Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ba aicia se imbulnesc neste nori a furtun sau furtuna?...nu conteste e vantu draq....

 

 

La mine la porumb ploua torential ! Asa ca prin urmare o sa ma prezint pe acolo conserva style ! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mei... fu fain ieri... "CBR-istii activisti". Fu o mare (un laculetz, OK) de mobre ieri pe strada.

 

Thanx celor care au facut detur in drum spre Ursu sau "home sweet home" pe "Joia Moto", sper sa mai veniti si cei care nu sinteti inca convinsi de cauza nobila si succesul (fie el si indepartat) al operatiunii.

 

 

O sa analizesc ce s-a inregistrat... a filmat si Grumpy... si o sa fac un montaj de cu... funduri :laugh: ...sa gasesc o coloana sonora adecvata... gen muzica de la un soft pron din anii '70 :D

Mesaj completat

 

 

doua mari inventii... CBRul si Scociul... :laugh:

 

inparcare.jpg

 

back_home.jpg

Editat de zaelu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

toate alea intrau si intrun rucsac si nu te mai chinuiai atat sau mai simplu ca sa nu le duci in spate in Auchan au plase moto la 3 ron cu care prindeai peste si nu te mai chinuiai cu scotch-ul ala infect si incomod.

 

Naspa ,tocmai de la tine nu ma asteptam ,m-ai dezamagit caci stiam ca esti un tip mult mai inventiv :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rucsacul era plin... :D ...smartass :laugh:

Am un topcase de 50 de litri daca te intereseaza de vanzare,eftin si intra si 2 casti in el ,deci ai ce baga

 

Ce zici?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Help.. are/stie careva o codita de F3 disponibila? a mea si-a dat duhul astazi :laugh:

Cum naiba mai omule sa isi dea duhul ? :D

 

Te-ai dat pe o roata si ai scapato pe spate de ai facuto praf pe toata?

 

Codita este alcatuita din cadru,stop,semnale,aripa stanga si dreapta,capac plastic spate si maner.

 

Daca tot ai facuto praf pe toata cauta la dezmembrari orice codita completa,fie ea si de supersport,va iesi cool te asigur cu putina maiestrie :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am avut mobra la vopsit.. omu a pus piesele intr-o masina care statea in soare, codita fiind singura care s-a deformat de la caldura aia..

codita ma refer la bucata mica care uneste carenele laterale spate :D aia caut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am avut mobra la vopsit.. omu a pus piesele intr-o masina care statea in soare, codita fiind singura care s-a deformat de la caldura aia..

codita ma refer la bucata mica care uneste carenele laterale spate :) aia caut

Am inteles acum,ai grija ca difera pentru modelul 95-96 si altfel 97-98.Sa mentionezi asta cand cauti si nu te lasa dus de bisnitari care cer cat nu face piesa.

Se mai renteaza sa o faci si din fibra ,Sunt diversi meseriasi in capitala sau in CT.

Totusi nu imi explic cum s-ar fi putut deforma mai ales fiind cea originala sau era tot fibra?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles acum,ai grija ca difera pentru modelul 95-96 si altfel 97-98.Sa mentionezi asta cand cauti si nu te lasa dus de bisnitari care cer cat nu face piesa.

Se mai renteaza sa o faci si din fibra ,Sunt diversi meseriasi in capitala sau in CT.

Totusi nu imi explic cum s-ar fi putut deforma mai ales fiind cea originala sau era tot fibra?

Piesa era originala, neagra, pusa pe un bord negru la culoare.. Cred ca a ajuns la o temp destul de mare :)

Avea si ceva fibra pe spate, fusesera refacute cu fibra niste prinderi la ea. Nu mai conteaza. Acum am de lucru, caut piesa, ce sa fac

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un topcase de 50 de litri daca te intereseaza de vanzare,eftin si intra si 2 casti in el ,deci ai ce baga

 

Ce zici?

