Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da Droom, acolo il tin ... astept povestea ....

 

Cat despre partea cu nevasta-mea, stie si ea si e de accord cu mine, doar face parte din "prietenii" care stiu de ce :lol:

 

pai sa vezi faza :lol:, acum o saptamana si ceva ajung cu sotia si copiii pe Dr. Grozovici la policlinica RATB pentru un control la aia micii. Faza e ca am uitat complet ca de vreo zi sau doua mergeam pe rezerva si cand am vazut ca imi arata ba 10 km ba zero am cam bagat-o pe maneca. Trag repede la benzinaria cu pricina (ca e aproape) rugandu-ma in gand sa nu ma lase caruta in drum. Masina e diesel. Cand sa pun motorina de la pompa vad cu coada ochiului motorul. Las pistorul inapoi in pompa si ma apropii sa vad daca e motorul tau. Ma rog, nu prea ma lamuresc eu, ma intorc la pompa si fara sa ma uit pe ce pun mana alimentez...benzina OMV Carrera. Vreo 22 de litri.

 

Prostia mea e ca sesizez ca ceva nu e in ordine cu pistolul, parca nu intra ca de obicei, dar fiind cu ochii la motorul tau nu prea imi bat capul cu asta. Platesc si plec. Am mers cam 100 de metri cand a inceput sa scoata fum si sa se inece. Am tras pe o straduta si am oprit-o rapid, cu spaima in suflet, zic: bai, ghinion, sa vezi ca mi s-a busit turbina sau ceva...Sun un prieten si ala ma intreaba: - Ce ai pus la pompa? - Carrera zic eu, - Pai vezi ca aia e benzina...:lol:.

 

M-am intors la benzinarie, am trecut iar pe langa motorul tau parcat frumos in benzinarie (probabil ca daca ti-ai muscat limba in ziua aia eram eu zicandu-ti vreo doua de dulce in gand) si am luat un baiat care m-a ajutat. Distractiv, nu? Cu ocazia asta am aflat ca fac parte dintr-un club select si destul de numeros (2 pe zi la benzinaria aia): clubul cascatilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol:

 

Taica'miu a bagat in "bombardierul" lui odata motorina... motorul fiind pe benzina cu plumb... deh "Reno 21". Taica'miu atunci era in masina cu o ruda de la tara pe care, tot cam ca tine, o ducea la un consult.. care ruda se intimpla sa fie tractorist... A alimentat... la fel, i s-a parut ceva in neregula cu furtunele ca parusera incalcite dar... i-a dat mai departe. Au mers ei ce au mers si la un moment dat... motorul a inceput sa faca ca toti dracii de pe lume... in timp ce motorul bolborosea... au inceput sa isi puna intrebari... ma ce dreq? Lu taica'miu ii pica fisa.... furtunele erau incalcite pentru ca un destept le inversase in spirit de gluma probabil... si ii zice astuia: "Bah... sa vezi ca am bagat motorina"... Noroc cu ala care, tractorist fgiind, promt i-a zis: "Nu care cumva sa opresti motorul ca aci raminem"... Si asa a mers cu el fumegind si pirtaind pina acasa cind a facut "bleah" si s-a oprit :lol: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aoleo Droom ... tu erai .... mi-au povestit baietii de la benzinarie ceva ... dar nu le-ai zis ca ma stii sau ceva ... Si la mine e simplu sa stii daca e motoru meu sau nu, xcite pe forum -> xct la numar.

 

@Merishor : Dar ce s-au spart asa de rau carenele ca nu mai pot fi facute ? Si tu speram ca nu ai patit nimic ... ca nu ai precizat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arunca un ochian pe aci:

 

http://www.racsidepo.com/

Mesaj completat

ca am uitat sa intreb... :lol:

 

in rest OK? Doar mobra se juli?

