Sari la conținut

13+14. Gran Premio Red Bull di San Marino e della Riviera di Rimini + Emilia-Romagna Grand Prix


Postări Recomandate

La 18.09.2024 la 12:55, tourist1 a spus:

E posibil ca Ducati sa vrea ca MM sa castige cat mai mult cu GP23, eventual sa iasa pe doi inaintea lui JM89 ca sa demonstreze ca decizia luata in legatura cu componenta echipei de uzina este una corecta si bazata pe performanta. 

Good point.

La 18.09.2024 la 17:39, damager a spus:

cam tot ce putea sa primeasca MM sunt update-uri la electronica si setari.

In rest nu are cum sa primeasca motorul de pe GP24, sau aerodinamica, etc...

 

nu este regulamentar.

Initial Gigi a zis ca cei cu GP23 vor primi "Zarco' bike",adica motoreta pre-Missano tests 2023,si NU iteratia finala a GP23,cea de dupa Missano.

Colegul s-ar putea sa aiba dreptate in ceea ce zice mai sus si anume faptul ca se prea poate ca Ducati sa il sprijine mai mult pe MM spre a incerca sa ii titlul de vice in dauna lui Martin.

Tu ai dreptate in ceea ce spui,insa Ducati ii pot da ultimul update al GP23.Sunt curios daca l-a primit sau il va primi - diferenta vizibila dintre GP 23 mid-season "Zarco's bike" (cum a botezat-o Gigi) si motoreta full upgradata (cu care cei 2 au mers dupa Missano si pana la Valencia),sunt winglet'urile pe furci.

La 18.09.2024 la 22:14, damager a spus:

 

Care sunt circuite murdare mai exact?

 

Din ce stiu eu, Japonia, Malaezia, Australia, Valencia sunt circuite cu grip bun.

 

Ramane Indoenzia si Thailanda unde este f posibil sa fie ploaie...

India, care anul trecut a fost cu grip slab nu mai este in calendar.

Buna intrebarea.

Motegi e stop'n'go si ii place lui MM,si ploua de multe ori.

Sepang....e pt GP24's la fel Philip Island.

Valencia...e gen Jerez,de mana pilot,foarte mic si tehnic.Si acolo MM poate merge bine.

 

Indonezia si Thailanda...precum ai zis.Daca nu este ploaie insa,as da mai multe sanse GP24's.

Dar totusi sa nu ii subestimam si talentul la cazaturi,pe langa talentul normal :P

Nu ca ceilalti nu ar fi si ei usa de biserica :D

 

Acum 20 ore, B.B. a spus:

Pana la urma eu nu cred ca motocicletele GP23 si GP24 sunt asa de diferite precum credem noi, a spus-o si Pecco de cateva ori dar nu il asculta nimeni.

Si nici GP25 nu o sa fie foarte diferita de ele, adica nu e ca si cum deseneaza o alta motocicleta diferita complet, ca nu-s tampiti sa strice ceva ce au deja.. ca Yamaha. :D 

Ba  sunt.

Pecco a zis cu totul altceva anul trecut cand a testat pt prima data GP24.A zis "wow",a zis ca e mai buna ca si grip.Si handling.Si iata ca a avut dreptate.

Si repet ce am zis mai sus colegului - vezi ca MM nu are ultima iteratie a GP23,ci motoreta mid-season,iar Pecco si JM deja au update'uri la GP24.Si la missano se mai face inca un update in mod traditional,so...se creeaza un gap,gap despre care a vorbit chiar MM in mai multe randuri.E si vizibil - de aia nu misca nimeni nimic in fata lor pe circuitele de grip.

Acum 11 ore, Lup69 a spus:

Deci revenim, ce bine a mers Q in conditiile date...sa vedem ce face maine, daca se mentine si in calificari asa de sus...

Q merge bine tot timpul.

Problema e motoreta.Si mai zilele trecute citeam un articol in care zicea ca "Yamaha test team is kind of a mess...",deci eu nu vad nici macar la anul o ameliorare a situatiei.

