Sari la conținut

9. CZECHIA MONSTER ENERGY GRAND PRIX OF CZECHIA


Postări Recomandate

Acum 4 ore, ANAF a spus:

 

 

https://www.instagram.com/reel/DZ1k0G9iDIW/?igsh=eTJ6ZmVjdXduNG5y

 

Stii ca minciuna are picioare scurte..

Pai cand te gandesti ca poate iei UN campionat si vine UN ghertoi din afara ce iti fute meciul, ce faci?🧐

 

N am Verificat DACA filmarea e vreun fake, dar nu cred ca cineva iti VA foote doua bucati degeaba🤯

Pai baiatul ala a spus in interviu ca a tras de gaz fara sa vrea cand a încercat sa o ridice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 275
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 3 ore, danypop a spus:

 

Screenshot_20260622_202200_com.android.chrome~2.jpg

pff iese bez campion si anu asta si la anul. 

 

Acum 2 ore, Ovidiu M a spus:

O informație interesantă de la Chat: 

"Pedro Acosta are 132 de puncte, deci are cu 30 de puncte mai mult decât Binder, Bastianini și Viñales la un loc."

 

asa se stie un pilot genial.

vezi Q pana de curand pe L4

vezi MM pe honda.

Acum 56 minute, Cavaleru a spus:

 

pe filmare pare ca in momentul in care o ridica comisarul ii trage de gaz si se sperie si o tranteste iar...

asa imi pare si mie

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 14 minute, frigider a spus:

pff iese bez campion si anu asta si la anul. 

 

asa se stie un pilot genial.

vezi Q pana de curand pe L4

vezi MM pe honda.

asa imi pare si mie

Testele nu au fost publice absolut deloc.. nici un ziarist nici un nimeni..

De unde au astia atatea detalii inclusiv timpii??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca sunt reali timpii,pt primele contacte,sunt chiar decenti.

Cred ca cel mai mult conteaza guma.

Dar sunt similari cu timpii de cursa ,ok - nu de quali dar cine stie in ce ritm au mers,sigur nu au mers la rupere sa riste vreo cazatura sa strice prototipurile samd.

Buni timpi.

 

Stai,pai?

Aprilia prima cu Ducati close second?

Japonezii in spate cu Yamaha mult in urma?Pai unde e revirimentul trambitat?Vai ce supriza..."i didn't expect" :rusinica:

era si greu de prezis ca fix asta se va intampla - the pecking order va fi fix la fel :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, Method a spus:

Daca sunt reali timpii,pt primele contacte,sunt chiar decenti.

Cred ca cel mai mult conteaza guma.

Dar sunt similari cu timpii de cursa ,ok - nu de quali dar cine stie in ce ritm au mers,sigur nu au mers la rupere sa riste vreo cazatura sa strice prototipurile samd.

Buni timpi.

 

Stai,pai?

Aprilia prima cu Ducati close second?

Japonezii in spate cu Yamaha mult in urma?Pai unde e revirimentul trambitat?Vai ce supriza..."i didn't expect" :rusinica:

era si greu de prezis ca fix asta se va intampla - the pecking order va fi fix la fel :P

Bai tu pricepi ca tot testul a fost confidential?

E fake..

Si a fost pt ca au testat Pirelli si au avut agreement cu Michelin sa nu publice nimic până nu se termină sezonul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 minute, B.B. a spus:

Testele nu au fost publice absolut deloc.. nici un ziarist nici un nimeni..

De unde au astia atatea detalii inclusiv timpii??

a ciripit vreo cartita?

nu m-as stresa.

mai stiu eu unul f bun la teste da praf in sprint si curse :) 

Chiar acum, B.B. a spus:

E fake..

 

totusi partea cand zice ca a cazut mm - aia as crede-o.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Method a spus:

Imi pare rau sa iti demontez mitul,dar vezi ca e un interviu cu Rossi in care exact asta spune - "stiam ca daca va incerca undeva o va face pe acea sicana" si spune cu subiect si predicat ca asta avea de gand sa faca.

 

Bierer a fost cel mai tare cand a  fost intrebat de ce il lasa pe Acosta sa participe la testul cu 850 desi pleaca la anul de la ktm "it's the best the fastest pilot we have by far and we wanna have his data"

Da colegu' este corect ce spune Rossi.. dar el se referea la faptul ca acolo va incerca depasirea, nu ca acolo va incerca sa il dea pe jos. Ori MM a intrat cu picioarele inainte, cum se spune in fotbal. Clar a vrut sa faulteze.. asta nu avea de unde sa stie Rossi. Cum spuneam, pe altul l-ar fi dat pe jos, dar nu si pe cainele batran.

