Sari la conținut

Accident Bulevardul Biruintei - Pantelimon


Alexdimi
 Share

Postări Recomandate

A fost un accident pe Bulevardul Biruintei Pantelimon, in jurul orei 13:10 - 13:15
Motorul nu l-am vazut prea bine, era ceva portocaliu, un super sport ( cred ca GSXR sau Honda CBR).
Am trecut cu masina pe langa accident, ambulanta era pe drum la fel si politia ( m-am intalnit cu ei in pantelimon), erau la 3-4 minute distanta de accident. Baiatul era intins pe jos, viu, dar sifonat bine (zgarieturi multe pe tricou / picioare). Nu mai avea casca pe cap, erau oameni care s-au oprit sa-i acorde primul ajutor.

Nu am vazut efectiv accidentul, nu stiu care a fost dinamica, cine a fost vinovat samd, dar as vrea totusi sa povestesc din perspectiva mea.
Am de 18 ani A-ul iar in toti anii astia RAR am vazut pe cineva care sa conduca un motor atat de agresiv si inconstient. Eram 3 masini in trafic, a mea fiind ultima ( in masina eram cu sotia si copilul de 5 luni), m-am trezit cu motociclistul lipit de masina mea. Aveam undeva la 70-80 km/h, baiatul efectiv a zburat pe langa mine, a depasit in curba, pe linie continua pe mine si inca 3 masini, s-a oprit in fundul unul logan, a inceput sa faca jaloane in spatele loganului. incerca sa l depaseasca ba pe stanga, ba pe dreapta ... deci rula motorul ca un turbat, cred ca avea undeva la 130-140 km/h MINIM.
Conducea extrem de agresiv si inconstient si cu viteza foarte foarte mare ....
I-am si spus sotiei "Uita-te la asta, sigur o sa faca accident la cum conduce"

Ce sa vezi ... in 2-3 minute, coada de masini in fata, lumea alergand pe sosea, carenele si adidasii pe sosea .....

Repet, nu stiu ce s-a intamplat, cum a pierdut controlul sau daca i-a iesit cineva in fata, habar nu am. Dar ce pot sa spun este si ma repet, conducea FOARTE agresiv si cu viteza FOARTE mare.

Inainte sa mi sariti in cap, ganditi-va ca aveti familia in masina si dai de un dobitoc ca asta care intra cu 150km in tine si te nenoroceste pe viata ...

Sper sa fie ok baiatul, daca aveti detalii, lasati-le aici.

Asfalt uscat !
 

accidentul s-a petrecut aici

image.thumb.png.4865900dfa8604285ca7dff0ff3911eb.png

Editat de Alexdimi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Alexdimi changed the title to Accident Bulevardul Biruintei - Pantelimon

Nu cred ce spui tu ... sa stea in spatele loganului sa astepte sa il depaseasca si sa ruleze cu 140 km/h minim ... ceva e putred in Danemarca... 

Intr-un spirit mai serios, Sanatate riderului... 

Atentie la tzambal... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Initiatorul a dorit sa spuna ca motoretistul avea viteza aia când l-a depasit pe el. Cand a ajuns în spatele Loganului probabil ca a fost nevoit sa incetineasca pana a trecut si de acela.

Si da, am vazut Logan generatia 1 pe Splaiul Unirii care mergea pe la 140, 120-130 era viteza masinii mele cand am fost depasit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cine nu stie zona, e vorba de iesirea din Bucuresti spre Branesti-drumul vechi spre mare. E o linie dreapta de cativa km , apoi  2 viraje mari si late, apoi iar linie dreapta o gramada.

Dar zona in care s-a intamplat, e plina stanga dreapta de cladiri ce deservesc industrie usoara-depozite, mici fabrici, etc etc etc.  Mereu intra si iese cate unul dintr o curte. Cand vezi ca i drept, te mananca sa i dai, dar nu i de facut asta pe acolo, periculos tare. Sa nu mai zic de limita de viteza, localitate. Se intampla uzual accidente in zona asta..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, Adrian M. a spus:

Pentru cine nu stie zona, e vorba de iesirea din Bucuresti spre Branesti-drumul vechi spre mare. E o linie dreapta de cativa km , apoi  2 viraje mari si late, apoi iar linie dreapta o gramada.

Dar zona in care s-a intamplat, e plina stanga dreapta de cladiri ce deservesc industrie usoara-depozite, mici fabrici, etc etc etc.  Mereu intra si iese cate unul dintr o curte. Cand vezi ca i drept, te mananca sa i dai, dar nu i de facut asta pe acolo, periculos tare. Sa nu mai zic de limita de viteza, localitate. Se intampla uzual accidente in zona asta..

  Corect, eu locuiesc in Branesti si vreau sa ii atentionez pe cei care tranziteaza zona sa evite depasirile pe portiunea de drum de la fabrica de bere Tuborg si pana ajungi sa intri in padure. Este plin de firme, fabricute si depozite si e forfota mare de masini pe acea portiune de drum. Este risc foarte mare de accident pe acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...