Sari la conținut

6-14 octombrie. INCOTRO?


Adrian M.
 Share

Postări Recomandate

Salut,

se da perioada 6 octombrie-vineri, pana sambata, 14 octombrie.

9 zile.

Moto de strada, mers touring, nu adv, nu enduro.

Am rugamintea sa ma ajutati cu eventuale sugestii.

Incotro sa  o luam?

 

Grecia, am fost. Bine, Grecia e mare, sigur se poate trasa un alt traseu, diferit de cel facut anii trecuti. 

Serbia Muntenegru etc, Tara, DUrmitor, coasta, s-a facut. Parca n-ar fi cazul iar.

E clar ca nu merge spre Austria, Alpi, ca riscam sa ne trezim cu zapada si alte nebunii. Sau?

Turcia? Cred ca ar fi cea mai ok varianta, tinand cont ca vorbim de octombrie. Meteo, cred ca i cel mai ok.

 

Alte idei?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Slovenia ai fost? Dar cred ca o sa ii dea cu ceva ploaie in perioada asta. Albania, trecut cu ferry putin pana in Italia, desi merita 2 saptamani doar Albania.

Turcia sau zbor si trimis motorul spre zone mai calde.

Uitasem. Am fost in august in Moldova. Au niste sate...vin, crame si mancare nu mai zic! Drumurile sunt neasteptat de bune, ma gandesc sa revin cat de curand, poate de 1 dec.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 24 minute, iulianserban a spus:

Slovenia ai fost? Dar cred ca o sa ii dea cu ceva ploaie in perioada asta. Albania, trecut cu ferry putin pana in Italia, desi merita 2 saptamani doar Albania.

Turcia sau zbor si trimis motorul spre zone mai calde.

Uitasem. Am fost in august in Moldova. Au niste sate...vin, crame si mancare nu mai zic! Drumurile sunt neasteptat de bune, ma gandesc sa revin cat de curand, poate de 1 dec.

Nuuu,uitasem de Slovenia. E o idee,sa vad clima. Albania,merge macar o zona. Punem pe lista. 

9 zile pentru Moldova,cam mult

Ms de sugestii

Acum 7 minute, Cavaleru a spus:

Bucuresti, timisoara, budapesta, bratislava, viena, salzburg, ljiubijana, zagreb, belgrad, bucuresti

 

Bucuresti, timisoara, budapesta, bratislava, viena, praga - retur

Ms,e o idee sa bananim pe naționale in direcția asta.  Budapesta,Viena,na, vazut dar nu cu moto😁

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 minute, iulianserban a spus:

Dintre ce s-a mai enumerat Albania mi-a placut enorm, este de vis. Cu asta nu ai cum sa dai gres, cred ca o sa tina si vremea cu tine daca o alegi. Oricare ar fi, da un update, poze ceva!

Drumuri bune si vreme si mai buna sa ai!

Hmmm,m ai activat cu Albania. Zici ca meteo ar fi ok? Am vazut topicul tau din trecut, ca ai umblat pe acolo. Ai si ceva planificat pe maps zasa,de inspirație?😁

Cred ca e o optiune foarte buna...si la îndemână sa ajungem,9 zile pot fi ok pt o semitura acolo.

Clar,voi face o postare cap coada ,traseu,zile,poze.sa ajungem acolo 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, iulianserban a spus:

Dacă ești prins bine, nu am, dar pot sa îți fac niște recomandări. 

Am și un filmuleț, ca să te conving 😈

 

 

Pfuuuu, ce fain.

Eu sunt convins. Vad ca si temperatura medie in octombrie e la nivel de 23 grade,vis.

Cred ca decizia va fi intre Turcia si Albania.

 

PS: avem aceleasi echipamente ca si voi, geci-pantaloni clover ventouring, eu si sotia :D

 

Editat de Adrian M.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 15 ore, Speedy.K a spus:

Coasta de Azur.

3 zile dus, 3 intors, 3 acolo.

hmm. ai schimbat o, era Maroc prima data:))

Ma pregateam sa zic ca nu s destule zile pentru asta.

Nu i rea ideea cu Coasta de Azur!

Intra pe short list, langa Albania.

Turcia, a cazut. O lasam probabil pentru mai 2024.

 

Chiar acum, Adrian M. a spus:

hmm. ai schimbat o, era Maroc prima data:))

Ma pregateam sa zic ca nu s destule zile pentru asta.

