Sari la conținut

7. Gran Premio d’Italia Brembo - Mugello


Postări Recomandate

Acum 1 oră, Cavaleru a spus:

 

Diferenta de material de concurs s-a vazut intre MM si Peco :P

 

Corect, dar colegul nu are de unde sa stie... el a vazut o diferenta si a tras o concluzie.. ;) 

Diferenta dintre MM si JM, este una de material de campion. Aceea s-a vazut astazi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 742
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 48 minute, Kagemusha a spus:

 

 

 

Da' ce părere aveți cu privire la diferențele între Bagnaia și Marquez, tot după depășire (mă refer la depășirea lui Jorge de către Marc Marquez)? Pe accelerare, frânare sau ce o mai fi fost acolo, că eu nu prea mă pricep?

Aaa, și sa nu uitam ca "gp23 a fost făcut pentru MM că de-aia mere ala mai tare ca toți ceilalți cu gp23" 🙂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, xt600 a spus:

Pana la urma nu a spus nimic in plus fata de ceea ce banuiam si noi, in proportie de 90%. Ceea ce era mai important, care este celalalt constructor, cu care este in discutii, nu ne-a spus. 

 

La varianta cu Aprilia ma gandesc si eu, dar nici cu KTM nu se stie niciodata. 

 

Uiti repede! In 2013 a castigat titlul venind nu de pe un alt GP, ci de pe o motocicleta de Moto2. Performanta aia a fost un fapt, nu o pretentie.. ;) Anul asta, dupa 4 etape adaptarea la GP23 era, in mare, incheiata. Dupa 11 ani de dat pe Honda. Si asta este tot o realitate, nu SF. Ceea ce spui tu, este valabil pentru piloti gen Bagnaia, JM, Q si mai completezi tu cu cine doresti. MM nu intra in categoria asta. 

Ca regula, sprintul este programat la ora 16:00. Cel putin pentru etapele europene. 

Ca regula, sprintul este programat la ora 16:00. Cel putin pentru etapele europene. 


La Barcelona a fost la 15. Si aici a fost programat tot la 15. Verificasem azi dimineata. Nu stiu de unde stii tu regula aia. Sau m-am senilizat eu complet.

Am auzit de ceva steag rosu la nu stiu ce antrenamente sau asa ceva... 

 

Lamuriti-ma si pe mine, ca sunt in concediu si nu prea e apa plata pe aici...

Am auzit de ceva steag rosu la nu stiu ce antrenamente sau asa ceva... 

 

Lamuriti-ma si pe mine, ca sunt in concediu si nu prea e apa plata pe aici...

Editat de Speedy.K
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS Cred ca am fost in concediu si saptamana trecuta si nu mi-am dat seama.

 

Scuze XT...

Acum 1 minut, danypop a spus:

Screenshot_20240601_194848_com.dorna.officialmotogp.jpg

Ora României 

Ora României 


Da, da, merci. E clar, de cel putin doua saptamani sunt pe alt fus orar. Cred ca de la tensiunea asteptarii anuntului Ducati. 🤪😜🤣

Acum 1 minut, danypop a spus:

Screenshot_20240601_194848_com.dorna.officialmotogp.jpg

Ora României 

Ora României 


Da, da, merci. E clar, de cel putin doua saptamani sunt pe alt fus orar. Cred ca de la tensiunea asteptarii anuntului Ducati. 🤪😜🤣

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 minute, Speedy.K a spus:

 Nu stiu de unde stii tu regula aia.

Nici nu ma mai uit pe program, pentru etapele din Europa, pentru ca stiu ca sambata, la ora 16 sunt programate cursele de sprint, iar cele de GP, de duminica, sunt programate la ora 15. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 minute, xt600 a spus:

Nici nu ma mai uit pe program, pentru etapele din Europa, pentru ca stiu ca sambata, la ora 16 sunt programate cursele de sprint, iar cele de GP, de duminica, sunt programate la ora 15. 


Ai vazut ca ti-am cerut scuze, da!? Sa se consemneze la dosar!

