Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ce vrei sa-ti iei in schimb? Un RR alb? ;)

Editat de adidas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Sint convins ca s-a mai discutat problema asta pe-undeva. dar sint prea lenes sa caut prin 700 si ceva de pagini...

asa ca, cine vrea sa ma ajute cu o informatie, ii voi fi foarte recunoscator :blink:

 

 

Am urmatoarea problema: vreau sa-mi montez crash-pad-uri pe cadru si... nu stiu unde se monteaza si nici de unde sa le procur :)

 

Am mai vorbit cu cativa posesori de F4x, dar ei nu aveau asa ceva montat, in schimb am vazut in viteza la o alta, montat, cam pe unde-am pus eu cerculetul rosu in poza de mai jos.

 

Astept sfaturile voastre! ;)

 

post-20147-1249995635_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@zero the hero - ti-am dat PM cu nr de tel de unde am luat eu crash-urile. poze poti vedea la pagina 687. Pretul era 170 ron cand le-am luat eu. Merg montate ff usor daca ai o bormasina si freza pe marime. In 15 minute sunt gata, le-am pus si pe ale mele si pe ale lui strumf pe vechiul lui F4.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@zero the hero - ti-am dat PM cu nr de tel de unde am luat eu crash-urile. poze poti vedea la pagina 687. Pretul era 170 ron cand le-am luat eu. Merg montate ff usor daca ai o bormasina si freza pe marime. In 15 minute sunt gata, le-am pus si pe ale mele si pe ale lui strumf pe vechiul lui F4.

 

@zero si eu iti recomand pe respectivul, adica si eu si Uzzy77 am luat de la el crash-uri, daca vrei sa vezi cum sunt, sau cum vin exact montate poti da un mic reviev Aici si Aici

 

Iti doresc succes la cautare/montare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai exista o varianta...nu stiu de unde si cum...fara sa-ti gauresti carena.

 

post-5808-1250011489_thumb.jpg

 

 

 

merci de reclama ;) da, este o varianta care te scapa de gaurit carene. daca vrea cineva info sa ma contacteze. eu nu sunt adeptul stricatului carenelor. ca pana la urma gaura aia facuta in carena se face zdrente de la crashpad.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesant montaj alx31. Cam la cit ajunge un astfel de sistem?

 

De asemenea, e la fel de sigur ca cel "clasic"?

 

Din ce am observat eu la crashpadurile au ca punct slab surubul cu care se prind de cadru si care poate fi foarte usor smuls in anumite tipuri de impacte. Sistemul tau pare mai bun din punctul asta de vedere dar are ca "dezavantaj" pozitionarea pe o portiune din cadru nu la fel de rezistenta ca "pintenul" ala pe care se monteaza cel "clasic". Oricum, demn de luat in seama.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare CBR-isti!

M-am intors din concediu cu ganduri mari: SE VINDE PITIK !!!

Bine ai revenit Pushule, a fost misto in concediu? ;)

Ce ti'a venit cu Pitiku? Ce vrei sa'ti iei?

Sistemul tau pare mai bun din punctul asta de vedere dar are ca "dezavantaj" pozitionarea pe o portiune din cadru nu la fel de rezistenta ca "pintenul" ala pe care se monteaza cel "clasic". Oricum, demn de luat in seama.

ai pus mana pe rana, exact de aceea nu sunt adeptul montajului de crashpad in acel punct impropriu ptr asa ceva. In caz de ceva, scapi cu carena intacta si cadrul belit. Oare ce e mai preferabil? ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci de reclama ;) da, este o varianta care te scapa de gaurit carene. daca vrea cineva info sa ma contacteze. eu nu sunt adeptul stricatului carenelor. ca pana la urma gaura aia facuta in carena se face zdrente de la crashpad.