Nu i rea ideea cu Coasta de Azur! Dar intra ceva km, dar merge.

Intra pe short list, langa Albania.

Turcia, a cazut. O lasam probabil pentru mai 2024.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dacă rămâne Albania, câteva zone faine:

SH20 - asfaltat, curbe, canion și serpentine mișto. : https://maps.app.goo.gl/5eVZrBMFN1twgWjR8


SH21 - porțiunea scenică a drumului e deja asfaltată și arată cam așa: (tot ce e în video e deja asfaltat.): https://maps.app.goo.gl/1caEWj5kZcVHY1Nz6

 

Din ce îmi amintesc, mai e mișto drumul dintre Vlore și Sarande, pe coastă, eventual cu trecere pe la Aquarium Bay (am înțeles că și partea aia ar fi asfaltată acum.)
În primele secunde se vede drumul de coastă, și apoi cam cum arată golful ăla.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prespa e impărțit între Grecia, Albania și Macedonia. Eu l-am vizitat prin decembrie cu ceva ani în urmă pe partea grecească și am luat o plimbare cu barca la preț bun. Se văd mișto munții din jur.

 

Ohrid e în Macedonia. Dacă rezervi tura pentru Albania, merită sa vezi și partea sudică și partea nordică. 

Bosnia ai văzut-o? Sunt drumuri faine și pe la ei. Nu am văzut-o în lista de mai sus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ziua 1

Bucuresti - Salonic - 700 km, 10h

Am avut cazare langa, aici.

 

Ziua 2

Salonic - Gjirokaster - 340 km - 5h

Pot sa recomand Palorto Hotel, cazare in curte, ieftin si bun, au mic dejun inclus. Gjirokaster este foarte fain, oras vechi cu multa piatra. Va fi ceva de urcat, inclusiv pe jos, dar merita. 

Ai de vizitat castelul, bazarul, un obelisc si multe restaurante/terase cu mancare super buna(musaca, oaie, vin si altele).

 

Ziua 3

Gjirokaster - Blue Eye - 35 km - 1h

Blue Eye - Dhermi - 85 km - 2h

La Blue Eye ai vazut cum este. Mi-a placut, merita un popas, trebuie sa lasi mobra in parcare (am lasat castile in baraca paznicului) si ai de mers putin pe jos. Aveau trotinete electrice de inchiriat pentru drumul acesta.

In Dhermi am avut plaja, cazare aici (asa si asa, oamenii nu stiau deloc sa faca vreun fel de turism). Au o promenada frumos amenajata, merge de o mancare si o bere...

 

Ziua 4

Dhermi- Ksamil - 80 km - 2h

Ksamil - Butrint - 5 km - 10min

Butrint - Dhermi - 85 km 2h

In Ksamil este frumoasa apa, dar aglomerat pe strazi si la plaja. Mi s-a parut ca este cam tiganie. La blue Diamond beach nu recomand neaparat, nu aveau nici apa la toalete, furase toate robinetele. Aici am luat un cui la plaja direct in calcai, nasol de tot si mi-a cam stricat ziua. La bar ioc trusa medicala.

Butrint este foarte frumos, ai ruine de vizitat, este destul de intins si te poti plimba in liniste pe unde vrei.

 

Ziua 5

Dhermi - Pasul Llogara - Apollonia - 100 km - 2 h

Apollonia - Berrat - 70 km - 1 h

Drumul acesta este mega fain de motocicleta, merita facut dus-intors. Apollonia este foarte frumos, un site arheologic. La fel si aici, te plimbi in liniste unde vrei, pe langa ce se viziteaza undeva sus ai un restaurant si o cafenea.

Recomand Veranda B&B, ne-am simtit super bine aici, casa mare cu o curte foarte frumoasa, parcare in interior, mic dejun inclus foarte bogat.

Berat este un must see in Albania dupa parerea mea, la fel ca multe altele.

 

Ziua 6

Berrat - Durres - 90 km - 1,5 h

Durres - Cape of Rodon - 50 km - 1,5 h

Cape of Rodon- Kruje - 55 km - 1,4 h

Kruje - Tirana - 35 km - 1 h

In ziua asta nu mai retin, dar cred ca am sarit Durres. In schimb nu ar trebui sarit peste Cape of Rodon. Drumul este putin ca denivelat, dar nu am avut probleme deloc.

Si aici pot sa recomand cazarea, Garden B&B. Care mare intre blocuri, multa verdeata, parcare in curte. Tirana mi-a placut mult, ai de toate: terase, restaurante, piete, bazaruri etc.

