Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Bai, nu mai plecati dracu' de la semafor imediat ce se face verde, ca sa nu patiti cum era sa patesc eu azi! Fir-ar ei de taximetristi tristi, ce trec pe rosu cu 100 la ora! Noroc ca Suzi a mea m-a protejat si am inecat-o din ambreiaj fix cand ma pregateam sa tasnesc in intersectie! Acum citeati despre mine la rubrica accidente mortaciuni jertfe umane!

Editat de droom
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bai, nu mai plecati dracu' de la semafor imediat ce se face verde, ca sa nu patiti cum era sa patesc eu azi! Fir-ar ei de taximetristi tristi, ce trec pe rosu cu 100 la ora! Noroc ca Suzi a mea m-a protejat si am inecat-o din ambreiaj fix cand ma pregateam sa tasnesc in intersectie! Acum citeati despre mine la rubrica accidente mortaciuni jertfe umane!

 

Patit si eu la fel de 2 ori pe Marasesti si la Unirii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, nu mai plecati dracu' de la semafor imediat ce se face verde, ca sa nu patiti cum era sa patesc eu azi! Fir-ar ei de taximetristi tristi, ce trec pe rosu cu 100 la ora! Noroc ca Suzi a mea m-a protejat si am inecat-o din ambreiaj fix cand ma pregateam sa tasnesc in intersectie! Acum citeati despre mine la rubrica accidente mortaciuni jertfe umane!

 

Ai grija cu incheietura aia ca daca scapi mana in bestie nu te vad bine.

 

deci la 7 la rond bgs ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e vorba ca daca scapi mana in gaz... ci daca vrei sa pleci in aceeasi milisecunda cu verdele de la semafor.... atunci risti sa ti-o iei grav.

Iar taximetristii sunt o specie aparte... n-ai cu cine, dom'le... niste tarani...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, ne vedem la 7. Oricum e in drum spre casa :D

 

Noroc ca nu am eu talent la plecat de pe loc in tromba... is multi taximetristi care merg la tupeu, in plus, eu zic ca daca s-ar face un filtru pe bulevard sa le puna divais de mirosit alcool sub nas ar intra Bucurestiul in criza de taxiuri pentru vreo ora doua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine ma imprumuta si pe mine cu o casca XS sau S Duminica aceasta? Dau benzina :D

 

iti imprumut eu un S, daca vrei si o geaca de vara cu protectii tot S. astea functioneaza si fara benzina...

vezi pe mess

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cata rautate si invidie dom'le... n-ai vazut....

 

Batalia asta seculara care a durat zeci de ani, intre 'onda si Suzi....

Intre Dark side si Low side :crack:

 

*daca se simte cineva jignit, imi pare rau... imi incerc vocabularul de Dark side :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze de pm... din entuziasmul de a-l vinde, ti-am trimis link cu motoru` :))

 

far, n-am :)

Editat de One-Track-Mind
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrebare:

 

CBR f4i/2002 cam 14k km. (Motor mai mult stat decat umblat).

Cand intra pe rezerva merge in 3 pistoane, cateodata in doua. Nu are gaz jos in ture, merge prost. Cu rezervorul plin merge bine. Inainte sa ma apuc sa desfac rezevorul in piese componente ... stie cineva ce anume ar trebui sa caut ?

Nu de alta dar am o nedumerire deoarece am vazut ca nu exista furtun separat pentru rezerva care sa plece din rezervor. In interior nu stiu ce este. La fireblade am avut furtunele separate cu robinet.

Multumesc

scuze, f4i sport....

Editat de ranga
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrebare:

 

CBR f4i/2002 cam 14k km. (Motor mai mult stat decat umblat).

Cand intra pe rezerva merge in 3 pistoane, cateodata in doua. Nu are gaz jos in ture, merge prost. Cu rezervorul plin merge bine. Inainte sa ma apuc sa desfac rezevorul in piese componente ... stie cineva ce anume ar trebui sa caut ?

Nu de alta dar am o nedumerire deoarece am vazut ca nu exista furtun separat pentru rezerva care sa plece din rezervor. In interior nu stiu ce este. La fireblade am avut furtunele separate cu robinet.

Multumesc

scuze, f4i sport....

 

na...calul de dar nu se cauta la dinti :P scuze de off :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In rezervor ai pompa si cele doua filtre din pompa.

 

Poti sa ai asa :

 

1. Apa in benzina.

2. Rugina in rezervor.

 

Ca o precizare : DE CE VREI SA MERGI PE REZERVA? Acolo se aduna toate prostiile din benzina noastra draga.

Editat de Survolaj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Batalia asta seculara care a durat zeci de ani, intre 'onda si Suzi....

Intre Dark side si Low side :crack:

 

Dar de ce nu High side vs Low side... Daca e sa cautam termeni opusi, hai sa fim politically correct. In cazul asta nu m-ar deranja catusi de putin sa fiu de partea 'ondei :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma indoiesc sa poti gasi vreo trusa originala,care o mai are o tine sigur pentru el,dar cu aproximativ 50 ron iti poti procura in mare parte dimensiunile necesare unei interventii propii.

Restul cum ar fi cheia de amortizor sau jug le poti gasi la orice service.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

De o luna mi-am comparat un CBR F4i din 2002 cu 32000 km.(asa spune bordul) si trebuie sa umblu la distributie. Imi puteti recomanda un mecanic bun? Si de unde sa cumpar piesele mai ieftin si sa le primesc mai repede? Pe unde am intrebat de piese mi-au spus ca mi le aduc in 10-20 de zile lucratoare.

 

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

De o luna mi-am comparat un CBR F4i din 2002 cu 32000 km.(asa spune bordul) si trebuie sa umblu la distributie. Imi puteti recomanda un mecanic bun? Si de unde sa cumpar piesele mai ieftin si sa le primesc mai repede? Pe unde am intrebat de piese mi-au spus ca mi le aduc in 10-20 de zile lucratoare.

Multumesc

Pai stiu un mecanic bun in Budapesta si unul pe la Atena. care iti convine? :laugh:

Acum, lasand gluma la o parte, nu crezi ca ar fi un bun inceput sa ne spui de unde esti; si eventual de ce esti convins ca trebuie sa umblii la distributie?

 

Unde mergem Duminica pana la urma?

Mie mi-e cam teama sa o iau Duminica spre Baragan, echipat complet, la ce caldura canicula au anuntat astia ca o sa fie.

Nu ar fi mai bine sa mergem spre munte; gen: http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&msa=0&msid=217489876597901339432.0004a7535377ab8035461 ??

Editat de claudiu*
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...