Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

humm merci mult... tipu a zis ca poate sa faca rost la 80E..deci e k.

Va anunt cand vine piesa marti.daca e ok sau nu.

:)

 

ps: imi pun bixenon marti :P, de 5000 ... cred ca o sa arate miezzzzzzzzzzz!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, ma bag si yo printre voi "astia cu motoare :D " , cu toate ca nu am, inca, sunt in curs de achiziotionare , vreau un cbr600f4i sport si as dorii sa stiu ce diferente tehnice sunt intre un f4i sport si f4i , am auzit ca astea sport ar fi mai brutale, cu toate ca nu ma speria( daca este adevarat) in sensu ca orice model de 600 ss e o bestie :) numai bine si sper sa intru si yo printre voi cat mai repede :) :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motorul este identic, parca injectia e un pic modificata si parca foaia are un dinte in plus. Consumul e mai "meserias" decat la varianta pe carburatoare, cam 1-2 litri in plus..

 

 

deci consuma mai mult , si are demaraj sau viteza mai mare ??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne dati voie sa ne prezentam si noi?!? Multumesc. Ma numesc Razvan si sunt din Ploiesti.Si sunt un mandrul detinator de Honda CBR600 F3 1998.(Dupa cum se poate vedea si din pozele pe care sper ca le-am putut atasa).Abia acum am descoperit aceasta sectiune. :)

Sa ne vedem sanatosi si cat mai des pe drumurile patriei.

Asfalt uscat si cat mai multi kmpost-15518-1204039278_thumb.jpg post-15518-1204039542_thumb.jpg post-15518-1204039584_thumb.jpg

 

--- Mesaj completat în 26 Feb 2008 17:27 -------------
Ne dati voie sa ne prezentam si noi?!? Multumesc. Ma numesc Razvan si sunt din Ploiesti.Si sunt un mandrul detinator de Honda CBR600 F3 1998.(Dupa cum se poate vedea si din pozele pe care sper ca le-am putut atasa).Abia acum am descoperit aceasta sectiune. :P

Sa ne vedem sanatosi si cat mai des pe drumurile patriei.

Asfalt uscat si cat mai multi kmpost-15518-1204039278_thumb.jpg post-15518-1204039542_thumb.jpg post-15518-1204039584_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Radu46

Salut radu! As fi interesat de stopul cu leduri daca il mai ai.Asta daca tu crezi ca se potriveste la F3-ul meu.Ai putea atasa o poza separata cu el sa-l vad si eu?Daca nu e prea greu.Si mai vb dupa.

Editat de MAD-DOG
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Radu46

Salut radu! As fi interesat de stopul cu leduri daca il mai ai.Asta daca tu crezi ca se potriveste la F3-ul meu.Ai putea atasa o poza separata cu el sa-l vad si eu?Daca nu e prea greu.Si mai vb dupa.

 

Iti spun eu ca la vandut...si eu am fost interesat de anumite componente..dar...nah... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand am cumparat motorul, ex-proprietarul mi-a mai dat inca o cheie, bruta. Am fost sa intreb la Honda pe Dorobanti si m-au directionat spre service-ul de pe Bd. Timisoarei, dar tipul mi-a zis ca imi trebuie nush ce cod pentru a-mi scrie codul pe cheie. Aveti idee de unde pot lua codul asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da si eu am 2 chei si de a 2-a era atasata o tablita de 2 cm pe 0,5 pe care era un cod de 5 cifre. oricum am impresia ca acel cod este unic pentru fiecare cheie in parte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am o tablita din aia la chei. Dar nu e necesara. O cheie noua, cu cip se inregistreaza de cei de la Honda. Dupa aia se prelucreaza la orice tocilarie dupa modelul celei vechi.

Du-te la service Honda si vorbeste cu Mihai, seful de acolo, un tip inalt. E super de treaba ca de altfel toti de acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intre timp eu am facut urmatoarele operatii motocicletei mele :)

- am montat crashpadurile LSL

- spre surpriza mea placuta am filtru de aer k&n lifetime pe care l`am spalat si l`am uns

- am rezolvat cu trancanitul de la motor care era de la intinzatorul de la distributie

- am prins numarul cum trebuie in surube si am mai taiat din suport.

 

urmatoarea operatie ar fi schimbarea uleiului dar dupa ce ma mai joc putin ca asta ca nu are nici 1000 de km, doar ca a trecut iarna peste el, si ar mai fi confectionarea unui sticker pentru partea stanga a motocicletei :P. Si ar mai fi neste rimstripes de cumparat de la smaeb.

 

ok, acum nu va imaginati ca toate aceste operatii le-am facut eu ... noroc cu Misu :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...