Acum 1 minut, danypop a spus:

🤣🤣🤣🤣🤣🤣 In caz ca te afectează în vreun fel și poți dovedi asta, poți să-i dai în judecata 🤣🤣🤣🤣🤣🤣


Ce m-as mai imbogati!

Acum 1 minut, danypop a spus:

🤣🤣🤣🤣🤣🤣 In caz ca te afectează în vreun fel și poți dovedi asta, poți să-i dai în judecata 🤣🤣🤣🤣🤣🤣


Ce m-as mai imbogati!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar acum, Speedy.K a spus:


Ai vazut ca ti-am cerut scuze, da!? Sa se consemneze la dosar!

 Nu apucasem sa iti citesc mesajul. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 21 minute, xt600 a spus:

Nici nu ma mai uit pe program, pentru etapele din Europa, pentru ca stiu ca sambata, la ora 16 sunt programate cursele de sprint, iar cele de GP, de duminica, sunt programate la ora 15. 

Asa fac și eu.

 

Hai cu Gigi si MMelu la Ducati!

Diiii!!

 

Va dati seama ca azi in Q2 DACĂ termina MM turul ala rapid.. apoi pleca din pole si nu-l mai prindea nimeni. :D

 

E bine și așa, avem spectacol.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, B.B. a spus:

 

 

Va dati seama ca azi in Q2 DACĂ termina MM turul ala rapid.. apoi pleca din pole si nu-l mai prindea nimeni. :D

 

E bine și așa, avem spectacol.

Are șansa asta mâine, pleacă din prima linie iar cei 2 din fața lui nu au ritmul deci cale liberă😉

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai ce, se mai fac o dată calificări?

Eu stiu ca pleacă din linia 2.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, B.B. a spus:

DACĂ termina MM turul ala rapid.. apoi pleca din pole

A crezut că i-au lăsat tifosi polul în pietriș!

Ce se excitaseră aiogura + Haralambie când mai erau câteva tururi, cu ochelarii lor de cal îl vedeau pe crashquez lipit de de Bagnaia. 🤦‍♂️

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, Cavaleru a spus:

JM face ce face si mereu ne suprinde, acum si-a pierdut capu dupa ce l-a depasit concurentul direct la postul de la factory, plus pushul dat lui EB23... 

 

Fix ce trebuie ca sa-i faca pe bosii de la Ducati sa se mai gandeasca un pic 

E destul de târziu, or fi decis deja 

Lucrează la detalii deja probabil.

 

Toti merg la limita, e normal sa mai cada cate unul.

 

Interesant ca și Basti mergea binișor, poate va fi lupta în 4 în gp.

Acum 3 ore, Cavaleru a spus:

Acosta inca odata arata de ce trece la uzina din 2025. Daca ma intrebi pe mine ii aratam deja Gas Gasu lui Miller si faceam hotswap in mijlocul sezonului :D

I au propus lui Acosta dar nu a vrut el.

Acum 3 ore, Cavaleru a spus:

Acosta inca odata arata de ce trece la uzina din 2025. Daca ma intrebi pe mine ii aratam deja Gas Gasu lui Miller si faceam hotswap in mijlocul sezonului :D

I au propus lui Acosta dar nu a vrut el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, danypop a spus:

Pepco are penalizare de 3 locuri 

Aaaa, meserie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, danypop a spus:

🤣🤣🤣🤣🤣🤣 In caz ca te afectează în vreun fel și poți dovedi asta, poți să-i dai în judecata 🤣🤣🤣🤣🤣🤣


Ce m-as mai imbogati!

Mai nou doar daca citesc ceva imi dubleaza ultimul post scris.

Halal!

Mai nou doar daca citesc ceva imi dubleaza ultimul post scris.

Halal!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 22 ore, Method a spus:

Deloc.

Din cauza ambiției prostești s-a accidentat nu din cauza caracterului.