 

Intre timp, oamenii de la Yamaha, satui de datele frantuzului cu dintii rari, nu l-au folosit. Si asta arata cat pret pun pe datele si feedback-ul lui Quartararo. Daca nici in situatia lor nu l-au pus sa testeze, este clar ca omul le este inutil. 

Editat de xt600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 14 minute, xt600 a spus:

Intre timp, oamenii de la Yamaha, satui de datele frantuzului cu dintii rari, nu l-au folosit. Si asta arata cat pret pun pe datele si feedback-ul lui Quartararo. Daca nici in situatia lor nu l-au pus sa testeze, este clar ca omul le este inutil. 

ori ca yama ori ca ktm care au testat cu pedro = acelasi lucru.

 

nimeni nu merge ca pedro = datele sunt inutile

la fel Q daca testa - nimeni nu merge ca el  = date inutile.

 

o fi si un element de razbunare la mijloc dar plm, le era complet nefolositor sa testeze Q.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 ore, Method a spus:

Bierer a fost cel mai tare cand a  fost intrebat de ce il lasa pe Acosta sa participe la testul cu 850 desi pleaca la anul de la ktm "it's the best the fastest pilot we have by far and we wanna have his data"

Ce sa mai zici...

corect, fair enough!

 

Acum 9 ore, frigider a spus:

pff iese bez campion si anu asta si la anul. 

cam da :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, B.B. a spus:

Bai tu pricepi ca tot testul a fost confidential?

E fake..

Si a fost pt ca au testat Pirelli si au avut agreement cu Michelin sa nu publice nimic până nu se termină sezonul.

Da man,testul a fost confidential - cate lucruri nu au fost confidentiale si s-au spart mult inainte sa fie revealed.

Acosta la Ducati e confidential,Q la Honda e confidential,Bagnaia la Aprilia e confidential samd samd,confidentiale dar le stie toata lumea.

Stiu ca agreeement sa nu se publice nimic OFICIAL pana la 01.01.2027,dar sigur s-a spart cineva.S-a spart pe bani 4sure.

 

Nu zic ca sunt sigur ca e adevarat,insa e prea cu timpi si detalii si tot si cazatura lui MM asa ca ma gandesc ca e o probabilitate destul de mare sa fie corect.

Acum 9 ore, frigider a spus:

totusi partea cand zice ca a cazut mm - aia as crede-o.

:bounce:

Acum 9 ore, B.B. a spus:

Aia cu a căzut MM e adevărat, dar timpi nu există nicaieri.

Hehe...si nici nu o sa existe.Oficial cel putin.

Normal ca daca apare ceva,va fi pe surse,alegi sa il crezi sau nu...

Acum 9 ore, xt600 a spus:

Intre timp, oamenii de la Yamaha, satui de datele frantuzului cu dintii rari, nu l-au folosit. Si asta arata cat pret pun pe datele si feedback-ul lui Quartararo. Daca nici in situatia lor nu l-au pus sa testeze, este clar ca omul le este inutil. 

Nu ai observat oare CA TOTI CEI CARE PLEACA LA ANUL DE LA ECHIPELE LA CARE SUNT ACUM NU AU PARTICIPAT LA TESTUL DE 850??Adica :

Ducati - Bagnaia

JM - Aprilia

Honda - nu stiu daca a fost Marini,Mir desi din cate stiu eu pleaca,a fost pastrat pt ca Taka....

Yamaha - Toprak ca el ramane,si :crack: RF

Singurul pilot care a fost invitat desi e clar ca pleaca este Acosta (langa Pedrosa) pt ca Beirer a zis cu subiect si predicat ca omul e prea smecher ca sa nu il foloseasca si ca nu au altul...pe buna dreptate.

 

Eu zic ca esti rautacios si as usual ai ceva impotriva lui Q,dar nu are rost,ca deja ai n reply'uri de hate la adresa lui Q - te cunoastem toti :)

Acum 9 ore, frigider a spus:

nimeni nu merge ca pedro = datele sunt inutile

..iar asta e o problema in sine - efectiv nu au oameni capabili.