 

Scociu e mai reising... tu vrei sa ma pui la munca sa inventez sisteme de prindere pentru topcaseul tau, este? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scociu e mai reising... tu vrei sa ma pui la munca sa inventez sisteme de prindere pentru topcaseul tau, este? :)

Nu domne ca are si sistem de prindere,adica manerul de la sa,se dau doua gauri in el si se prinde cu suruburi in acel maner,iese super si stabil.

Daa pentru scuter nu ai nevoie de topcase?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va saluta un proaspat posesor de Honda CBR 600 F4 1999...

Cam de o saptamana ma tot trotinez cu proaspata achizitie, timp in care am reusit sa fiu cucerit de ciclistica, raspunsul prompt al acceleratiei,

stabilitatea si manevrabilitatea de invidiat...

In ciuda punctelor pozitive..mai am cateva task-uri de rezolvat

- intinzator lant distributie - de la un mecanic am inteles ca ar trebuii schimbat si probabil ca asta o sa si fac

- aparatoare noroi spate - din pacate este o mare problema cel putin pentru mine..cat timp ploile nu ne-au slbit deloc iar eu

nu am dat inapoi in fata intemperiilor...pot sa zic ca am fost una cu noroiul, cel putin pe pantaloni si alte zone mai izolat..de motocicleta

nici nu mai zic, e toata un noroi...concluzia? IMI TREBUIE aparatoare roata spate

Am tot cautat, fara succes...pe aceasta cale apelez la cunostintele voastre in materie de moto/piese pentru a ma lamurii in aceasta privina...cu formula clasica "va rog frumos" :) cam ce variante as avea? se fac la comanda? se gasesc in magazinele de specialitate? trebuie sa se mai fi lovit cineva de problema asta

- cauciuc spate care in termeni populari poate fi numit opinca...probabil ca o sa iau perechea cauciucului fata care este foarte ok si in acelasi timp este si Dunlop Pilot Power

- ulei Motul 10w40 (+ filtrul aferent) care am inteles ca ar fi ideal in conditiile in care circul si in oras si afara..

 

Daca aveti ceva de punctat vis a vis de posibile aspecte la care am trb sa am grija la acest model sau task-urile pe care le am de rezolvat, astept cu nerabdare sugestii.

 

In speranta ca ma acceptati in grupul vostru si nu v-am plictisit prea tare va urez asfalt uscat tun si fara incidente :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit. Te asteptam cu poze si cu prezenta la Constitutiei Joia.

 

Despre aripa. Uite, eu cind stateam la tacla in parcare la SMAEB am intrat in vorba cu unul care spunea ca are o astfel de aripa pt F4 facuta mai demult pe comada... din fibra...e tc... si ca a dat motorul si daca m-ar interesa. Cere ceva gen 150 roni... discutabil poate... Si eu as vrea asa ceva dar deocamdata nu e la prioritati. Asa ca... give it a go. Asta e numarul lui de tel: 0723811704 Nu ii stiu numele... spune-i ca ai auzit ca are la vinzare o aripa etc si vezi cum o scoti.

 

Succes si scrie aci daca ai luat-o ca sa il sterg din agenda :) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit. Te asteptam cu poze si cu prezenta la Constitutiei Joia.

 

Despre aripa. Uite, eu cind stateam la tacla in parcare la SMAEB am intrat in vorba cu unul care spunea ca are o astfel de aripa pt F4 facuta mai demult pe comada... din fibra...e tc... si ca a dat motorul si daca m-ar interesa. Cere ceva gen 150 roni... discutabil poate... Si eu as vrea asa ceva dar deocamdata nu e la prioritati. Asa ca... give it a go. Asta e numarul lui de tel: 0723811704 Nu ii stiu numele... spune-i ca ai auzit ca are la vinzare o aripa etc si vezi cum o scoti.

 

Succes si scrie aci daca ai luat-o ca sa il sterg din agenda :crack: .

 

 

Ms de pont...l-am sunat si pare ok...o sa ne intalnim azi s-o vad si cred ca o si iau..:)

post-37766-1274535275_thumb.jpg

post-37766-1274535302_thumb.jpg

Editat de Junioru`
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...