 

 

de ce crezi ca se face carena zdrente de la crashpad? gaura nu e chiar fixa e putin mai mare iar materialul din care e facut crashpad-ul este foarte "moale", spre deosebire de modelul tau care este mai dur. la o nefericita bubuiala se mananca aproape de tot, este daca poti sa-i spui asa de unica folosinta. Acum...nah ca la orice chestie parerile sunt impartite, unii zic ca alea ca ale tale sunt dure si in loc sa se toceasca ca sa absoarba socu se pot infige in asfalt si motocicleta se da peste cap producandu-se astfel mai multe daune. Altii zic ca sunt mai bune alea si astea mai moi sparg carenele la impact pt. ca fiind moi se si indoaie si apasa pe carena...acum D-zeu cu mila, eu sper sa nu le testez pe ale mele....dar totusi fiind acolo iti dau un + la moral ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uzzy, vb maine la intalnire mai multe.

strumfule, eu am mai expus cazul asta cu montatul pe cadru si am o vaga banuiala, fizic vorbind, ca nu se indoaie deloc cadrul. nu am auzit pe nimeni sa fi avut cadrul indoit de la un crashpad montat asa.

Mesaj completat

Interesant montaj alx31. Cam la cit ajunge un astfel de sistem?

 

De asemenea, e la fel de sigur ca cel "clasic"?

 

Din ce am observat eu la crashpadurile au ca punct slab surubul cu care se prind de cadru si care poate fi foarte usor smuls in anumite tipuri de impacte. Sistemul tau pare mai bun din punctul asta de vedere dar are ca "dezavantaj" pozitionarea pe o portiune din cadru nu la fel de rezistenta ca "pintenul" ala pe care se monteaza cel "clasic". Oricum, demn de luat in seama.

 

 

e montat pe o portiune de cadru care are forma de arc de cerc. din orice punct de vedere privesti, nu are cum sa se indoaie cadrul. ;) zig eu. daca vii la intalnire maine, primesti mai multe info

Editat de alx31
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poze cu Pitik facute azi

Daca auziti pe cineva interesat, dati-i link-ul, pls.

 

An fabricatie 2000. ITP valabil pina in 2011.

Toate consumabilele schimbate de sezonul acesta:

- cauciucuri Bridgestone BT016,

- placutze Braking sinterizate,

- filtru aer BMC,

- kit lant EK,

- semnale LED Far,

- crash pads LSL

- far Xenon 2 faze

In rest totul e original!

Practic nu se mai baga niciun leu in ea ;)

 

Pretul e tot 2700EUR :D

 

 

@Stumfu: m-am imbolnavit de RR-ita .... ;))

PS: daca vii maine la intalnire iti povestesc despre Thassos - NASHPA!!!

post-13599-1250059945_thumb.jpg

post-13599-1250059975_thumb.jpg

post-13599-1250059991_thumb.jpg

post-13599-1250060004_thumb.jpg

Editat de Pushu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot sa ajung la intilnirea de saptamina asta, nu am mobra inca inmatriculata si in plus trebuie sa fac ceva ture cu ea sa ma obisnuiesc nitel cu ea... mi-a dat impresia ca e diferita nitelus de scuter ;) .

 

alx31, cam cit ar costa sistemul? Daca nu poate fi spus public da-mi un PM. Merci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Thassos? naspa? de ce???? ;)( ca si eu ma duc acolo cu strumfu

 

am fost acolo acum 3 ani si totul a fost OK.

anul acesta atitudinea lor s-a schimbat foarte mult, cel putin in Skala Potamia si in Aliki am avut numai neplaceri la taverne si in supermarket-uri; imagineaza-ti ca dupa ce comandai, primul lucru pe care-l primeai era ... nota de plata!! "desertul" din partea casei (de obicei pepene rosu) era adus tuturor ... mai putin romanilor ... adica se faceau ca uitau.

daca vorbeai cu vanzatorul si intra un grec in magazin ti se intorcea instant spatele si era servit grecul.

la supermarket se faceau ca nu inteleg engleza si te tratau ca pe retarzi.

 

sper sa aveti mai multa bafta decat noi, sau cel putin sa nu va duceti cu mari asteptari ca sa nu aveti mari dezamagiri.

 

PS: Kamelia este fix langa plaja si taverne iar seara e galagie pina dupa miezul noptii. ;))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmm, sicer sa fiu nici eu nu am auzit multe lucruri bune despre serviciile de la greci, dar nici in halul asta sper sa nu fie, cat despre galagie...nu cred ca e un - foarte mare ca oricum nu ma duc acolo sa ma odihnesc ;).

