Sari la conținut

Regandit calendarul intalnirilor moto


Constantin
 Share

Postări Recomandate

eu am avut mai multe cazaturi fara echipament, n-am patit nimic grav, cel mai grav a fost un cot fisurat de voia unu' de pe la upu sa imi puna mana in gips. i-am spus ca daca nu ma lasa in pace il bag eu pe el in gips. m-a durut vreo saptamana si cam atat. ah, si 3 vertebre fisurate, da' am aflat dupa vreo doua luni ca le-am avut fisurate, cand m-am uitat pe actele de externare :)))) la fel, m-a durut cam o saptamana. si tot nu port mare echipament decat pe vitezana. in rest manusi, ca nu-mi place sa am bataturi in palme si bocanci pentru ca roacker :))) si casca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

6 minutes ago, Lucian_M said:

Reîncepe eterna discuție "cu echipament - fără echipament".

Discutia o generezi singur. Colegii de forum discutau despre solutii de racire in mers si vine Lucian si spune ca el poarta obligatoriu manusi. A zis cineva ca nu poarta? :)

 

Ce mai urma? Sa ne spui despre "miarul meu"? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 33 minute, Lucian_M a spus:

Reîncepe eterna discuție "cu echipament - fără echipament". La primul accident fără echipament încep regretele, se potolesc instant băieții.

Am avut accident și nici mama echipamentelor nu m-ar fi ajutat - mâna data peste cap si ruptură de ligament la incheietura. Poate ar fi ajutat niște fașe de box ca să tina inchietura si degetele dar restul nu.

 

Bine tot ma echipez ca mai bine sa le ai decât sa nu le ai dar înțelegi ca sunt situații când nu prea au cu ce sa ajute (1%?).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, ENEOS a spus:

Din aia de burgheji! 😈

Inuteq vă stă în gât, vă zgândăre părul de pe piept...

Te ai prins de ceva dar nu complet … imi zgarie varful ..ulii care ajunge peste buric si o tin in sus cand ma dau ca ma strang bermudele 

ai dat petarda ai de fjr de ai avut bani sa vii pe ploiesti -bucuresti?

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 29 minute, LionEl a spus:

Am avut accident și nici mama echipamentelor nu m-ar fi ajutat - mâna data peste cap si ruptură de ligament la incheietura. Poate ar fi ajutat niște fașe de box ca să tina inchietura si degetele dar restul nu.

 

Bine tot ma echipez ca mai bine sa le ai decât sa nu le ai dar înțelegi ca sunt situații când nu prea au cu ce sa ajute (1%?).

Pe mine m-a ajutat, am avut 3  cumpene (una era să fie totală), echipamentul a făcut diferența. La ultimele două mi-am prins piciorul drept sub moto sau între moto și stâlp, cizmele au fost la înălțime, au preluat impactul și am scăpat cu piciorul întreg. Nu merg cu adidași decât dacă merg până la vecinu' (vreun km) sau când suntem în deplasare, în cazul în care nu găsim ceva restaurant în apropierea cazării.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 55 minute, ianachim a spus:

varful ..ulii care ajunge peste buric si o tin in sus

Eram precis că echipamentul bavarez vine cu penis extender!

1675742758_61LtZS2dbSL._AC_UF10001000_QL80_.thumb.jpg.e3d3d9a35f0ecbbe190595915949dc1a.jpg

 

Acum 55 minute, ianachim a spus:

ai dat petarda ai de fjr

Nope, încă mai ai timp să-ți vinzi scuterocămila și să achiziționezi o 🏍 adevărată! :blbl:

Acum 55 minute, ianachim a spus:

ai avut bani sa vii pe ploiesti -bucuresti?

Surprinzător m-am scobit prin buzunare și am mai găsit și de-o ștearsă de ~3 zile la mare! Cu FJR-ul, echipament mesh și fără cooling extender, doar cu trezit de dimineață și la 9:30 eram pe plajă, nezgâriat pe nicăieri. 😎 🏖️

Pă sărăkie.

Editat de ENEOS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin
Acum 15 ore, Constantin a spus:

Plec dim. și ma întorc seara. Am Coolingvest dar nu o folosesc. Unde faci tratamentul, pe drum?.

Da, în oricare benzinărie sau unde găsesc o cișmea cu apă în localități, la oamenii care stau la poartă.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, ENEOS a spus:

Eram precis că echipamentul bavarez vine cu penis extender!

1675742758_61LtZS2dbSL._AC_UF10001000_QL80_.thumb.jpg.e3d3d9a35f0ecbbe190595915949dc1a.jpg

 

Nope, încă mai ai timp să-ți vinzi scuterocămila și să achiziționezi o 🏍 adevărată! :blbl:

Surprinzător m-am scobit prin buzunare și am mai găsit și de-o ștearsă de ~3 zile la mare! Cu FJR-ul, echipament mesh și fără cooling extender, doar cu trezit de dimineață și la 9:30 eram pe plajă, nezgâriat pe nicăieri. 😎 🏖️

Pă sărăkie.

nu trebuie sa fii invidios..bavarezii sunt de treaba și au gândit echipament și pentru ..palmari" așa ca sa nu te simiti minoritar cu drepturi

lucrurile bune se vând rapid....

 

cred ca era ceva pe fundul lui(buzunarului) de ai ajuns iar în eforie, cât despre ..zgâriat....cam cât de papagal sa fii pe autostrada în linie dreapta sa o freci'...dar mai știi...când o plimbi așa RAR se poate intampla, plus ca statistica spune ca de multe ori nr de zgaraieturi" este cam proporțional și cu numărul de kilometri parcurși

dar iti multumesc ca lasi vama libera

Screenshot 2024-06-24 at 17.15.58.png

Screenshot 2024-06-24 at 17.19.44.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...