Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

post-30629-1221669548_thumb.jpgSal am si eu unu F3 din 96' cu carenaj de 98' si am dt cu el intro dacie papuc care mia taiat fata ca faceam zgomot.......Dar daca va uitati cu atentie am toba stoc pe ea...... invidia e mare........Propietaru daciei fiind un vecin de al meu........Astai viata.........O curva. :rolleyes:

post-30629-1221669518_thumb.jpg

post-30629-1221669528_thumb.jpg

post-30629-1221669538_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

OMG , il mutam din cartier daca un vecin de al meu facea asa ceva.

Intalnirea de joia asta mai este valabila? Ca vremea se pare ca nu prea tine cu noi.

 

Maine am inteles ca va fi doar innorat...eu am mers si azi,asa ca un pic de ploaie nu ma sperie,oricum trebuie sa ajung la Ursu mai tarziu :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mers si eu pe un pic de ploaie, desi am doar 100km de cand am motorul, dar las ca e bine sa ma invat de la inceput, precaut, incet si ajung eu unde am nevoie. Problema este sa nu ploua prea tare. Sa speram ca vremea tine cu noi. Oricum daca nu o sa ploua prea tare eu voi fi prezent, chiar daca voi intarzia un pic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte tare, parca vroiai Kawasaki Zx6-r, cum de ai ajuns la coltu` opus :rolleyes: ?

 

Rieju il scoti la vanzare sau il pastrezi ?

 

Eh... ideea finala era sa am motor, care sa fie bun, sa stau bine pe el, si sa imi placa, oricum e mai ieftin de intretinut Honda decat Kawa. Cat despre Rieju nu il vand ca nu am cum cei care ma cunosc stiu de ce!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate eu sunt prins cu niste proiecte azi si mi-e imposibil sa ajung. In plus, cam sta sa ploua si la ce guma am eu pe spate, m-am dat dracu. Pacat cu vremea asta. De o saptamana n-am apucat sa mai merg decat o data cu ea. :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca nu am fost noi prea multi, dar a fost misto. Pacat ca v-am pierdut asa repede cand am plecat la o tura.

Data viitoare sa veniti imbracati la 4 ace si cu motoarele curate , ca aduc aparatul sa facem si poze :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rahat, tre sa-mi caut o oglinda stock stanga. 'mi-as in ele de sine. Ba f*tu-i mama ei de treaba. Mereu le iau OK, si o data sunt fortat sa intru pe un jeg de strada doar cu sina de tramvai si balti cat cuprinde si bye bye spate. Noroc ca eram suuuuuuuper incet. Parca am avut un feeling. Fata a urcat, spatele oha. Am reusit sa o tin si in afara de oglinda n-are nimic. Nici n-a ajuns jos cu carenele ori semnalele, dar bratul de l-a oglinda s-a taiat instant. La mine sunt mai tepene oglinzile si nenorocita n-a baleiat ca nu s-a r fi rupt. Nici macar nu e zgariat plasticul de la oglinda. :rolleyes:

 

Anyway, ideas anyone? Aileea, baiatul de la care ai luat tu dreapta, o mai avea pe stanga? E stock?

 

Update: Hai ca am gasit la 88 RON noua. Am vazut ca Geo n-are oricum oglinzi.

Editat de Khael
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rahat, tre sa-mi caut o oglinda stock stanga. 'mi-as in ele de sine. Ba f*tu-i mama ei de treaba. Mereu le iau OK, si o data sunt fortat sa intru pe un jeg de strada doar cu sina de tramvai si balti cat cuprinde si bye bye spate. Noroc ca eram suuuuuuuper incet. Parca am avut un feeling. Fata a urcat, spatele oha. Am reusit sa o tin si in afara de oglinda n-are nimic. Nici n-a ajuns jos cu carenele ori semnalele, dar bratul de l-a oglinda s-a taiat instant. La mine sunt mai tepene oglinzile si nenorocita n-a baleiat ca nu s-a r fi rupt. Nici macar nu e zgariat plasticul de la oglinda. :cheers:

 

Anyway, ideas anyone? Aileea, baiatul de la care ai luat tu dreapta, o mai avea pe stanga? E stock?

 

Update: Hai ca am gasit la 88 RON noua. Am vazut ca Geo n-are oricum oglinzi.

Eu am cate una din fiecare...dar sunt rupte :rolleyes: .... vezi ca la paulabikershop e 75 RON una..... si parca Oryon avea ceva oglinzi (intregi)...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutari.imi spune si mie cineva daca incape la un F3 pe spate guma de 180 fara sa dau jos aripa spate cu aparatoarea de lant?