 

Ziua 7

Tirana - Shkoder - 100 km - 2 h

Skhoder - Vermosh - 100 km - 2 h

Si aici am sarit un oras, Shkoder. In schimb drumul asta, Tirana - Vermosh este de vis. Ai SH20, multe view point-uri faine, serpentine (Rrapsh Serpentine, Gropat E Selcës etc.). 

Noi am vrut neaparat sa stam in sat la Peraj Guesthouse. Este de vis, zona, gazdele, locul in sine, cum se ingrijesc oamenii de tine aici rar am intalnit. Ai un drum neasfaltat scurt, se poate face cu orice motocicleta.

Am avut putin ghinion in ziua asta: am mers mult pe ploaie fix pana cand am ajuns, am scapat mobra de pe loc si s-a spart parbrizul, era curentul cazut pentru vreo 2h de cand am ajuns, ne-a asteptat doar un batranel si nu vorbea engleza deloc, nu aveam net, eram uzi...Dar pana s-au intors femeile de la cumparaturi din Muntenegru ne-a omenit cu vin de la el din beci, a fost si mancarea gata intre timp si s-a inseninat ziua, la figurat si propriu.

 

Ziua 8

Vermosh - Kapetan Misin Breg - 500 km - 8 h

Kapetan Misin Greg este pe malul sarbesc al Dunarii, il recomand si pe acesta. Este foarte interesant locul si ai parte de relaxare dupa o zi de strabatut Serbia.

De aici am luat-o spre casa a doua zi.

 

In mare cam pe aici am fost in Albania, acum vezi ce iti place si il configurezi pentru tine. Am adaugat si cateva impresii din ce imi amintesc, dar ar fi mai multe de zis.

Pot sa adaug mici recomandari: restaurante/terase/carciumi, ce am mai vizitat in orase, o crama parca etc. Daca vrei. 

Intrebari daca sunt, incerc sa ajut :) .

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 43 minute, bursyllac a spus:

Prespa e impărțit între Grecia, Albania și Macedonia. Eu l-am vizitat prin decembrie cu ceva ani în urmă pe partea grecească și am luat o plimbare cu barca la preț bun. Se văd mișto munții din jur.

 

Ohrid e în Macedonia. Dacă rezervi tura pentru Albania, merită sa vezi și partea sudică și partea nordică. 

Bosnia ai văzut-o? Sunt drumuri faine și pe la ei. Nu am văzut-o în lista de mai sus.

Colegul cu care merg a fost anul trecut  pe coasta si in Balcani. Clar , daca alegem Albania, legam via Bosnia/Macedonia, poate nordul Greciei. DOar sa ma lamuresc pe unde a fost el, ca sa nu dublez.

Acum adun ideile, grosier.

Pun in lista si plimbarea cu barca, nu i rea ideea. NU vrem doar jdemii de km si atat, ci sa mai si cascam gura. 

Trec in lista de Albanis si SH8-126 km, Fies si Vlore, spre Sarande. Pasul Llogara, 1043m.  

Acum 49 minute, iulianserban a spus:

Ziua 1

Bucuresti - Salonic - 700 km, 10h

Am avut cazare langa, aici.

 

Ziua 2

Salonic - Gjirokaster - 340 km - 5h

Pot sa recomand Palorto Hotel, cazare in curte, ieftin si bun, au mic dejun inclus. Gjirokaster este foarte fain, oras vechi cu multa piatra. Va fi ceva de urcat, inclusiv pe jos, dar merita. 

Ai de vizitat castelul, bazarul, un obelisc si multe restaurante/terase cu mancare super buna(musaca, oaie, vin si altele).

 

Ziua 3

Gjirokaster - Blue Eye - 35 km - 1h

Blue Eye - Dhermi - 85 km - 2h

La Blue Eye ai vazut cum este. Mi-a placut, merita un popas, trebuie sa lasi mobra in parcare (am lasat castile in baraca paznicului) si ai de mers putin pe jos. Aveau trotinete electrice de inchiriat pentru drumul acesta.

In Dhermi am avut plaja, cazare aici (asa si asa, oamenii nu stiau deloc sa faca vreun fel de turism). Au o promenada frumos amenajata, merge de o mancare si o bere...

