Sari la conținut

Hai să râdem!


mihaiachi

Postări Recomandate

Bai nenica ,ori esti dac motors(am gresit si am pus litere mici)si vb.in limba dacilor sau a urmasilor acestora,ori baga in alta parte ca sa ta inteleaga numai cei de o LIMBAAAAAAA cu tine. :crack:

 

off-topic: man, daca vrei si ai timp, iti dau link-ul de unde am pus ultimele 2 chestii fun. Eu NU am timp sa traduc. Plus ca suntem o tara membra UE si ar trebui sa stim macar o limba de circulatie internationala, iar cea mai raspandita e engleza. Daca vrei sa stii, lucrez intr-o firma cu capital frantuzesc, dar cu toti francezii care nu stiu romana vorbesc in engleza.

 

Si ca sa nu fiu total off-topic.....

 

http://www.stage6.com/user/drewan/video/11...Penguins-Fly????

 

urmariti-l pana la capat, inclusiv dupa partea de credite....

 

 

si inca unu:

 

http://www.stage6.com/user/InfinitiDivx/vi...5/Funny-Cartoon

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 40,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • vintze

    2110

  • Penetru

    1900

  • ivan pedala

    1637

  • Flower-Power

    1587

Top Posters In This Topic

Posted Images

O mama isi surprinde fiica de 35 de ani jucandu-se cu un vibrator. - Ce faci? o intreaba mama. - Mama, am 35 de ani, sunt urata, nu o sa ma pot marita niciodata, asa ca de acu incolo, asta va fi sotul meu. A doua zi, tatal, auzind in camera fetei zgomote ciudate, intra si primeste aceeasi explicatie. O zi mai tirziu, intorcandu-se acasa mama, isi gaseste sotul cu o sticla de bere intr-o mana si cu vibratorul in cealalta. Socata, il intreaba: - Barbate, ai inebunit? Ce faci? La care sotul raspunde: - Nu vezi? Stau si eu la o bere cu ginerele...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vine unu la doctor si spune:

- Dom' doctor am o problema.

- Spune ca de-aia sunt aici.

- Sunt un om de afaceri cu succes, merg cu afaceri in tara si cand ajung acasa o vad pe nevasta mea cum ma insala cu cel mai bun prieten.

- Bine domne dar eu sunt doctor...

- Lasa-ma sa termin. Scot pistolu sa-l impusc si ea spune: 'stai calm

nu te enerva ca daca-l omori faci puscarie si eu cu cine te mai insel? Mai bine stam la o cafea si discutam problema'.

- Da domnle dar eu sunt doctor...

- Lasa-ma sa termin. In urmatoarea saptamana la fel. Dupa doua

saptamani la fel dom doctor. Ajung acasa o vad cum ma insala eu furios scot pistolu ea spune: 'stai nu te enerva ca daca-l impusti ajungi la puscarie si eu cu cine te mai insel? Mai bine stam bem cateva cafele si dicutam problema'.

Asa ca dom' doctor, vroiam sa intreb, e sanatos sa bei atata cafea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doi prieteni se intalnesc la scurt timp dupa ce unul dintre ei tocmai se casatorise.

- Si cum a fost noaptea nuntii?

- Un dezastru!

- Ei, cum asa? De ce?

- Dimineata, cand m-am trezit, din obisnuinta, i-am lasat pe perna o bancnota de 500.000 de lei (50 RON)...

- Si ea ce a zis?

- Adormita cum era, a vrut sa-mi dea restul!

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

La o conferinta de presa, un jurnalist il intreaba pe un politician cunoscut, inscris in cursa pentru presedentie:

- Secretara dumneavoastra a declarat in public ca aveti un pe.is mic. Cum comentati?

- Adevarul este ca are o gura mare!

:crack: :crack: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maria spala rufe la rau,Ion statea scarbit pe pajiste.La un moment dat o stanca se desprinde din munte fix pe Maria si o striveste. Ion scarbit se uita,si zice:Inca o masina de spalat distrusa de calcar....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...intuneric... gonesti cu masina cu o viteza constanta ... in stanga ta este o prapastie, in dreapta ta, paralel cu tine merge o autospeciala de pompieri cu aceeasi viteza ca tine. In fata ta galopeaza un elefant la fel de repede care este mai mare decat masina ta si nu poti sa-l depasesti. In spatele tau te urmareste un elicopter foarte aproape de sol. Elefantul si elicopterul isi mentin viteza. Ce faci, ca sa scapi din situatia asta?

 

--- Mesaj completat în 08 Dec 2007 21:01 -------------
Raspunsul: ...... te dai jos din carusel si altadata sa nu mai bei ca porcul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se duce un tip la doctor:

 

- Dom' doctor, io sufar de PLEONASM...

 

- Nu se poate domnule, poate de NEOPLASM...

 

- Nu dom'le, am zis bine, PLEONASM!

 

- Pai, explicati-mi...

 

- Dom'le, io am 35 de ani, am o prietena superba de 25 de ani, dar de fiecare data cind vrem si noi sa ne iubim, penisu' - poola!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un tip mergand pe strada vede o tipa `beton`. Se apropie usor si ii spune:

- Papusa ... se pare ca avem acelasi drum?!

- Nu cred! ... Eu nu merg in p..da matii!!

