Sari la conținut

6. Gran Premi Monster Energy de Catalunya - Barcelona


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 290
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Postat (editat)
Acum 15 minute, ioio_viola a spus:

Pfoaaa,ce depasire,vorba aia "asta n-a dat la televizor" :D

Gay gay dar big balls.Respekt ! :ok:

La 26.05.2024 la 18:26, xt600 a spus:

Q a terminat pe 9. Nu cred ca a facut vreo depasire in cursa, progresia a facut-o doar cu ajutorul cazaturilor celor din fata. @Method imi va explica din nou cat de jos ar fi Yamaha fara frantuz, cum duce el motocicleta peste conditia ei.

Damn...oare ai fi putut sa iti alegi un moment mai prost sa bombani despre cum "Q nu stie sa depaseasca in pluton"?

Intra pe linkul colegului - How silly do you feel now?

:lol:

Acum 43 minute, ENEOS a spus:

Până se termină bromovalul!

A băgat cineva de seamă că nu e cursă în care dacă nu se joacă în pietriș trebuie măcar să se ciocnească de careva?

Mă mir că nu a zis nimeni că dacă nu și-ar fi rupt aripioara bătea cursa cu ceasu' de la gară! Sfântul "dacă".

O ciocnire cu Miller nu cred ca i se poate imputa,nu cred ca i se poate imputa nimanui un incident cu Miller :D

Iar faza cu Pecco din primele curse...s-a discutat si ras-discutat,nu cred ca e vina lui MM.

 

Nu spun ca MM depaseste finut sau ceva,dar ca fata de anii trecuti e mult mai contained,mai cu capul pe umeri.Nu se poate sa nu remarci asta.

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 51 minute, ENEOS a spus:

A băgat cineva de seamă că nu e cursă în care dacă nu se joacă în pietriș trebuie măcar să se ciocnească de careva?

 

in ultimul gp nu s-a frecat de nimeni.

si cand se freaca e in prima curba de obice, calmeaza-te.

Acum 11 minute, Cavaleru a spus:

frumoasa depasirea lui Q20

 

ochii mei vad cum ceilalti 2 baieti au iesit f larg in balarii si Q a trecut si el pe acolo pe trasa normala.

nu e chiar depasire cand aia din fata ies in balarii.

 

no hate.

Acum 11 minute, Cavaleru a spus:

frumoasa depasirea lui Q20

 

ochii mei vad cum ceilalti 2 baieti au iesit f larg in balarii si Q a trecut si el pe acolo pe trasa normala.

nu e chiar depasire cand aia din fata ies in balarii.

 

no hate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 minute, frigider a spus:

in ultimul gp nu s-a frecat de nimeni.

si cand se freaca e in prima curba de obice, calmeaza-te.

ochii mei vad cum ceilalti 2 baieti au iesit f larg in balarii si Q a trecut si el pe acolo pe trasa normala.

nu e chiar depasire cand aia din fata ies in balarii.

 

no hate.

ochii mei vad cum ceilalti 2 baieti au iesit f larg in balarii si Q a trecut si el pe acolo pe trasa normala.

nu e chiar depasire cand aia din fata ies in balarii.

 

no hate.

+1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 minute, Method a spus:

Pfoaaa,ce depasire,vorba aia "asta n-a dat la televizor" :D

Gay gay dar big balls.Respekt ! :ok:

 

Damn...oare ai fi putut sa iti alegi un moment mai prost sa bombani despre cum "Q nu stie sa depaseasca in pluton"?

Intra pe linkul colegului - How silly do you feel now?

:lol:

Tu esti pe bune??? Omule, aia doi se tarau pe circuit, cu aproape o sec mai lenti, in ultimul tur, cel mai probabil cu gumele duse.  Aia nu a fost depasire, colegule, a fost .. ocolire.. :lol:Unde vezi tu o asemenea depasire, intr-un tur normal, intre piloti de nivelul asta?? Bezz, cel putin parea ca vrea sa se retraga la boxe.. :D Pfff.. ce fapta de vitejie a facut Fabiola... clar poate fi pusa alaturi de dubla depasire a lui Bagnaia. Sa-i ridici o statuie. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-ar putea ca Oli si Bez sa se fi batut intre ei si Fabio sa fi profitat de acel duel. probabil o franare tarzie sa-i fi scos din ritm sau de pe trasa pe amandoi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, danypop a spus:

Dada, ca și cum s-a spus în presezon ca MM le dă 1s/tur la micuți 🙂

Mai asteapta putin sa-si faca update la software si sa vina circuitele alea bune.

