Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Azi va aduc prospaturi :bigstar:

 

Prospatura raspunde la apel. Prima mea intalnire de cbr-ist. Pacat ca nu o sa stau mult, ca la 7 jumate am niste treaba pe la stefan cel mare.

Ne vedem acolo! ( CBR 600 RR Albastru )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da te-ai bagat repede :) vezi ca topicul de RR e mai jos in lista :P

 

Femei :( sau barbati :D ??!?

 

dupa cum se poate vedea, una din prospaturi e baiat :P

 

mai este o prospatura, care o sa vina sapt viitoare si e fata :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi la accidente... ;)

acu am terminat de citit. naspa moment. daca si in parcare da peste tine.............

 

 

 

Am crezut ca s-a intamplat ceva in cadrul grupului.

Editat de alecscristian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"zaelu (26.05.2011 23:04:58): man ai fost la Constitutiei azi? au fost doua accidente??"

 

Mi-a stat inima in loc cand am vazut asta pe telefon la 12 noaptea.

 

acum am vazut pe Accidente - ce sa zic, nashpa.

 

in alta ordine de idei, eu sunt la Covasna cu mobra si ma intorc sambata spre pranz pe traseul Covasna - Sacele - Cheia - Ploiesti - Bucuresti

 

va organizati pentru o ieseala pe directia asta? eu am plecat azi din Bucuresti si a fost bestial drumul (mai putin faza cu depasire in coloana si ala de-a iesit din coloana in stanga, intr-o curte, la 10 metri in fata mea; noroc ca am putut sa a reintru in banda si sa-l ocolesc prin spate; asta inante de sacele)

 

so, Cheia, sambata anyone?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa ca mie mi-a picat si mai rau cind am ajuns la Unirii unde se imparteau fluturii (intirziasem pe stradute cu alti fluturi pe la Romana) si mi-au zis cei care erau acolo ca "la Constitutiei a fost un accident motociclist plus sotie intrati in logan de politie... probabil dintre cebereisti"...

 

M-am bucurat sa il vad mai tirziu pe Claudiu depasind pe la Rosetti grupul JM care se retragea la bodega dar m-am gindit la restul ca va stiu ca multi mergeti cu nevestele.

 

Mda... una din partile nasoale cind cunosti mai multa lume e ca... lucrurile rele se intimpla la cunoscuti. :( De exemplu daca Mefi de care vorbeste Ravenita ca e cel implicat in accidentul cu FZRul e Mefisto de aici... pe el l-am cunoscut prima oara joia trecuta la "Joia Moto editia scurta de ploaie in birt"... si mi-a parut bine de cunostinta.

 

 

Am fost azi la Romana sa impartim fluturasi la masinile de la stop iar politia de acolo ne-a zis ca nu avem voie fara aprobari si sirene si birocratii si prostii... si ca nu ne lasa sa distribuim acolo... mai bine il chemau prin statie pe politaiul cu loganu de la Constitutiei sa ii dam si lui un fluturas...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Am fost azi la Romana sa impartim fluturasi la masinile de la stop iar politia de acolo ne-a zis ca nu avem voie fara aprobari si sirene si birocratii si prostii... si ca nu ne lasa sa distribuim acolo... mai bine il chemau prin statie pe politaiul cu loganu de la Constitutiei sa ii dam si lui un fluturas...

 

tu nu raspunzi la mesaje private? :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba da...

 

ti-am zis ca am sa vorbesc... inseamna ca formatul asta de forum a transmis pina in parti... tot ieri am mai PM-it cu cineva si a mers...

 

Anyways, LupuGri care are BMW-ul ala alb nu era sigur ca va veni ieri... iar el oricum isi calareste noua moabra (un BMW g650x country), Cu BMWul alb venea NervOptik (ca el are satana aia de streetfighter inca in "tuning") Dar... Nervu si-a bagat acu doua zile o coasa in ochi (ceva ritualic cred :D ) si era pe lista la "nesigur ca vin". Mai adaugam la asta si ca ieri a fost "actiune" cu fluturasi care a durat mult... si avem rezultatul ca nu au mai aparut cu moabra acolo la Constitutiei.

 

dar...

 

Eu iti recomand daca te intereseaza sa il contactezi direct si sa stabiliti un "screening" :) daca ai nevoie de mai multe date de contact.. zi-mi.

