Sari la conținut

Ocolul Pamantului pe motocicleta la 85 ani - 40.000 km echivalent


Constantin
 Share

Postări Recomandate

E pacat sa mergeti in Europa, sunt taxe de platit, benzina e scumpa... Propun indeplinirea obiectivului prin ture repetate Bucuresti - Constanta si retur. 😇

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 ore, Microbec a spus:

E pacat sa mergeti in Europa, sunt taxe de platit, benzina e scumpa... Propun indeplinirea obiectivului prin ture repetate Bucuresti - Constanta si retur. 😇

Eu aș pune-o pe cricul central, treapta a șasea, accelerație blană. De 2-3 ori pe zi i-aș face plinul și în câteva săptămâni se fac la km de nu visează nimeni. În acest fel nu uzez nici cauciucurile.

Dar deh, fiecare are targetul lui, fetișurile lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am apreciat intotdeauna oamenii care nu vor sa moara acasa 

De la pensionarii care alearga printre masini la cei care ies pe 03 ianuarie sa plateasca impozitul pe casa dar cel mai mult imi plac persoanele care isi cumpara bilete la ultima croaziera pe mare

Domn Profesor la cati mai multi km 

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu se compara ocolul pamantului,prin tot felul de zone,mai mult sau mai putin civilizate,cu sau fara drumuri practicabile cu aceeasi km facuti prin Europa....

Dar in alta ordine de idei,felicitari Domnului Constantin pentru pasiunea sa de a merge pe moto la o varsta inaintata,de a munci inca,cand altii de 20 ani nu isi gasesc "chemarea"catre un loc de munca.

Multa sanatate !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Traseele sunt prin Europa si Romania pe urmele vechilor excursii moto. Recomand Grosglockner, Stelvio, Faak am See, Paris, Garmisch, etc. 

IMG_4973.JPG

IMG_6353.JPG

eu la Turn Eifel.jpg

20170707_110920.jpg

20160916_190719.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Și eu recomand Alpii elvețieni, austrieci și italieni, inclusiv zonele mai puțin explorate din Albania și Macedonia. Dar ce facem, ne lăudăm cu traseele și excursiile făcute, să vedem care a mers mai mult și mai departe? Simțim nevoia să fim proslăviți și periați?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am pus poze cu excursiile lungi. La etc intra Gibraltarul, mers 3 saptamani, Istambulul, Danemarca si Suedia, alt etc. Eu prefer Romania si Europa. Cine vrea Africa, poate purcede! A fost Gigi Constantin anul trecut. Consultatil!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate! Recunosc ca am fost cam iritat. In loc sa fac km trebuie sa ma justific! Cu scuzele de rigoare pt indispozitiile creeate, voi continua ca si pana acum iar cei  care nu agreeaza sunt rugati sa nu mai deschida. Mai vorbim dupa un timp!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Constantin a spus:

Ai dreptate! Recunosc ca am fost cam iritat. In loc sa fac km trebuie sa ma justific! Cu scuzele de rigoare pt indispozitiile creeate, voi continua ca si pana acum iar cei  care nu agreeaza sunt rugati sa nu mai deschida. Mai vorbim dupa un timp!

Create.

 

Nu trebuie sa te justifici ca faci km., ci ca te lauzi cu ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai fiți iritat dom' profesor, ca daca ar fi învățat despre mașina de burat la curs, n-ar mai fi vorbit acum așa, in cratime...😇

Sănătate si virtute va doresc!

Kilometrii știu ca faceți, așa ca nu va mai urez si de ăștia! Ca aveți cu ce!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

7 hours ago, Constantin said:

Ai dreptate! Recunosc ca am fost cam iritat. In loc sa fac km trebuie sa ma justific! Cu scuzele de rigoare pt indispozitiile creeate, voi continua ca si pana acum iar cei  care nu agreeaza sunt rugati sa nu mai deschida. Mai vorbim dupa un timp!

Nea Costica, cainii latra, caravana trece.....baga mare si doar asigura-te la depasiri si in intersectii...mi-as dori sa ajung la varsta matale si sa mai calaresc, una e dorinta alta e putinta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...