 

Ziua 4

Dhermi- Ksamil - 80 km - 2h

Ksamil - Butrint - 5 km - 10min

Butrint - Dhermi - 85 km 2h

In Ksamil este frumoasa apa, dar aglomerat pe strazi si la plaja. Mi s-a parut ca este cam tiganie. La blue Diamond beach nu recomand neaparat, nu aveau nici apa la toalete, furase toate robinetele. Aici am luat un cui la plaja direct in calcai, nasol de tot si mi-a cam stricat ziua. La bar ioc trusa medicala.

Butrint este foarte frumos, ai ruine de vizitat, este destul de intins si te poti plimba in liniste pe unde vrei.

 

Ziua 5

Dhermi - Pasul Llogara - Apollonia - 100 km - 2 h

Apollonia - Berrat - 70 km - 1 h

Drumul acesta este mega fain de motocicleta, merita facut dus-intors. Apollonia este foarte frumos, un site arheologic. La fel si aici, te plimbi in liniste unde vrei, pe langa ce se viziteaza undeva sus ai un restaurant si o cafenea.

Recomand Veranda B&B, ne-am simtit super bine aici, casa mare cu o curte foarte frumoasa, parcare in interior, mic dejun inclus foarte bogat.

Berat este un must see in Albania dupa parerea mea, la fel ca multe altele.

 

Ziua 6

Berrat - Durres - 90 km - 1,5 h

Durres - Cape of Rodon - 50 km - 1,5 h

Cape of Rodon- Kruje - 55 km - 1,4 h

Kruje - Tirana - 35 km - 1 h

In ziua asta nu mai retin, dar cred ca am sarit Durres. In schimb nu ar trebui sarit peste Cape of Rodon. Drumul este putin ca denivelat, dar nu am avut probleme deloc.

Si aici pot sa recomand cazarea, Garden B&B. Care mare intre blocuri, multa verdeata, parcare in curte. Tirana mi-a placut mult, ai de toate: terase, restaurante, piete, bazaruri etc.

 

Ziua 7

Tirana - Shkoder - 100 km - 2 h

Skhoder - Vermosh - 100 km - 2 h

Si aici am sarit un oras, Shkoder. In schimb drumul asta, Tirana - Vermosh este de vis. Ai SH20, multe view point-uri faine, serpentine (Rrapsh Serpentine, Gropat E Selcës etc.). 

Noi am vrut neaparat sa stam in sat la Peraj Guesthouse. Este de vis, zona, gazdele, locul in sine, cum se ingrijesc oamenii de tine aici rar am intalnit. Ai un drum neasfaltat scurt, se poate face cu orice motocicleta.

Am avut putin ghinion in ziua asta: am mers mult pe ploaie fix pana cand am ajuns, am scapat mobra de pe loc si s-a spart parbrizul, era curentul cazut pentru vreo 2h de cand am ajuns, ne-a asteptat doar un batranel si nu vorbea engleza deloc, nu aveam net, eram uzi...Dar pana s-au intors femeile de la cumparaturi din Muntenegru ne-a omenit cu vin de la el din beci, a fost si mancarea gata intre timp si s-a inseninat ziua, la figurat si propriu.

 

Ziua 8

Vermosh - Kapetan Misin Breg - 500 km - 8 h

Kapetan Misin Greg este pe malul sarbesc al Dunarii, il recomand si pe acesta. Este foarte interesant locul si ai parte de relaxare dupa o zi de strabatut Serbia.

De aici am luat-o spre casa a doua zi.

 

In mare cam pe aici am fost in Albania, acum vezi ce iti place si il configurezi pentru tine. Am adaugat si cateva impresii din ce imi amintesc, dar ar fi mai multe de zis.

Pot sa adaug mici recomandari: restaurante/terase/carciumi, ce am mai vizitat in orase, o crama parca etc. Daca vrei. 

Intrebari daca sunt, incerc sa ajut :) .

 

MI NU NAT!

Multam, ma pun pe studiat si revin probabil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 ore, Adrian M. a spus:

hmm. ai schimbat o, era Maroc prima data:))

Ma pregateam sa zic ca nu s destule zile pentru asta.

Nu i rea ideea cu Coasta de Azur!

Intra pe short list, langa Albania.

Turcia, a cazut. O lasam probabil pentru mai 2024.

 

 


De-aia am si schimbat-o, mi-am dat seama ca abia apuci sa ajungi si tre sa te intorci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 20.09.2023 la 13:14, Adrian M. a spus:

Turcia? Cred ca ar fi cea mai ok varianta, tinand cont ca vorbim de octombrie. Meteo, cred ca i cel mai ok.