Ca și caracter mi se pare chiar ok băiatul,dar nu cred ca suntem noi prieteni cu el sa ii cunoaștem cu adevărat caracterul,insa ca și exprimare pe pista mi se pare un meltean,dar asta cred ca e tot din cauza ambiției nemăsurate.Si necontrolate de multe ori.

Acel "fog of war" sau cum zicea un coleg "a vedea roșu" a nu mai gandi clar acel comportament i-a adus prejudicii de fiecare data.

Bineinteles ca ma refer la caracterul pilotului, nu al omului. Daca ma trageam de sirete la bere cu el, imi exprimam o parere si despre el ca om, dar nu e cazul.

 

Acum 12 ore, frigider a spus:

nush frate, altii au caractere infecte dar baiatu asta care vrea ca satelitii sa aiba acolo 3 zecimi in plus pt safety si doarme pe racing line cu 20 min inainte de practice care decide cine merge in Q2 e ok.

 

nu mai zic ca a spus clar ca il prefera pe Basti drept coleg pt stabilitate.

 

face ce face si iese cartonul la suprafata.

 

Acum 12 ore, danypop a spus:

 

Omu are "caracter frumos", ce vrei 🤣🤣🤣🤣🤣

Usor baieti, ca am exprimat o parere despre unul care nici macar nu stie ca existati, nu am zis ceva de mamele voastre. O luati mult prea personal, mai respirati si voi un pic, ca nu v-a numit nimeni responsabili sa-i "reperati" voi onoarea.

Faptul ca si Peco are momentele lui, nu scuza meltenismul lui MM93. Asta era un jeg pe pista si in boxa dinainte sa apara Peco in peisaj.

 

Acum 11 ore, Method a spus:

Faptul ca se aduce un pilot puternic lângă Pecco n-as zice ca e un lucru constructiv pt echipă Ducati dar asta ma interesează puțin spre deloc - e un lucru fantastic pt noi spectatorii pt ca va fi deranj între cei 2 :bounce:

Un pilot puternic dar care nu vine cu pretentii de tip "mie tot, lui nimic", e un lucru bun. Asa cresti, te dezvolti, fiind in competitie cu unul cel putin la fel de bun, dar care intelege ce inseamna o competitie sanatoasa, nu sabotaj in interiorul echipei. Si JM89 in ciuda gurii lui proaste uneori, pare a fi exact ceea ce trebuie. Chiar si EB23 putea fi, dar omul ala chiar a avut ghinion de la bun inceput.

 

Acum 8 ore, Djenavar a spus:

MM sta pe trasa, se uita de 2 minute peste umar, pe aproape sa.l  trimita in boscheti pe Acosta, asta nu se penal8zeaza?

Nu faceau hotlap, nu se compara situatiile. Daca Acosta ar fi fost in hotlap, altfel statea situatia.

 

Acum 5 ore, Cavaleru a spus:

JM face ce face si mereu ne suprinde, acum si-a pierdut capu dupa ce l-a depasit concurentul direct la postul de la factory, plus pushul dat lui EB23... 

 

Fix ce trebuie ca sa-i faca pe bosii de la Ducati sa se mai gandeasca un pic 

Parca are un talent de a-si da cu tesla-n oo de unul singur. Pe langa faptul ca a cazut, dintre toti pilotii l-a luat cu el tocmai pe unul din pilotii de fabrica. 

 

Acum 2 ore, danypop a spus:

https://www.motogp.com/en/videos/2024/06/01/unheard-well-see-tomorrow/500551?playlistId=425969

MM a făcut fastest lap cu 0.4 sec mai rapid decât cel mai bun timp a lui Pecco dar zice ca se ducea guma dacă continua asa. Iar gumele...... 💩🤢🤬

Citisem un articol despre cum foloseste Ducati datele pt a stabili strategia de cursa dpdv consum si tyre management. Era vb de cursa din Qatar, iar pt cursa respectiva Peco stia ca are voie sa consume 40g de cauciuc pe tur pt a fi sigur ca pe final de cursa are suficient ramas incat sa nu aiba surprize. Si s-a tinut perfect de plan, la tyre management e unul dintre daca nu cel mai bun din MotoGP. E jenant sa-i vezi cum dau vina pe cauciucuri dupa ce au tras de ele fara sa respecte planul (mai ales JM) si apoi vine Peco si termina cursa fara sa aiba emotii din punctul asta de vedere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@wolfybv e o vorba, nu-ti intrerupe oponentul cand face o greseala. se pare ca daca ii dai destula sfoara lui JM se spanzura singur cu ea.