 

Acum 3 ore, ENEOS a spus:

 

Mă mir că nu a zis nimeni că dacă nu și-ar fi rupt aripioara bătea cursa cu ceasu' de la gară! Sfântul "dacă". :moron:

 

 

Daca nu i se rupea aripioara ii batea cu ceasul de la gara, asa a trebuit prin SKILL sa compenseze lipsa de aerocacat de pe partea aia!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 39 minute, B.B. a spus:

Mai asteapta putin sa-si faca update la software si sa vina circuitele alea bune.

 

Nu mai primeste nici un update la software pentru GP23.  Anul asta va trebui sa se descurce cu ce are... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 50 minute, B.B. a spus:

Daca nu i se rupea aripioara ii batea cu ceasul de la gara, 

pai cum, nu tu ziceai ca toate alea aero sunt bullshit fara rost? :) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, B.B. a spus:

Mai asteapta putin sa-si faca update la software si sa vina circuitele alea bune.

 

 

 

Sincer..... chiar sunt nerăbdător să-l vad după ce deslușește tainele ducatiului. Probabil ca la anul va fi asta. Sa nu uitam ca fiecare circuit e "circuit nou" pentru el deci nu prea-l vad sa facă minuni pe vreun circuit cum făcea cu onda pe circuitele lui favorite

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 21 minute, danypop a spus:

Sincer..... chiar sunt nerăbdător să-l vad după ce deslușește tainele ducatiului. Probabil ca la anul va fi asta. Sa nu uitam ca fiecare circuit e "circuit nou" pentru el deci nu prea-l vad sa facă minuni pe vreun circuit cum făcea cu onda pe circuitele lui favorite

Iezact.

Si mai pune ceva la socoteala : anul viitor,one way or another,va avea GP25.

Imbracat in rosu,mov sau...purple naiba intelege culoarea aia...dar va fi pe GP25.

Deci si asta ar trebui sa conteze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 49 minute, xt600 a spus:

Nu mai primeste nici un update la software pentru GP23.  Anul asta va trebui sa se descurce cu ce are... 

Era vorba de software-ul din capul lui... adaptarea la ducati, etc

Acum 44 minute, apriliacluj a spus:

pai cum, nu tu ziceai ca toate alea aero sunt bullshit fara rost? :) :)

Ala era un raspuns la ce-a zis Eneos.. ca nu a aparut nimeni sa zica ca daca nu-si rupea aripioara bla bla, i-am raspuns eu .

 

Normal ca sunt bullshit fara rost si ne-a demonstrat cu varf si indesat in acea cursa :D 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Postat (editat)

La Sachsen chiar are sanse la win...daca nu face vreo tampenie.

 

E aiurea calendarul pt ca au scos Finlanda?sau care naiba era,si Kazahstan'ul e in intarziere samd.

Da intradevar ca da urat - pai dupa Mugello,in iunie si iulie sunt fix 2 mari premii si alea grupate in decurs de o saptamana,in rest bate vantul pana in august.

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 25 minute, danypop a spus:

Cam aiurea calendarul asta, după Mugello o luna pauza apoi iar 2 weekend-uri consecutive curse apoi iar o luna pauză 🙄

e si pilotii oameni.

 

plm, atatia bani si sa nu poti sa te bucuri de ei?

 

plm, atatia bani si sa nu poti sa te bucuri de ei?

 

nu confunda GP cu onlyfans.

 

 

nu confunda GP cu onlyfans.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai bre ca ăștia "lucrează" din placere,banii vin pe lângă asa ca să ne arate noua valoarea piloților. Pai nu tot ei se plâng imediat după ce începe vacanta de iarna ca e prea mult pana la următorul sezon? 🫤🙄

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e de aia ma,au scos 2gp'uri si de aia sunt gaurile alea

@frigider @B.B. v-a nenorocit ca va tine Gigi in suspans in continuare :bounce:

S-a sucit,nu mai da pilotul 2 la Mugello : Ducati will not confirm their 2025 MotoGP rider line-up at Mugello this weekend

 

“We have never said that we are going to announce it at Mugello,” a Ducati spokesperson told Motorsport.

