?

 

 

O femeie in farmacie: Aveti ceva ieftin si eficient pentru slabit? Da, avem, plasture!
Si unde se pune?!
Pe gura!

 

 

Daca iti latra cainele la usa din spate si nevasta tipa la usa din fata, cui dai drumul prima data ?
- Cainelui, normal, ca el o sa taca dupa ce intra.

 

 

De ce se dau jos din pat barbatii la miezul noptii?

Rezultatele sondajului sunt:

- sa bea apa : 5%

- sa mearga la « toaleta » : 12%

- sa mearga … acasa : 83%

 

 

 

Ea catre el:- Logodnicul lui Lili este mai tandru ca tine, ii spune
mereu “perla mea”!
- El este bijutier. Eu sunt ginecolog
Cum ai vrea sa-ti spun?

 

 

Planurile de viitor, care nu corespund posibilitatilor tale financiare, intelectuale şi fizice, se numesc vise.

 

 

Sotul prinde amantul soţiei şi îl ia la omor. Soţia disperată il apuca de mână:
- Ce faci ?!!! Nu te gandesti ca este tatăl copiilor tăi ?


» Post actualizat in 16 Jul 2014 09:27

O femeie in farmacie: Aveti ceva ieftin si eficient pentru slabit? Da, avem, plasture!
Si unde se pune?!
Pe gura!

 

 

 

Daca iti latra cainele la usa din spate si nevasta tipa la usa din fata, cui dai drumul prima data ?
- Cainelui, normal, ca el o sa taca dupa ce intra.

 

Cugetare a filozofului chinez Chang Ying Yue:
Cel care, toata ziua
E activ ca o albina,
E puternic ca un taur,
Munceste precum un cal,
Si care seara se-ntoarce rupt de oboseala precum un caine,
Ar trebui sa consulte un veterinar, caci este foarte probabil sa fie un bou.

 

 

 

In scrierea de tipar, cifra sapte arata astfel: 7. Cand o scriem insa de mana, o taiem cu o linie orizontala. V-ati intrebat vreodata de ce? Cand a ajuns la a saptea porunca, "Sa nu ravnesti la nevasta aproapelui tau", cei mai multi dintre barbati au inceput sa strige: -Taiati saptele, taiati saptele,

 

 

 

 

Cica 10 barbati se arata in fata portii raiului inaintea lui sfantu petru. sfantu petru le zice la barbati: toti care si-o inselat nevasta sa faca un pas in fata.

6 oameni pasesc, la care sfantul petru spune: voi 6 veniti cu mine in rai, restul de 4 ramaneti aici. cei 4 protesteaza iar sfantul petru le spune ca pacatul se iarta dar prostia nu.

Asta a fost versiunea cu barbatii. Versiunea cu femeile 10 femei se prezinta la portile raiului: toate care v-ati inselat sotul sa faca un pas in fata. 9 femei fac un pas in fata .sfantul petru zice: voi 9 urmati-ma si luati-o si pe surda aia cu voi.

 

 

 

Care este punctul cel mai fierbinte al femeii?
- Podul palmei: cum ii pui un ban, cum il topeste!!!

 

 

 

 

Ambasadorul irakian la Natiunile Unite tocmai a terminat un discurs si iese pe hol, unde se intalneste cu presedintele Bush.
Isi strang mainile si irakianul zice:
- Stiti, am si eu o intrebare apropo de cultura Americii.
- Excelenta, daca pot sa va ajut o sa o fac cu mare placere, raspunde Bush.
- Fiul meu se uita la filmul asta, Star Trek, si acolo sunt si rusi, si negri, si asiatici, dar niciodata arabi.
La care presedintele Bush se apleaca la urechea irakianului si-i sopteste:
- Pai asta e din cauza ca actiunea se petrece in viitor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


» Post actualizat in 16 Jul 2014 13:45


» Post actualizat in 16 Jul 2014 13:47

tre' sa-ncep sa urmaresc seria asta


» Post actualizat in 16 Jul 2014 14:15

10489759_10152449447906840_5296157196781

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   1 membru


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...