 

Problema la cauciucuri e dictata si dezvotarea lenta a celor de la michelin comparativ cu devoltarile tehnice. De aici a aparut si acest tire management, nu poti forta o cursa intreaga, nu poti merge la limita si sa te bati o cursa intreaga ca nu ai cum, nici cu harduri nu ajungi la final de Gp..

Peco a zis ca a fost suprins de cat de repede a pierdut gripul fata, comparativ cu spatele in conditiile in care se astepta ca spatele sa se degradeze mai rapid.

 

daca ei au probleme dupa sprintul de 12 ture, maine in GP cand ai dublu numarului de ture ce faci? pla spectacol, toata lumea tire management si poate depasiri la final sau inceput daca avem noroc...

 

JM a declarat ca setupul nu era corect al motoretei si a pierdut fata mult prea usor..

 

 

tare curios sunt daca il va afecta pe Peco in vre-un fel plecarea din linia a doua, sau ii da racheta din prima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca mi se pare o prostie decizia de a merge doar cu Michelin in MotoGP, dar mno... degeaba imi dau eu ca parerea aici, nu se va schimba nimic. Nu sunt convins ca Bridgestone sau oricare alt producator facea minuni, dar o competitie intre cel putin 2 producatori ar fi condus la rezultate mai bune decat cele pe care le vedem acum.

Michelin nu are niciun motiv real sa investeasca in R&D mai mult decat e cazul, livreaza minimul, maximizeaza profitul si cam atat. Inca n-am apucat sa citesc noile reguli pt 2027, e ceva prevazut pt cauciucuri?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, wolfybv a spus:

Inca mi se pare o prostie decizia de a merge doar cu Michelin in MotoGP, dar mno... degeaba imi dau eu ca parerea aici, nu se va schimba nimic. Nu sunt convins ca Bridgestone sau oricare alt producator facea minuni, dar o competitie intre cel putin 2 producatori ar fi condus la rezultate mai bune decat cele pe care le vedem acum.

Michelin nu are niciun motiv real sa investeasca in R&D mai mult decat e cazul, livreaza minimul, maximizeaza profitul si cam atat. Inca n-am apucat sa citesc noile reguli pt 2027, e ceva prevazut pt cauciucuri?

 

discutia e lunga despre acest subiect si a mai fost discutat si para discutat. s-a ajuns aici pt reducerea costurilor, sanse egale pt toti pilotii si pt ca in trecut cand unul din producatori nu avea gume ok, migrau echipele la celalat producator ceea ce putea lasa un producator cu 1-2 echipe si aici costuri fff mari pt productia gumelor ...

 

interesant finalul interviului dupa sprint cu MM, ii nominalzeaza pe Peco si EB23 ca fiind cei mai rapizi si cu sanse la victorie. nu zice nimic de JM :D

 

Editat de Cavaleru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 ore, Speedy.K a spus:

Am auzit de ceva steag rosu la nu stiu ce antrenamente sau asa ceva... 

La moto-e nu stiu care a cazut,nu am vazut - s-a dat steag rosu l-au dus la medical centre - rider ok.

Acum 10 ore, ENEOS a spus:

Ce se excitaseră aiogura + Haralambie când mai erau câteva tururi, cu ochelarii lor de cal îl vedeau pe crashquez lipit de de Bagnaia. 🤦‍♂️

Daa,si mie mi s-a parut SF - ma uitam pe prima sport 2 - Cocu era si el excitat - nu vedeam de ce se excitau ei asa pt ca mie mi s-a parut Pecco in total control.