 

bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am trecut si eu ieri pe la locul de intalnire, dar cum eram singur si nu prea stiu pe nimeni, nu am oprit...

 

saptamana viitoare, daca nu ploua, incerc sa vin cu inca un prieten si el posesor de F4i

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

so, Cheia, sambata anyone?

Daca nu am transplant, chiar as merge...

 

 

M-am bucurat sa il vad mai tirziu pe Claudiu depasind pe la Rosetti grupul JM care se retragea la bodega dar m-am gindit la restul ca va stiu ca multi mergeti cu nevestele.

 

Nu te-am vazut in grup desi m-am uitat dupa tine.

Faza tare: eu am trecut de voi ca ma grabeam sa ajung la un curs, si cativa de-ai vostri au crezut ca am preluat conducerea si au venit dupa mine ... :P

 

am trecut si eu ieri pe la locul de intalnire, dar cum eram singur si nu prea stiu pe nimeni, nu am oprit...

 

saptamana viitoare, daca nu ploua, incerc sa vin cu inca un prieten si el posesor de F4i

 

Ti-era teama tare ca te muscam? Eh, lasa ca saptamana viitoare muscam doi CBR-isti :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)))))

 

exista vreun ritual de initiere de care ar trebui sa stim? :))

 

... sau de imperechere? :))

 

mai nou trebuie sa te loveasca o masina de politie sau sa-ti taie calea si sa intri tu in ea, important este sa existe contact(cum zici tu "imperechere") si evident sa se intample joia la constipatiei dupa 6 seara

 

 

Claudiu* daca va hotarati pt Cheia maine ziceti-mi si mie la ce ora plecati ca sa ne sincronizam si sa ne intoarcem impreuna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te-am vazut in grup desi m-am uitat dupa tine.

Faza tare: eu am trecut de voi ca ma grabeam sa ajung la un curs, si cativa de-ai vostri au crezut ca am preluat conducerea si au venit dupa mine ... :P

 

Joia astaam avut in grup vreo 2-3 "neobisnuiti cu traficul din Bucuresti"... sa zicem asa... ;) Ca a fost cu dare de fluturi etc... credem ca se vor plictisi de noi :).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trage tare de deviz iar cand te prezinti la asigurator ,te prezinti cu ranile la vedere. Adica nu astepti sa se vindece :))) Din propr exp iti spun ca e de bine. Eu am luat 780 euro in mana pt muult mai putin :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o mare problema. Veneam azi acasa la pitesti si pe autostrada mi-a pleznit bateria si s-a oprit. Figura clasica cu releul - baga 17V!!!! O data cu pleznirea bateriei s-au dus si faza scurta , pozitii , semnalizari ( la modul ca nu mai clipesc doar stau aprinse ) si bordul ( e mort fara turometru-vitezometru-temperatura-odo ).

 

Intrebarea mea e legta de bord. CE ii fac? Mai exista sanse pt el sau e pa?

 

Clar releul , bateria si restul becurilor inlocuite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca ai de ce sa schimbi becurile si aici ma refer la faptul ca semnalizarile iti stau aprinse in loc sa palpaie. Asta inseamna ceva scurt de obicei sau faptul ca s-a parlit ceva in ......imi sta pe limba. E un fel de releu termic care "face" becurile de semnalizare sa palpaie. Habar n-am unde e la motoare, la masina de obicei e prin "zona" sigurantelor. Posibil sa ai niste alimentari busite dar cel mai bine lasi un electronist sa se uite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o mare problema. Veneam azi acasa la pitesti si pe autostrada mi-a pleznit bateria si s-a oprit. Figura clasica cu releul - baga 17V!!!! O data cu pleznirea bateriei s-au dus si faza scurta , pozitii , semnalizari ( la modul ca nu mai clipesc doar stau aprinse ) si bordul ( e mort fara turometru-vitezometru-temperatura-odo ).

 

Intrebarea mea e legta de bord. CE ii fac? Mai exista sanse pt el sau e pa?

 

Clar releul , bateria si restul becurilor inlocuite.

 

Stiu ca nu e raspunsul pe care-l astepti(nu ma pricep si cred ca cel mai in masura este un mecanic sau cineva care a mai patit ca tine)...dar daca e "pa" o sa te rog sa ma contactezi sa=ti cumpar o piesa din el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...