 

Multumesc celor care mi-au trimis pm si celor care s-au interesat de sanatate.Pe scurt, am alunecat pe linia de tramvai,buf cu capul de asfalt si am alunecat vreo 10 metri iar motorisca vreo 15 :lol:.Am genunchiul umflat si cotul julit .Motorul are oglinzi,semnale,maneta de frana ,schimbator, rupte,iar carenele sparte.Noi sa fim sanatosi ca fierul se face. Asfalt uscat ca nu am simtit ca aluneca pe ploaie pana nu am cazut .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alx ce f4 ai tu nu de vanzare ? niste poze si mai multe detalii se poate ?id`ul meu de mes este roibu_marius@yahoo.com ,o sa fiu acasa azi dupa ora 22 si in fiecare zi cel mai devreme 4 jumate ,tinem legatura.

Salutari pt toata lumea si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc celor care mi-au trimis pm si celor care s-au interesat de sanatate.Pe scurt, am alunecat pe linia de tramvai,buf cu capul de asfalt si am alunecat vreo 10 metri iar motorisca vreo 15 :lol:.Am genunchiul umflat si cotul julit .Motorul are oglinzi,semnale,maneta de frana ,schimbator, rupte,iar carenele sparte.Noi sa fim sanatosi ca fierul se face. Asfalt uscat ca nu am simtit ca aluneca pe ploaie pana nu am cazut .

 

Atunci cand mergi pe 2 roti se mai intampla si d-astea :lol: . Unii cad in conditii ideale chiar si dupa cativa ani de mers :) . O sa facem La Ursu intalniri tematice unde o sa putem face schimb de calmante si radiografii ! :lol: Show and tell

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc celor care mi-au trimis pm si celor care s-au interesat de sanatate.Pe scurt, am alunecat pe linia de tramvai,buf cu capul de asfalt si am alunecat vreo 10 metri iar motorisca vreo 15 :lol:.Am genunchiul umflat si cotul julit .Motorul are oglinzi,semnale,maneta de frana ,schimbator, rupte,iar carenele sparte.Noi sa fim sanatosi ca fierul se face. Asfalt uscat ca nu am simtit ca aluneca pe ploaie pana nu am cazut .

Te rugam frumos sa pui mana sa te faci bine... REPEDE!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atunci cand mergi pe 2 roti se mai intampla si d-astea :( . Unii cad in conditii ideale chiar si dupa cativa ani de mers :wink: . O sa facem La Ursu intalniri tematice unde o sa putem face schimb de calmante si radiografii ! ;) Show and tell

 

:cheers: nu-mi spune ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-ti spune, nu-ti spune. :cheers:

Gixule, te mai doare ma dorsala? ;)

 

Nu ma doare nimic ! sunt atat de fericit incat diseara mai ca as da un Ketonal party! Fac cinste! :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut.Am si eu o intrebare dar sa nu fiti prea rautaciosi :cheers: Carena fata si farul de la F3 se poate adapta la F2?Bine stiu ca nu se va potrivi perfect dar modificata putin(taiata chituita..etc) ar merge?Intreb pentru ca motocicletele seamana destul de mult..dar nu stiu exact ce diferente sunt in constructia carenelor.Pana si bordul pare cam asemanator(constructie-prinderi-dimensiune).

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut.Am si eu o intrebare dar sa nu fiti prea rautaciosi :cheers: Carena fata si farul de la F3 se poate adapta la F2?Bine stiu ca nu se va potrivi perfect dar modificata putin(taiata chituita..etc) ar merge?Intreb pentru ca motocicletele seamana destul de mult..dar nu stiu exact ce diferente sunt in constructia carenelor.Pana si bordul pare cam asemanator(constructie-prinderi-dimensiune).

Numai bine!

 

 

Sa pui de pe F3 pe F2 merge ! Deci ,care este ar trebuii sa se potriveasca si invers !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa pui de pe F3 pe F2 merge ! Deci ,care este ar trebuii sa se potriveasca si invers !

 

 

 

MASTEReeee, cele stiiii tu pi astea cu 'Ondele, care este ele 'Onde ! that 's my MASTER, i say,MASTER i say !

post-42572-1275453511_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma doare nimic ! sunt atat de fericit incat diseara mai ca as da un Ketonal party! Fac cinste! :cheers:

 

si unde se tine, la urgente minore sau majore? ;)

 

@alecscristian- le iubeste Nyt pe 'ondite, altfel n-ar purta la cate-o intrunire tricoul rosu cu Honda (Nyt, ce dai sa nu urc dovada? :( )

Editat de dya
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...