Am si impresia ca putin,Pecco ii arunca putina momeala lui MM ca sa il faca sa forteze - a pierdut 0.5s pe tur in vreo 2 tururi dar cand MM a venit la 0.8s de el - hop a schimbat foaia - si MM n-a mai putut recupera acei ultimi 0.8s.Oricum si daca recupera mai trebuia sa si depaseasca un rider care e ff puternic pe frane.

Acum 8 ore, wolfybv a spus:

Faptul ca si Peco are momentele lui, nu scuza meltenismul lui MM93

true that

Acum 8 ore, wolfybv a spus:

Un pilot puternic dar care nu vine cu pretentii de tip "mie tot, lui nimic", e un lucru bun. Asa cresti, te dezvolti, fiind in competitie cu unul cel putin la fel de bun, dar care intelege ce inseamna o competitie sanatoasa, nu sabotaj in interiorul echipei. Si JM89 in ciuda gurii lui proaste uneori, pare a fi exact ceea ce trebuie. Chiar si EB23 putea fi, dar omul ala chiar a avut ghinion de la bun inceput

Deloc nu sunt de acord - uita-te in istorie si ai sa vezi ca toti campionii sunt niste...cum zicea MM despre el,niste "putinia" (little bitch) :D

Doohan era ff rau,Criville la fel,Schwantz nu mai zic,chiar si Kenny Roberts,Rossi vai vai,Lorenzo,Marcelino se stie, etc etc toti sunt foarte egoisti,ambitii si orgolii nemasurate.E si normal pana la urma - nu ajungi acolo fiind mr.nice guy.Mr.Nice Guy Dani Pedrosa nu a ajuns niciodata campion,in ciuda talentului.

Singurii campioni "de treaba" de care am auzit sunt Nicky Hayden si Casey Stoner.Dar astea sunt hai sa zicem exceptiile care confirma regula,pt ca Hayden a luat campionatul cam cum l-a luat Pecco in 2022,iar Stoner avea un skill extraordinar incat nu a mai contat faptul ca nu avea acel edge.

 

JM e la fel de rau ca si cei enumerati mai sus - mai rau cu mult decat Pecco - o sa te convingi.Si o sa fie foarte entertaining pt noi - de asta m-as bucura daca il aduc in "sanul echipei" :bounce: ,cum m-as bucura daca il aduc si pe MM pt ca va fi acelasi deranj.Eram convins ca Gigi il va prefera pe Basti tocmai pt a avea liniste la echipa dar nu,Gigi ne surprinde din nou - dupa ce l-a refuzat de 2 ori se pare ca vrea sa ii dea o sansa si in acelasi timp sa puna putina presiune pe Pecco.This should be interesting :D

 

EB a avut ghinion?SERIOS?A fost preferat in 2022 in ciuda unui parcurs slabut salvat cu un sfarsit de sezon f bun intradevar,dar si in ciuda faptului ca JM era clar mai rapid.Adica nu prea avea fata de ceea ce incepea sa fie cea mai puternica echipa din gp.A avut 1 an la dispozitie pt a "se" demonstra,tot 2023 a facut calcatul praf in timp ce JM se batea la titlu de la o echipa de client.Acum in 2024 pe un GP24 ce se dovedeste a fi arma letala,o freaca pe locurile 6-8,fiind devansat de destui piloti la fiecare cursa.

A avut ghinion...hai sa ii mai dam ca lui Dovi vreo 3-4 ani la echipa de varf pe motoreta cea mai buna poate ia pana la urma un loc 3 in campionat nu?C'mon.Omul e duda si asta este.Baiat bun in rest cu accentul ala a la Rossi,simpatic,dar duda.Ca si pretenul Morbi.Scoala aia a lui Rossi...marea academie...a dat un singur campion...si ala mai lejer asa,mai de conjunctura dar sa zicem ca luand titlul in 2023, Pecco si-a spalat pacatele.Dar in rest...mai usor cu pianul pe scari cu italienii - Slabuti rau fata de pepiniera spaniola.