O incerca Yamaha sa se revigoreze,insa daca bajbaie poate dura ani buni pana sa recupereze gap'ul.

Acum 17 ore, damager a spus:

Cert e ca vin circuite pe placul lui JM...totusi, eu sper sa ia campionatul

E cel mai rapid.Daca se poate concentra si nu greseste,are prima sansa.Cred ca efectiv de el depinde - daca "performeaza" la 100% din capacitatile sale,eu cred ca Pecco nu il poate bate.

Problema lui e ca are disfunctii erectile - nu p poate tine sus tot timpul :bounce: .E chestie de concentrare si de disciplina psihica.

Si mie mi-ar placea sa castige el,sa le dea peste nas lui Gigi&Co.Sa vedem.Fingers crossed.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 347
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acum 8 minute, Method a spus:

sa nu ii subestimam si talentul la cazaturi,pe langa talentul normal

:goodposting: :crack:

Acum 8 minute, Method a spus:

as da mai multe sanse GP24's

Care pot primi și ele un download, ceva, dacă  ⬇️

Acum 9 minute, Method a spus:

Ducati sa il sprijine mai mult pe MM spre a incerca sa ii titlul de vice in dauna lui Martin.

 

 

 

Acum 10 minute, Method a spus:

Gigi a zis ca cei cu GP23 vor primi "Zarco' bike",adica motoreta pre-Missano tests 2023

#Gigi nu minte

Sau..? :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 29 minute, apriliacluj a spus:

@Method: Philippe Island e antiorar, MM a castigat de o gramada de ori acolo, si are sanse si anul asta. Are un avantaj cu treaba asta ca e circuit antiorar.

Are ca ii plc curbele de stânga, ca accelerația e mai la îndemână.

Asta e și părerea mea. Doar ca eu nu s în gp.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gigeii spun ca MM a primit o finala :))

i-au dat o toba sport, sa fie asta marele upgrade? :))

se pare ca toba sport chiar iti da niste cai.

Acum 3 minute, Djenavar a spus:

Invazie de insecte, se vede la tv ca un zid😀😀

f enervant, eu credeam ca e praf ridicat de vreunu care a cazut in pietris.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ptr 3 sutimi nu s-a coborat la 1.29....

Peco arata bine, Q arata bine, Bestia poate fi un adevarat locotenent, sa vedem sprintul....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, Lup69 a spus:

Ptr 3 sutimi nu s-a coborat la 1.29....

Peco arata bine, Q arata bine, Bestia poate fi un adevarat locotenent, sa vedem sprintul....

Io zic ca primii 3 o sa dea check out.

Ala va fi podium și în sprint și gp.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, Lup69 a spus:

 

 

Q arata bine,

Bestia poate fi un adevarat locotenent, sa vedem sprintul....

Q este surprinzator. Poate incepe sa miste Yamaha. Sa o vedem pe circuitele ramase...

 

Sau poate fi principalul adversar astazi. Ar fi fraier sa ii fie locotenent lui Bagnaia. Ar trebui sa faca totul sa il bata si sa ii ia puncte. 

Btw... ce s-a intamplat cu Rins?

Acum 3 minute, frigider a spus:

Io zic ca primii 3 o sa dea check out.

Ala va fi podium și în sprint și gp.

 

Nu trebuie subestimat Mimisor... poate ajunge pe podium. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 24 minute, xt600 a spus:

Btw... ce s-a intamplat cu Rins?

Parca febra.

Acum 25 minute, xt600 a spus:

Nu trebuie subestimat Mimisor... poate ajunge pe podium. 

Doar dacă Basti nu are ritm.

Dacă are.. E game over ca pleacă cu aia din fata.

Și pe final are mai multa guma..

 

Măcar pe 7 e pe linia bună la start.

Contează startul mult. Dacă aj pe 4..o sa fie interesant sper.

 

Sau dracu Peco și JM sa se bata tot as fi fericit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...