Sari la conținut

Plimbare moto Bucuresti - Bucovina 18/19-22.08


Sei
 Share

Postări Recomandate

A murit un motociclist celebru pe-aici anul trecut, cand a inceput o ploaie; nu descurajez pe nimeni, doar le atrag atentia asupra catorva aspecte. Daca acum 20 de ani mi-ar fi atras si mie cineva atentia probabil as fi evitat cateva prostii pe care le-am facut si care erau sa ma coste. Stii, exista motociclisti viteji si exista motociclisti batrani, dar nu exista viteji batrani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 69
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Big update

 

Pentru ca prognoza am văzut ca se anunță ploioasa, am decis sa o lăsăm pe week-end-ul următor. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 22 ore, Sei a spus:

Big update

 

Pentru ca prognoza am văzut ca se anunță ploioasa, am decis sa o lăsăm pe week-end-ul următor. 

 

Daca mergi pe weekend-ul urmator, sunt interesat si eu. Sa te gandesti si la un traseu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A inceput sa ploua pe la 4 cand coboram de pe Tihuta cu niste oameni pe motociclete, dar a fost doar un pic, pe la 6 era uscat. La pranz era cald, am fost prin Dornisoara (forestier, vreo 20 km) si in mers era in regula, cand am oprit sa ii astept pe aia cu moto de strada m-am copt in geaca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 ore, TomTheMouse a spus:

A inceput sa ploua pe la 4 cand coboram de pe Tihuta cu niste oameni pe motociclete, dar a fost doar un pic, pe la 6 era uscat. La pranz era cald, am fost prin Dornisoara (forestier, vreo 20 km) si in mers era in regula, cand am oprit sa ii astept pe aia cu moto de strada m-am copt in geaca.

 

Dupa ce le-ai bagat astora mortu'-n casa cu prognoza cu 5 zile de ploi si temperaturi de 12 grade, ai plecat linistit la plimbare. Asa da... :)

Si zi, ai facut focul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 15.08.2023 la 21:12, DesertEagle a spus:

 

Un troll pe internet nu e ceea ce crezi tu, adica o persoana care nu-ti place. Ti-am dat informatii bune, actualizate si absolut dezinteresat. Sa continui sa fii prost e doar alegerea ta, in loc sa asimilezi, sa te adaptezi si sa accepti ca tara asta e altceva decat crezi in mod stupid.

Apropo, vezi ca Bucovina e plina de arii protejate si parcuri naturale, deci 'focul de tabara", dorinta ta subliminala, de copil probabil privat de micile bucurii ale vietii, este interzis in mare parte, iar campingurile sunt rare spre inexistente.

 

In rest numai bine tuturor. @OP, In weekend sunt si eu prin zona, lada de bere o dau eu. 🤪

 

Tu, sincer, esti atat de "limitat" incat nu pot nici macar sa te abordez cu un subiect de discutie. Cum sa combat asa expresii:  "Copil privat de micile bucurii ale vietii"? "foc de tabara, dorinta subliminala"? 

 

Pe bune, cine scrie asta pe un forum de motociclism, intr-un topic in care am propus un traseu de iesire? Esti atat de prost incat nu-ti dai seama ca esti penibil?

Stii cine sunt eu si ce iesiri am facut eu? nu de alta, dar multe dintre ele sunt fix pe forumul asta, pe care activezi, de putin timp e adevarat, dar totusi, ele sunt documentate cu poze, filme etc... Ce-i drept, e greu sa cauti, e mai usor sa jignesti. Asta nu inseamna ca nu pari a prost. Chiar puti, din pacate... 

 

De-a lungul anilor, multi si-au permis sa isi faca pareri despre mine, ca tine cu dorintele mele subliminale, altii m-au facut mai rau ca tine, tu esti un troll mai de bun simt. Toti au avut un singur lucru in comun. Prostia. 

 

Editat de misionaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 21.08.2023 la 21:56, misionaru a spus:

De-a lungul anilor, multi si-au permis sa isi faca pareri despre mine, ca tine cu dorintele mele subliminale, altii m-au facut mai rau ca tine

 

🤣

 

Te-ai gandit, totusi, ca problema ar putea fi la tine, din moment ce ai atatea conflicte cu personalitati imaginare? Hai, spor la franare de urgenta in jurul focului de tabara. Baga si un kumbaya in fundal.

 

@sei : in weekend se pare ca vremea va fi perfecta in nord, spor la traseu!

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt imaginare pentru ca ai decis tu? 😀 Imi place puterea ta de schimbare a realitatii. Poti fi un Isus de rezerva 😀 

 

Pacat ca nu esti in stare decat sa arunci cu jigniri atunci cand e vorba de discutii concrete. Hai spor la trolling. Iti pot baga o sula in fund-al daca vrei.

 

@sei, se pare ca cineva te va astepta la cotitura in weekend sa iti rada in nas daca nu iti ies pasentele. Tine-te bine.

 

 

 

Editat de misionaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai am venit de la Campulung Moldovenesc, Mestecanisul are marcaj peste tot.

 

Pe Tihuta de la limita de judet (Bistrita-Suceava) pana la intrarea in Poiana Stampei, pe serpentine, e asfalt aproape nou, impecabil. Doar atentie dimineata si seara ca mai e roua si asfaltul rece, ziua e perfect.

 

Plimbare placuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mestecanis si TransRarau am apucat sa fac luni la intoarcere spre buc. Ambele sunt perfecte din orice punct de vedere. Bonus mai gasiti si galbiori :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Si pe mine ma intereseaza starea drumului din Singiorz catre Cirlibaba, am mai itrebat pe grupul Suceava dar nu am primit raspuns. 

La fel si cel din Vatra Dornei prin Saru Dornei spre Brosteni, multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Informatii din septembrie, cand am mers ultima data pe ele:

 

Drumul din Sangiorz spre Carlibaba e oficial inchis in capatul dinspre Carlibaba . E circulabil cu masini de teren si cu aproape orice motocicleta cand e uscat, doar sa mergi incet. Dinspre Nasaud pana dupa Valea Mare e chiar ok.

 

Vatra Dornei-Brosteni e ok, asfaltul e intreg, chiar daca e cam valurit. Nu stiu mai jos, spre Bicaz, ca eu venisem din Vatra Dornei pe la Panaci-Darmoxa si m-am intors pe valea Bistritei. Eram cu masina atunci, in afara de leganat ca barca si mers mai incet (50-60) nu e nimic de remarcat.

 

Daca mai ai intrebari spune, am rude care locuiesc permanent in zona.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...