Sari la conținut

Hai să râdem!


mihaiachi

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 40,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • vintze

    2112

  • Penetru

    1901

  • ivan pedala

    1637

  • Flower-Power

    1587

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cautam ceva pe forum si am dat peste topicul meu cu Loctite si rasfoindu-l am dat peste un post care nu l-am citit:

 

Frate Greseala, am primit lipiciu'. Aveam o borta (gaura, in moldoveneste, n.a.) in rezervorul de la CBR, dedesubt, chiar langa robinetul de alimentare. Din motive diverse, nu mi-am dus rezervorul la cositorit, ci am incercat sa-l carpesc singur. Am incercat cu superglue, cu o bucatica de lemn, cu poxilina. A tinut de fiecare data. Cel mai mult a tinut vreo trei ore, cu poxilina, dupa aia benzina dreaq s-a strecurat pe undeva si iar a inceput sa curga.

In disperare de cauza, am comandat de la tine doi lipici. Am demontat rezervorul, l-am golit de benzina si l-am umplut cu aer, am degresat zona cu borta, am pus lipici pe un varf mic de plastic pe care l-am insurubat fortat in borta, apoi am turnat lipici imprejur.

No, au trecut doua saptamani si... nimic. Nu mai curge. Pe undeva sunt trist. Imi lipseste mirosul de benzina proaspata dimineata, cand luam husa de pe motocicleta. Imi lipseste si fiorul de adrenalina care ma strabatea la gandul ca as putea lua foc in timpul mersului...

Mi-am lipit si un vizor la o casca. Pot sa zic ca l-am sudat, asa de tare s-a prins. Ce mai, lipiciul e grozav. Multumiri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...


» Post actualizat in 11 Oct 2014 06:41

Cautam ceva pe forum si am dat peste topicul meu cu Loctite si rasfoindu-l am dat peste un post care nu l-am citit:

 

epic,cum descrie ca ii lipseste mirosul benzinei si adrenalina la fiecare plimbare...:)))) la mine a fost ceva asemanator,am uitat sa strang robinetul de la rezervor,dupa ce l-am dat jos sa il curat de mizerie... :)))))))))

post-68225-0-62943600-1413009572_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

» Post actualizat in 11 Oct 2014 06:41

epic,cum descrie ca ii lipseste mirosul benzinei si adrenalina la fiecare plimbare... :)))) la mine a fost ceva asemanator,am uitat sa strang robinetul de la rezervor,dupa ce l-am dat jos sa il curat de mizerie... :)))))))))

mie mi-a crapat o mufa de la rezervor in mers. sa vezi tu atunci emotii, ca benzina curgea peste tot pe motor. am avun noroc ca nu eram cu motorul incalzit, ca....offff

» Post actualizat in 11 Oct 2014 21:04

https://www.facebook.com/video.php?v=875746962465668

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


Bula se duce la taica-su si ii spune:
-Tata sunt gay!
-Da ma. Bine. Zi cine a fumat in bucatarie?
-Tata nu intelegi, sunt gay ma f t in c r, s g p la!
-Da ma am inteles, semeni cu ma-ta!

 

 

A sarutat-o pe nevasta-sa pe obraz si a adormit. Cand s-a trezit, a vazut un tip ciudat care statea la capul patului, imbracat cu o roba alba:
- Cine dracu esti? intreaba Ion, si ce cauti in dormitorul meu?
- Asta nu e dormitorul tau, iar eu sunt Sfantul Petru
- Adica .. sunt mort?! Nu se poate! Mai am atatea lucruri de facut in viata! Nici nu mi-am luat la revedere de la familie ! trebuie sa ma trimiti inapoi!
- Ok .. poti sa te reincarnezi dar .. nu te putem trimite inapoi decat ca un caine sau o gaina.
Ion a fost devastat, dar stiind ca era o ferma nu prea departe de casa sa, a rugat sa fie trimis inapoi ca o gaina. Flash de lumina si *poof* s-a trezit acoperit de pene si ciugulind de pe pamant.
- Nu e chiar asa de rau, s-a gandit Ion, pana cand a simtit o chestie ciudata crescand in el. Cocosul s-a dus la el si i-a zis
- Deci .. tu esti gaina cea noua? Cum iti place prima zi aici?
- Nu e chiar asa de rau, zice Ion, dar am asa o senzatie ciudata, de parca o sa explodez
- Ovulezi, nu-mi spune ca n-ai mai facut niciodata un ou?
- Niciodata!
- Eh .. relaxeaza-te si lasa sa se intample.
Cateva secunde (destul de incomode) mai tarziu, un ou iese de sub coada sa. Un sentiment intens de relaxare il cuprinde, iar emotiile il coplesesc, devenind mama pentru prima oara. Cand a facut al doilea ou, sentimentul de fericire a fost si mai coplesitor si a stiut atunci ca reincarnarea sa ca gaina a fost cel mai bun lucru care i s-a intamplat vreodata!
Cuprins de fericire, a continuat si exact cand trebuia sa scoata si al treilea ou, a simtit o lovitura incredibil de puternica in ceafa si a auzit-o pe nevasta-sa: IOANEexclamation.gif Trezeste-te dracu', betiv nenorocit! TE CACI IN PAT!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   1 membru


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...