 

Un negru ii spune unu alb:

Cand ma nasc sunt negru, cand cresc sunt negru, cand stau la soare sunt negru, cand mi-e frig sunt negru, cand sunt speriat sunt negru, cand sunt bolnav sunt negru, iar cand mor sunt tot negru.

Iar tu, omule alb, cand te nasti esti roz, cand cresti esti alb, cand stai la soare esti rosu, cand ti-e frig esti albastru, cand esti speriat esti galben,cand esti bolnav esti verde, iar cand mori esti cenusiu, si tu ma numesti pe mine colorat?

Editat de valisorin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se apropia Craciunul. Un copil ii scrie o scrisoare lui Mos Craciun: 'Draga Mosule, te rog mult sa-mi aduci un trenulet electric, o masinuta si o ciocolata' .Se duce copilul la posta si duce scrisoarea. Postaritele deschid scrisoarea, o citesc si li se face mila de copil. Hotarasc ele sa puna mana de la mana si sa-i cumpere copilului darurile. Strang ele banii cumpara trenuletul, cumpara masinuta, dar de ciocolata nu le mai ajung banii. Trimit cadoul copilului. La cateva zile de la Craciun copilul duce la posta o alta scrisoare cu multumirile pt Mos Carciun '" Draga Mosule, iti multumesc pentru cadouri, trenuletul este magnific, masinuta este super. Eu sunt convins ca mi-ai trimis si ciocolata, dar cred ca p..dele alea de la posta au mancat-o.

 

--- Mesaj completat în 11 Dec 2007 09:39 -------------
Angajatii unei companii multinationale sint intrebati ce vor face cu banii din prima de Craciun.

Elvetianul: Din banii de prima imi cumpar o barca. Reporterul: Si cu restul? Elvetianul: Si cu restul imi renovez fatada casei.

Englezul: Din banii de prima imi cumpar o masina sport. Reporterul: Si cu restul?

Englezul: Si cu restul ma duc intr-o excursie in Africa.

Romanul: Din banii de prima imi cumpar un pulover. Reporterul: Si cu restul?

Romanul: Restul mi-l da mama.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

>> METAFORA "ECHIPEI" DE GASTE* *

>

> din Cursul "Abilitati manageriale in lucrul cu oamenii"

>>

>> 1. Gastele zboara in stoluri in forma de V. Cand fiecare gasca da

>> din aripi ea creeaza un curent ascendent ce sustine gasca din spatele

>> ei. Astfel stolul inainteaza cu 71% mai repede decat daca fiecare gasca

>> ar zbura singura.

>> 2. Cand o gasca iese accidental din formatie, ea simte imediat

>> rezistenta curentului de aer si de aceea revine imediat in stol.

>> 3. Cand gasca din fruntea stolului oboseste, ea nebeneficiind deloc

>> de curentul ascendent, se retrage in mijlocul formatiei pentru a se

>> odihni si o alta gasca ii ia locul din fata.

>> 4. Gastele din stol gagaie pentru a o incuraja pe cea din fata sa

>> mentina viteza.

>> 5. Cand o gasca se imbolnaveste sau este ranita, doua gaste din

>> stol ies din formatie si zboara in jos dupa ea pentru a o ajuta si

>> proteja. Ele raman cu gasca bolnava pana cand aceasta isi revine sau

>> moare si isi continua apoi drumul cu un alt stol.

>> *

>> MORALA**: Daca omul ar avea minte macar cat o gasca, ar invata cate ceva

>> din obiceiurile lor.*

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Q: Ce este iubirea?

A: Lumina vietii.

Q: Ce este casatoria?

A: Factura la lumina.

 

--- Mesaj completat în 12 Dec 2007 17:09 -------------
Un tip foarte cochet observa intr-o zi ca este bronzat pe tot corpul cu exceptia p.... Asa ca se duce la plaja, se ingroapa tot sub nisip cu exceptia zonei albe. Doua batrane se plimbau pe plaja si observa ciudata excrescenta in nisip. Una din ele ii spune celeilalte: - Nu exista dreptate pe lumea asta! La 20 de ani ma intrigau, la 30 imi placeau, la 40 umblam dupa ele, la 50 plateam, la 60 ma rugam. La 70 m-am resemnat in sfarsit fara... Acum, am 80 de ani, nenorocitele cresc ca buruienile si eu nu ma mai pot apleca........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Q: Ce este iubirea?

A: Lumina vietii.

Q: Ce este casatoria?

A: Factura la lumina.

 

<small>--- Mesaj completat în 12 Dec 2007 17:09 -------------</small><br/>Un tip foarte cochet observa intr-o zi ca este bronzat pe tot corpul cu exceptia p.... Asa ca se duce la plaja, se ingroapa tot sub nisip cu exceptia zonei albe. Doua batrane se plimbau pe plaja si observa ciudata excrescenta in nisip. Una din ele ii spune celeilalte: - Nu exista dreptate pe lumea asta! La 20 de ani ma intrigau, la 30 imi placeau, la 40 umblam dupa ele, la 50 plateam, la 60 ma rugam. La 70 m-am resemnat in sfarsit fara... Acum, am 80 de ani, nenorocitele cresc ca buruienile si eu nu ma mai pot apleca........

 

:kick: :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...