“What we have always said is that, from Mugello onwards, we will begin to outline what the decision is.”

Ducati general manager Gigi Dall’Igna said: “The decision will come soon, but then contracts are always complicated and negotiations can take longer than expected.We will need time to apply the idea, make it a reality and then communicate it to the public.”

Ducati CEO Claudio Domenicali told Sky Italia: "They are all top-level riders, but we are confident that we will be able to find the right balance.”

The Italian MotoGP this weekend is the seventh round of the 2024 season.

Afterwards, there is a three-week break until Assen.Ducati’s monumental decision has the entire MotoGP paddock waiting on its outcome.

@frigider @B.B. v-a nenorocit ca va tine Gigi in suspans in continuare :bounce:

S-a sucit,nu mai da pilotul 2 la Mugello : Ducati will not confirm their 2025 MotoGP rider line-up at Mugello this weekend

 

“We have never said that we are going to announce it at Mugello,” a Ducati spokesperson told Motorsport.

“What we have always said is that, from Mugello onwards, we will begin to outline what the decision is.”

Ducati general manager Gigi Dall’Igna said: “The decision will come soon, but then contracts are always complicated and negotiations can take longer than expected.We will need time to apply the idea, make it a reality and then communicate it to the public.”

Ducati CEO Claudio Domenicali told Sky Italia: "They are all top-level riders, but we are confident that we will be able to find the right balance.”

The Italian MotoGP this weekend is the seventh round of the 2024 season.

Afterwards, there is a three-week break until Assen.Ducati’s monumental decision has the entire MotoGP paddock waiting on its outcome.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 23 minute, Method a spus:

Nu e de aia ma,au scos 2gp'uri si de aia sunt gaurile alea

@frigider @B.B. v-a nenorocit ca va tine Gigi in suspans in continuare :bounce:

S-a sucit,nu mai da pilotul 2 la Mugello : Ducati will not confirm their 2025 MotoGP rider line-up at Mugello this weekend

 

“We have never said that we are going to announce it at Mugello,” a Ducati spokesperson told Motorsport.

“What we have always said is that, from Mugello onwards, we will begin to outline what the decision is.”

Ducati general manager Gigi Dall’Igna said: “The decision will come soon, but then contracts are always complicated and negotiations can take longer than expected.We will need time to apply the idea, make it a reality and then communicate it to the public.”

Ducati CEO Claudio Domenicali told Sky Italia: "They are all top-level riders, but we are confident that we will be able to find the right balance.”

The Italian MotoGP this weekend is the seventh round of the 2024 season.

Afterwards, there is a three-week break until Assen.Ducati’s monumental decision has the entire MotoGP paddock waiting on its outcome.

@frigider @B.B. v-a nenorocit ca va tine Gigi in suspans in continuare :bounce:

S-a sucit,nu mai da pilotul 2 la Mugello : Ducati will not confirm their 2025 MotoGP rider line-up at Mugello this weekend

 

“We have never said that we are going to announce it at Mugello,” a Ducati spokesperson told Motorsport.

“What we have always said is that, from Mugello onwards, we will begin to outline what the decision is.”

Ducati general manager Gigi Dall’Igna said: “The decision will come soon, but then contracts are always complicated and negotiations can take longer than expected.We will need time to apply the idea, make it a reality and then communicate it to the public.”

Ducati CEO Claudio Domenicali told Sky Italia: "They are all top-level riders, but we are confident that we will be able to find the right balance.”

The Italian MotoGP this weekend is the seventh round of the 2024 season.

Afterwards, there is a three-week break until Assen.Ducati’s monumental decision has the entire MotoGP paddock waiting on its outcome.

da, citisem si eu zilele astea.

cum spuneam, intarzierea ma duce cu gandul ca uzina trage la MM.

daca era JM era deja declaratia iesita, plm, e lider, merge bine de anu trecut.

de ce s-ar coi sa anunte asta?

 

asta nu inseamna ca nu-l vor numi tot pe JM pilot de uzina.

 

daca te iei dupa 'puncte, rezulate' e clar ca JM castiga.

daca te iei dupa 'puncte, rezulate' e clar ca JM castiga.