 

Angra am văzut că are 180 pe spate și din câte am înțeles nu a dat jos nimic. Adică merge fără nicio problemă. :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cumparati-va de pe louis.de sunt 20E ambele oglinzi,foarte bune

20 Euro FIECARE.

Pastrati'va prinderea pe carena si surubul vostru original si folositi doar oglinda cu bratul ei. Surubul cu care vine oglinda RUGINESTE!

 

Geo mai ai stopul de frana??? Daca merge la F4 il vreau eu.... :rolleyes:

Chiar daca il mai are, F4 sport al lui are alta forma a stopului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am comandat eu de pe louis si sunt intr-adevar 20E bucata(75Ron).

 

Sunt curios daca sunt ceva mai calitative decat chinezestile pe care le-am luat de pe ebay cu 35$(inclusiv transportul) ambele bucati. La astea oglinda stanga s-a rupt cand am incercat sa o aduc pe pozitie dupa ce o pliasem pe langa carena. Plus ca la orice miscare a oglinzii din articulatia bratului se desfacea si surubul care prindea piciorul in dispozitivul care se prinde de carena si era de preferat sa stau cu un imbus dupa mine sa il pot strange la loc. :rolleyes:

 

Momentan am o oglinda universala luata tot de la louis care este buna in caz de avarie pentru ca se poate monta pe oricare parte si se vede decent in ea.

 

Am si eu doua intrebari:

1. Aveti idee cum se cheama in engleza(sau romana daca are o denumire anume) plasticul care sustine bordul(din cate am vazut sunt 2-a - unul pe stanga si uneul pe dreapta)? Am incercat "dashboard cover" dar nu am reusit sa gasesc nimic pentru f4.

 

2. Unde gasesc un surub pentru prinderea oglinzii (am reusit sa deformez capul ala de imbus si trebuie sa ma chinui un pic sa reusesc sa il strang)?

Mersi.

Editat de OzZZz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am comandat eu de pe louis si sunt intr-adevar 20E bucata(75Ron).

 

Sunt curios daca sunt ceva mai calitative decat chinezestile pe care le-am luat de pe ebay cu 35$(inclusiv transportul) ambele bucati. La astea oglinda stanga s-a rupt cand am incercat sa o aduc pe pozitie dupa ce o pliasem pe langa carena. Plus ca la orice miscare a oglinzii din articulatia bratului se desfacea si surubul care prindea piciorul in dispozitivul care se prinde de carena si era de preferat sa stau cu un imbus dupa mine sa il pot strange la loc. :rolleyes:

 

Momentan am o oglinda universala luata tot de la louis care este buna in caz de avarie pentru ca se poate monta pe oricare parte si se vede decent in ea.

 

Am si eu doua intrebari:

1. Aveti idee cum se cheama in engleza(sau romana daca are o denumire anume) plasticul care sustine bordul(din cate am vazut sunt 2-a - unul pe stanga si uneul pe dreapta)? Am incercat "dashboard cover" dar nu am reusit sa gasesc nimic pentru f4.

 

2. Unde gasesc un surub pentru prinderea oglinzii (am reusit sa deformez capul ala de imbus si trebuie sa ma chinui un pic sa reusesc sa il strang)?

Mersi.

 

...incearca "instrument panel"....

bafta...

 

 

pentru prima intrebare...incearca "instrument panel"....

bafta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Aveti idee cum se cheama in engleza(sau romana daca are o denumire anume) plasticul care sustine bordul(din cate am vazut sunt 2-a - unul pe stanga si uneul pe dreapta)? Am incercat "dashboard cover" dar nu am reusit sa gasesc nimic pentru f4.

 

Am reusit sa gasesc raspunsul la prima intrebare : PNL, L. METER *NH1* 64216-MBW-000ZA . (in romana ii spune ornament de bord)

Daca nu stiti cum se cheama o anumita piesa pentru f4, o puteti gasi aici (daca reusiti sa o identificati prin pozele alea).

Editat de OzZZz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

20 Euro FIECARE.

Pastrati'va prinderea pe carena si surubul vostru original si folositi doar oglinda cu bratul ei. Surubul cu care vine oglinda RUGINESTE!

 

 

Chiar daca il mai are, F4 sport al lui are alta forma a stopului.

 

ai dreptate,in graba am scris gresit,20E bucata si credeti-ma dupa standardele mele au fost bune,nici la viteze de 2xxkm/h nu se misca.

cat despre stop,il mai am si nu are forma stock,motocicleta mea se afla la cineva care are chiar F4 si o sa il rog sa se uite bine daca s-ar potrivi stopul si te anunt

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Je mai am 3 oglinzi. Una stanga, stock, F4, stare ok. Una stanga, after market, noua, e o poza mai prin spate pe undeva, si una dreapta, F4, rupta si reparata, functionala.

 

Care vrea vreuna, sa urle. No charge.

 

Nu am suruburi decat la aia aftermarket, apropo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...