Deh,la felul cum e condus KTM (de la nivel de uzina pana la nivel de management financiar si desigur si echipa de gp),faptul ca nu au oameni capabili nu ma mira.

 

Datele lui Acosta nu sunt inutile - omul "impinge" moto la un nivel mult peste ce pot ceilalti,dar asta inseamna ca se vede capabilitatea la care poate fi dusa motoreta.Ca nu au ei piloti ca sa faca ceva similar,asta e alta problema.Sa isi cumpere....daca mai au bani :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Marco BezzecchiAprilia1:53.9

Raúl FernándezAprilia1:53.9

Fermín AldeguerDucati1:54.0

Toprak RazgatlıoğluYamaha1:54.2–1:54.3

Pedro AcostaKTM1:54.3

Marc MárquezDucati1:54.4–1:54.5

 

din scurgerile de stiri de canal, radio erevan, etc :)

 

 

asta cu Toprak chiar ar fi bomba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 51 minute, Method a spus:

 

Eu zic ca esti rautacios si as usual ai ceva impotriva lui Q,dar nu are rost,ca deja ai n reply'uri de hate la adresa lui Q - te cunoastem toti :)

Sunt rautacios, dar nu pot sa nu constat o realitate. Yamaha are sub contract, pana pe 31 decembrie 2026, un pilot care, conform fanilor si campaniei de marketing, facuta in jurul lui, ar fi miezul. Si cu toate astea, echipa decide sa nu il foloseasca. Pe de alta parte, KTM decide sa testeze cu Acosta, care, ca si Q, urmeaza sa plece. Argumentul lui Beirer, l-ai spus chiar tu. Pai daca Q este miez, prea smecher (ca si Acosta), etc, de ce Yamaha nu ar testa cu el??? Imi argumentezi ca celelalte echipe nu testeaza cu pilotii care pleaca. Pentru Ducati, Aprilia si Honda (care, spun gurile rele, ar veni si ea cu ceva noutati), este logic sa nu testeze cu cei care pleaca... nu vor sa ofere concurentei anumite informatii, dar pe cine draq intereseaza ce face Yamaha??? Sau KTM??? Hai sa fim seriosi. Nu testeaza cu Q pentru ca nu au nevoiie de datele lui. Nu sunt utile, colegu'! In timp ce la KTM, datele lui Acosta sunt esentiale. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 30 minute, xt600 a spus:

Sunt rautacios

puteai sa te opresti aici :D 

Acum 31 minute, xt600 a spus:

la KTM, datele lui Acosta sunt esentiale. 

nu sunt man,

au si acum datele lui pentru moto curenta, cu ce ii ajuta?

 

 

poate doar sunt curiosi daca moto e capabila cu pedro pe ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 minute, frigider a spus:

 

poate doar sunt curiosi daca moto e capabila cu pedro pe ea.

Pai, daca ar fi numai asta, nu inseamna ca datele lui sunt importante pentru ei? Omul ala chiar scoate tot ce se poate din motocicleta. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 minute, xt600 a spus:

Pai, daca ar fi numai asta, nu inseamna ca datele lui sunt importante pentru ei? Omul ala chiar scoate tot ce se poate din motocicleta. 

intr-un fel sunt ca arata ca moto poate.

problema e ca Pedro pleaca si pe Digia si AM sau care or veni la ktm - nu stim cat ii vor ajuta acele date.

 

gandeste-te ca toti de la ktm vad datele lui pedro si totusi el e singurul care e mereu sus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, frigider a spus:

 

 

 

poate doar sunt curiosi daca moto e capabila cu pedro pe ea.

Bingo! Cum poti afla potențialul materialului de concurs decat prin punerea unui pilot ff bun in șa sa-i dea capat. E valabil pentru toti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, frigider a spus:

intr-un fel sunt ca arata ca moto poate.

problema e ca Pedro pleaca si pe Digia si AM sau care or veni la ktm - nu stim cat ii vor ajuta acele date.

Pai asta spun, ca datele lui sunt importante pentru ei. Sun importante pentru ingineri, in primul rand. Au o baza de la care pot porni, pentru versiunea de la Valencia. Si pentru noii veniti sunt importante datele lui Acosta, pentru ca vad oamenii ce face pustiul ala diferit fata de ei.. le arata cam cum trebuie sa piloteze prototipul ala. Orice informatie este importanta, daca este corecta. Pe langa datele de telemetrie, foarte important este si ce le spune, din pdvd al feelingului, atat in ceea ce priveste motoreta propriu-zisa, cat si referitor la feelingul cu noile pneuri. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

“I was risking my life” - Alex Rins on Yamaha problem at Brno MotoGP

 

“We had a problem on Friday with the electronics, and today in the race it appeared again,” Rins said.