 

Cred ca-i cea mai buna idee. Din aceleasi considerente, am ales sa dau o fuga, la final de septembrie, in Gokceada. 

Ai mai putea incerca in Grecia: Peloponesse sau Creta, daca n-ai fost. Ar trebuie sa ai vreme buna.

Sau ai mai putea incerca Sicilia, cu trecere dinspre Durres-Bari si de aici nu mai e foarte mult 

La 20.09.2023 la 13:38, iulianserban a spus:

Am fost in august in Moldova. Au niste sate...vin, crame si mancare nu mai zic! Drumurile sunt neasteptat de bune, ma gandesc sa revin cat de curand, poate de 1 dec.

Ai putea detalia, te rog? Multumesc!

La 20.09.2023 la 14:05, Adrian M. a spus:

Nuuu,uitasem de Slovenia. E o idee,sa vad clima. Albania,merge macar o zona. Punem pe lista. 

 

Nu cred ca ai avea parte de vreme buna in Slovenia. In Albania merita sa stai mai multe zile. Ai ce vedea. Te pot ajuta cu sugestii, daca vrei.

La 20.09.2023 la 14:09, iulianserban a spus:

Dintre ce s-a mai enumerat Albania mi-a placut enorm, este de vis. Cu asta nu ai cum sa dai gres, cred ca o sa tina si vremea cu tine daca o alegi. Oricare ar fi, da un update, poze ceva!

Clar

La 20.09.2023 la 14:25, Adrian M. a spus:

Hmmm,m ai activat cu Albania. Zici ca meteo ar fi ok? Am vazut topicul tau din trecut, ca ai umblat pe acolo. Ai si ceva planificat pe maps zasa,de inspirație?😁

Cred ca e o optiune foarte buna...si la îndemână sa ajungem,9 zile pot fi ok pt o semitura acolo.

Clar,voi face o postare cap coada ,traseu,zile,poze.sa ajungem acolo 

Eu am mers anual (incepand cu 2016, cu exceptia anului 2020) cu rabla in Albania. Atat de mult mi-a placut. Nu prea am repetat traseele. Ai ce vedea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3 hours ago, alexgrp said:

Ai putea detalia, te rog? Multumesc!

Depinde ce te intereseaza, intreaba-ma. Am fost in weekend-ul prelungit din august, eram la Bucovina Motorfest in Suceava si cum mai aveam cateva zile am zis ca decat sa ma invart pe la noi mai bine trag o fuga rapida la vecini. Tin sa precizez ca am fost cu masina, nu motocicleta.

Am trecut vama pe la Sculeni, cu intoarcere pe la Oancea. Ambele treceri au fost destul de lejere, controlul a fost ok, doar am deschis portbagajul, fara control. Am asteptat aproape 1h de fiecare data, dar pe unii ii controlau si la oo. Insa la vama romaneasca pe intoarcere erau super stricti, control si in torpedou la unele masini, dupa alcool si tutun. Dar parea ca se uita si la fata omului. Conform MAE ai voie 5L de bere si 2L de vin sau tarie. 

Am folosit Revolut sau carduri romanesti, am scos bani de la bancomat, dar am platit si cu lei romanesti. Preturile sunt mici, dar nu peste tot. In mare este mult mai ieftin ca la noi.

 

Noi am avut ca principale obiective cramele de la Milestii Mici si Cricova (si altele la care nu am avut timp sa ajungem), satul Orheiul Vechi, Butuceni si Chisinau. Ar mai fi fost niste pesteri, sate si am dat peste foarte multe crame. Cand zic foarte multe nu exagerez. 

Pe unde am fost calitatea asfaltului este foarte buna, fara gropi, toti respecta regulile, nu depasesc si se merge cu max 90 sau 120. Uimitor, stiu, dar peste asta am dat eu in doua zile. Insa am mers si pe drumuri dintre sate, scurtaturi, si alea erau denivelate sau sparte. Dar si aici se putea merge cu motocicleta. Politie am vazut destul de multa, chiar si radar. Sunt sigur ca nu este asa peste tot, dar asta este ce am intalnit eu. In rest destul de pustiu, unele sate mai mici sunt dezolante rau. In schimb au moldovenii niste peisaje de vis! 