N-am mai fost pana acum in Grecia si sper totusi sa nu raman chiar asa dezamagit. Oricum sarumana pt. "punerea in tema"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost acolo acum 3 ani si totul a fost OK.

anul acesta atitudinea lor s-a schimbat foarte mult, cel putin in Skala Potamia si in Aliki am avut numai neplaceri la taverne si in supermarket-uri; imagineaza-ti ca dupa ce comandai, primul lucru pe care-l primeai era ... nota de plata!! "desertul" din partea casei (de obicei pepene rosu) era adus tuturor ... mai putin romanilor ... adica se faceau ca uitau.

daca vorbeai cu vanzatorul si intra un grec in magazin ti se intorcea instant spatele si era servit grecul.

la supermarket se faceau ca nu inteleg engleza si te tratau ca pe retarzi.

 

sper sa aveti mai multa bafta decat noi, sau cel putin sa nu va duceti cu mari asteptari ca sa nu aveti mari dezamagiri.

 

PS: Kamelia este fix langa plaja si taverne iar seara e galagie pina dupa miezul noptii. ;))

 

Eu am fost în Corfu, în Sidari mai exact. Nu prea am avut neplăceri acolo, poate și din cauză că sunt foarte, foarte mulți englezi/străini. Tot ce e posibil totuși...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost în Corfu, în Sidari mai exact. Nu prea am avut neplăceri acolo, poate și din cauză că sunt foarte, foarte mulți englezi/străini. Tot ce e posibil totuși...

 

Corfu este destinatie englezeasca (peste tot "english breakfast" cu carnatzi si fasole ;) ); am fost acolo acum 2 ani, in Roda (nord) si in comparatie cu Thassos nu mi-a palcut deloc Corfu (ca piesaj)

Cred ca problema celor din Thassos este ca le-a crescut notorietatea, au multi turisti si mai ales au inceput sa vina acolo turisti greci (pe care acum 3 ani nu-i vedeai decat ca prestatori de servicii)

 

Anyway, celor care pleaca in Thassos le doresc un sejur cat mai placut si daca fac aia figuri, amintiti-le ca strabunii lor erau toti poponari iar asta se transmite genetic !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anul trecut am fost In Olimpic Beach Langa Paralia.Servire ireprosabila,desertul il aduce doar daca stie ca a primit bacsis.....2 tzichinei si il faci sluga.Super primitori si f vorbaretzi.Am facut Skyatosul si Meteora La fel de primitori si acolo.Anul asta am fost in Halkidiki si am facut cu masina 800 km doar pe Grecia Am vazut Sithonia Kassandra si Athosul Nu am intalnit grec figurant nici in supermarket nici pe strada nicaieri.Deci a mai ramas sudul cu Athena de vazut si una peste alta sunt un popor ok care stie sa faca turism si unde ma voi duce oricand cu mare placere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pushu, raspunde la telefon!

Mesaj completat

I did it! wheelie la 180 grade ;)

Mesaj completat

Urmari: putin polizata pe stanga, oglinda ciao, capac stator ciao, codita putin crapata...doar :D Eu, mana stanga in ghips, genunchii terfeliti si plini de rani ;)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pushu, raspunde la telefon!

Mesaj completat

I did it! wheelie la 180 grade ;)

Mesaj completat

Urmari: putin polizata pe stanga, oglinda ciao, capac stator ciao, codita putin crapata...doar :D Eu, mana stanga in ghips, genunchii terfeliti si plini de rani ;)))

 

 

Gluma: din gaz sau din ambreiaj?

 

Man, nasol, iar in tricou si bermude?

 

Ce sa zic, multa sanatate si sa faci repede motorul. Alte oglinzi nu mai am sa stii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din gaz si nu aveam manusi. Daca le aveam nu o dadeam peste cap. ;) Aveam geaca atat + blugi + adidasi, ca eu iesisem sa-mi iau suc si am zis sa dau o tura..nici nu am depasit daca ma crezi 50 ;)

 

Pushu, vezi ca te suna Alveola in legatura cu moto, de pe un cosmote.

Editat de adidas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...