"Che spectacolo" a fost unul singur - ala rege can't argue that.Dar astia noi...partz.

Acum 8 ore, wolfybv a spus:

E jenant sa-i vezi cum dau vina pe cauciucuri dupa ce au tras de ele fara sa respecte planul (mai ales JM) si apoi vine Peco si termina cursa fara sa aiba emotii din punctul asta de vedere.

:agree: vezi Doha 2023 cand JM tipa din gura de sarpe ca i-au manevrat guma cand lui Pecco i se intamplase acelasi lucru in sprint si n-a mai facut nici un tam tam.Dar perfect de acord cu ce zici.

Acum 8 ore, Cavaleru a spus:

nu-ti intrerupe oponentul cand face o greseala. se pare ca daca ii dai destula sfoara lui JM se spanzura singur cu ea

Hahahaha true true :10:

Acum 8 ore, Cavaleru a spus:

Problema la cauciucuri e dictata si dezvotarea lenta a celor de la michelin comparativ cu devoltarile tehnice. De aici a aparut si acest tire management, nu poti forta o cursa intreaga, nu poti merge la limita si sa te bati o cursa intreaga ca nu ai cum, nici cu harduri nu ajungi la final de Gp..

Peco a zis ca a fost suprins de cat de repede a pierdut gripul fata, comparativ cu spatele in conditiile in care se astepta ca spatele sa se degradeze mai rapid.

 

daca ei au probleme dupa sprintul de 12 ture, maine in GP cand ai dublu numarului de ture ce faci? pla spectacol, toata lumea tire management si poate depasiri la final sau inceput daca avem noroc...

 

JM a declarat ca setupul nu era corect al motoretei si a pierdut fata mult prea usor..

 

 

tare curios sunt daca il va afecta pe Peco in vre-un fel plecarea din linia a doua, sau ii da racheta din prima

:agree:

S-a vazut ca s-a dus rapid JM,nu in ultima parte a franarii.

 

Nu va avea absolut nici o problema Pecco cu plecarea din a 2a linie,nu prea sunt asa ageamii nici in a 2a linie sa il acroseze la start si cursa e f lunga.

Acum 7 ore, wolfybv a spus:

Inca mi se pare o prostie decizia de a merge doar cu Michelin in MotoGP, dar mno... degeaba imi dau eu ca parerea aici, nu se va schimba nimic. Nu sunt convins ca Bridgestone sau oricare alt producator facea minuni, dar o competitie intre cel putin 2 producatori ar fi condus la rezultate mai bune decat cele pe care le vedem acum.

Michelin nu are niciun motiv real sa investeasca in R&D mai mult decat e cazul, livreaza minimul, maximizeaza profitul si cam atat. Inca n-am apucat sa citesc noile reguli pt 2027, e ceva prevazut pt cauciucuri?

S-a mai discutat - asta e de pe canapea.Nu ar functiona deloc asa ceva (a fost si incercata in F1 dar si in gp),pt ca gumele sunt ceva atat de important incat dupa primul an absolut toate echipele ar migra la producatorul mai performant si celalalt ar ramane de caruta....ceea ce s-a si intamplat cand a fost incercata - si in F1 si in gp.So,it doesn't work.

Nu s-a zis nimic despre gume pt 2027 and beyound din cate stiu eu...

Acum 1 oră, Cavaleru a spus:

ii nominalzeaza pe Peco si EB23 ca fiind cei mai rapizi si cu sanse la victorie.

Eu pe al 2lea n-as paria...il astept sa-mi dea peste nas sa ia si el macar o victorie anul asta :D

Hai ca ar fi ceva,dupa ce a fost preferat JM in dauna lui,sa le Basti aici mucul.Dar nu cred.

Mai degraba Maravilla are ceva sanse...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 ore, wolfybv a spus:

Inca n-am apucat sa citesc noile reguli pt 2027, e ceva prevazut pt cauciucuri?

Am auzit la Digi cred ca Michelin ar dori sa continue și după 27.
Una e sa vrea ei alta o fi sa se poată.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...