In Chisinau in schimb strazile sunt cam bombardate, iar iluminat public nu prea exista si se vorbeste multa rusa. L-am batut la pas aproape pe tot, inclusiv in Rascani unde am auzit ca "nu trebuie sa calci", dar uite ca am iesit viu de acolo....  Altfel totul este foarte fain, centrul orasului cu cladiri si parcuri foarte curate, frumoase, oamenii pusi pe distractie, calmi, de treaba. Seara centrul a fost pietonal si era ceva concert, foarte multa lume, distractie etc. Vinul si mancarea sunt de vis!!

 

Eu o sa ma intorc si sunt de parere ca merita explorata tara, nu doar Chisinau sau locurile cunoascute. Acum depinde cu ce esti invatat sa vezi, ce iti place. Sigur au fost si persoane ce s-au intors cu o parere total opusa de a mea.

 

Din pacate nu am poze din care sa iti dai seama de conditiile de drum sau peisaje:).

dji_fly_20230813_185852_75_1691959182532_photo.jpg

dji_fly_20230813_190046_80_1691959179886_photo.jpg

dji_fly_20230813_191006_90_1691959178829_photo.jpg

dji_fly_20230813_191148_98_1691959173622_photo.jpg

GPTempDownload 2.jpg

GPTempDownload 15.jpg

GPTempDownload 19.jpg

GPTempDownload 32.jpg

GPTempDownload 34.jpg

IMG_5733.jpg

IMG_5748.jpg

IMG_5784.jpg

IMG_5786.jpg

IMG_5825.jpg

IMG_5827.jpg

IMG_6252.jpg

IMG_6264.jpg

IMG_6273.jpg

IMG_6275.jpg

GPTempDownload 10.jpg

GPTempDownload 11.jpg

GPTempDownload 15(1).jpg

GPTempDownload 19(1).jpg

GPTempDownload 22.jpg

GPTempDownload 28.jpg

GPTempDownload 37.jpg

GPTempDownload 54.jpg

GPTempDownload 64.jpg

GPTempDownload 65.jpg

IMG_5881.jpg

IMG_5887.jpg

IMG_6066.jpg

IMG_6069.jpg

IMG_6072.jpg

IMG_6077.jpg

IMG_6136.jpg

IMG_6143.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, iulianserban a spus:

Depinde ce te intereseaza, intreaba-ma.

Multumesc frumos! In Chisinau am facut un revelion si, conform descrierii tale, nu prea s-au schimbat multe :))). In rest, de celelate locuri stiam si de la un var. Mi-a recomandat cam aceleasi locuri. Detaliile despre asfalt si conditiile de trafic nu le stiam si par atragatoare. Parca merita data o fuga in zona + Transrarau + Durau, ca tot n-am fost. 

Toate bune! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Vremea pare sa tina cu noi :D

S a actualizat nitel planul, functie de unele neprevazute:

 

Z1 09.10 Luni 477km Bucuresti-Drobeta-mal sarbesc-Golubac 6h 30' 

https://maps.app.goo.gl/jWWHGLFeCWGZ9bMFA

 

Z2 10.10 Marti 446km Golobac-Vermosh in Albania 7h 40' 

https://maps.app.goo.gl/Gr2GuEVv7vxxjPdn6

 

Z3 11.10 Miercuri 271km Vermosh-sh20-Shkodër-Cape of Rhodon-Kruje 6h14' 

https://maps.app.goo.gl/nm7TgkfDbYAFRYoS6

 

Z4 12.10 Joi 187km Kruje-Karavasta Lagoon-Berat3h 44

https://maps.app.goo.gl/8TjcPiDgYksHuKzk7

 

Z5 13.10 Vineri 247km Berat-Pasul Llogara-Narta Lagoon-Sarande 4h 47

https://maps.app.goo.gl/U9Cucy6rghbvdzCE7

 

Z6 14.10 Sambata 90km Sarande-Ksamil-Butrint-Blue Eye-Gjirokastra 2h20 

https://maps.app.goo.gl/jgJhV1knSnMjrqza9

 

Z7 15.10 Duminica 314km Gjirokastra-benje-ohrid 8h 

https://maps.app.goo.gl/pjRQsKdvuBAMEhVc9

 

Z8 16.10 Luni 548km Ohrid-Canyon Matka-Belogradkic 7h 30 

https://maps.app.goo.gl/B3BXXiyUQgP9bu946

 

Z9 17.10 Marti 391km Belogrdkic-Acasa 5h 30 

https://maps.app.goo.gl/5KAh4tQ56gKQm1GH8

Editat de Adrian M.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...