“I was risking my life, feeling this problem on the bike.So I decided to enter the box, because we are going at 350k per hour, it's not a joke, and you need to have everything under control, everything perfect.If not, it's really risky.”

Rins explained: “I was feeling it exiting from especially corner 4 and corner 12, going up the hill. I was opening the throttle, the RPMs were going up, and at some point, the anti-wheelie was cutting, and then back again… Unpredictable.”

“It's a shame because we gave everything, everything.Even if we don't fight for the points, we are... feeling contractions in all the muscles, holding the breath for almost half a lap.So when this kind of problem happens, it's really frustrating.But in the end, I cannot complain about this. I'm an employee. I get money for this. So, I need to be ready. I need to be prepared. I need to train to 100%," he said.

“Even when the people don't support [me], I need to be ready. It's like now. I came in the box. I explained my problems. Everybody was in silence.

Monster Yamaha team director Massimo Meregalli said: "Alex did his best in tough conditions and kept pushing until he felt a strange malfunction and then opted to return to the garage."

 

“I’m lost”: Fabio Quartararo changes approach to no avail at Brno MotoGP

“Yesterday we saw that in the beginning of the race I was not braking enough, so my comment was that the feeling was not great and we just talked this morning that I had to brake more late in the beginning of the race.So, the feeling was not really there. I made some overtakes on the limit, because I overtake Brad [Binder], Maverick [Vinales], and Luca [Marini], but only lasted one-lap-and-a-half. So, you know, my comments are really clear and I try to make my best, but today I just wanted to enjoy, try to push to the limit, like I like to ride, but unfortunately at the moment we are not able to do that.”

 

Quartararo added: “To be honest, I just wanted to push, but if you really want to push, this is what is happening [the crash], so I prefer doing that than just stay on the wheels and being 1.5 seconds slower.”The thing is, last year, I knew what I was doing, I knew where was the limit, I knew where I could push, but this year I'm lost in where is the bike’s potential. For sure the potential is not there, but with no potential there is also a limit and this limit you never really feel. 

“So, you know, the feeling on the front that you need to have when you arrive in the last moment, there is not the traction, there is not the turning, there is not the power.In the uphill with Luca in the first lap, you cannot hold. And even when you need to overtake, to Luca, was a suicide overtake for P12. 

“So, there are many, many things, but this will be my mentality from now, just I don't know what will happen, but at least try to push when I feel [...] how I feel today and that's it.”

 

Clar - Yamaha e pe drumul cel bun :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, Method a spus:

 

Clar - Yamaha e pe drumul cel bun :crack:

Nu stiu ce gasesti de ras, dar asemenea probleme sunt inerente unui proiect inceput de la 0 acum jumatate de an. Poate acum intelegi si tu de ce au venit cu V4 de anul asta. Daca nu ar fi venit, s-ar fi confruntat cu aceleasi probleme la anul. Daca te gandesti putin, vei realiza ca asta este singurul proiect from the scratch, din ultimii 10 ani (de cand a venit KTM in competitie). Inca odata intreb, ce asteptari ai? Nu reusesc sa te inteleg. Este rautate sau prostie in afirmatiile tale? Eu, realist vorbind, ii dau acestui proiect cel putin 5-6 ani de lucru intens (orice an in minus va fi o surpriza si un bonus), ca sa ajunga sa se bata pentru victorii si podiumuri, tu ce performante astepti dupa 6 luni?? 

Acum 4 ore, frigider a spus:

Yamaha e acolo 

 

IMG_3335.jpeg

Da, daca timpii sunt reali, nu este deloc rau, pentru un prim test. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 33 minute, xt600 a spus:

ii dau acestui proiect cel putin 5-6 ani de lucru intens

nu man, au sanse sa o nimereasca ok din prima - toti au luat-o de la 0 cu 850-ul

si cu JM la ghidon, vedem cine rade la urma.

 

daca nu se schimba nimic, erau niste ani dar asa? nu cred, sper sa nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +56000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +20000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...