Acum 30 minute, danypop a spus:

Pai nu tot ei se plâng imediat după ce începe vacanta de iarna ca e prea mult pana la următorul sezon?

eu parca tin minte ca at cand s-au anuntat sprinturile multi au carait ca e prea obositor etc.

si s-au mai bagat si etape in plus. (unele vad ca au picat)

Acum 30 minute, danypop a spus:

Pai nu tot ei se plâng imediat după ce începe vacanta de iarna ca e prea mult pana la următorul sezon?

eu parca tin minte ca at cand s-au anuntat sprinturile multi au carait ca e prea obositor etc.

si s-au mai bagat si etape in plus. (unele vad ca au picat)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 28 minute, Method a spus:

.....v-a nenorocit ca va tine Gigi in suspans in continuare.....

 

pffff, firma neserioasa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 41 minute, Method a spus:

Nu e de aia ma,au scos 2gp'uri si de aia sunt gaurile alea

@frigider @B.B. v-a nenorocit ca va tine Gigi in suspans in continuare :bounce:

S-a sucit,nu mai da pilotul 2 la Mugello : Ducati will not confirm their 2025 MotoGP rider line-up at Mugello this weekend

 

@frigider @B.B.

 A mai fost postat articolul cu 2-3 pagini în urma. Oricum ciudat cum o tot amână. Ne spui și părerea ta, care crezi ca e motivul pentru care se amana anunțul? (fără mișto) 

Daca îl alegeau pe EB cred ca puteau anunța deja fără probleme /complicații și nici cu JM nu cred ca erau complicații referitor la contract, sponsori, etc. Încearcă să-l aducă pe MM, și complicațiile cu sponsorii sa fie motivul intarzierii🤔

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 33 minute, frigider a spus:

da, citisem si eu zilele astea.

cum spuneam, intarzierea ma duce cu gandul ca uzina trage la MM.

daca era JM era deja declaratia iesita, plm, e lider, merge bine de anu trecut.

de ce s-ar coi sa anunte asta?

 

asta nu inseamna ca nu-l vor numi tot pe JM pilot de uzina.

Nush,abia a aparut vad articolul.

 

JM as zice ca la momentul actual are cele mai putine sanse de a ajunge la Ducati Spa.

Acum 14 minute, danypop a spus:

 A mai fost postat articolul cu 2-3 pagini în urma. Oricum ciudat cum o tot amână. Ne spui și părerea ta, care crezi ca e motivul pentru care se amana anunțul? (fără mișto) 

Daca îl alegeau pe EB cred ca puteau anunța deja fără probleme /complicații și nici cu JM nu cred ca erau complicații referitor la contract, sponsori, etc. Încearcă să-l aducă pe MM, și complicațiile cu sponsorii sa fie motivul intarzierii🤔

E dubios - indiferent de ceea ce spun colegii (BB),Gigi nu vorbeste aiurea.Daca a zis Mugello (motivand foarte elegant si frumos ca si ceilalti 2 ramasi de caruta trebuie sa isi gasesca ghidon)- si acum o suceste,inseamna ca a aparut ceva neprevazut si complicat de rezolvat ,ceva ce nu le permite sa semneze inca.

Exact asta ma gandesc si eu :

EB poate semna (cu amandoua mainile),insa aici a facut-o cam de pomina.Sa fi vrut sa il semneze dar aici la Barcelona (fiind prezent si Domenicalli),ala sa fi ramas neplacut impresionat?M-as mira oricum sa se suceasca spre alt pilot de la o saptamana la alta,ar fi prea ne-profi.

 

JM la fel,nu cred ca ar avea mari probleme legate de contracte/sponsori samd care sa se traduca in complicatii procedurale...dar dupa cum am zis,eu cred ca JM are cele mai putine sanse de a fi pastrat de Ducati.

 

Singurul care ar putea genera aceste complicatii e Marcelino...el vrea probabil tot felul de clauze in contract si are sponsori multi (vezi RedBull care e la cutite cu unul din sponsorii principali Ducati - Monster) samd.

 

...asta nu inseamna neaparat ca MM va veni la Ducati Spa,poate la fel de bine sa vina la Pramac sau sa ramana la Gresini,dar pe un GP25.

...dar nici nu inseamna ca nu va veni :D

Eu raman la ideea de baza cu Bestia prelungire de contract,JM out si MM pe un GP25 de client.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...